Jump to content

DagS

Kasutajad
 • Content count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutraalne

About DagS

 • Rank
  Algaja

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Female
 • Asukoht
  Tartu

Recent Profile Visitors

2,070 profile views
 1. Rohkem sporti, suurem kaalunr.

  Ma ise maadlen sama asjaga, et nii kui trenni teen hakkab kaal tõusma. Samas mida tugevamat jõutrenni teen seda suurem makaroni isu on Päevane kaloraaz jääb samaks ja kaal tõuseb. Ootan huviga mis siin välja pakutakse Sulle
 2. hmm... tundus uskumatu et banaan rasva ei sisalda ja vaatasin nutridatast ning sain teised tulemused 3,5kg banaane on 3640 kcal, 851g süsivesikuid, 10,5 rasva ja 42g valku. Banaanidest võib mõndaaega ära elada küll
 3. Jah, on neid kes on kindlad et puuviljadest saab rasva süüa ennast, teised aga (mina k.a) ei usu seda. Tundub kuidagi loogika vastane. Olen ammu tahtnud seda katsetada enda peal, et tõstan kaloreid ja söön need toore toiduna sisse(puuviljad juurviljad). Huvitav, palju ma peaksin tõstma kaloraazi, et tulemus oleks arvestatav?
 4. Ma kutsusin arutlema sel teemal. + minu isiklik arvamus jutu lõpus! Mis sind häirib?
 5. Milleri kinnitusel võivad kõik tavapäraste toitumisharjumustega ja terved inimesed olla kindlad, et nad ei vaja vitamiine. Tervisliult toituv inimene ei vajagi, aga kui paljud söövad igapäev toiduga omega 3 ja b-vitamiine? C-vitamiini? Rauda? arvestades et toitu valesti kombineerides vitamiinid ja mineraalid võivad takistada üksteise imendumist? Isiklik arvamus, et keskmine eestlane peaks siiski mõistlikul määral võtma vitamiine mineraale lisandina.
 6. Vajan Abi!

  Miks inimene on võimetu näksimist lõpetama? Mis on tegelik põhjus, kui keegi sööb ära 2 torti ja ütleb et ta oli seda väärt? Eks need mõlemad on ilmselt psüholoogilised teemad. Või mis teie arvate? Mis see sügavam põhjus on? Vabandusi võib igasuguseid välja mõelda, olen seda väärt jne. Kui inimene on andale aastaid keelanud pitsat ja siis, kui ta läheb ja sööb ükskord aastas seda pitsat, siis ta reaalselt võib korraga ära süüa mitu kg ja küllastustunnet ei tekigi? Oma keha trikitada on raske järjepidevalt, tema trikitab hoopis meid kui võimaluse saab. Mulle tundub praktikas et veresuhkru stabiilsena hoidmine toimib kõigeparemini ka PIKAS plaanis.
 7. Vajan Abi!

  Eks sina soovita inimestel enne magama minekut ennast oimetuks süüa, mina soovitan 3h enne magamist viimane eine teha.
 8. Vajan Abi!

  Sa võrdlesid praegu ööd ja päeva ehk inimst kes läksesimest korda jõusaali ja SIND kes juba oskab aimata mis pidi peab mingil trenakal istuma. Pealegi tema on ÜLEKAALULINE, sina hmmm ... tundud vinks-vonks olevat Sooviatksin siiski veresuhkur paigas hoida kuni kaal paika kõigub või vähemalt sinna poole teel on. Veresuhkrukõikumine võib tuua pikasplaanis kaasa pidurdamatut lühiajalist nuumamist.
 9. Vajan Abi!

  Saiast (valgest rafineeritud jahust)loobumine on vägagi mõistlik paljudel põhjustel. Lisaks tervislikuse puudumisele on see kõrge GK´ga, see tähendab et ei sobi kaalulangetajale, kuna väike kogus paneb juba veresuhkru väga järsult kõikuma. Eelista alati täistera tooted, need on leebemad veresuhkru kõikumisele, seega ei tekita nii kiiresti nälja tunnet ja saad sealt ka vitamiine. Jah palju on räägitud, et vahet pole mida sööd, kalorid sisse ja kalorid välja ainult loeb. Loeb ju enesetunne ja see kaua sul ka nendest kaloritest kõht täis püsib ja kas tekib ka nö. pidurdamatut söömist. Kui sa kell 22.00 magama lähed siis on mõistlik 19.00 söömine lõpetada, kui aga lähed hiljem, siis arvesta et viimane eine oleks 3tundi enne. Tundub et oled õigel teel!
 10. Valgurikas, tervislik pitsa

  Käisin eelmine nädal apteegis mõõtmas 5,1 oli. Kahju et HDL ja LDL eraldi ei saanud teada. Kes teab sellist ajakirja nagu "Toitumisteraapia" siis Tiiu Vihalemm on hea artikli kirjutanud kolesteroolist.
 11. Valgurikas, tervislik pitsa

  Lühidalt ja LIHTSALT õeldes on kolesterooli taseme tõus ja oht trombide tekkeks põhjustatud erinevatest põletikest kehas. Põletikud võivad olla suure tõenäosusega kauaaegsest valest toitumisest tingitud. Pole mõtet suunata rõhku kolesteroolile vaid põõrata rõhku põletikele, mille alandajatena on tunnustatud juba ammu omega3 tarbimine ja leht ning juurviljade söömine. Loomulikult eemaldada põletiku tekitajad. Kolesterool langeb kolinal. Aga et asi keerulisem oleks.... Kolesterooli puhul on tähtis LDL ja HDL vahe, mis ei tohi olla üle 2,5. Isegi kui üldkolesterool on kõrgem tavapärasest soovitusest. Samas on asi halb ka siis kui üld kolesterool on alla 5 aga LdL ja HDL vahe on üle 2,5.
 12. Valgurikas, tervislik pitsa

  Jah, sellest ma rääkisingi, kui ütelsin et internet on täis infot aga paljudel puudub võime selekteerida terasid sõkaldest.
 13. Valgurikas, tervislik pitsa

  Muidugi peab ennast täiustama ja kiirem tee selleks on internet. Kuigi parem varjant on ikkagi minna õppinud inimese koolitusele, väga hea koolitus oli viimati Siret Saarsalu sporditoitumine üks osa on veel tulemas. Internetist õppinute puhul ei või kindel olla kui hästi keegi infot sorteerida oskab, oleneb baasteadmistest. Sporditoitumise puhul võib jah ühtteist soovitada ja risk inimest haigemaks teha on väiksem, kuid kui sulle tuleb diabeedik või näiteks vähihaige siis, netist loetud tõde võib osutuda saatuslikuks. Ja tänan soovituse eest, olla valmis oma tõekspidamisi muutma. ABCpuhul tuleb neid kardinaalseid ümberlükkamisi harva ette, kuid kõrgemal tasandil tuleb sellega tõesti vahel liiga tihti tegemist
 14. Valgurikas, tervislik pitsa

  Mis moodi ei oma tähtsust kas ma olen hobi korras targutaja või (haigustepõhist) toitiumist õppinud toitumisnõustaja. Siin tekib küsimus, et ega sa ise hobikorras internetist õppinu pole? Oled sa tunnistusega inimene, kes võib sel alal ka raha taskusse panna. Momendil ilmselt võib kes iganes ennast toitumisnõustajaks ja spetsialistiks nimetada, lähiajal see aga muutub ja saavad raha eest toidusoovitusi jagada vaid tunnistuse saanud inimesed. Kutsekoda võttis selle asja hiljuti ette, kes tahab uurigu ise. Treener ma pole ja sellepärast ma sporditoitumise kohapealt sõna ei võta ka. Iga üks jäägu oma liistude juurde. Lepituseks pakun välja et las jääb nii et, kui see teema(gluteeni talumatus) teid sportlasi, nii rahutuks teeb, siis ma sel teemal sõna ei võta rohkem. Mina teen oma asja edasi nii nagu mind on õpetatud ja paranevad ka minu kliendid edasi sama rõõmsalt kui seni.
 15. Valgurikas, tervislik pitsa

  Kui sa proovisid ja lõpuks said aru et asi oli hoopis vales toitumise,s siis miks sa alguses arvasid et sul gluteeni talumatus on?
×