Jump to content

renku

Kasutajad
 • Content count

  1,330
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Posts posted by renku


 1. Kuidas need naiste kehakaalud siis võistlustel on?

  Kas nii, nagu punktis:

  5. ESIALGNE AJAKAVA. Kõik naised ja mehed -53, -59, -66, -74, -83 kg või

  6. AUTASUSTAMINE. Naised (avatud klass): kehakaaluklassid -47 kg; -52 kg; -57 kg; -63 kg; -72 kg; -84 kg; -84+ kg

   

  Või käibki arvestus suvalistes kaalukategooriates?

  Võistluste juhendi punkt 5 kaalukategooriad tunduvad olema täiesti suvalised.

  Eesti rekordeid vaadates näen ma powerlifting.ee lehel selliseid kaalukategooriaid naistele (ehk siis peaaegu sama, mis naiste avatud kategooria autasustamise punktis):

  43, 47, 52, 57, 63, 72, 84 ja 84+ kg.

   

   


 2. Vägev sooritus. Seda vaadates tekib küsimus, kui palju on lühim lubatud surumise teekond ipf-is ?

  Lasen teha opi käsivartele ja lõikan lühemaks vist need, saan ka selle kuradi surumise teekonna 13 cm peale :-). Siis tuleks tagasi sportima :-).

  290 olen surunud vist keskmiselt pakult, aga minu tavaline teekond oli seal kusagil 29-30 cm juures :-).

  Minu mäletamist mööda oli Aleksandril teekond 13 cm (võin eksida), aga lubatud oli 12 cm.


 3. Vaatasin, et mu viimane blogi oli siin keskkonnas 2012. aastal, kui õla operatsioonile läksin.
  Nüüd mõtlesin, et võiks ju taaskord enda tegemistest teistele teada anda ja kui huvi on, siis püüan ka jätkata edaspidi :-)..

  Nüüdseks on aga blogide süsteem vist suhteliselt välja surnud ja pigem kirjutatakse enda tegemistest postituste seas.

  Proovin siis minagi :-).

  Mu eelmised Fitness.ee postitused on siin: http://forums.fitness.ee/blog/222-renkus-blog/


 4. No seda ei ole proovinud. Üldiselt sellise projekti jaoks peavad olema juba kindlad reeglid: kas abirihmadega või ilma(kõigil ei ole traktoristi sõrmed), kas althaardes või pealthaardes, kui lai haare? Sellist asja ei ole absoluutselt proovinud ja hetkel jälgin tähelepanelikult, kuidas tervis. Eile suutsin enda vasakut rinnakinnitust kergelt venitada. Eelmine kord kui Otiga rinnaltsurumist võidu tegime, siis mingil hetkel ragistasin oma parema õla mitmeks kuuks rivist välja 150-e kiloga. Tahtejõud on meeletu nooremaid Otti ja Renkut raputada, aga vanematel meestel on traumad kerged tulema. :)

  Miks ma seda lihtsalt huvi pärast küsisin, oli see, et meenub, et kui kaalusin 144 kg, siis tõmbasin pealthaardes 5 lõuatõmmed ja kaalu vähenedes tuli alguses iga nädal 1 kordus juurde, aga Ilmselgelt mitte jätkusuutlikult, sest muidu oleksin 95 kilosena tõmmanud ju üle 50 korra :-).


 5. 04.juuni 2014

  Täna oli siis järjekordne Kaitseväe üldfüüsiline test. Minu punkte arvestati seekord ka juba 37 aastaste vanurite klassis ja kahjuks ei oska öelda, kui palju need normatiivid uue määruse järgi on, aga usun, et 300 punkti sain ikka kätte:

  Kätekõverdused 2 minuti jooksul: 100

  Kõhulihased istesse tõus 2 minuti jooksul: 98

  3,2 miili jooks: 14 minutit 30 sekundit

  Tänase ürituse jaoks ajasin kehakaalu 84 kg peale, aga eraldi mingisugust ettevalmistust ei teinud. Iga kord mõtlen, et võtan vabalt ja alati läheb andmiseks- vanale koerale uusi trikke ei õpeta! Loomulikult enne testi lükkasin endale energiamaitselise SHOCK sisse ja asi läks väga hulluks ära :rolleyes:

  Kaks esimest ala väga head (esimese ala 100 punkti norm oli kunagi vähemalt 82 ja teise ala norm 92), kolmas ala aga kuidagi sinu vastupidavust ja treeninguid arvates väga nirune.

  Kokkuvõttes aga ikka väga hea punktisumma arvestades ka olenemata vanuseklassist, mille taha pugemine on võrdne jõutõstmises kehakaalu taha pugemisega (minu silmis) :-).

  Sain ära torgata, aga see oli heatahtlik :-)


 6. IE on tänapäeval piisavalt hea ja parem nii mõnestki brauserist. See, et IE ei kõlba igapäevseks kasutamiseks on juba iganenud mentaliteet. Pealegi on IE ainuke brauser, mis toetab korralikult multi touchi :)

  Kes kasutab IEd?

  Vaadates enda erinevate lehtede statistikat, siis 5-7 % inimesi. Ja neist enamus ei ole kindlasti (minu arvamus) teadlikud internetikasutajad :-).

  See eelnev muidugi ei õigusta seda, et IE-ga ei ole leht kasutajasõbralik.


 7. Valguse kohta- võistlejaterivi olek svist võinud olla meetrike tagapoole ja siis oleks päris hea olnud.

  Samas kõigil olid ees olles võrdsed võimalused ja selle taha ei saa keegi pugeda!

  Palju õnne võitjatele.

  Eriti hea meel on, et maailma kolmas vend viitsib tulla ja näidataTartus maailma taset!

  Lisaks oli väga hea meel, et www.kaalustalla,ee koostööpartner Holger võitis oma esimesel võistlusel kulla omas klassis. Massi oli silmnähtavalt kõigist peajagu rohkem ja küll see vorm Eestikatel ka vast rohkem välja tuleb, kui paar kilo pekki veel kaotada..


 8. Pidasin seda silmas, et ta ei lahustu muidu klaasis/sheikeris/kus iganes hästi ära ning settib põhja. Jube tüütu. Noh, tegelt ei lahustu ta isegi keevas vees ära, kui vedelikku pole piisavalt ja aega ei anna, kuid külmas vees on veelgi hullem. Mugavuse asi enamuses - KUIGI, Will Brink on välja käinud ka teooria, et kehvalt vedelikus lahustunud kreatiin on üks põhjus, miks ta kõhtu võib ärritada ning miks osadele inimestele kreatiin eriti toimet ei avalda.

  Otse luskiaga suhu ja korras!


 9. EMV jõutõstmises 2014

  Selle aasta esimene võistlus on tehtud ja võib teha väikse kokkuvõtte.

  Nädal enne võistlust oli seis päris nadi, kuna peale viimast rasket varustuse trenni hakkas tervis alt vedama. Kuni reede õhtuni oli enesetunne nigel, aevastasin non-stop ning nina oli tatti täis. Hoolimata sellest üritasin säilitada positiivsust ja sisendasin endale, et küll laupäevaks parem on ning võistlemata küll ei jää :) Õnneks oligi laupäeval päris hea olla.

  Väga suuri eesmärke mul enne võistlusi polnud, kuna varustusega trennid ei läinud just kõige veenvamalt. Kõige suurem hirm oli muidugi 0 saamine :D

  Kaal oli 71,5 kg ehk võistlesin kaalukatekoorias -72kg. Seal kaalus olin kolmevõistluses esimest korda, mis tähendas, et vähemalt kõik rekordid tuleb enda nimele võtta :P

  Kükis sain kirja kõik kolm katset (160, 170 ja 177,5 kg). Poleks nii head minekut oodanud, kuna trennis tundus kang koguaeg nii raske, aga võistlustel kükkimine on ikka hoopis teine tera.

  Surumises läks alla 95 kg, mis trennis tuli mul nii kõhu pealt kui ka rinnalt surudes ära. Teiseks katseks tellisin 101 kg, mis on siis ka üksikala surumise rekord. Kolmandaks sai proovitud 105 kg, aga kangi rinnale tõmmates kuidagi väga imelikult lõi pinge välja nii et kang ilma pingeta potsatas kõhule, sain stardikäskluse ja suutsin isegi sealt asendist ta teele saata, aga poole peal enam toore jõuga asja ei parandanud :D Aga praegu mõtlen, et ongi parem, kui seda ära ei surunud, muidu oleks mais lamades surumise EMV kõrge rekord ees olnud ja vajadusel ei saa poole kilo kaupa "tilgutada" :P

  Jõutõmme üllatas mõnes mõttes kõige rohkem, kuna seal suutsin ainukesena teha kilodes parema tulemuse kui eelmine aasta 5kg raskemana. Alla läks 156 kg, teine katse 167,5 kg ning kolmandaks 172,5 kg.

  Kokku sain 451 kg ja 442,25 wilksi. Võrreldes eelmise aastaga oli kogusumma 11 kg vähem, aga 9,4 wilksi suurem :) No ja eelmine aasta tegin 13 rekordi uuendust, see aasta kõigest 10 :D

  Lisaks absoluudi 2. koha medalile ja karikale oli tore saada ka auhinnaks Fasti Hera valk ning Meon.ee-st naisterahvale sobilikku ilunänni :P

  SUURED tänud Arturile, Revali tiimile, Reval-Spordile, Fitness.ee-le ning teistele toredatele sõpradele ja fännidele :)

  Video ka mu katsetest (puudu on surumise 95kg katse)

  Väike sõbrapilt Manniga ka peale viimast tõmmet

  attachicon.gifIMG_20140331_211416 (1).jpg

  NB! Järgneva 30 päeva jooksul võib mind lisaks Revalile kohata ka Spartas trenni tegemas. Sõbranna kinkis mulle võidetud pääsme, nüüd on mul hea võimalus käia Spartas enne surumise EMV luuret tegemas :D

  Aga sina oled nüüd palju ilusam :-)

×