Jump to content

Ajaloohuviline

Kasutajad
  • Sisu loend

    1
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Ajaloohuviline

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 01.03.1989

Profiili informatsioon

  • Sugu
    m
  1. Lugu on üsna pikk, aga kuna valdkond konkreetne ja ese eriline jääb lootus ehk asi üles leida, lugu järgnev! Lugu algab juba nõukogude ajal, siis ostis pulgad minu isalt, oma toonaselt töökaaslaselt üks karatehuviline. Isa oli dessantnik ja pulgad väest kaasa toodud. Niisis - Pihkva dessantdiviisis tehnika allaviskamise platvormide puidust kästitööna tehtud nunchaku karatepulgad. Iseloomulikust punasest puidust, mis on hästi raske ja väga tugev, õige raskuskeskmega korralikud asjad. Internetiajastu, sai mees üles otsitud, kellele pulgad aastakümneid treeningvahendina kuulusid ja juttu räägitud, aga kahjuks olin hiljaks jäänud, kuigi asjad ülimalt kaua tema käes olid. Umbes 10 aastat tagasi kadusid otsad vette, Tartus Ülikooli all tegutsenud karateklubi sulgemisega. Nimelt kolis mees Tartust ära ja otsustas trenni vähem teha ning jättis oma vahendid klubisse teistele kasutamiseks, nii ka pulgad. Peale seda, kui klubi mõni aeg hiljem uksed sulges, peale seda ei ole teada kelle kätte pulgad jäid. Olen ise suur ajaloohuviline, iseäranis militaarajaloo ja iseäranis kodumaaga seonduva militaarajalooga puutuvalt, need pulgad mul mitu aega hinge peal olnud ja ei anna rahu, et nüüd otsast kinni saanuna ikka kaotusega leppima peab. Ehk teab keegi kedagi, kelle käest võiks uurida? Olen nõus iga inimesele sobiva hinnaga nad tagasi soetama. Sest mitme asjapekti seisukohast on nad mulle erilised/olulised. Kõigepealt, lugu annab asjadele hoopis teise mõõtme. Nagu elus ajalugu. Nimelt leian kollektsionäärina, et looga ese on palju põnevam. Annab asjale hoopis teise mõõtme ja paneb ta nö kõnelema. Kui enne on tumm teadmata ajalooga ese, siis peale seda kui tal lugu juures on muutub ta nagu elavamaks, elavaks ajalooks! Need pulgad on minu jaoks elav ajalugu. Teiseks põnevaim on kui see ajalugu on kuidagi seotud ka sinu perekonnaga. Selline erilise iseloomuga sõjaväest kaasatoodud ese oleks minu jaoks ääretult huvitav artefakt. Mitmes eri plaanis, arvestades armees tehtava käsitöö tavapärast iseloomu, demblikaunistused jne on tegu üsna tavatu asjaga ja midagi erilisemat on üldse raske välja mõelda, lisaks väga huvitava väeosaseosega - Pihkva diviis, veel enam konkreetselt minu isa seosega, veel enam pole mul midagi nii lahedat taadi sõjaväest ka alles muud. See oleks seinale väga uhke asi - esmalt nende üldine taust, 40 aasta tagune Pihkva dessantdiviisi käsitöö, põnevatest materjalidest ja põneval moel tehtud ja minu isa omad. Valmistati neid langevarju kellamehhanismide kontrollimise toas ühe natsalniku poolt, kes vastavat puitu sai virutada. Teiseks tegu justnimelt tehnika allaviskamisel kasutatud puitkonstruktsiooni detailidest tehtuga, millega mu vanamees otseselt kokku puutus, tal oli ka teine järk antud alal. Saab nagu seosega öelda, vot samast kõvast punasest puidust. Kolmandaks on ta nendega ise sõjaväes majandanud ja eks oleks ise ka huvitav nende pulkadega natuke harjutusi teha, niisis kasutuseta ainult iluasjaks nad seisma ei jääks. Niisis, need pulgad omavad minu silmis suurt ajaloolist väärtust mitmes aspektis ja jutu alusel mõistate, et kuigi tänapäeval liigub neid igasuguseid on mõistetav, et üksi teine pulk ei ole sellise taustaga nagu need konkreetsed ja mulle seda asendada ei saa. Minu jaoks hindamatu ajalooline taust. Ehk oskab keegi otsa kätte juhatada? Tuleb kellelegi midagi tuttavat? Ette tänades! Mihkel Ühendust saab võtta telefoninumbril viiskaheksa33viisneli01 või e-mailiaadressil moshbookings(ät)gmail.com
×