Jump to content

nummmi

Kasutajad
  • Sisu loend

    87
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik nummmi postitused

  1. Väga kiire seedimine

    Kui sa ise teeksid oma uurimistöö tervise ja toitumise kohta, siis sa saaksid teada et tegemist ei ole "oma tõega". Et edu asjade järele uurimisega ja järele mõtlemisega, aga ära tule oma absoluutsest ignorantsusest ja pimedusest lihtsalt sõimama.
  2. Kaalust juurde + trenn

    Muna võid julgelt rohkem süüa. Aga hoiatus munavalge suhtes, seda liigselt ei soovita. Munakollases on vajalikud toitained, aga munavalges pole suurt midagi. Näiteks pooled munadest täis munad, ülejäänud ainult kollased. Proteiini pulbrid ja siuke värk... Kui toitumine on korras, siis nendel mõtet pole. Tegelikult pole nendel üldse mõtet... Mõttetu raha raiskamine. Kes neid kasutavad, no ausalt... neil pole siis peamine toitumine korras... või nad lihtsalt ei tea paljut olulist inimese keha kohta just toitumise koha pealt. Ja liigselt proteiini tarbida ei ole hea niikuinii. Lihtsalt loomsest toidust saab proteiini piisavalt. Trenniga tegeledes on väga oluline loomne toit. Kala, munad, liha, rasv, maks. Loomset toitu söö julgelt, eriti kui on isu selle järele. Aga kui isu ei ole, siis ära söö... Keha peab kuulama, sest keha üldiselt ikka teab mida vajab. Kohvi soovitan asendada magneesiumkloriidiga (MgCl2) - magneesiumi sool. See päris odav arvestades kaua kestab ja kui efektiivne on (kilost peaks jaguma umbes 18 kuu peale), kilo hind umbes 10 eurot. Seda peaks saama ökopoodidest või iidemagneesium.eu (apteekidesse ära minegi, sealt saad ainult sitta kaela). Põhjus miks, sest kohv imeb rakkudest välja magneesiumi, samas ise seda juurde mitte andes. Ehk siis nagu annaks kehale energiat, aga ajutiselt. Siis see magneesium kasutatakse ära, ja tulemus see et keha rakud magneesiumi defitsiidis, siis mingi hetk tuleb väsimus peale. Ja siis näiteks uus kohv otsa? Ainult süvendab olukorda. See on üks viis kuidas kohvist sõltuvusse saab jääda, läbi magneesiumi defitsiidi. Magneesiumi soola vesilahus, 1 teelusikatäis 2-3 päeva jooksul, mitte korraga vaid vähehaaval ja mitte kohe enne trenni kuna magneesiumil on lihaseid rahustav mõju, ja piisavalt rohke veega. Kindlalt panna meresoola (NaCl) juurde, muidu suht jama maitse. Magneesiumil on kehas sadu ülesandeid, see on ülioluline mineraal, vajalik lihaste tööks ja aju tööks. Kohv ei aita kaasa, just vastupidi. Päevas mitte süüa üle kolme korra. Muidu paned soolestiku liigse stressi alla. Näksimist väldi, sest keha arvestab igat näksimist ühe söögikorrana.
  3. Väga kiire seedimine

    Mitu korda päevas süüa ei ole soolestikule üldse hea, sest paneb soole liigse stressi alla ja võib kahjustada, ja siis peab paranema. Soolestik peab ka puhkama oma tehtud tööst. 2-3 korda päevas süüa, kindlalt mitte üle kolme. Ise üldiselt söön 2 korda päevas, 4-8 tundi jääb vahele. Keha ei ole arenenud töötama nii et päev läbi mugid, ehk palju söögikordi. Peab arvestama sellega kuidas keha on arenenud töötama. Ja lihaste kasvamine ei ole igapäevane/ühepäevane, selles mõttes et lihaste kasvamine on mitme päevane protsess.
  4. Väga kiire seedimine

    Tatart söön. Eesti toortatar, keskmiselt umbes 50 grammmi päevas. Seda soovitan. Linaseemned on soolestiku jaoks suht head, need teevad seedimist efektiivsemaks. Ise aegajalt jahvatan neid natuke, siis sellele "jahule" lisan vett, need imevad suht palju vett endasse... veega reageerides tekib mingi lima, ja see lima ongi mis soolele hästi mõjub. Ja maitse on ka mõnus.
  5. Alakaalu jama

    See seal on tõesti jama täis...
  6. Alakaalu jama

    Värvaineid on just lõhe kohta. Ja need Rootsi ja Norra farmitud lõhed, need on kindlalt mürke täis söödetud (võoinaolla on mõni normaalne farm, kus ei söödeta neile saasta sisse, peaks olema, aga mitte need lõhed mis meile poodidesse jõuavad). Kalu saab kasvatada õigel toidul, ilma mürkideta, ja kui su sõber täpselt nii teebki, siis väga hea. Aga ära tule ütlema et kogu jutt on jama, kui see lihtsalt ei ole tõsi. Uuri ise järele kuidas neid välismaal kasvatakse, ja mis toitudega, ja mille kõige muuga... Ja ma ikka tean küll sellest piisavalt.
  7. Alakaalu jama

    Sellepärast ongi toitumine kõige esimene asi mille peab korda ajama. Kui see pole korras, pole mõtet trenniga jännata. Et ammu oleks tehtud uudised ja suured jutud... Ma saaksin lahti seletada miks seda tehtud ei ole, aga see tekst tuleks väga väga pikk. Terve raamat... Lühidalt öeldes: Meditsiin on äri, äri eesmärk on inimestelt raha välja lüpsmine, ja see on ainuke eesmärk. Kuidas saab raha rohkem ja kergemini inimestelt? Kas mitte nii et neile valetataks, et nad siis toituksid ja elaksid nii rängalt valesti et igasugused terviseprobleemid tulevad. See on üks perspektiiv. Siis kui inimesed on haiged, siis nad peavad pidevalt tegelema oma haigustega, mis annab valitsustele teha mida iganes nad tahavad. Jne jne. Läheb suht "vandenõude" poole ära... aga kahjuuks on see kõik tõsi... Ja enne ise aru ei saa ega tõeliselt teada ei saa kui ei ole ise järele uurinud ja ise järele mõelnud - mida ma olen teinud päris palju... Ja ärge hakake seda osa ka kiskuma kui te ise ei tea kõigest sellest mitte midagi, isegi kui hakkate siis ei hakka mina seda jada ajama. Kui on mingi probleem minu öelduga, siis ikka see sama - uurige ise järele. See limane liha, lima saab pealt eemaldada, aga liha ise on hea maitsega, ja lima ise on maitsetu, või mingi hästi tuim maitse. Ja toitude juures pole tegelikult üldse oluline selle maitse, vaid on oluline toiteväärtus, aga samas kui toiteväärtus on suur siis on ka maitse hea (kuigi halvasti maitsvaid asju ei tohiks tarbida... on põhjus miks miski halvasti maitseb...). Küpsetamine ja toidu spetsiifiline maitsestamine petab keha. Oksele ei aja, kui oled lahti saanud ajupesust mis ütleb et toores on halb jaõudne ja mis iganes muud valet. Ja milleks veel toorest... Mõtle kui kähku see käib, ei pea ootama kuni küpseb või keeb, vaid saad kohe järama hakata. Ja elektri arve tuleb tunduvalt väiksem. Ja eks ka keha saab rohkem toitaineid ja vähem mürke. Ainult win-win-win-win...
  8. Väga kiire seedimine

    Kiire seedimise põhjuseks võib olla see et su seedetrakt ei tööta läbi toitu efektiivselt. Kas soole bakterid on "nälgas", või sul defitsiit mõningatest vajalikest ainetest, näiteks mineraalidest. Üks mineraal millest enamus inimesi on mingil määral defitsiidis on magneesium mis mängib ka rolli seedimises, ja jood mis ka mängib rolli seedimises (mõlema defitsiidid on väga kerged tulema). Loomsed toidud, ja just rasvased toidud. Kala, looma liha, looma rasv. Loomne rasv on üleüldse tervise seisukohalt väga oluline toit. Ja maks on väga toitainete rikas. Ei soovita sea liha ega sea rasva ega sea organeid... Et siis veise, lamba, muu siukse, või metsloomade. Ka munakollane on väga toitainete rikas, sealhulgas igasugu valgud ja rasvad ja palju muud (100 grammi kohta munakollases umbes 25 grammi rasva; üks munakollane on 17-21 grammi). Munavalged ei ole väga olulised, sest neis pole suurt midagi. Ise söön muna nii et üks täis muna, siis 3-4 munakollast, mõni päev kaks korda niimoodi. Seemneid, pähkleid ja selliseid (sealhulgas ka tume šokolaaad) ei soovita palju tarbida, kuna liigses koguses keeravad soolestiku "umbe" ja sool võib paiste minna, ja siis ei imendu sul suurt midagi toitaineid nii kaua kuni jama soolest välja ei ole tulnud ja ära paranenud (soolestik paraneb muidu suht kähku, üldiselt 2-4 päeva). Ja kui soolestikus mingi jama on, siis kogu keha on energia poolest väga madalal, uimane, vastik, kergesti ärrituv; ja ka ei toimu lihase kasvu, sest keha ei saa piisavalt aineid kätte, kuna ei imendu soolest hästi. Siis soolestikus on bakterid, mis on üliolulised. Nende jaoks mis ise teen iga päev on 4 supilusikatäit kartuli tärklist (2 hommikul, 2 õhtul, ja töötab). Sellest tärklisest 60-80% on keha poolt lagundamatud süsivesikud, aga neid kasutavad soolestikus kasulikud bakterid oma elutegevuseks ja toodavad neist rasvhappeid ehk siis rasva. Kalorite arvestamine saab olla kasulik vahend, aga kalorite järgi söömine on jama. Juba see fakt et keha ei kasuta 100% sellest mis endale sisse sööd, ja kui palju üldse kasutab oleneb päris paljust.
  9. Alakaalu jama

    Poes müüdava farmitud lõhe (ja mis iganes muu farmitud kala) suhtes soovitan ettevaatlik olla, kuna Norra valitsus on oma elanikele andnud "soovituse" farmitud lõhe tarbimist piirata. Täpselt ei mäleta kui palju aga vist oli et mitte üle ühe lõhe nädala kohta. Et ühe riigi valitsus peaks oma elanikele sellise hoiatuse/soovituse andma... Ei ole tore mida neile farmides sisse söödetakse... ja need mürgid läbi kala liha jõuavad inimesse. Farmitud lõhe filee peaks olema hallikas, mitte roosa, sest nende elutingimused ei ole sellised mis saaksid tekitada loomuliku roosa värvuse. Et siis neile söödetakse värvainet sisse... mis on vähki soodustav... Ise ostan kilusid, räimesid, koha, neid soolan natuke, ja siis söön, muidu on suht magedad. Ja siiga. Siig on nagu lõhe, maitselt peaaegu sama, seega pole soola vaja, kusjuures sool teeb maitse halvemaks. Kuivatatult on liha üleüldse päris hea, aga võib mugima jääda... Liha poolest ei soovita sealiha proovidagi mitte. Väljaarvatud kui on metssiga või õigetes tingimustes ja õigel toidul kasvatatud siga. Siga on omnivoor, nagu inimenegi, ja kui vaadata mida sigadele üldiselt söödetakse, siis... jube. Veise, lamba, muude taimtoiduliste liha.
  10. Alakaalu jama

    "Miks sa jääd enese täielikust ignorantsusest sellel teemal uskuma kellegi täiesti kõrvalise juttu kes ise, täpselt nagu sina, ka ei ole järele proovinud, ja samas vaidled vastu kellelegi kes on ise järele proovinud ja seega teab täpselt mis selle koha pealt tegelik reaalsus on?" - Sa ei saa sellest aru? Või tõid selle lingi näitamaks kuidas valetatakse juba "ametlikul" tasandil? Igatahes... oletades et sa usud seda jama seal... Inimesed ei ole maod... Millest sa järeldad et see mis seal öeldud üldse tõele vastab? Mina järeldan seda enese kogemusest, ja elementaarsest loogikast olles teadlik elementaarsetest tõdedest. Esimene asi mis sa toidu kohta kuulnud oled on selle küpsetamine ja kuidas küpsetamine on hea ja mis kõik veel. Ja seda sa lihtsalt usud. Aga äkki võtaks need kõik väited ette ja uuriks ükshaaval järele et kas need tegelikult ka tõele vastavad? Üles kasvades sain ma täpselt sama ajupesu, et küpsetamine on hea ja mida kõike head see väidetavalt teeb... aga siis ükspäev jäi reaalsus ette. Sa sellest ikka saad aru et küpsetamine hävitab toitaineid ja tekitab mürkaineid, ja ka muud kahjulikku? Inimese keha ei ole arenenud kasutama küpsetatud toitusid kõige efektiivsemalt - see on fakt mida tean enese pealt, lisaks elementaarsetele tõdele mis lihtsalt on loogilised. Ma ikka veel mäletan kui kaua võttis aega küpsetatud liha seedimine. 3-4 tundi. Toores liha, praegu, 1.5 kuni 2 tundi. Poole vähem läheb! Selline ränk erinevus ei lähe kergelt meelest. Siin pole vaja mitte mingeid kõrvalisi "katseid", ja veel madude peal... kui on otse ees inimene, kes enese kogemusest selgelt ütleb mis tegelik reaalsus selles suhtes on. Sa eelistad mingeid kõrvalisi oletatavaid katseid ehtsale inimesele kes sul "otse ees" ja teab enese kogemusest kuidas lood tegelikult on? Metsikud loomad, nagu maod, neil puudub vastupanu küpsetatud toitude suhtes erinevalt inimestest, ehk kui nad peaksid ainult neid ja regulaarselt tarbima, siis nad sureksid välja. Inimestel on mõningat kogemust, aga kahjulikud on ikka. Elementaarne "keemia" - kui annad suurt kuumust ükskõik mis ainete segule, siis mis toimuma hakkab? Mõningad mürgid mis tekivad. http://www.rawfoodlife.com/Articles___Research/Toxins_Created_by_Cooking/toxins_created_by_cooking.html Kui tahad näited sellest kui efektiivne ja hea toores liha on tervisele ja elule, siis ma andsin siin esimesel lehel ühe foorumi lingi. Sa võid tuua ükskõik kui palju õigustusi oma uskumuste "kaitseks", aga need inimesed seal, kes on saanud lahti väga paljudest ja väga erinevatest ja väga tõsistest, ka "moodsa meditsiini" järgi surmavatest, terviseprobleemidest just tänu sellele et hakkasid toituma nagu üks ehtne inimene peaks - rõhk toorel lihal ja toorel rasval ja organitel - need inimesed eksisteerivad ja paljud neist on elus just tänu sellele et lõpuks said oma toitumise korda. Need inimesed on ehtsad ja ümber lükkamatud näited tegelikust reaalsusest, ja kui sa räägid vastu või tood mingeid kõrvalisi linke mis räägivad vastu sellele mida need inimesed selgelt esindavad, siis...
  11. Alakaalu jama

    Nüüd jõudis kohale mis asi see täpselt on. Et siis ei ole jama.
  12. Alakaalu jama

    Ja ma ei ole eesti keelsetest toitumisviiside nimedest väga teadlik...
  13. Alakaalu jama

    Ja toitude segamini söömine ei ole hea. Osad toidud sobivad paremini kokku, osad ei sobi üldse kokku. Näiteks rasvad ja puuviljad koos on suht jama kombinatsioon... Eri tüüpi toitudele oleks hea umbes 30 minutit vahele jätta.
  14. Alakaalu jama

    Lahustoitumine? Natuke mis vaatasin mis see on... jama. Igatahes, inimese keha ei tööta mingite väljamõeldud toitumisviiside järgi. Toitumisviisid peavad inimese keha järgi olema. Ja siinkohal peab arvestama et inimesed on erinvead. Et põhimõtteliselt, nii mitu inimest kui planeedil on, nii mitu eri toitumisviisi ka on. Kuigi paljud neist kattuvad väga suures ulatuses, ja osad kattuvad vähesel määral. Ise söön kartuli tärklist... soole bakterite jaoks põhiliselt. Toore kartuli puhul peab vaatama et ei oleks rohelist näha, sest see on mürgine. Värske kartul peaks okei olema. Ja on mõned kartuli liigid mis on toorelt paremad kui "tavalised" liigid.
  15. Alakaalu jama

    Et siis siin on olnud varem keegi kes on ka teadnud kõvasti paremini tervisest ja toitumisest kui see mis üldiselt massides liigub? Kes on reaalselt ise järele uurinud kuidas lood tegelikult on? Ja mitte lihtsalt uskuma jäänud "mainstream" saasta? Ja kuna on tegelenud uurimisega, mis tähendab lugenud palju, seega ka teksti ülesehitus arenenum kui ühe "tavalise" oma? Tore teada.
  16. Alakaalu jama

    Ei ole toodud. Ja "vegan"... kui juttu on toorest lihast... Kas sa üldse tead mis "elukas" vegan on? Ei saa reeta mitte miski, sest ma ei ole mis see mis iganes isik kelleks mind süüdistate. Arvestades teie vaimset võimekust, mis on suht olematu, siis ei imesta et ajate mind kellegi teisega segi.
  17. Alakaalu jama

    Minul ei ole minu öelduga probleemi. Ma tean et see on tõsi, "tõestusi" on palju ja mitut pidi. Aga teil on probleem, teie olete küsinud "tõestust". Kui tahate "tõestust", siis uurige ise järele. Kui te arvate et minu öeldu on vale, siis peate te teadma midagi mis tõestab minu öeldu valeks, aga siiani ei ole seda infot edasi andnud... Kui te teate midagi sellist mis tõestab minu öeldu valeks, siis miks ei ole te seda infot edastanud? Teie rünnakuid olen ma järjepidevalt ümber lükanud küll... mis sest et te ei suuda sellest aru saada... Miks te siin niimoodi täiesti mõttetult üldse jändate? Kui te ei oleks mind alguses enese täielikust ignorantsusest rünnanud, siis kõike seda jama siin ei oleks.
  18. Alakaalu jama

    Selle asemel et süüdistada mind olema keegi kes ma ei ole, võiks siiski tuua selle ühe reaalselt eksisteeriva näite mis lükkab minu öeldu ümber...
  19. Alakaalu jama

    Kas see ongi kõik mida su mõistus võimaldab? Miks sa ei ole toonud seda ühte reaalselt eksisteerivat näidet, mis on vastuolus minu öelduga? Kõigest ühte on vaja et minu öeldu ümber lükata. ÜKS -->> 1 <<--
  20. Alakaalu jama

    Kui sa oleksid ise reaalselt järele proovinud, näiteks ühe kuu jooksul, siis sa teaksid et see väide on 100% vale. Mis bakterid? Sa ju ei tea toore liha söömisest mitte midagi... juba oma esimene punktiga sa tõestasid et sa ei tea. Mina olen toorest liha söönud nüüdseks umbes 15 kuud. Rääkides bakteritest, siis, inglise keeles, on "high meat". See on liha mis on seisnud ja "roiskuma" läinud. Üks viis on jätta niiskesse keskkonda õhu kätte seisma (muidu lihtsalt kuivaks, aga ka kuivalt on hea), teine viis on panna nõusse ja see pealt kinni ja umbes iga kolme päeva tagant õhutada. Ja need bakterid mis seal tegutsema hakkavad, need on seedimisele kasulikud, ma tean et on kasulikud, sest ma olen ise järele proovinud, et näha kas see ikka vastab tõele. Kui tahad teada mis tegelik tõde on, siis pead enda peal järele proovima. Kas oled enda peal järele proovinud? Ei ole. Aga mina olen. Täiesti vale. Ja sa teaksid et see on vale, kui sul oleks isiklik toore liha söömise kogemus. Igasugu asju öelda on lihtne. Aga kui sul endal kogemust ei ole, siis millest sa järeldad et see tegelikult ka tõele vastab? Miks sa jääd enese täielikust ignorantsuest sellel teemal uskuma kellegi täiesti kõrvalise juttu kes ise, täpselt nagu sina, ka ei ole järele proovinud, ja samas vaidled vastu kellelegi kes on ise järele proovinud ja seega teab täpselt mis selle koha pealt tegelik reaalsus on?
  21. Suveks trimmi

    Ja mis veel, toitumine... See on väga oluline. Ja ma ütlesin et ennekõike peab see piisavalt korras olema. Kui sul, Invention, on probleeme aru saamisega mida see tähendama peaks, siis... Tõesti hale.
  22. Suveks trimmi

    Kuule Invention, sa oled ikka väga loll inimene. Tee omale selgeks kuidas inimese keha on arenenud töötama, ja milliste tegevuste jaoks inimese keha ehituselt on. Väga huvitav et sa oled "fitness" foorumis, aga ise ei tunne inimest ja mismoodi see ehituselt töötama peaks... Mis veel. Kas ise oled proovinud niimoodi trenni teha? Et aga palun, tee omale lühike kava, umbes 15 minutit, oma keharaskusega. Kõik järjest, puhkepausideta. Proovi järele, enne kui tuled vigisema ja sõimama.
  23. Alakaalu jama

    Ma olen öelnud mitu korda et kui tahad midagi teada, siis uuri ise järele. Mis mõttes mina pean sulle mingid "tõestused" ette loopima? Kas meeldib laisk olla? Kas tahad ma tulen sul perset ka pühkima, või selle juures viitsid ikka oma enda käe üles tõsta?? Tahad "tõestust", siis otsi ise need üles. Minul ei ole vaja neid siia tuua, ma räägin sellest mida mina juba tean. Neid materjale millest ma olen teada saanud seda mida tean, mida räägin, neid materjale on väga palju. Sa ei viitsiks ja sa ei loeks neid läbi niikuinii. Ja kui tõesti viitsiksid, siis nendest aru saamisega läheks mitmeid kuid, terve aasta isegi, ja et sa tõesti neist aru saaksid, selleks peaksid sa mõningat enese peal järele proovima. Sina tahad "tõestust", SINA, mitte mina. Kui sina neid tahad, siis otsi ise, uuri ise, mõtle ise. Kui minna tõestuste ehk õigustuste toomise teed pidi, siis neid võikski vabalt tooma jääda, sest neid on lõputult. Tunduvalt lihtsam on midagi valeks tõestada. Et midagi valeks tõestada, selleks piisab ainult ühest näitest mis reaalselt eksisteerib ja on antud väitega vastuolus. Kui sulle ei meeldi miski mida olen öelnud ja arvad et see on vale, siis too see üks näide mis reaalselt eksisteerib ja on minu öelduga vastuolus. Kui mõtled et see mõttetu minu ründamine just seda eesmärki täidabki... siis edu sulle... Rahune maha? Mina olengi rahulik. Kas sa pole varem kohanud inimest kes on väga otsekohene ja suhteliselt selgesõnaline ja kes märkab vigu teistes ja toob neid vigu välja?
  24. Suveks trimmi

    Keha ei tööta niimoodi... Ka rasva põletamine on tegelikult kõige efektiivsem jõutrenni ja just anaeroobse treeninguga. See "aeroobne" trenn rasva põletamiseks... pikad aeglased sörkimised ja masinate peal väntamised... rasva põletamise eesmärgil on see täielik jama. Sest keha ei tööta niimoodi. Aga trenni juures on oluline, ükskõik mis trenni juures, et süda hakkaks korralikult ja tugevalt tööle. Kui süda ei hakka tugevalt tööle, siis ei ole tegemist trenniga. Ja muidugi toitumine peab piisavalt korras olema, see on kõige esimene ja kõige olulisem. 15 minutist päevas täiesti piisab. Oleneb ka mis eesmärgid on, kui lihtsalt vormis olla ja hea välja näha, siis tõesti piisab. Aga see 15 minutit peab ikka intensiivne olema ja ilma puhkepausideta. Kõik harjutused üksteie otsa järjest läbi teha. Kiire ja efektiivne trenn. Süda peaks tööle hakkama, õhku peaks "ahmima" hakkama. Ja tuleb ka lihasmassi, aga kui lihasmassi poolest sellest ei piisa, siis jah jõutrenni, oleneb eesmärkidest.
  25. Alakaalu jama

    No siis ära vaidle! Ise oled üks vaidlemise alustaja, ja siis järsku miski ei meeldi... Tule mõistusele, kui selle üles leiad! Mina pole vaielnud, sest ma tean mis asi see vaidlemine on, mis tähendab ma tean kui mõttetu tegevus see on. Ise hakkasid vaidlema (mõttetult ründama), ja mina hakkasin sinu absoluutset ignorantsust ja pimedust selle teema suhtes välja tooma. Ehk välja tooma fakti et sa lihtsalt mõttetult ründad, samas ise mitte midagi sellest teemast teades. Ma olen ka öelnud, kui miski ei meeldi siis seleta vähemalt üldises keeles lahti et mis ja miks. Aga seda pole keegi teinud. Aga vastu virisema ja vinguma peab küll. Kui sa nii tark oled selle teema suhtes, siis võiksid seda ehtsalt ka välja näidata. Tule mõistusele, kui selle üles leiad.
×