Jump to content

inside14

Vanad Olijad
  • Sisu loend

    1 470
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Koik inside14 postitused

  1. pilt!!!!minust

    Päris hea oma vanuse kohta. Jätka samas vaimus.
  2. Naised ja bodypump-yletreening?

    Puhkamine peale trenni on kasvamise alus.Ärgem ka unustage toitumist mis on väga tähtis faktor.
  3. mida toidule lisada

    Tere!! Võibolla prussakas ütles seda selle pärast,et ühes artiklis oli see kirias ja mina usun ka et see ei ole päris võimatu kuid rasva perioodil keskendu ikka rasva kaotamisele. See on see artikkel kirjutage otsingusse Rasvapõletamine ja Massikogumine samaaegselt ?!
  4. Proteiin No1 kuidas on

    Olen Kalmusega nõus mis sellest maitsest peaasi,et on tulemus.
  5. mida toidule lisada

    Kindlasti ei tee halba proteiin + süsivesikud paar sheiki päevas on norm.
  6. Kulturismi maine

    Tere! Olen arusaanud et paljud saavad neist pulbritest valesti aru.Rääkisin klassivennale et ostan ka omale toidulisandeid see kohe rääkima et mina küll ei ostaks seda keemiat kas tahad mingeid neeru või maksa vigastusi saada.Ütlesin et loll jutt mis see proteiin sulle ikka teeb ka toidud sisaldavad ju kõiki neid aineid mida pulbri näol ostan.Äkki peaksin ültse siis mitte sööma. Las meie treenijad jääme oma asjade juurde las räägivad kuid nad peaksid siis ikkagi teadma seda et nendest pulbritest pole midagi halba.(Kui süüa normaalselt neid mitte liiga pelju.)
  7. Arvamusi

    Tere! Sooviks teada kas selline kava on normaalne lihasmassi arendamiseks.Kas kombinatsioonid on head.Kogemust on juba natuke ehk siis üle aasta.Kava koostasin raamatu "Kulturism kõigile" abiga ja O.Kiivika kavade järgi.Ise arvan,et on normaalne.Kui vaatate,et rinna ülaosale on rohkem siis seda selle pärast ,et see on maha jäänud.Olen kuulnud,et pljud on sellega hädas.Loodan suveks korda saada kavatsen ka veebruari kuus toidulisandeid osta,et oleks kiirem ja muidugi efektiivsem.Loomulikult ei hakka ma kohe seda kava põrutama vaid teeksin enne sisse trenni.Ning esimese nädala teen natuke väiksemate seerjatega ja siis hakkaks tegema kui see kava muidugi on hea.Arvamust võib avaldada muidugi igaüks kuid eelistaksin nende omasid kes teavad asjast rohkem kui natuke.Eeskätt Vend Vähk. 1.Esmaspäev Rind Surumine kaldpinnal(ülespoole) 4X10 ja lendamine 4x10 Surumine horisontaalselt 3x10 ja lendamine 3x10 Kõhu sirglihas Ülaosale 2x50 Alaosa 2x50 Rippes jalgade ette tõsted 2x30 2.Teisipäev Jalad Kükk(erinevalt) 4x10 Reie eest 4x10 Reied tagant 4x10 Sääre sirutused kang rinnal 3x20 Sääre sirutused istudes 3x20 Kõhu põiklihased Kerekallutused külgedele hantlitega 2x50 Kerepöörded kangiga 2x30 3.Kolmapäev PUHKUS 4.Neljapäev Biitseps Kangiga tõsted 2x10 ja hantlitega 2x12 Scottpingil 3x10 Kaldpingil istudes hantlitega 3x10 Triitseps Kangi surumine pea tagant istudes 4x10 Käed lähestikku surumne 3x10 Kickback 3x12 Õlg Hantlitega tõsted ette 4x10 Hantlitega tõsted küljele 4x10 Hantlitega tõsted ettekallutatult küljele 4x12 5.Reede Selg Lõuatõmbamine 3x10 Toetudes pingile hantlitega tõmbed küljelt(lailihasele) 4x10 Alaseljale keretõsted 3x20 (lisaraskusega) Trapets Kangiga õlgade kehitused 4x15 Kangiga tõmbed rinnani(erinevad haarded) 4x10 Käsivars Kätekõverdamine kangiga pealt haare 3x15 Randme painutused kangiga pelt ja alt haardega 4x20 Kõht Kombineerides põik- ja sirglihased 6.Laupäev PUHKUS 7.Pühapäev PUHKUS Tänud!!
  8. Arvamusi

    Tänud vastajatele! Ma siis vahetan päevad ära.
  9. Arvamusi

    Aga kui vahetada teisipäev ja reede ära siis saab peale seljapäeva puhata.
  10. Proteiinid

    Tere! Millised proteiinid on kiiresti imenduvad ja millised aeglasti imenduvad nendest mida amazoni poes müüa on(NO1,Whey Lemon Super jne) Tänan ette ära!
  11. Periodiseerimine ja tsükeldamine

    1.Jõuperioodil 3-4 seerjat ja 2-5 kordust puhkepaus 2-4min 2.Massiperioodil 3-4 seerjat ja 8-12 kordust puhkepaus 1-2min 3.Vastupidavusperioodil 2-4 seerjat ja 10-15 puhkepaus 30sek minimaalselt-1min maksimaalselt(NB!!intensiivne trenn)Kestvus neil on minul umbes kuu ehk 4-5 nädalat vahest rohkem olenevalt enda kehast mida on vaja rohkem teha. 1.Jõuperioodil mitte rohkem harjutusi 2-3 igale lihasrühmale 2.Massiperioodil 3-4 harjutust suurtematele lihasrühmadele 3-4 har ja väiksematele 2-3 har.Käsi ei tohiks üle teha alati mõeldakse,et mida rohkem teen seda paremini lihas kasvab,kuid väiksemad lihased töötavad suurte lihastega kaasa. 3.Vastupidavusperioodil tuleks teha kõiki lihase osasid ja aeroobset. NB!Algajal alustada vastupidavusest siis mass ja siis jõuperiood hiljem kombineerida niinagu omale vajalik olenevalt eesmärkidest.Trenn tuleks tsükeldada,et eri päevadel erinevad lihasrühmad vaata ÜLEVALT>>Tööristad>>Treeningkavad Loodan,et saadi aru
  12. Periodiseerimine ja tsükeldamine

    Tere! Väga lihtne asi näiteks jagad nii:1.massitsükkel,2.vastupidavustsükkel mis võib ka samas olla rasvapõletustsükkel(treenid lihase kuivaks,rasva alt välja)3.jõutsükkel Arvan,et neid võib kombineerida mis teed enne ja mis hiljem.Oleneb ka mida soovid saavutada kas jõudu,lihast,plahvatuslikku,vastupidavust jne.Tsükeldamine on mõeldud selleks,et lihas ära ei harjuks ning lakkaks kasvamast.Olen kuulnud,et Kiivikas teeb 3.nädalat jõudrenni,3.nädalat massi,3.nädalat vastupidavust ehk rasva põletust.Ise teen natuke kauemalt kui 3 nädalat.Aga soovitan!!
  13. rasvapõletus

    Terekest! Mina arvan,et ikka võib oleneb ka inimese vajadusest.Kas on vaja kohe massi teha kui võiks kõige pealt väiksemate raskustega ennast sisse treenida,et end hiljem ei leia ületreeningust (sest rasvapõletus niguinii väiksema kaaluga)Ei pea olema ilmtingimata pikad seerjad nagu mõned vehivad oma 30 korda ära kuid alles viimased kümme mõjuvad. Teame,et mida rohkem lihas töötab peab ta ka rohkem energiat kulutama.Kuid mina soovitan ja ka Kiivikas soovitas teha näiteks:12 kordust kuid korduste vahe just peab olema umbes 30 sekki ilmselge,et kui teha mingi 3-4 seerjat väsid lühikeste vahede tõttu.Kuid lõpus kui enam ei jõua sama kaaluga siis tee kergemaks. Loodan,et saadi aru.
  14. harjutuste vahetus

    Arvan,et on mõeldud ettekallutatult hantlitega küljele tõstet(n.ö taha tõstet)mis arendab õla tagumist osa.
  15. Kava!!

    Aitäh!! aga millal,sest mina ei ole seda veel kätte saanud. Vabandust kui olen liiga kannatamatu(luis14@hot.ee) Aitäh!! sain kavad kätte tänud veel
  16. Kava!!

    Aitäh!! aga millal,sest mina ei ole seda veel kätte saanud. Vabandust kui olen liiga kannatamatu(luis14@hot.ee)
  17. Küsimus

    Tere! Kas võiks enne jõusaali minekut näiteks boksikotti natuke taguda(5min või enam)? Saaks käed ja jalad soojaks,arendab ka võhma,kiirust ja ka rasvkude väheneb või siis hoopis vabal päeval kui jõusaalis ei käi.(kasvatan lihast,soovitusi lihase seisukohast) Omal ka selline mõte,et ühel päeval enne jõusaali minekut boksin(5-10min) ja teisel päeval käin jooksmas (15-20min)ning puhkepäeval puhkan.Sõber käib enne jõusaali jooksmas see vist sinu soovitustest.ÄKKI OSKAD MIDAGI SOOVITADA
  18. Küsimus

    Aitäh abi eest!!
  19. Airoobne

    TERE! Lugesin teisest foorumist,et kui lihast kasvatad tuleb airoobset vähe teha .... sina kui spets lihasekasvatamises küsin sinult.(jooksmine,jalgpall,boks ja teised)Kirjutasin need välja mida lihas trenni kõrval olen teinud.Kas tõesti tuleb vähem teha?MIKS?Ei saa aru palun aitta. Tänan ette ära!!
  20. Jõu- ja lihaskava

    Tere! Oled alati andnud täpseid vastuseid seega küsin sinult.Et kui lihastreeningul tehakse neljal päeval trenni ja erinevaid lihas gruppe(O.Kiivika kava 1.jaotunud neliaks)Kuidas siis teha jõukava kas ainult baasharjutusi?Kas kolmkorda nädalas ja kas iga päev on üks kava erinevalt lihas treeningust? Tänan ette ära!!! kuna mul ei ole võimalus väga tihti netis käia.
  21. Jõukava

    Tere Kalmus!! Vend Vähk soovitas sinu käest küsida.Kui lihastreeningul tehakse neljal päeval trenni ja erinevaid lihas gruppe(O.Kiivika kava 1.edasijõudnute kava jaotatuna neliaks)Kuidas siis teha jõukava kas ainult baasharjutusi?Kas kolmkorda nädalas ja kas iga päev on üks kava,erinevalt lihas treeningust.Igaks juhuks:vanus 16,pikkus 180cm,kaal 65kg,surunrinnalt 85kg,olen aasta trenni teinud(jõutrenni).Nüüd olen lihaskava kolm nädalat teinud ja tahaksin uuelaastal uuesti jõukava tegema hakata.(loodan,et saad aidata) Tänan ette ära!!
  22. Jõukava

    Nagu surumises kasutatav püramiid aga lihtsalt lähed suurele raskusele aga kergemale enam tagasi ei tule. VÕI KUIDAS EI SAANUD SELLEST KOHAST ERITI ARU.(algul näiteks rinnalt 60kg 6x siis 65kg 4x ja 70kg 2-3x)
  23. Jõu- ja lihaskava

    Kas sa ei ole eraldi jõukava teinud aga kust siis see aastaga 50-lt-120kg-le tuli sa olid siis 16.Jõumeeste foorumis vastasid see oli see minu teema AASTAGA.
  24. Aastaga

    Palju on hea või normaalne aastaga oma rekordile juurde saada.Ei räägi nüüd päris proffidest.Sain 40kg-lt 85kg-ni aastaga.Kas see on hea?(Kindlasti saab ka paremini arvan,et asi ei ole vanuses asi on selles kaua ja kuidas keegi trenniteeb.)
  25. Aastaga

    Kaalu tuli minul vähemalt 5kg ei tea kas on palju või vähe
×