Jump to content

Janar Rückenberg

Kasutajad
  • Sisu loend

    867
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    21

Koik Janar Rückenberg postitused

  1. Kofeiin

    Kohvi on küll äärmiselt populaarne, kuid olgem ausad, ega inimesed kohvi ja kofeiini olemusest ja toimetest teaduslikumas valguses ei tea. Kui siin küsiti, et kas hommikusöögi kõrvale tass kohvi juua? Tegelikult olen lugenud päris mitmeid artikleid, kus selline toimimine üsna valeks loetakse ja teades kohvi toimemehhanisme organismile, siis nii see tegelikult ka on! Hommikusöök ja kohvi tuleks võimaluse korral teineteisest lahus hoida, kohvi tuleks juua 1.5 - 2 tundi enne või pärast hommikusööki. Hommikul on oluline end siiski toitainetega päevaks laadida ja nende imendumist ei tohiks miski segada. Kui siin räägiti, et kaltsium seob endaga kohvi, et siis ei ole asi nii hull! Nii see päris ei ole, et joon küll toidu kõrvale kohvi ja kui võtan kõrvale peotäie caltsiumi tablette või panen tilga piima peale, siis on kofeiini toime neutraliseeritud. Tass kohvi, eriti kange või siis tbl. näol on üsna võimas erguti. Eriti veel käib eelnev jutt sportlaste kohta: Vähe sellest, et kofeiin takist. süsivesikute imendumist, takistab ta nt. kreatiini, absoluutselt kõikide vitamiinide ja glutamiini imendumist. Selline lisandite kompleks on aga iga tõsisema spordimehe päeva algus! Tulles tagasi kaltsiumi juurde, siis teadmiseks et see mineraal on oma “vendadega” üsna negatiivses interaktsioonis, mis tähendab seda, et kaltsium ise takistab nt. fosfori, raua, magneesiumi ja tsingi imendumist. Nii, et kes plaanib hommikul võtta ühe kange kohvi, sinna kõrvale multivitamiini, kreatiini ja seejärel keha kinnitada, siis see ei ole päris hea variant. Ka siinkõneleja on päris suur kohvi fänn, aga katsun ta söömisest ja lisandite võtmisest paar tundi ära eraldada! Ja teada on ju, et kui on häiritud süsives. imendumine, siis on häiritud ka aminohapete ja teiste toitainete transport rakkudesse!
  2. Kofeiin

    Kofeiin ja rasvapõletus on seotud järgmiselt: Kofeiin iseenesest rasvapõletust ei stimuleeri, kuid ta blokeerib ära rakkude sh. ka lihasrakkude adenoretseptorid. Need on retseptorid, millega süsivesikud, enne kui lihasrakk neid kasutada saab peavad seonduma. Kofeiin, olles blokeerinud need retseptorid, tekitab olukorra, kus rakk ei saa süsivesikuid energiaks kasutada ning tuleb abi otsida järgmiselt organismi energiaallikalt, milleks on rasvad. Kofeiin ja süsivesikud on adenosiinoretseptorite suhtes teatud mõttes konkurendid. Nii, et lühidalt väljendudes kofeiin takistab süsivesikute kasutamist ja sunnib abi otsima rasvadest. Kofeiinist rasvapõletusel on kasu, kui toimida nt. järgmiselt: Pärast ärkamist juua tass kanget kohvi või 50 - 100 mg kofeiini tableti näol, seejärel, 30 - 40 min. teha hommikune aeroobne, sest siis peaks kofeiin olema imendunud ja toimima!
  3. Lihtsalt Mõtisklus!

    Mõtlesin siin endamisi, et: 1. Kroom 2. türosiin 3. vanaadium 4. õunaäädikas 5. küüslauk 6. roheline tee 7. linaseemne õli 8. kofeiin 9. L - karnitiin Kõik need ühendid ja ained aitavad suuremal või väiksemal määral mobiliseerida keha rasvavarusid ja hõlbustavad seega rasvade põlemist! Teadupärast on nad kõik ka naturaalsed ja legaalsed. Huvitav kui efektiivse rasvapõletaja saaks kui need kõik adekvaatsetes kontsentratsioonides ühte kapslisse koondada? Mis te arvate?
  4. Laadimine! Ainult M.M - ile!

    Tere! Küsimus sedakorda järgmine, kui viimase nädala tühjendus süsivesikutest on olnud järgmine: Pühap: 180 gr Esm: 150 gr Teisip: 75 gr Kolmap: 20 - 30 gr Neljap: Laadimine 600 gr ??? Reede: Laadimine 500 gr ??? Laup: Võistlus Millised peaks laadimiskogused enam vähem olema, kuidas nende hulk võistluspäeva saabudes muutub? Muidugi kõik individuaalne, aga nii üldjoontes, kas skeem enam - vähem klapib? Lugesin üht artiklit, kus öeldi, et esimesel laadimispäeval 8 - 10 gr kilogrammi kehakaalu kohta, mida sellest arvata??? Kas sinu arvates palju ei ole? Lisainformatsiooniks niipalju, et süsivesikute kogus võistlusperioodil 200 gr ja alla selle, st. siis ca. 2 gr kehakaalu kohta, valgud 220 gr ringis!
  5. Toiduainete massi ja mahu vahekord!

    Tere Ott, küsimus järgmine - kuidas ma saaksin teada kui palju ma midagi söön - pean silmas seda, et amazonis on küll kalorimeeter, aga pean sinna sisestama ka toidu koguse, ok see on kõik selge! Kaerahelbepuder! Kui ma söön hommikul kaerahelbe putru ja ma tahan süüa 100 - 120 grammi (valmis putru), siis kuidas seda täpselt arvutada (kaal oleks muidugi kõige parem) aga kaalu mul pole! Tean, et toiduainete mahud ja massid korrelatsioonis ja netist leidsingi tabeli kus paljudel toiduainetel see seos olemas, AGA tulles tagasi kaerahelveste juurde, siis on öeldud, et ca. 300 ml = ca. 100 - 120 grammiga, pole aga öeldud et kas tegu on keedmata kogusega või on ta juba valmis puder, ma muidugi eeldan ja lähtun loogikast et kui pole öeldud siis tegu on ju ikka keetmata kuivaine massiga, aga kuidas saaksin arvutada, kui palju kaerahelbeputru nüüd sellest 100 - 120 grammist kuivainest saan??? On ju üsna selge, et kui puder on valmis keedetud, siis 300 ml valmis putru ei võrdu enam 100 - 120 grammiga!!!??? Jutt oli pikk, aga loodan, et said mõttest aru! Ettetänades, Oskar!
  6. Toiduainete massi ja mahu vahekord!

    Nu nüüd jah selge pilt, 100grammi kuivainet = ca. 300ml(kaerahelbed)+400ml = 500 grammi valmis putru ja sellest siis viiendik, ok!
  7. Toiduainete massi ja mahu vahekord!

    No sorry, mis see IQ siia puutub, ütle kohe otse ära, et kui 100 grammile lisada 400 ml vett, või noh 100 grammi kuivainet valmistada 400 ml veega on tulemuseks ca. 100 grammi valmis putru! Tänud sulle M.M sellegipoolest!
  8. Võistluseelne Nädal!

    Tere Marek! Nagu seni uuritu ja loetu põhjal olen aru saanud, on võistlusteks valmistumine ja võistluseelne nädal kaks üsna erinevat asja! On ju nii, et kogu võistluseelse tsükli mõte on hoida süsivesikud tavalisest madalamal, keha energiadefitsiidis, et rasvad oleks seeläbi aeroobse töö kaasabiga koguaeg/pidevalt tules! Võistluseelne nädal oleks siis nö. see viimane lihv, ehk siis manipuleerimine veega, süsivesikute tühjendamine/laadimine, manipuleerimine Na/K ja kulminatsioon on siis võistluspäev! Kuna oled peaaegu alati võistlustel üks kuivemaid, siis olen väga huvitatud sinu meetoditest: a) kuidas ajastad viimast süsives. laadimist/tühjendamist (kas on 2 või 3 päevane tühjendus/laadimistsükkel, mis päeval alustad jne.) millised on tarbitava vee kogused viimasel nädalal ja kuidas nad päev päevalt võistluspäeva saabudes muutuvad (reeglina vist ikka vähenevad). c) millal jätad naatriumi ära ja alustad kaaliumiga laadimist, kuidas tarbid vedelikku võistluspäeval d) kirjandusest olen lugenud, et viimased 15 - 20 tundi tuleks vedelik (peamiselt siis vesi) üldse ära jätta või siis minimaalselt väikeste lonksudena vastavalt vajadustele. Kuidas toimid sina? e) kas kasutad terve võistluseelse nädala dest. vett või ainult nendel kolmel võistluseelsel päeval kui Na on madal/viidud miinimumini? f) kuidas toitud võistluspäeval g) mis päeval teed viimase trenni Tean et võistluseelsel nädalal tehtu on määrava tähtsusega ja mõjutab lõpptulemust oluliselt, seepärast soovikski teada eksperdi arvamust, kuidas sina toimid??? Oleks väga tore, kui vastaksid kõikidele küsimustele! Ettetänades, Oskar!
  9. Võistluseelne Nädal!

    Ok saan sinust täitsa aru ja ei sunnigi sind oma strateegiaid avalikustama, aga nuoh, kuidas öelda - võiksid kogu seda võistluseelset nädalat tuginedes eelmistele küsimustele nii ÜLDISTATULT kirjeldada! Kuruptile niipalju, et ma ei rääkinudki mingist 5-6 kuusest ettevalmistusperioodist, see periood ikka ju individuaalne, arvan et eesti taseme puhul 2 max. kolm kuud, mil energiadefitsiiti hoitakse ja süsives. osakaalu menüüs järk-järgult vähendatakse!
×