Jump to content

deflu

Kasutajad
  • Sisu loend

    4
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

deflu

  • Tase
    Vaatleja

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Male
  1. Lihasmass ei kasva

    Hakkasin nüüd ka paberile kirja panema, kui palju tõstan midagi ja jõuan teha ning viimase nädala olen tervet keha teinud nii, et lihased on ikka mitu päeva kanged ja piima täis. Plusskaloraaži olen ka kõvasti hoidnud ja täiskõhu tunne on alati, vahest ka kõht nii täis, et olen sel piiril kui hakkab juba paha olla. Kaloreid tuleb keskmiselt päeva jooksul ca 3000 nüüd. Sain arsti juures käies ka esialgse testosterooni taseme tulemuse, milleks oli 15,87 nmol/L. Paberil on kriitiline piir alla 11,4 ja üle 27,9. Kahjuks see aasta polnud võimalik arsti visiidile saada ning peab veel ootama sellega. Magan vähemalt 8 tundi päevas, kuid pidev väsimus on terve päeva jooksul, kuigi püüan võimalikult aktiivne olla. Seekord kavatsen vähemalt aasta ära käia järjepidevalt, enne kui mingeid järeldusi tegema hakkan.
  2. Lihasmass ei kasva

    Raskused jäävad alati teatud piiril seisma ja erinevate korduste ja seeria arvude vaheldudes pole seni õnnestunud ülespoole saanud minna. Ei tea kas see ongi seotud sellega, et mul lihasmassi juurde ei tule vms probleem. Nt rinnalt surumises sain tulemuse 87,5 kg, vahepeal tegin 4x12 ja ka 3x6 surumises. Küki maksimumi pole veel proovinud, kuid viimati tegin 4x8, 1. seeria 70 kg, 2. 90 kg, 3. 100 kg ja 4. 105 kg. Kükiga üle selle raskuse minnes peale trenni olen täheldanud põlveliigese valu, seega pole julgenud veel raskust peale panna ja vähem kordusi teha suurema raskusega.
  3. Lihasmass ei kasva

    Suured tänud esialgse tagasiside eest. Proovin soovitatud muudatused kohe töösse võtta ja hakkan ka kõike üles märkima. Panin ka juba meestearsti juurde aja testosterooni taseme kontrollimiseks. Loodetavasti pole tervises probleem. Kas lihase kasvatamiseks on tarvis minu kehakaalu puhul vähemalt 3000 kcal päeva jooksul süüa olenemata kas on trennipäev? Seni olen järginud tõde, et võimalikult palju valke süüa koos kasulike rasvadega ja süsivesikuid veidi vähem. Rasvavabu tooteid ei söö.
  4. Lihasmass ei kasva

    Tere, Soovin väikest arvamuse avaldust oma seni tehtud treeningu ja toitumise asjus spetsialistide poolt. Olen 6 aastat jõusaalis käinud, vähemalt pool aastat igal aastal ja toitumist tervislikuna hoidnud isegi siis, kui jõusaalis ei käi. Vanust on 24 aastat, pikkus 182 cm ja kaalun hetkel 83 kg, töö liik on suures osas istuv, kuid see eest olen autoga tööle sõitmise asemel jalgsi tööl hakanud käima, et mingigi liikumine päeva jooksul peale trenni toimuks (2,5 kilomeetrit edasi-tagasi). Kahjuks olen tõsiselt hädas lihasmassi kasvatamisega. Seda ei kasva praktiliselt üldse, kuigi proovin igapäevaselt piisavas koguses valke ja vitamiine tarvitada (min 1,5 g valke kehakaalu kohta). Eelmine aasta võtsin ühelt treenerilt toitumiskava, peaeesmärgiga lihasmassi kasvatada ja toonusesse keha saada. Ei tea kas treener sai valesti aru või andis mulle naistele mõeldud dieedi kava, kuid soov polnud mul rasv täielikult ära põletada nii, et ma oleks sulgkaalus ja kondine ilma lihaseta. Igatahes kava ma innukalt ka järgisin 3 kuud, kuid treenerile lõpus tagasisidet andes ja oma soovitud eesmärke soovisin selgeks teha, vastas päris ebaviisakalt, et ta ei saa mu eesmärkidest üldse aru ja kui ma tema õpetusi ei soovi rohkem järgida, siis pole temal midagi teha (kaalusin lõpuks siis 70 kg ja kaotasin kaalu ca 10 kg selle ajaga ning nägin välja nagu poisike). Enamasti sõin siis menüü järgi juurvilju ja liha, toidulisandeid ei soovitatud tarbida, samas tarbitav valgu kogus oli puhkepäevadel vähem kui 1 g/kg kohta ja trennipäevadel enamvähem võrdne sellega. Arvan, et ainevahetused on inimestel kindlasti erinevad ja isegi personaalset kava tuleb ka vajadusel korrigeerida. Niisiis hakkasin ise otsima ja lugema kirjandust. Soov oli mul sama rasvaprotsent säilitada ja samas ka lihast kasvatada, kuid suurema söömisega (nii valgu, kui ka süsivesikute suurendamisega) tundub, et on rasva ainult juurde tulnud. Sixpacki nähtavuse saavutamine mul prioriteet pole, ehk rasvaprotsendi miinimumini viimine. Tahaksin natuke turskem välja näha - turske olek on saavutatud, kuid nüüd vaja siis et ka lihast tuleks juurde. Viimase variandina olen mõelnud veel mõned kuud raha koguda ja ehk võtta ka personaaltreener mõneks ajaks, kes saab ka vajadusel arengut jälgida ja mind välja õpetada, sest neti teel tüüpkava ostmise kogemus ei olnud minu jaoks positiivne, kui tagasisidet ja vajalikke nõuandeid ei saa. Võib olla sattusin vale treeneri otsa või ise olen saamatu sel juhul, kuid aastast aastasse jõusaali kütmine ilma mingite tulemusteta võtab lõpuks trenniisu ära ja sooviks nüüd midagi tõsiselt ette võtta, et peale poolt aastat treenimist jälle trenni isu ära ei kaoks.Trenni kohapealt ütlen nii palju, et jõusaalis hakkasin nüüdsest käima 4 korda nädalas (varem käisin 3 korda), kava võtsin fitness.ee kodulehelt edasijõudnute massi kava jaotatuna neljaks - http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/3/17Jõutreeningu intensiivsus on alati mul nii suur, et viimastel kordustel on ikka nägu punane ja veresoon otsaees punnitab, ehk maksimumi piiril, mis peaks tooma ka mingid tulemused, kui menüü korda saaks. Olen alati treeninud tervet keha, mitte ainult teatud lihasgruppe. Enne trenni teen kilomeetri jooksu soojenduseks ning peale trenni 20 minutit jooksu 9 km/h, mis peaks ka lihasmassi kasvatamisel rasvaprotsendi enam vähem sama hoidma ning tervist ja võhma juurde andma.Lisan alla ka oma hetkel jälgitava menüü:Hommikusöök kell 8.00:Trennipäevadel:100g müslit piimaga30 g tavalist juustu2 keskmist praemuna, vahest ka muna asemel 100 g kodujuustu 4%10 g kalamaksaõlivesi või 100% õunamahlPuhkepäevadel:2 leiba singi ja juustuga2 praemunaklaas vesi või 100% õunamahl Lõuna kell 12.30Trennipäevadel ja puhkepäevadeltatar või riis ca 55-65 g (kaal toorelt)250g kana-, seafilee või hakkliha (kaal toorelt)köögivilja salatpiim või mahl Õhtuoode kell 17.30 enne trenni ja ka puhkepäevadel2 muna, 2 leiba singi ja juustugavalgukokteil 25 g pulbrit 300 ml piimagatoidulisand aminohappe tabletid pool päevasest normkogusest Trenn E,T,N,R 18.00-19.50 Peale trenni valgukokteil 25 g pulbrit 300 ml piimagatoidulisand aminohappe tabletid pool päevasest normkogusest Õhtusöök kell 21.00Trennipäevadel250 g kana- või seafileed, korra paari nädala jooksul ka kala samas koguses2-3 kartulit või 60 g riisi või tatart (kaal toorelt)1 tomat ja kurk, lahja hapukoorklaas õuna-, apelsini mahla või tee meega Puhkepäevadel250 g kana- või seafileedAedvilja salat tomat, kurk, paprika, redis, hiina kapsas 200 g koos lahja hapukooregaklaas õuna-, apelsini mahla või tee meega Vahepeal proovisin enne magamaminekut võtta piimaga kaseiini valku, kuid tulemusi see juurde ei andnud väga.Magusat söön väga harva. Kui keegi spetsialist oskaks mind kuidagi siin natukenegi aidata, olen väga tänulik, sest mul on tõesti juba mõistus otsas. Tänud veel neile, kes viitsisid lõpuni lugeda, kuna tänapäeval inimestele ei meeldi väga ka lugeda.
×