Jump to content

Jussike

Kasutajad
  • Sisu loend

    18
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Jussike

  • Tase
    Algaja
  • Sünnipäev 30.09.1971

Kontakteerumise viisid

  • Website URL
    http://
  1. Toitumis programm

    alusta sellest, et kõigepealt uurid vanu postitusi paar päeva põhjalikult ja mõtled kaasa aktiivselt! .....sel teemal on siin lõpmatuseni jahutud! Parimatega, Jussike
  2. jalad ning tagumik

    kui sa sörkjooksu teed või pikemat aega mõõdukas tempos jooksed siis ei kasva sul küll üksi lihas suuremaks, pigem lähevad väikesemaks! Vaata kasvõi pikamaajooksjaid....pole seal reeglina ühtegi lihaselist jooksjat ...kõik parajad makaronid :-) aga sitked! Kannikaid väikemaks....võimaluse korral soovitaks rattaga sõita :-) saab ka jõusaalis jne, varainte on mitmeid: vaata järgi mis lihast tahad treenida ja anna minna: Harjutustepank ...miks lihast treenida selles kohas kus probleem on? ...lihas hakkab sul rasvkude kiiremini õigest kohast nö. sööma :-) Parimatega, Jussike
  3. hommikuse jooksu mõju

    Igalpool on jah sellest lihastepõletamise kartusest räägitud! Aga mind huvitaks, kas see nn. lihasehävimine toimub sellest kohast mida n-ö. "piinad" või võetakse see üldises plaanis kogu lihaskonnast maha? Näiteks: sõidan jalgratast ja kui trenn liiga intensiivseks läheb kas siis võetakse puuduolev energia jalalihastest või ka mujalt?
  4. Küsiks üle

    südametööks sobivad neist ju kõik...... või äkki ei tööta sinu süda 60-70% või 80-90% sinu maksimaalsest südamelöögisagedusest? :-) Parimatega, Jussike
  5. kreatiinist

    juhin tähelepanu, et postituse küsija küsis kreatiintsitraadi kohta ja sel ei pidavat mingit laadimiperiodi vaja olema, lihsalt 5grammi segu päevas ja kogu moos ....ma ka ei tea :-) Parimatega, Jussike
  6. vastupidavuse tõstmine oluliselt määral

    Tänud vihe eest, ma üritan lähipäevil kohe uurida kes sellega Tartus tegeleda võiks, Kerge googeldamine ja selgus, et sellest teemast puha maakeelne raamat ka kirjutatud ehk selle võiks ka osta! Tänud igatahes veelkord :-) Parimatega, Jussike @ arvap: iga tervist parandav vihje on teretulnud :-)
  7. Erinevad kreatiinid ?

    Tead selle tsitraadi ümber on üsna suur saladuseloor, et isegi tootja ega isegi müüjad ei oska selle kohta midagi tarka arvata :-( ...ma loobusin uurimast ja ostsin tavalist monohüdraati sest senimaani pole aru saanud kuidas seda tsitraati ja palju peaks võtma... Tai Kane uuel äsjailmunud väikses kataloogis pole ka tsitraadi kohta rohkemat öeldud kui see mis igalpool weebiski: "Kreatiintsitraat on hästi omastatav kreatiini vorm, mis lisab nii jõudu, kui vastupidavust. Süsivesikute rohkus tootes parandab oluliselt kreatiini omastatavust, samuti ei seo k-tsitraat organismis vett erinevalt k-monohüdraadist. Sobib hästi vastupidavusalade harrastajate dieeti." Kahtlaseks teeb asja ka see, et keegi peale Tai Kane vist seda tsitraati nagu ei panegi purki :-( ..ja kui antud tootevaldkonnas pole konkurentsi siis võib selle hind olla täpselt nii nagu keegi lakke vaadates küsib -mis pole tarbija seisukohast vast kõige lohutavam teadmine. Pealegi teeb asja põnevamaks see, et toote nimeks kirjutatakse Kreatiinitsitraat kui seda sama nimetusega ainet on kaubas ainult 13,33% ....ma saan aru et küll, et Moskva vorstis pole ka tükikestki Moskvat(loodame, et pole) aga ikkagi.... Kuna monohüdraat annab nii jõudu kui ka massi ning sellest on kirjutatud igas neljandas-viiendas postituses siis valisin selle, eks larbin end nüüd vett täis ja eks siis paistab kust punnitama hakkab ja kas ning kui palju sest powerit tuleb :-) Parimatega, Jussike
  8. vastupidavuse tõstmine oluliselt määral

    ...jah olen sellest juba nats teadlik aga ei ole leidnud (vanadest postitustest) vastust küsimusele: kui kaua jagub 450grammisest kreatiinitsitraadi purgist ja kui palju peaks seda tarbima ja kas ka laadimised algul ja pärast nats vähem ja kas ka kuuajalise vahega? Nagu ma aru saan siis keegi peale Tai Kane kreatiinitsitraati ei toodagi....ma otsisin weebidest mõnda kasutusjuhendit... Siin on peamiselt lihasekasvatajad koos siis kreatiini monohüdraadist on oma 1000 korda küll räägitud:-) Sama valem nagu monohüdraadi puhul ehk algul 4x5grammi ja pärast 5grammi päevas ei saa tsitraadi puhul kehtida sest seal on kreatiini sisaldus 450grammi ju ainult 13% ehk kogu purgis ca 60grammi.... Kui tsitraati sama valemi järgi võtta siis ei saaks end isegi mitte laadida :-( Parimatega, Jussike
  9. Tere. Olen 33 aastane mees ja ca 6 aastat tagasi sai tehtud oma tervise huvides otsustav samm ja suitsetamisest loobutud (ennem tõmbasin 14 aastat). Kuna sel ajal ma eriti füüsist ei teinud siis mõne aastaga sai 70-st kilost 95 ja koos sellega suurenesid ka mured. Sai siis veel üks kardinaalne pööre oma elus tehtud ja nüüdseks vähem kui aastaga olen kaalust alla saanud pea 25kg ja ideaalvormist lahutab veel 5kg mis enam eriti kiirelt ära ei kao :-( ...aga küll see ka paari kuuga maha saab :-) Pikkust 167, kaal 70-71 hetkel. Sai spordiga tõsisemalt tegelema sest olen aastaid juba hädas oma seljaga mis kiirelt väsib. Raskemat tööd tehes väsivad seljalihased kiiremini aga piisab ka pikaajaliselt lihtsast püsti olekust (56 tundi jalgadel näiteks ja siis valu juba üsna tugev) ja selg hakkab 7-8 lüli kandis valutama, algul tuimalt-nõrgalt aga mida rohkem üleval oled (st. püsti - pole vahet kas teed tööd või passid niisama) seda hullemaks läheb, pole terav valu pigem tuim aga mingi hetk on see ikkagi väljakannatamatu :-( ....ja aitab ainult see kui viskad pikali tunniks-kaheks ja siis võid jälle edasi tegutseda aga mitte niikaua kui peale 8 tunnist und muidugi. Sel nn. "Arstide ajastul" käinud selga venitamas, vesiravivõimlemist tehtud jne. Perearst jooksutas mind mingi paar aastat tagasi järjekindlalt närviarstide vahet, eks seal proovis ka üks ühte ja teine teist keemiarelva minu peal aga miski pole mingit positiivset tulemust andnud, pigem negatiivset). Kuna mitmeid aastaid "loomaarstide" vahet tulemusteta jooksnud siis hakkasin ka ise arvama et ju ei ole väsimuse põhjus ei närvides ei luustikus vaid üldfüüsis lihtsalt nõrk - eks kekatundidest sai viilitud juba kooliajal ja ega hiljem ka millegi paremat pole teinud :-) Eelmise aasta sügisel sai vanema Dr. Mustimetsa juures ka käidud ja see väänas selja korralikult paika (no ei ole seal midagi tavatut, kunagi ammu tehtud pilt näitas et 7-8 lüli vahe oli küll natuke väiksem kui teistel) ja soovitas ka rohkem treenida. Selle aasta alguses sain treeningu käigus puhtjuhuslikult noorema Dr.Mustimetsaga (Tartu Maarjamõisa taastusravi osakond) põgusalt vesteldud ja ka see arvas: lmselt on minu lihastel lihtsalt väiksem vastupidavus pikaajalisele koormusele ja seega peaks nii selga kui ka muud osa treenima. Hetkel üritan tema jutule uuesti pääseda, et pikemalt ja põhjalikumalt vestelda aga see võtab bürokraatia tõttu aega.... Olen nüüdseks kolm kuud käinud 3x nädalas jõusaalis, viimane poolteist kuud olen hakanud ka 3 korda nädalas tunnikese aeroobset (jooksmas või rattaga 60-70% maksimaasest südamelöögisagedusest) harastama. Varsti ka ujuma ning ka ratast sõitma, eks ma siis kombineerin 2-3x nädalas jõusaal ja 2-3 jõusaalivaba päeva sisustaks muu trenniga(kas jooks,ratasõit või ujumine) ning nädalavahetusel üritan täielikult puhata või kui siis ainult tunnike aeroobset päevas (päris päevakest ei jaksa ka niisama olla) Jõusaalis on ülemise otsa areng üsna hea aga jalad eriti mitte. Jalgades on hetkejõudu küll juures ja vastupidavust ka natuke aga trepist teise korrusele kõndides on ikka aegajalt tunne nagu mäkke roniks kuigi sõidan ratast ja treenin reie tagaosa piisavalt. Seljalihased ka olulisel määral treenitumad (st jõudu on vähemalt rohkem) aga vastupidavusega ehk seljaväsimusega pole ikkagi eriti hea seis, st. asi on natuke paremaks läinud aga tahaks veel ja veel... paremat :-) Olen ka tähele pannud, et seeriatevahelised pausid kipuvad liialt pikad olema, minut-kaks on norm ja kui vähem puhkan siis alustan puhkamata ja väsinud lihasega ning ei jõua eriti teha ehk oleks vaja olulisemalt kiiremat taastumist ja ka vastupidavust tõsta. Kordusi teen 12-15 ja seeriaid -6-7 ja mitte väga suure pingutusega, seeriate lõpuks on lihas muidugi üsna läbi....ehk tahaks esialgu korraliku põhja alla laduda, et oleks pärast mida treenida :-) Kuna aga eelnevalt pole just palju spordiga tegelenud siis peale treeningute ja venitamiste alustamist on hakanud kõik liigesed naksuma, vahel põlve ja küünarnuki ümbrused nats kipitavad aga selle vastu aitavad ilmselt liigese- ja kõhretoidud (ostan lähiajal ilmselt Ultrageeli). Ilmselgelt pole liigesed selle koormusega lihtsalt harjunud. Toitun korralikult ehk valke päevas oma 140-160 + süsivesikud ja üsna vähe rasva ehk suht tervislik toit (pudrud, piim, kohupiim, kodujuust, kanaliha, muna,kala ja puuvilja) ja sellega seoses tekkis küsimus: siis kas ma peaks lisaks tavatoidule veel miskit lisandeid võtma et paranda tulemusi st kiiremini taastuda ja üldist vastupidavust tõsta? Mida neis toidulisanditest võiks veel osta, et just pikaajaline vastupidavus suureneks, lihasmass võib ka loomulikul ka suureneda :-) Ise kahtlustan et "kaalulangetusaastaga" (ja ka eelnevalt söödud suht tavaline toit) on organism võibolla mõnest asjast puudust tundnud hakanud ja ehk pean sellest vaatevinklist vaadates midagi sööma mis powerit annab... ja kuna kreatiin pidavat seda särtsu andma siis mõtlesin seda proovida esialgu üks kuu ...järsku on sellest abi? Ja kuna valgul ja valgul pidavat ka teatav vahe sees olema siis ostaks lisaks mingi lisavalgu mida kasvõi kord päevas peale jõusaali kiirelt tarbiks koos mingi spetsiaalse süsivesikuteseguga ? ....kuigi vajalikud valgud peaks ka tavatoidust kenasti kätte saama ja süsivesikuid lisan dekstroosi ehk viinamarjasuhkrut tarbides. On kellegil mingeid paremaid retsepte soovitada.. sest ma suht võhik sel teemal veel :-) Või peaks ehk mõnda amiinohapete preparaati manustama? Parimatega, Jussike @ vaatab lootusrikka pilguga tulevikku NB! Pikemas tulevikus tahaks lihast hakata kasvatama niivõrd-kuivõrd see 33 aastaselt veel kasvab :-)
  10. ...niipalju on, et jõusaalis saad pekialla endale lihase mis omakorda aitab sul kiiremini pekki põletada :-) + üldfüüsiline vorm ka paraneb. Parimatega, Jussike
  11. millega saaks lihased kasvatatud kiiremini?

    Kas valgul ja valgul mitte vahe sees pole? Ma alles algaja aga olen peale nädalast foorumis kaevamist aru saanud, et osasi valke omastab organism paremini ja seetõttu peaks kasutama just neid nn. Spetsiaaltooteid ehk Whey1 või No1 jne analooge? Kui valgul ja valgu vahet pole siis pole mõetet neid jah tarbida kui oma valgukoguse tavatoidust kätte saan ja ma saan :-) Kanamunad, kanaliha, kodujuust, piim, kohupiim ja mitmesugused pudrud ....neis saan oma rohkem kui vaja (ehk ca 160g) valku päevas lõdvalt kätte, seega poleks mul mitte mingit lisavalgu vajadust ja alles jääva raha võiks muude toidulisandite peale kulutada? Parimatega, Jussike @ natuke segaduses
  12. süsivesikuid enne ja peale trenni

    jajaah, rasvapõletus ikka 60-70% mitte 50-60& :-) ...mul siis 112-130. Ma sain mitmetest-mitmetest siinsamas foorumis olevatest postitustest just nii aru et enne trenni süsivesikuid + valku ja ka peale trenni süsivesikuid ja valku aga palju just enne tunnikest rasvapõletusjooksu (pulss 60-70) süsivesikuid/valku süüa, et energianäljas organism ei hakkaks energiat lihasest ammutama vaid rasvast? Parimatega, Jussike
  13. rasvapõletuse pulss

    60-70% on õige rasvapõletuse seisukohast, kui kiirkõnnist väheks jääb siis tee 40-50 jooksusammu ehk niikaua kui 70% peale hakkab jõudma siis kõnnid niikaua kui pulss tagasi 60 peale tagasi langeb jne. jne jne. Üsna mõnus liikumine on, need kes jooksu teevad küll muigavad aga ära lase end sellest häirida :-) Ma panen pulsivahemiku teadlikumalt natuke suuremaks 60-73%) siis kell ei piiksu koguaeg :-) Parimatega, Jussike Lisainfot saad: Kuidas treenida targalt
  14. süsivesikuid enne ja peale trenni

    Segadust tekitab see: Aeroobse trenniga kulutab organism rasvavarusid ainult teatud pulsisageduse juures, see on 50-60% maksimumpulsist (maksimaalne pulss on 220 miinus inimese vanus). Kui pulsisagedus on suturem, hakkab organism energia saamiseks kulutama juba süsivesikuid. Kui aga tempo jääb aeroobseks siis miks üldse enne trenni peaks süsivesikuid tarbima? Sama ka peale trenni,ehk kui aeroobses süsivesikuid ei kulutata siis milleks parandada auku mida pole? Või kehib see soovitus(enne trenni süsivesikuid) ainult jõusaalis käijatele kuna seal on aeroobset suht võimatu hoida ehk pulss kõigub ühest äärmusest teise? Parimatega, Jussike
  15. süsivesikuid enne ja peale trenni

    Esialgu tahan peamiselt rasva põletada ja keha ettevalmistada lihase kasvatamiseks ehk üleüldise toonuse tõstmine. Tean tean:-) lihtsalt oli paar nädalata tagasi selline mõnus kevadehõnguga ilma ja asfalt jube kenasti puhas ning mõtlesin et lähen sõidan tunnikese. Panin Tartust Tallinna poole ajama, et sõidan korra Kärevere sillani ja tagasi, Käreveres vaatasin, et kell veel vähe ja ilma kena, panen Laeva söögikohani, seal mõtlesin et käiks korra Puurmanis ära...käisingi :-) ...no oli selleine Forrest Campi tüübi tunne...et muudkui sõidaks ja sõidaks :-) Minne hoidsin pulsi kenasti 60-70%¤ vahel aga tagasitulles sain aru: kui ma ei kiirenda oma liikumist jään vägagi pimeda peale. Paningi täisjõuga tagasipoole ajama....pulss kenasti 150-160 löögi kandis....poolel teel enne tartut oli toss nii väljas et peast käis kõikvõimalikke mõtteid läbi (jalapuhkamine, sõbra järgikutsumine jne) aga panin hambad ristis edasi... viimased 10km sõitsin juba pimedas....koju jõudes oli pool tundi jalalihased veel megavalusad.... Vot nii juhtub kui ei võtanud ei juua ega süüa kaasa :-) Reeglina ma selliseid sõite ei tee :-) Parimatega, Jussike
×