Jump to content

okask

Kasutajad
  • Sisu loend

    1
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

okask

  • Tase
    Vaatleja
  1. Kari küsimusi, mis on tekkinud.

    1. Üldiselt saab seda probleemi hõlsasti lahendada. Ise olen teinud sedasi, et võtan enne trenni tass kohvi, et vererõhk tõuseks, siis keha kasutab rohkem rasvu. Treenimise aeg kasutan väikeseid raskuiseid, palju kordusi ja palju seeriaid, et anda kätele toonust. Üldiselt kui korralikult toitumist jälgida, siis kaob see rasv iseenesest. Ma soovitaksin siis teha rohkem vastupidavusharjutusi. Ära unusta hingamist! 2. Üldiselt kulutab intensiivne trenn 450-500 KCal/h, nii et arvesta umbkaudu kokku, palju kulutad. See energiarvestus näitab vist energiakulu ideaalkaalu kohta. Et näiteks ma olen 90 KG raske ja energiavajadus on 1800 KCal päevas. Arvesta seda, et põhilise osa energiast saab keha ikka süsivesikutest (kartulid, leib, piim, keefir, puder, puuviljad, maiustused), siis hakkab alles kulutama rasvu. Muidugi on rasvapõletamine ohtlik, sest verre võivad tekkida ketokehad, mis on mürgised. Aga jah, tagasi Su küsimuse juurde. Koosta ükskord enda toitumise kava, arvuta välja süsivesikud, valgud ja rasvad. Löö summa kokku ja lahuta sellest umbkaudne energiatarve. Sul peaks see olema nii 1700 KCal, kuna õpid, käid trennis jne. Siis lahuta trennitav energiahulk. Kui vastus on negatiivne, kulutab keha juba varuained, so rasva. 1g rasva = 9,3 KJ, 4,2 KJ = 1 KCal. Arvuta välja, palju iga trenniga kaotad. Ahjaa.. jõusaal suurendab lihasmassi ja peaks vähendama rasvaprotsenti. Ära imesta kui kaal nati kõigub. 3. Mulle on räägitud, et pulss 90-108 pidavat kõige paremini mõjuma rasvapõletusele. Suvel võiksid joosta sedasi, et suudad samal ajal rääkida, ei tunne pahaolu vms. See on kasulik. Aeroobne trenn tõstab ka südame vastupidavust. Üldiselt arvan, et jätka samas vaimus, ent vaata, et liiga üle ei koorma. Sörkjooks lindil on suht kena trenn, jalad saavad vatti. Sõudeergomeetri puhul töötab terve keha, jällegi igati hea. 4. Tühja kõhuga trenni tegemine on ohtlik, kuna veresuhkur langeb kohutavalt. (Olen suhkruhaige, tean juba seda). Kui sa soovid teha aeroobset päeva, soovitaksin hommikul näiteks putru süüa ja keefirit peale. Umbakugu 72g süsivesikud saaksid. Kuna lihast on vaja taastada, siis lõunasöögiks näiteks kanaliha või kohupiima. Valgud taastavad lihast. Muidugi ei saa ma kuidagi täpselt öelda, kuidas pead toituma, peaksid endogrinoloogia rääkima. Mul näiteks on toitumine jaotatud 3 söögikorra vahel, iga kord 60g süsivesikud. Ent ma mängin valkudega. Siiski soovitaksin aeroobsel päeval olla ettevaatlik, sest liigne rasvapõletamine võib tekitada ketokehasid verre, vedelikukaotus paha enesetunde jne. Et, ehk peaksid alusama korralikust söömisest enne aeroobset päeva. St tasakaalustatust. Ja kui teed aeroobset trenni, siis joo vett ka vahele, sest vedeliku puudus on kehale halb. Kui tahad lihast kasvatada, siis peaksid tegema suurtemate raskustega vähem kordusi, kuna see lõhub kudet rohkem. Peale trenni sööd ilusa lõunasöögi, kus on tavalisest rohkem valge (kanaliha, magustoiduks kohupiiim). Õhtul midagi kergemat peale. Kuna soovid tegeleda rasvapõletamisega, ei soovita veel lisavalku kasutada, kuna neid tuleb segada süsivesikutega ja moodustavad paraja energiapommi. 60g segu = 60*4,2KJ. Lõunasöögks (peale trenni) võiks olla: 3 kartulit, hautatud kanaliha, klaas keefiri, 2 viilu leiba ning rasvata kohupiim. 5. Jõudu arendab suurte raskuste ja väheste kordustega tegemine. See lõhub lihaskudet ning haavadesse suunatakse rohkem valke, mis parandaksid tekkinud vigastusi. Kui teed palju korduseid, töötab lihas rohkem ja põhjalikumalt, väsitades teda rohkem. Selline moodus annab lihasele kuju ja vastupidavust. Kui tunned lihastes valu peale trenni, see on glükoos, mis anaroobsel lagunemisel läks üle piimhappeks (või etanooliks). Mida aeglasemalt teed, seda rohkem lihast põletad, st treenid, annab kuju. Kiirem treenimine lõhub kudesi ja annab jõudu. Kui tahad kuju arendada, tee umbes 4-5 seeiat, 15 kordust seerias. Jõu arendamiseks tee 3-4 seeriat 6-8 kordust seerias. Mingi kuldne kesktee on ka olemas. Hübriidne treening siis. Üldiselt tee mõlemat, ühel päeval jõudu, teisel vastupidavust. Ja tee erinevaid harjutusi, sest iga harjutus mõjub erinevalt lihaste peadele (ja erinevatele lihastele muidugi). 12. ja 8. kordused vihaga on ikka jõu treenimine, sest lihas on väsinud ja sa võtad talt viimast, mis vigastab kudesi. Tulemuseks peaks teoreetiliselt olema suurem ja tugevam lihas. 6. Nendest tablettidest on kasu, kui teed aktiivselt trenni ja suudad end talitseda. Et kui tarvitad, pead kindlasti ka trenni tegema. Jah, seal on ka omad ohud. Kui süda või maks haige või nõrgad, ei tohi neid tarvitada ja alaelaistele ei soovitata neid, kuna neil olevat kahjulik mõju. Üks tuttav kasutas neid, võttis maha, ent varsti sai rasva tagasi, kuna ei suutnud ahvatlustest loobuda. Soovitaksin siiski nendest hoiduda ja proovida enda jõul kaalu alandada. Noh, see on lihtne. Ei mingeid küpsetisi, ?okolaade, komme, jooke. Joo vett! Piira kartuli, riisi, pasta, leiva, sai jne kasutamist. Söö rohkem köögivilju. Arvesta, et rasvas on ladestunud mürgid ja kaalu alanemisel need ka vabanevad, mis võib põhjustada organismi nõrgenemist. Alla millist iga? No kuna kaalukõikumine on organismile üliohtlik, soovitaksin selle jätta siiski hilisemasse noorusikka. So 16-18. Kuid ole ettevaatlik! Suur kaalukaotus võib mõjutada seedeelundite, südame, maksa, närvisüsteemi tegevust. Kui alustad kaalu alandamist, plaani seda umbes poolele aastale. Olen kuulnud, et juba 5 kg kaalukaotust ühe kuu kohta võib osutuda eluohtlikuks. Kuigi olen selle teekohha läbi teinud 110kg -> 80 KG ühe suvega, ei soovita seda kellelegi korrata. Sõitsin iga pev rattaga paarkümmend kilomeetrit, sõin väha ja septembriks olin elav laip. Nüüd siis juba diabeet. Tempel mällu igaveseks: jälgi kaalu mõistusega. Meenus üks vanasõna: vesi ja teotahteline mees rajavad endale ise teed. Kui sul on tahtejõudu ja sul on ambitsioonid, jäävad kõik rasvapõletajad sulle alla. 7. Jah, piisab küll. Soojenda treenintavaid lihasgruppe, venita neid. Soojenda neid pooliku seeriaga ja asu asja kallale. Kui teed raskema seeria (nt esimene) siis tee igaksjuhuks 2 soojendusseeriat, sest vigastused on kerged tulema. Ja peale trenni venita korralikult, et piimhapped lihastest välja ajada, lihastele vormi anda ja lasta neil taastuda. Venitusi näed ka siitsamast portaalist. 8. Anaeroobne trenn lagndab veres leiduva glükoosi etanooliks või piimhappeks. Piimhape tekitab ka lihastesse valu. Isegi kui venitad korralikult end, jääb ikka mingi osa lihastesse. Kui järgmine päev on valu, siis korda venitusi hommikul ja õhtul ja nad on kadunud. Venitusi saad venitustepangast. Ise soovitaksin triitsepsit venitada rööbaspuudel, hoides rööbaspuudest kinni ja tõmmates neid üles (nagu mingit kangi). Õlga venitaksin suure pulgaga üle pea tõmmates. Või rööbaspuudel otsekui surudes rööpaid eemale. Biitsut saad venitada rippudes või kahe rööbaspuu vahel end alla lastes. *jahutab sõrmi* edit: Väike nimekiri toiduainetest ja mida nad sisaldavad: Süsivesikurikkad(4,2 KJ/g): Puuviljad, leib, sai, sepik, pagaritooted, maiustused, mahlad, limonaadid, spordijoogid, puder, jogurt, piim, keefir, kartul, pasta, jahukasted, kohupiimakreemid. Rasvarikkad(9,3 KJ/g): viinerid, sardellid, sealiha, pasteedid, pähklid, ?okolaad, õlid, hane ja pardiliha, majonees, hapukoor. Valgurikkad(4,2 KJ/g): kodujuust, rasvata kohupiim, juust (Juku juust), kanaliha, munad. Peaks meelde tuletama, et ka alkohol on väga energiarikas: 7KJ/g. Aga noh, usun, et sa seda ei tarvita. Toon ka oma menüü: Hommikusöök (kell 6.30) 300g herkulaputru 200g keefit 2 viilu täisteralaeiba 1 tass kohvi (suhkruta, vähese koorega) Lõunasöök (kell 14.00): 500g Juurvilja-köögilja salatit 3 kartlit (210g) 2 viilu leiba natukene ka liha Peale trenni: Tass kohvi (nagu hommikul) 200g väherasvast kohupiima Õhtusöök (kell 18.30) Kanaliha 3 kartulit (210g) 2 viilu leiba 1 klaas keefit (200g) öösöök: 1 suur kurk ja tass suhkruta teed.
×