Jump to content

kossuhai

Kasutajad
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About kossuhai

 • Rank
  Vaatleja
 1. kaalulangetuse restart

  Hei! Hakkasin möödunud aastal üle pika aja uuesti trenni tegema ja sellega koos ka toitumist jälgima. Olen meesterahvas ning BMI läks üle 30 (183cm juures kusagil 106+kg). Võtsin ümmarguseks eesmärgiks -20kg teha. Olen nüüd oma 7-8 kuud trenni teinud ning püüdnud teadlikumalt toituda, kuna lisaks mitteaktiivsusele, oli ka toitumine tuksis. Peamiselt viisin miinimumini valge saia, lisatud suhkruga tooted + alkoholi. Hakkasin ka hommikusöögi söömisele (müsli, kreeka jogurt, kiirkaerahelbepudru vms) rohkem tähelepanu pöörama. Lisaks teen ca 3x 1,5h nädalas suhteliselt intensiivset kardio trenni (meeskondlik pallimäng 1,5h koos soojendusega). Paraku ei vea alati 3 regulaarset toidukorda päevas välja, kuid erinevalt varasemast kaootilisest söömisest, siis lõuna on alati, hommikusöök tavaliselt ka ning õhtusöök, kuidas kunagi. Küll aga on regulaarsed trennieelsed ning -järgsed süsivesiniku/valgu snäkid. Kuna tavaliselt trennid õhtuses vööndis, kujuneb trennijärgne kohupiim ja puuvili või midagi tavaliselt ka õhtusöögiks. Kui D-vitamiin välja arvata, siis toidulisandeid ei tarbi. Probleem selles, et eesmärgiks püstitatud -20kg on kusagil 15-16kg tehtud, aga siit ei taha keha kuidagi enam edasi minna. Keha rasva% kusagil 22-23% kandis kui muidugi vannitoakaalu selles osas lõpuni usaldada saab. Palukski mõtteid, millele panustada, et see 4-5kg lõpuspurt ära teha ning kaalulangetus uuesti rajale saada? Mida hetkel ÜLDSE ei tee, on jõutreening, kuigi olen lugenud, et maksimaalse tulemuse saavutab kardio ja jõutreeningu kombineerimisega. 7-8 kuuga on alakehas lihased selgelt edasi arenenud (eelkõige nelipealihased). Kui võimalik, jätaks jõutreeningu pigem suvehooajale, kuna seniste trennide vahele on seda natuke keeruline kombineerida nii ajaliselt kui ka füüsilise taastumise mõttes, mis juba praegugi natuke endiselt väljakutse. Millele võiks panustada, et kaalueesmärgid täita? Nt väga süsivesinikuvaese dieedi peale ma minna ei saa, sest sellisel juhul ei ole mul võimalik enam trennide vahel taastuda. Aitäh!
 2. BCAA ja valk ning muud toitained

  Kui siin BCAA-st juba juttu oli, siis jätkan teise küsimusega. Teen 3x nädalas suhteliselt intensiivset kardiotreeningut (võistkondlik korvpall), aga olles eelkõige kontoritöötaja, mitte sportlane, ei lähe toitumine alati planeeritult. On aga paraku päevi, kus õhtul trenn plaanis, kuid hommikusööki pole jõudnud süüa (üldjuhul ca tunnike enne trenni mingi snäkk ka). Kas BCAA oleks nii vahetult trenni eel kui selle ajal hea energia andja kui keha annab natuke tunda, et päevane toitumine ei ole päris plaanikohane olnud, kuid endal soov ikkagi trenni minna? Üldjuhul ma klassikaliste toidulisandite tarbimiseni läinud ei ole, piirdunud Profeel jogurti/kohupiimadega või A Le Coqi valgujoogiga peale treeningut. Nüüd ka samas letis A Le Coqi BCAA saadaval ning mõtlen, kas mingil päeval on parem tavapärane mineraalvesi selle toote vastu vahetada?
 3. Kui kaua tulemusteni kord nädalas

  Hei, tüüpiline algaja teemapüstitus, eksole. Teen hetkeseisuga nädalas kuni 3x1,5h aeroobset trenni. Soovin aga ülakehasse lihasmassi lisada. Aeroobseid treeninguid jõusaalitreeninguga ära vahetada ei taha ning senisele 3 korrale lisaks leiaks võib olla korra nädalas aja jõusaali jaoks, jätkusuutlikult rohkem on juba sinisilmne loota. Koormuski võiks olla mõistlikult raske, mitte ei tahaks end jõusaalis tapmas käia, mis paneb treeningu mõnu küsimärgi alla. Niisiis - kas üldse ning kui, siis mis perioodiga (3 kuud, 6 kuud jne?) on üldse reaalne näha selget arengut jõusaalikoormusega 1 kord nädalas kui treenida peamiselt ülakeha + vb veidi kükke ning jalapressi plahvatuslikkuse arendamiseks. Algseis ülakeha osas üsna tagasihoidlik (pigem kondine kui rasvane, üleliigne rasv peamiselt päästerõngas), kuid toitumine on suhteliselt valgurohke. Ei ole eesmärk jõuda kulturistidega võrreldavale tasemele, küll aga lahti saada kondisest ülakehast. Arusaadav, et see suuresti individuaalne ning ka küsimus halvasti kvantifitseeritud, aga ehk mingeid jõujooni saab anda, kas sellise koormusega üldse midagi saavutada võimalik on...
×