Jump to content

renku

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 330
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Postitused posted by renku


  1. Tere. Mul ei ole midagi selle vastu, kui keegi kedagi isiklikult parimaks peab, aga eeldades, et "p....m" midagi ilusat ei tähenda, siis sellise ütlemise vajalikkus jääb mulle küll mõistmatuks. Mis puudutab surumist ja wilksi, siis need wilksi punktid ei ole loodud surumise, vaid kolmevõistluse jaoks. Selleks, et võrrelda ja seada paremusjärjestusse erinevate kaaluklasside sportlasi kolmevõistluse põhjal. Näiteks peab teatud raskuste juures väikestes kaaluklassides 5 kg raskem sportlane suruma 15 kg rohkem, et saada suurem punktisumma. Suurte kehakaalude juures piisab 50kg raskemal sportlasel võiduks samuti 15 kg rohkem suruda. Sellises olukorras on mul endalgi raske seisukohta võtta, kas nüüd olulisemad on kilod või wilksid. Mina isiklikult vaatan, kes on maailmatasemele kõige lähemal ja teen oma pingeread selle järgi. Samuti ei saa ainult kilode või wilkside alusel objektiivselt hinnata ka kükki ja jõutõmmet. Kas 1kg parem tulemus on piisav, et 20, 50 või 80 kg suurema kehakaalu juures olla kergemast mehest parem? Kui keegi arvab enda jaoks, et jah, siis on tal see õigus. Aga kindlasti on õigustatud arvata ka vastupidi.

    Mis puudutab "Parim ..." tunnustuse karikaid, siis neid on jagatud küll ühte ja küll teistmoodi ja üsna tihti on seal üks või teine vaieldav koht. Tean isiklikest vestlustest, et mõned sportlased võtavadki eesmärgiks see karikas võita ja kulutavadki oma raha ja aega ka välisvõistlustel käimisele ja punktide kogumisele. Kui süsteem on enne teada, siis võib igaüks ise otsustada kui väga ta seda tahab ja mil moel ta selle välja teenib. Ja kindlasti on ka neid kes käivadki ainult enda jaoks võistlemas ja saavad selle tunnustuse ja karika üllatusena. Ega siis keegi sellest loobuma ei pea või jätma võistlustel käimata. Sportlane ajab oma rida ja kui liit teda tunnustada tahab, siis tuleks asjalik kriitika ja ettepanekud suunata pigem liidu juhatusele.

    See on ikka no kõige p....m asi üldse= sellest on ikka täiesti ükskõik.

    Kui siit midagi koledat leiad, siis palju õnne :-)


  2. Mõni päev tagasi jõudis meie menüüsse vana hea Fasti Hera 80, shokolaadimaitseline. Olen paar hommikut joonud nüüd sellega oma hommikukohvi (nagu jooks kakaod!), sest enne metsaskäiku ma ei söö- nii on ka väike rasvapõletus tagatud. Peale trenni teen veega kerge sheigi ja õhtuti olen seganud seda keefiri sisse, süües kõrvale veidi kreeka pähkleid.

    Hei, kas siis, kui enne jalutuskäiku sööd, rasv ei põlegi :-)?

    • Upvote 2

  3. Ma ei saa aru, miks sind see absoluut huvitab? See on ikka no kõige p....m asi üldse. Sa oled selgelt praegu Eestis särgiga surujatest IPF liigas parim, siin ei ole midagi vaielda (kilod loevad).

    Aga ju me peame siis Kaidoga tagasi tulema, et sulle säru teha. Minust muidugi enam numbrites võistlejat ei ole :-) - õlaoperatsioonil lõhuti see tegelikult arsti poolt totaalselt ära ja 200 + kilo juures ilma särgita annab õlg alla. Ebapädev arst oli lihtsalt ja lõikas valed asjad ära- dr Kalvet ortopeediakeskusest, ärge tema juurde kunagi mine, kes sporti tahavad teha.

    Aga igatahes edu ja loodan, et ka 300 ei ole kaugel.


  4. Rene, kui poksikogemus on vähemalt 1-2 aastane, siis soovitan alustada hetkel LÄHIVÕITLUSEST ja uuel aastal lisaks võtta MAASVÕITLUS.

    See lubaks sul peale lähivõitluse kursuse lõpetamist osaleda vähemalt 2x nädalas nendes MMA treeningutes, kus tegeletakse just löögi- ja maadlustehnikate kombineerimisega. Võibolla siis 3-4 eratundi jalalöökide teemal juurde ja siis saaksid edukalt ka puhtalt edasijõudnute püstivõitluses kaasa lüüa ja siis olekski kogupakett olemas.

    Tänud Jorgen.


  5. Ma olin Keto dieedil 3 nädalat eelmine aasta enne operatsiooni ja kõrvalnähte ei olnud absoluutselt, isegi mitte alguses.

    Samas pilt teravnes, kuigi kaal praktiliselt seisis, vast langes 1-2 kg max (kaloraaži jätsin täpselt samaks) ja isegi jõudu tuli juurde, kuigi olen teinud järjepidevalt tugevalt trenni.

    Pigem paneksin selle lihtsalt vahelduse arvele, kui just Keto dieedi arvele.

    Süsivesikuid sõin vast max 10 g päevas, kui sedagi-vähemalt erinevad kalkulaatorid näitasid igapäevaselt isegi alla 5 g päevas.

    Proovisin seda just sellepärast, et päris tihti küsitakse selle kohta ja siis oskaksin anda vastuse lisaks igasugustele uuringutele ka enda kogemuse näol.


  6. Ma ei tea,kas ma mulle ainsana tundub, kuid siin on hakanud kooruma järjekordne psühholoogiline ning sotsioloogiline paradigma. Meenutab see kangesti sellist aega,mil archangel/holger propageeris IIFYM (if it fits your macros) söömist paari söögikorraga päevas (ja rohkem valku ühes toidukorras,kui 30g) ning üldine kasutajaskond teda sellepärast tögas. See oli vist nüüd aasta(id) tagasi, huvitav kas selle lähenemisega juhtub samamoodi :D

    Vaadates Holgeri tänast vormi, usun, et enamus enam ei töga:-).

×