Jump to content

Kristjan-Johannes Konsap

Kasutajad
  • Sisu loend

    3 564
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    85

Koik Kristjan-Johannes Konsap postitused

  1. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Üles aitamist ma ei arvestanud, see oleks olnud viies.
  2. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Ma käin ka trennis. Üleeile oli tihe päev. Hommikul jõudsin lõpuks kursusekaaslastega TLÜ jõusaali, et neile harjutusi näidata ja tehnikat õpetada. Seejärel oli üks loeng ja siis trenni õpilase Anna Liisaga, kes tahab võistelda bikiini fitnessis. Ja siis lõppu enda trenn. Pikast päeva hoolimata energiat nagu oli, seega proovisin suuremaid raskuseid. Igaks juhuks ütlen, et ei soovita kodus järgi proovida. Eile tegin KA trenni, inertsist taas TLÜ jõusaalis. Kuus seeriat 10x100kg kükki, paar seeriat eestkükki, jala tagaosa trenažööril ca 5 seeriat, säärele keharaskusega ja alaselg+kõht. Viimasel ajal ei viitsi igasuguste jalapresside ja sirutuste peale aega raisata, pigem teen rohkem kükki. Teiste lihasgruppide puhul lähenen ka tunde järgi. Ei pea ju alati olema raudselt 4 erinevat harjutust ja 4 seeriat igaüht ja 8-12 kordust. Kui on hea tunne mingi harjutuse juures, siis teen seda rohkem. Eriti kui tegu baasharjutustega, mis peaksidki suurema osa repertuaarist moodustama.
  3. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tegin vahelduseks kummidega kükki. Väga huvitav oli. Kindlasti proovin veel erinevaid variatsioone, et jalatrenni vaheldust tuua. Ainuke halb asi, et kumme paika sikutades tõmbasin käe julgestustalade pihta puruks nii õnnetult, et veri lahti. Videos on ka näha kuidas ma enne seeriat "haavu lakun". Aga ega see ei tohi trenni segada. Olen kuulnud, et mõni ei lähe trenni kui kogemata sai pükstega mittesobivat värvi särk kaasa võetud. Ahjaa, klikkige subscribe ka: https://www.youtube.com/user/kirp2
  4. Küsitlus: trennide arv ja valgukogus

    Nii. Sõbral vaja kooliprojekti raames viia läbi üks küsitlus. Kuna foorum ei lasknud tal regada(kivi Rebase kapsaaeda), siis esitan küsimused ise. Küsimusi on kaks ja need on imelihtsad: 1)Mitu korda nädalas teed jõusaalitrenni 2)Mitu grammi valku tarbid päevas Tänan juba ette, et viitsite vastata. Püsige moodsad.
  5. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Milline kaunis arutlus. Midagi nagu ütleb, samas nagu ei ütle ka. Eks see filosoofia ongi selline. Kuigi mul pole tahtmist ega aega langeda foorumites lõpututesse diskussioonidesse, võlgnen ma Sulle vastuse. Loodetavasti sellest piisab: Mulle tundus, et sa üritad mulle sõnu suhu panna ja vestlust endale sobivas suunas juhtida. Eemale sisulisest poolest ja lähemale retoorikale. Andsid mulle need kaks vastusevarianti, justkui peaksin ühega neist nõustuma. Mõlemad on üldistused ja kindlasti mitte absoluutne tõde. Kuna sa oled tuhande nimega mees, siis kutsusin Sind seekord nii. Ei mingit sügavamat tagamõtet. Sõnavabaduse osas. Tahtsid teada, et mis minu jutu mõte on või mida ma sellega muuta tahan. Ilmselt see väga midagi ei muuda. Võib-olla paneb mõne korraks mõtlema, kui sedagi. Tõepoolest, meil on sõnavabadus. Mul on oma arvamus ja oma blogi ning ma lihtsalt kasutasin seda.
  6. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tänahommikused vormipildid. Üks pildistamine on tulemas, seega ajastan veidi vormi. Üks treener saalis küsis, et kas ma võistlen. Vastasin, et ei planeeri küll. Ses suhtes, et need üleliigsed 3-4 kg jõuaks selle kahe kuuga alla võtta, aga arengut ilmselt poleks näidata. Tema vastu, et paljudel siin on? Praeguse vormi jaoks ei pea jah väga hullu panema, aga kardan, et lõpus läheks ikka raskeks. Töövõime langeks, jõuaksin vähem kavasid teha. Stress suureneks, oleksin närvilisem ja ebameeldivam mõnda aega ning lähedastele see ei meeldiks. Pluss äärmustesse mineku puhul nagu on võistlusdieet, võib tagasilöök olla jälle suur ehk raskem oleks praegust vormi tagasi saada kui hetkel hoida. Eks aeg annab arutust. Do I have potential?
  7. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Ei jõua praegu eelkirjutajatele vastama hakata, aga v-o homme. Eile läksin aga trenni, erilist minekut ei olnud. Siis aga sain kokku ühe oma õpilasega ja oi kus andsime kuuma seljatrennis. Intensiivsus oli nii hea, et mul endal oli juba raske. Mõned pildid ka.
  8. Jooga

    https://yourlogicalfallacyis.com/burden-of-proof
  9. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tere, anonüümne sõber. Olen meelitatud, et Sa mulle vastamiseks lausa eraldi konto lõid. Aga võin Sinuga diskuteerida küll, kui sellel mingi sisulisus säilub. Normaalset füüsist on raske defineerida. Kui võtta aluseks, et millist füüsist on kõige rohkem, siis tänapäeval kipub see tõesti olema pigem ebatervislik. Inimene on aga tekkinud ikkagi tingimustes, kus piisav füüsiline koormus oli normaalne ja selle vajadus on säilunud siiani. Kui inimene on Sinu toodud näite juures hea tervisega ja õnnelik, siis miks mitte. Eetika küsimus on veel keerulisem. Sinu näide on küll väga kauge ja mina ei oska sellele hetkel adekvaatset hinnangut anda. Esmapilgul ütleksin, et miks mitte mammutit luua, see ju kellelegi (kui siis peale mammuti enda) halba ei tee. Samas ma ei ole selle valdkonna spetsialist, seega ammendavat vastust ei oska anda. Eetika küsimus on üldiselt spordis aga aktuaalne ja sellele olen mõelnud. Selle ees seisid sportlased nt 15 aastat tagasi, kui dopingukontrolle ei tehtud. Ehk kuidas käitub sportlane kes teab, et keelatud aineid kasutada ei ole eetiline, samas enamik kasutavad ja vahele jäämise võimalust ei ole? Võrdleksin seda võimalusega varastada raha nii, et vahele ei jää. Kardan, et kui summa on piisav, murduksid viimase eetilise probleemi juures paljud. Küll leitaks mingi põhjendus, a la riik nöörib meid niikuinii vms. Kolmanda punkti puhul on jällegi vaja defineerida normaalsus. Statistiliselt on Eesti keskmine mees tööl ehitusel. Selles valguses on kunstiga tegelev inimene ka "ebanormaalne". Samas see ei tähenda, et see oleks halb. Kui ta ei tee oma tegevusega teistele halba ja ei kritiseeri "ausa musta töö" tegijaid. Mis taotlus on mu jutul? Võib-olla tahtsin lihtsalt öelda välja, mis ma mõtlen. Meil on ju sõnavabadus.
  10. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Hei. Eksamisess on edukalt üle elatud. Nüüd saab taas usinamalt trenni teha. Samas vahest on sellised väikesed pausid ka head. Ka eelmine kord oli pärast väikest pausi trenni minnes lihas hea pehme ja pingevaba. Samuti oli pumbatus parem kui tavaliselt. Lähikuudel pean ka rohkem tähelepanu pöörama õpilastele, kellest 3-4 plaanivad kevadel võistelda. Sirvisin taas oma kulturismiteoste kogu ja leidsin üles enda kaks lemmiktsitaati minu esimesest kulturismiõpikust, "Kulturism kõigile". Kas pole mitte sobiv pealkiri? See võikski ju olla eesmärk. Et võimalikult palju inimesi leiaks tee spordiala juurde. Üldse mitte tingimata võistlemise eesmärgil, vaid et omandada oskused soovitud keha saavutamiseks. Kulturismimaailmas käib jälle mingi jagelemine. Sealjuures oleks paslik meenutada, mis on kulturismi eesmärk. "I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.” - Steve Reeves Kui inimene tahab endale saba või sarvi või muud ebaloomulikku, siis see tundub imelik. Aga ebaloomuliku lihasmassi paaniline taga ajamine oleks nagu ok? Olen näinud inimesi, kes usuvad, et kui jõuavad võistlema või saavutavad teatud lihasmassi, siis saavad nad justkui laksust õnnelikuks. Olen näinud tüüpe, kes panevad iga kuu 500€ keelatud ainetele, kuigi neil on looduse poolt väga halb lihaskuju ja proportsioonid. Olen kuulnud jutte meestest, kes pikkuse pärast põdedes rikuvad enda tervist, nii et selg pritsib mäda, kui seda rätikuga kuivatavad. Tõde on, et kui protsess ise ei tee õnnelikuks, siis ei tee seda ka 5€ karikas või teatud kaalunumber. Ükskord vestlesin Jokeriga sel teemal ja kokkuvõtteks jõudsime tõdemusele, et igaüks las teeb, mis tahab. Nojah. Eesti seadusandlus seda vähemalt praegu keelata ei saa. Mida me saame kontrollida on, et sellise lähenemisega inimesed ei võistleks ebaausa eeliseta sportlastega. Kui mina seda ebaloomulikku lähenemist kritiseerin, siis väidetakse, et igaüks teeb oma eluga, mida tahab. "Tehku siis ja olgu õnnelikud." Aga tegelikult tüüpidele ikka ei anna rahu. Internetis on ikkagi näha, kuidas vaevalt klassikumõõtu ülekaalulised jõmmid mõnitavad normaalsust: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=833866996672975&set=a.127786670614348.19717.100001490474170&type=1&theater https://www.facebook.com/bonsuna/photos/pb.104489442947224.-2207520000.1421691694./812057065523788/?type=3&theater KUS NEED MEIE PROFID SIIS ON? Veider maailm, kus arvustatakse ausust ja loomulikkust... Aga ka teisel teemal. Minu üks tõelisi lemmiktsitaate pärineb väidetavalt Frank Zane'ilt. Instagrami ja Facebooki ja Twitteri ajastul kohtab sellist lähenemist harva. Ma ise ei treeni ka praegu otsese võistluseesmärgiga, aga minu arust ei sobi minna trenni sotsialiseeruma. Tulemust annavad erinevad kavad ja lähenemised, kui intensiivsus on paigas. Vahest märkan, kuidas mina teen kolm seeriat sama ajaga kui mõni teine ühe. Ime pole, et midagi ei muutu. Ja ma ei räägi ainult lihasekasvatusest. Aga ok, nii palju siis minu jauramisest. Oleme ikka sõbrad edasi ja TEEME TRENNI!
  11. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Jou. Eksamiteks õppimise kõrvalt käin vahepeal end ikka linna peal tuulutamas ka. Eile jõudsin taas minna verd andma, mis pidavat olema päris kasulik tegevus. Mitte ainult vere saajatele vaid ka doonori enda tervisele. Üritan ikka jõudumööda ühiskonda panustada. See annab eksistentsile sügavama mõtte. Esimene kord oli üldse väga kainestav ja valgustav kogemus. Hakkasin mõtlema, kui ainulaadne inimkeha ikka on. Kui pika evolutsiooni peame olema läbinud ja kui veider, et see vedel sidekude meie sisse on jõudnud. Ühtaegu võib keha olla nii tugev ja samas nii habras. Tavaliselt me ei teadvusta endale, kuidas meie keha töötab ja mida sisaldab. Sellele mõtlemine paneb imestama ja inimese olemusest vaimustuma. Täna käisin energiast pakatava MyFitnessi treeneri Mirko Miilitsaga MyFitness Kristiines harjutusi filmimas. Oli ka tore. Minu nägu pärast hüppenööriga paar korda vastu selga saamist Kes tahab minu tegemistega kursis olla, võib jälgida ka minu Facebookilehte: https://www.facebook.com/personaaltreenerkjk
  12. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tänan, Härra Vähi, selle lohutuse eest. Ega meist keegi nooremaks jää ja kas sellest või millestki muust, aga pidevalt väga raskelt enam tõesti ei raiu. Isegi mina olen suutnud oma lühikese treeningstaaži jooksul juba mõned kohad ära vigastada. Lihasmass püsib täitsa normaalselt ka väiksemate raskustega treenides. Ja no strippar Marcole vormi poolest ikka alla ei jää. Vahelduva eduga aga ikka proovin natukene kangile panna. Mingeid numbreid taga ei aja, aga kui tunne on tugev, siis lähtungi sellest. Ülejäänud aja teen pigem väiksemate raskustega intensiivselt ja mahu peale. Tegin endale ka näärikingituse ja soetasin eesti kulturismi kullafondi kuuluvad kirjateosed. Tegelikult peaks mul mõlemast raamatust üks eksemplar juba kuskil maakodus olemas olema, aga ma hea meelega kogun neid endale juurde. Kunagi hea umbes sama suure summa eest maha müüa kui Vähi mündikogu väärt on või siis lihtsalt kellelegi rariteetne kingitus teha.
  13. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tsau. Enne jõule sai noore sugulasega ka trenni tehtud. Ei, sedapuhku mitte Sandriga. Hoopis Kristoga, kes soovib võistelda juunioride Men´s Physiques. Arutasime hetkevormi ja panime uue aasta plaani paika. Kui ta sama kuivaks saab kui kevadel oli, siis on juba päris hea. Aga siit video, millega ise olen väga rahul. Enda kanalil on ka mõned uued videod, mida siia pole lisanud: https://www.youtube.com/user/kirp2
  14. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Enne kui sündmuste kronoloogilise järjestuse juurde naasen, tahan videole veidi lisada. Nimelt nagu teame, kasutavad kettidega surumist eelkõige jõutõstjad jõunäitajate suurendamiseks. Ehk kui kangi rinnalt lahti saad, aga poole peal kipub seisma jääma, saab lõpuosale eraldi rõhku panna. Eriti kuna surumissärk aitab rohkem algusosas. Mina ei aja hetkel mingeid jõunumbreid taga, suurte raskustega ei lõhu. Kettidega surumist kasutan hoopis seetõttu, et suurte raskustega annab õlg tunda surumise algfaasis, kus õlg venituses on. Kasutades kette, langeb liigutuse algfaasis õlale vaid kangi kaal, samas rinna kurnamiseks vajalik suurem raskus lisandub poole liigutuse pealt.
  15. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tänan.
  16. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Pealkiri ei kajasta minu tänahommikust menüüd. Jutt käib hoopis peost, mida korraldavad minu kursavend, kes on räppar ja tema vend, kellega olin koos kaitseväes. Kes tahab sümboolse hinna eest toetada noorte muusikute ettevõtmist (ja tähistada kursavenna ja tema venna sünnipäeva), siis olete täna 20.00st oodatud TTÜ Tudengimajja. NB! Sissepääs ainult Facebooki evendi attendiga, seega klikkige siia: Facebooki event Arveldamine SULAS! Kohtume seal.
  17. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tegin eile trenni.
  18. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Enne ei ole mõõtmas käinud. Ma ikka selline lihtnepoiss, söön sibulat ja kala ja... Tänud nõuande eest, rääkisin tookord King of Spadesi tootjaga ja ta soovitas ka neid kolme parameetrit mõõta kõige täpsemaks analüüsiks. Testosterooni üldkoguse kõrval on jah oluline ka, kui palju sest vabal kujul omastatavat on jne. Nüüd ma ei teagi, mis teha. Et saada adekvaatne tulemus, palju üks karp Spadesi testot tõstab, peaksin nüüd natukene ootama, kuni selle mõju üle läheb. Siis mõõtma ja uue karbitäie sööma. Aga miks ma peaksin laskma testol langeda! Eriti kui tõestusmaterjali peaks juba küllalt olema teiste kogemuste põhjal. Raske elu...
  19. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Eile oli jalapäev, aga kuna energiat ei olnud, siis seekord mingit rasket kükki ei hakanud raiuma. See-eest meenus, et võiks proovida, palju ma ühe jalaga kükke teha jõuan, nagu Kaisa promotud võistuses ette nähtud: http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/39177-voistlus-mitu-kukki-teed-uhel-jalal/ Tulemus ilmselt mingi maailmarekord ei ole, aga huvitav oli proovida.
  20. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Ei ole mingit reeglit, et dieeditades tingimata välja võtan. Kui ongi mingi veepeetus, siis ega see rasvapõletust sega. Ja kui ongi mingi hetk tippvormi vaja, siis saab kreatiini vajadusel enne seda sündmust välja lülitada.
  21. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Tere taas. Koolis on hetkel ilgelt kiire, aga võtan hetke, et ka veits teemassepuutuvat jagada. Novembris oli FitShopis soodushinnaga kõigi lemmik testosteroonitõstja King of Spades ja sain isegi taas ühe karbi ära süüa, seega tuleb sponsorit reklaamida. Fear not, sest kolmekuulise komplekti ostes kehtib endiselt soodushind: http://fitshop.fitness.ee/testosteroon/0/readmore/1069/3-x-King-of-Spades-/ Kokku olen siis söönud 3 karpi. Seekord tahtsin ka enne Quattromedi testot mõõtma minna, aga nädala ainukese vaba päeva vabadel tundidel oli Viru juures avarii ja seal mu sõit Lasnamäele lõppeski. Rohkem ei kannatanud oodata ka, sest testo on ju see, mis poistest mehed teeb. Lihaskasv lihaskasvuks: peaasi, et üldine vitaalsus ja enesetunne head oleksid. Minu kolm tühjaks söödud karpi. Niiet minu arvamus on puhtalt subjektiivne ja enesetundel põhinev, aga mulle King of Spades meeldib ning koostise ja uuringute järgi peaks ka töötama küll. Olen pannud rõhku ka muudele üldisele tervisele kasulikele lisanditele nagu omega3, vitamiin D3, Q10, õhtuti magneesium jms. Valgupulbrite osas olen ka vaheldusrikas. Kui enne sõin vaid Whey+, sest see on isolaadi ja hüdrolüsaadi segu ja hirmus kiire imendumisega, siis kuna hetkel mingeid võistlusplaane pole, proovin pigem erinevaid huvitavaid maitseid. Vaarika ja vanilje Whey3 ja küpsisekreemi Hera... Samuti Puddingud jms. Ehk ei aja väga keeruliseks mingite kuuridega, pigem et oleks vaheldust ja maitseelamust. TRENN Trenniind käib hooti, viimase kuu olen jälle täitsa kõvasti lammutanud. Isegi jõutõmmet olen taas tugevamalt teinud. Esmaspäeval tegin üle pika aja jalatrenni Tallinna ülikooli jõusaalis ja tunne oli väga hea: kükkisin järjest tund aega ja tegin mingi 14 seeriat. Ja alla olen ka viimase nelja nädalaga võtnud mingi 3-4 kg. Alguse sai see sellest, et üheks pulmaeelseks tüdrukuteõhtuks oli vaja natukene trimmi saada. Ja kui vorm juba rahuldav oli, siis tekkis tahtmine näha, mis edasi juhtuks, kui veel dieeditaks. Praegu olen siis hommikuti mingi 79-80kg ehk 3-4 kg üle viimase võistluskaalu ja mind rahuldab see vorm täiesti(offseasoni kohta). Üks trennipilt ka siis kahe nädala tagusest ajast Selle tulemuse andis uus imedieet! Mis see küll olla võiks, mõtlete kindlasti? Low carb, high fat? Paleo dieet? Gluteenivaba? Veregrupidieet? Ei, dieedi nimi on "don't-eat-so-much-fkn-crap!". Ehk ma ei kujuta ette, palju ma kaloreid sõin või mis vahekorras toitained olid, lihtsalt sõin vähem ja normaalsemalt. Suure kausi müsli asemel väike kauss. 4 muna asemel 3 muna. Rohkem silo(salateid ja köögivilju) ja rohkem toitude kaasa tegemist. Ja rohkem trenni. Ei olnud mingit pea vaevamist kalorite ja grammidega. Kas nii saaks ideaalsesse võistlusvormi grammigi liha kaotamata? Ei tea, aga tulemusega olen rahul. Püsige moodsad!
  22. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Jou. Elarile konkurentsiks panen ka mõned pildid üles. Sai ükspäev kapsarulle tehtud. Kapsas, kanafilee hakkliha, basmati riis, sibul, maitseained jne. Kõrval peedisalat kalorivaese majoneesiga. Ja till. Polnud paha. Low-calorie variant küll, aga täitis kõhtu päris hästi. Siin siis lubatud vormi pilt vahetult pärast mu kullakeste ahjust väljumist. Küpsetasin rulle keeksivormis. Üpris hea vorm.
  23. Foorumi mäng! Võitjad selgitatud!

    Assa! Ei märganudki enne seda teemat. Ühe jalaga kükke teen küll, tavaliselt enne jalapäeva soojenduseks - paneb ilusti kõik lihased tööle. Kui meeles on, siis teen ära.
  24. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Eile.
×