Jump to content

renku

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 330
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Postitused posted by renku


  1. Sarge pluss Siimu ees on siiani olnud teravam vorm, seda eriti jalgade osas. Kui Siim vormi osas järgi tuleb ,siis on tal mitmeid plusse Sargega võrreldes, seega jätame ikkagi Sarge sinna kus me ta algul paigutasime... :D . Kulturismis nagu elu on näidanud ei võidagi tihti need mehed kes saalis või lavataga kõige suuremad on ja hea et see nii on.... ;) Hindamiskriteeriume on rohkem kui ainult see kes suurem on. ;)

    Kui öelda kui................, siis võib ju ka öelda, et kui Sarge massi juurde kasvatab, siis on varsti ka Mikkule konkurent. Aga need ongi ainult kui´d ;)


  2. Kas on midagi siin ilmas mille puhul võid lihtsalt veidi vaeva näha ning siis elu lõpuni on samal tasemel olemas? Ega ikka mitte.

    Teadmised ununevad, füüsiline vara laguneb, hävineb. Suhted tuhmuvad ja kaovad jne. Miski ei püsi, kui sellega ei tegele. Kui hakkad vähem aega pühendama siis hakkab vähenema ka senine saavutatud tase. Iga asja puhul.

    Mündikogu kallineb, kuld kallineb, maalid kallinevad- no ikka leidub neid asju, mis võib seisma jätta ilma puutumata:-)

    Aga see oli niisama kõrvalepõige, see ei puutu siia- kui tahad, et lihased alles jääksid, siis loomulikult pead koormust andma neile.


  3. Kusjuures ma olen viimasel ajal uurinud selja kumeraks ajamist ja jõutõmmet ning asi pole üldse nii selge. Selja kumeraks ajamisega on võimalik teinekord 30-50% suuremaid raskusi maast lahti tõmmata ning õige tehnika puhul vigastuste-oht praktiliselt ei suurene.

    Neutraalne selja-hoiak - nõgus - on kõige vähem ohtlikum nagu enamik teab. Aga kumeraks ajamine on keeruline teema.

    Osad uuringud on näidanud, et professionaalsed Rammumehed, kes liigutavad ulme raskusi, suudavad seda teha kumera seljaga ja ilma vigastuste ohtu praktiliselt suurendamata kuna erinevad lihased on lihtsalt niivõrd tugevad, et kaitsevad selgroo asendit.

    Samas katses olnud amatööridest rammumehed aga nii hästi hakkama ei saanud kuna lihasjõud polnud piisavalt tugev, et selga korralikult paigal hoida.

    http://www.t-nation....d_back_deadlift

    Maailma üks tugevaimaid jõutõmbajaid KK tõmbab samuti kumera seljaga.

    konstantin-deadlift.jpg

    * Muidugi Siimu tõmme oli jah veidi kahtlane. Läks liiga üldiseks kumeruseks kätte ära...

    Pakuks enda puhul vaheks 50 kg, aga vigastus oleks ka kindel. Kulturistil pole aga oluline kg arv, seega pole vaja suuri raskusi vigastuse ohuga taga ajada.


  4. Kui rääkida laste jookidest, siis kurjajuur on suhkur. Kas tegemist on coca või fanta või limpaga, siis kõik mõjub ühtemoodi, mingit vahet neil ei ole. Ka mahlad mõjuvad samamoodi, seda kõike olen märganud oma 4 aastase poja pealt. Keelata ära coca aga lubada kõrrejooki, siis milles on point. Ja kui keelata ära kõik magusad joogid, siis ma ei tahaks näha seda "kultuurishokki", mida last tabab, kui ta saab teada, millest ta aastaid eemal olnud. Ma ei arva, et ta iga päev peaks seda jooma, aga korra kuus kusagil sünnal võiks lubada küll klaasi.

    Kui aga rääkida energiajookidest, siis ma küsiks mille arvelt tuleb see energia. Väidan et tuleviku arvelt ;)

    Pooldan trennis energiajoogi tarbmist kui oled tühi aga vaja teha korralik trenn, aga see olgu pigem erand. Pikemas perspektiivis oled kaotaja.

    Metal Pump on seni kõige parem olnud, pole nii magus kui teised ja tunnetuslikult on mõju ka suurim.

    Trennis on energiajoogil eesmärk, olgugi, et tuleviku arvelt, aga sel hetkel on vaja energiat. Kui trenn on su põhieesmärk, siis saad energia tuleviku arvelt ja õhtul oled kodus nagu"kudend kana", aga trenn sai hea. Samas nõus, et harva. Mina kasutasin 1-2 x nädalas maxtrennieelseid erguteid, siis, kui oli raske trenn!


  5. Olen samuti murelik ennekõike just noorte seas populaarsust võitnud energiajookide pärast. Rootsis on selliste jookide müümisel seatud vanusepiiriks 18 aastat ja see otsus võeti vastu pärast seda kui mitmed noored nende jookide pärast surid. Ei oska kahjuks öelda, kas oli põhjuseks lihtsalt nõrk süda või lisaks energiajookidele tarbiti ka teisi aineid. Mis siin rääkida energiajookidest kui isegi cocast ja pepsist ei saa lapsukesed teinekord terve öö und ning nende vanemad ei mõista, milles probleem. Mina isiklikult olen oma elamises lastele selliste jookide joomise ära keelanud ja minu perenaine on samadel seisukohtadel. Kahjuks ei saa suuremal lapsel kogu aeg selja taga olla ning paratamatult jõuavad need joogid ka temani(külle mitte suurtes kogustes) kuna kõik ülejäänud lapsed meie suures majas ja ka naabermajades libistavad selliseid jooke suurtest pudelitest.

    Su enda blogid õpetavad lapsi-täiskasvanuid kõiki lisandeid tarbima, sest iigas Su postituses on kirjas pikk nimekiri lisanditest, mida sa nüüd libistad ju!

    • Upvote 1

  6. Siim ei ehmatagi kedagi lihasmassiga, tema trumibks saavad olla kolm kulturismi kriteeriumit: proportsioonid, sümmeetria ja vorm - kui ta nendes kolmes komponendis on tugev, siis on ta korralik vastane kõigile juunioritele eestis - Miku jätame siit seltskonnast välja.... :D . Lisaks ka hea poseerimisoskus.

    Sarge jätame ka välja :-). Too vend ei pea trenni tegemagi, aga laval on 3 x suurem millegipärast, kui lava taga :-)


  7. Ei ole viga, tulemused on ju head ega tavaline vend, kes käes ei ole erinevaid vahendeid hoidnud, see ei tee ligilähedalegi, peaasi et ennast kuskilt ära ei vigastanud, see on sellisel juhul kõige suurem kordaminek ;)

    Olen õnnega koos ja kogemused suunasid korralikult sooja tegema. Oma haiget õlga pidin kasutama ju ainult teivashüppes, aga nagu videostki näha, siis ei pööranud peale vasaku käe toel ja seega ka seal ei kasutanud seda eriti tugevalt.

    Teistel läks küll kannakõõluseid ja eriti reie tagalihaseid :-)

    Mul peale valusate lihaste õnneks midagi viga ei ole.

    Homme näeb, mis tegelikult tunne on, aga kogemus ütleb, et 5 päeva on valusad isegi need lihased, mida ei teadnudki, et kehas olemas on :-)


  8. Ise sa ütlesid ju oma varsemates postides, et täna on 10 võistlus, mis sul kokku tuli siis? - ehk tood ära nii üksikalad kui kogusmma, siis ma saan vaadata, palju ma seal une pealt ära teeks.... :D

    No jooksud lasin üle jala ja kõike pees:

    100 m: 13,2

    Kaugus. 5,23

    Kuul (pees): 11,60

    Kõrgus: 1,60

    Ketas (täiesti pees): 32,92

    Teivas: 2,80

    Oda: 42,75

    110 m tõkked, 400m ja 1500 teeksid une pealt kindlasti, aga äkki midagi veel :-). Neid viimaseid ka välja ei too, sest häbi hakkab hetkel:-).


  9. No tubli poiss, ei ole ainult jutumees..... :D võib ainult ette kujutada, kui sul kaks kätt terved on....siis korrutame, veel tulemuse läbi 0,5 ja saame juba Olümpia B normi... ;)

    Rändtsirkus oli täna Revalis ja ei esinenud üldsegi pahasti... :D andsime võimaluse ka pealtvaatjatele tulla katsuma vahendeid millega tsirkusejõumehed oma numbreid teevad ja peab tunnistama, et suur oli jõutõstjate imestus, et tegemist ei olegi mulaažidega, vaid reaalse rauaga ja mida ikka annab maast lahti sikutada.... ;)

    Kui korrutada 0,5-ga, saab 1,40 m:-).

    Ja jutumees ei ole ma iial olnud- kahju, et sa Ott seda siiani ei tea :(

    Aga 10-võistluses tuli kokku ilma spetsiaalselt treenimata natuke üle 3200 punti, seega sai ka eesmärk 3000+ täidetud.

    Praegu kõik lihased valusad ja homme ning ülehomme veel hullem, aga mõnus on ikka!


  10. 2.40 pidi teivashüppes ju une pealt tulema.... :D kui ma mäletan su kommentaari meie Fitcampi teivashüppevõistluse kohta.... ;) Kuid tunnen sulle kaasa, sest spordimehena ei lähe sa lihtsalt osalema, vaid ennast ületama ja vigastused eriti harrastussportlastel on kerged seal tulema, seega hoia ennast ja teibi kõik kinni mida saab... ;)

    Spetisaaliselt Ott´ile. Saab ka 1,5 käega hüpata, kuigi tehnikast ei ole juttugi.

    Latil on 2,80:


  11. 2.40 pidi teivashüppes ju une pealt tulema.... :D kui ma mäletan su kommentaari meie Fitcampi teivashüppevõistluse kohta.... ;) Kuid tunnen sulle kaasa, sest spordimehena ei lähe sa lihtsalt osalema, vaid ennast ületama ja vigastused eriti harrastussportlastel on kerged seal tulema, seega hoia ennast ja teibi kõik kinni mida saab... ;)

    2.40 tulebki une pealt, kui 2 käega saan hüpata ^_^

×