Jump to content

katsi

Kasutajad
  • Sisu loend

    243
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by katsi


  1. Vot mina pole küll veel aru saanud, mis on need kindlad haigused, mille puhul kindlasti teenistusse ei võeta :)

    Olen näinud mehi, keda ei võeta sellepärast, et on põdenud neeruvaagna põletikku või kroonilist angiini, samas teenisin koos noormehega, kelle oli lülisamba vigastus ja disk surus seljanärvile. Ühed pääsevad ja teised teenivad sama haigusega edasi. Hea tervis on ikka väga oluline ja kui mingi tõsine viga küljes, mis ei lase asju korralikult kaasa teha, siis ei tasu ikka purunematut mängida. Mitte et ma slange pooldaks - ma pooldan ajudega suhtumist :D

    Söögi "headus" oleneb VÄGA PALJU väeosast ja kokkadest (ja nende vahetusest). Tavaliselt on hommikusöök sinna 7-7:30 kanti, lõuna 12-13 ja õhtu 18-19:30. See oleneb väga paljudest väeosa määramatutest määravatest asjaoludest :)

    Nälga ei tohiks jääda ... kuid siiski on hea kui endal ka miskit kapis varuks. No mõnes väeosas jällegi ei tohi kapis toitu hoida, nii et võta sa kinni, kas saab vahepeal nosida või mitte.

    Trenn: no ma usun, et toredam on neil, kes soojemal ajal lähevad - kevadel-suvel-sügisel saab joosta ja puha. Sidepatis on täitsa OK jõusaal, kuid vahipatis oli paar aastat tagasi veel väga mõtetu (praegust seisu ei tea). See pilt, mis seal ÜVP kodukal üleval on, see on kaadri jõusaal, sinna ajateenijad nagunii ei saa :lol: Julm, kas pole ;)

    Muude väeosade kohta ei tea.

    Ühesõnaga ... kes sporti tahab teha, see seda ka teha saab. No joosta ikka saab kui muud teha ei lasta ja kätekõverdusi kaaaaa muidugi. Muidugi iseasi on see, kui palju seda viitsimist õhtuks jääb kui metsas või muus kohas ringi trippida. Ja oi kui palju oleneb ülemustest ja ka nende spordilembusest :) Te lihtsalt ei kujuta ette ... kui rühmaülem või siis rühmavanem armastab pikki vahemaid joosta, siis kõik sporditunnid ikka jooksed ja jooksed ja jooksed ... kohati ka okserefleksini, aga see pole ju primaarne :lol:

    Minu arust oli see ajateenistus täitsa aktiivne periood. Kuid hoolimata üldisest reeglipärasusest (söök-uni ja muud rõõmud) ei saa vähemalt mina nende sportimise reeglipärasuste kohta küll miskit head öelda, aga kindlasti on ka see suhteline ja oleneb ... juhuste kokkulangevusest :lol:


  2. Nii raske on naine olla. Mehel on kerge - ei ole lihaseid, väga okei, elab üle. Naised ka väga ei kurda. On lihased - imeline, kõik on väga hea.

    Naistel on dieedid, tsellukamured, liiga väiksed/suured rinnad, kõhuga mured, reied (ja muidu jalad) ning veel igasugused kohad kuhu rasv võib koguneda ja mis tekitab naistele kohutavat põdemist.

    Tegelikult on meestel need samad mured, mis naistel, lihtsalt teiste silmade läbi ;)

    Tahavad ka need mehehakatised head välja näha, solvuvad kui neid kondisteks või pekisteks aasida B) Pole nad midagi nii kuulikindlad nagu naised ette kujutavad, oleme katsetanud :ph34r:

    Meestel ja naistel selles suhtes suurt erinevust polegi - ühed ühtpidi vaikides kannatavad ja teised teispidi püüavad tugevad olla. Naised on oma mõmmibeebikõhuga mehega "rahul" ja mehed hoiavad oma kaalumured rohkem enda teada, mis siis et ... enamus naisi tahaks enda kõrvale pigem heas vormis meest kui pekirulli (no äärmuslasi ma siin ei mõtle) ... miks naised ei kurda??? Krt seda teab :unsure: Mehed soovivad ju sama, ilusat ja vormis naist, ainult et väikeste erinevustega, mida ei hakka pikalt kirjeldama :lol:

    Keegi ei vaata kummaliselt kui ma ütlen, et mul on dieet, mul on lubatud seda pidada kas või 365 päeva aastas, ses ma olen NAINE. Meeste puhul tekitab see teatud seltskonnas ikka veel "armsaid" kommentaare.

    Ma võin käia nii liibuvate kui vähem liibuvate riietega. Mehed käivad ka, aga ikkagi on see kuidagi - naljakas.

    Naisena ma võin ma keksida nii aeroobikas kui rassida jõusaalis, mitte et MINUL aeroobikas käivate meeste vastu midagi oleks, aga piruette tegev mees aeroobikasaalis võtab nii mõnelgi Jõusaali Jörmil suu muigele - oleme korduvalt kokku puutunud.

    Pole vahet, mis soost Sa oled. Hea enesetunne õnneks sugude vahel vahet ei tee ja pole ka ühtegi spordiala, mida naisena harrastada ei saaks ... kusjuures B)

    Jube mõnus on ikka olla NAINE :D


  3. tean, et siin on toitumisest ja kõigest palju-palju kirjas..

    Ise leidsin üli hea artikli http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1139

    tahaksin veel küsida paari asja:

    1)Milline peaks olema hommikusöök..Väga valgurikas ja süsivesikute vaene..

    2)Millal oleks kõige kavalam tarbida süsivesikuid, nii, et nad hommikul kõhu pealt ei leiaks..

    Põhieesmärk on ikkagi lame kõht, ei tegele enam eriti jõusaaliga..See väike lihasmass mis tuli, pole ka hull, kui see kõik ära läheb, tahaks suveks peen olla :P

    see on küll kulturistide foorum, kuid tahaks teada üksikasjalikult(suhteliselt) nendele kahele lihtsale küsimusele.. :(

    1) Hommikusöök peab olema ikka selline, millega ennast hästi tunned. Kellele sobib valgurikas, kellele traditsiooniline hommikusöök. Mina olen proovinud ka valgurikast, aga eelistan ikkagi vana head putru (kaera-, tatra-, vms puder).

    2) Minu arust pole sellel ajal suurt vahet, tähtis on ikkagi nende kogus, mis Sa päeva jooksul tarbid.

    Seda ei saa võtta üheselt, tähtis on ikka see, mis Sulle mõjub ja kuidas Sina ennast tunned.

    Ega Sa enne teada ei saa kui ära ei proovi - erinevaid võimalusi.

    Minu arust on igal ühel oma teooria ja sobiv on see, mis Sinu puhul töötab.


  4. Et mida võiks siis süüa hommikul enne kooli, et peale teist tundi kõht tühi juba ei oleks?

    Kui nüüd natuke küsija küsimuse juurde tagasi tulla, siis ...

    Mina võin süüa hommikuks ükskõik mida (normaalses koguses) - olgu see siis puder, soe võileib, rasvarikas omlett singi ja juustuga või jogurt müsliga, aga kümneks on mul kõht ikkagi tühi (see siis umbes sama nagu Sinu teise tunni lõpp) :o

    Sellepärast ma kasutangi meetodit - vahepala :(

    Nüüd Sind kohe huvitab, et mis selleks vahepalaks olema peaks?

    Minule piisab näiteks porganditest, ühest puuviljast või peotäiest pähklitest vms :D Mees pistab aga paki kohupiima või suure tüki kohupiimakooki kinni. Eks see oleneb lisaks füsioloogilistele näitajatele ka hommikusöögist ja selle suurusest.

    Mõni ütleb küll, et pole mõtet oma isu rikkuda, aga kui hommikusöögi ja lõunasöögi vahele jääb ikka mingi 5-6 tundi, siis on ju normaalne, et kõht läheb tühjaks ja oleks vaja väike lisa"toidukord" teha ;)


  5. No, alkoholism on päritav.

    Aga küsimus oli ju, et kuidas suitsetamine mõjub lihastele.

    Tahaks ise ka seda vastust teada. Hapniku saavad lihased vähem, muud ma ei tea.

    Hmm ... ega see nüüd päris nii ka pole, et kui vanemad on alkohoolikud, siis laps on ka kohe kindlasti ... päris palju on ikka inimeses ja tema isiksuses kinni.

    Aga ma ka olen vahelduva eduga suitsu teinud. Pärsi varasest noorusest saati :(

    Päris pikalt (kolm aastat) suutsin vahepeal sellest pahest eemal olla, aga sügisel sain selle kurjajuure uuesti külge ja nüüd siis jälle korralik - kuigi see "ilma oleku algus" oli-on päris raske.

    Ma ei tea, kuidas fitnessi aladel on, aga jooksualade puhul on suitsetamine minu arust täiesti välistatud.

    Kes teevad, püüdke maha jätta - midagi kasulikku sellest küll ei saa ja kes veel ei tee - pole mõtet isegi proovida.


  6. Ega ta ei võtagi maha - lihtsam on arvutada kogu kaloraaz pabeil kui kanda seda vööd 24-h ... minu arust.

    Sest nagunii on see üks subjektiivne näitaja, mis sa sealt saad - oleneb suurel määral pulsist, samas minu pulss on öösel ainul 39-42 kanti ja päeval sinna 50-55 kanti (rahulikus oleksu) ning mulle andis magamise aja keskmiseks kulunormiks 25-30kcal tunnis ;) Lõpptulemus oli ka eriti absurdne - koos trenniga kulus 24 tunni peale 1729kcal :D No ei usu eriti ;) Samas ei arvesta see lihasmassi ja näiteks eelneva raske päeva taastamiseks kuluvat tenergiat jne. Samas 70 ja 70kg on vahe ... ka magades - kui pekikiht, lihasmass jms on erinev, sama ka aktiivsus päevade lõikes :P Sellepärast ei tasu seda näitu nii tõsiselt ka võtta :(


  7. Tere!

    Kuna kell ise ei arvuta midagi, selleks on ikka vaja ka vööd kanda ;) Kui Sa seda 24h kanda tahad, siis miks mitte.

    Täpset tulemust Sa nagunii ei saa, no muidugi arvestab ta seal ka Sinu poolt sisestatud pikkus ja kaalu, pulsi vahemikku jne, aga tegelikult on ka see üks umbmäärane tulemus.

    Lihtsam on kasutada valemeid ja need paar tehet paberi peal ära teha.


  8. seda ma mõtlengi, et ta on väga toitainerikas. Meie kultuuriruumis on see vägagi vastikust tekitav nähtus aga tooksin esile näiteks mongolid kes olid väga head ja vastupidavad sõdalased ja nemad just sellist "kokteili" kasutasidki.

    Back to roots men ! :P

    Kunagi sai oodatud kana pesa ääres, mil see uus ja soe muna küll ilmub ja seejärel see kiirelt suurte sõõmudega ära kugistatud- soe ja toores muna :D

    Sama kehtis ka piima kohta - jube tore oli otse tassi lüpstud piima juua ;)

    Paljudele tundub see vist päris tülgastav. Ega vist isegi enam ei tahaks.

    Mu vend tegi kunagi mingeid imekokteile - toores muna, piim, pärm ... need kolm komponenti olid ainukesed, mida mina tuvastasin, mis sinna veel läks, ma ei tea - värv oli jube ja juba lõhn ajas öökima, maitsest ei tahaks fantaseerida. Aga areng oli hea ja kilod tulid kolinal (st lihas). Minu teada verd ta ei kasutanud :P Vähemalt mitte avalikult :D

    Kõik on harjumuses kinni.


  9. Andke andeks minu asjatundmatus, aga kas see tähendaks sisuliselt seda, et kõik need inimesed, kes on püüdlikult üritanud igasugu tabelite järele end saledaks süüa, on lihtsalt haledalt vasta pükse saanud? :D

    Olene kindlasti selllest, milliste tabelitega on tegu?

    Kui sa mõtled tabeleid, kus räägitakse makaronidest ja kaloraažist, siis tavaliselt on selgitav jutt ka kirjas.

    Aga tavaliselt oleneb "vasta pükse" saamine ikka inimese mõtlemise tasemest ja see kehtib igal pool, hoolimata tabelitest ja sellest, mis sinna parasjagu kirja pandud on.


  10. Ei tea, kui mitu kibestunud rasvamaokest Marekule juba meilinud on..? :D

    Miks Sa arvad, et nad kibestunud on?

    Minu arust on see Mareku poolt väga hea samm, sest tal on nimi, mis inimeste silmis-kõrvus midagi loeb.

    Kui keegi niisama räägib, siis ei võeta seda kuulda. Kuulsused on alati eeskujuks olnud - nii heas kui halvas.

    Positiivne joon on ka see, et vähemalt osad inimesed on tema juttu tõsiselt võtnud ja seda ka teistesse teemadesse lisanud :rolleyes:

    Ja veel positiivsem oleks see kui keegi neist tablettide asmel talle kirjutaks ja otsustaks tervisliku eluviisi kasuks, mitte ennast tablettidega mürgitada.


  11. 22a. 70kg

    Kui oled 160cm, siis pole ju probleemi :D

    Kui 190cm, siis olen vastavat pilti ka varem näinud ja ... minu silmale ei olnud kena.

    Aga tähtis on ikka see, kuidas ennast ise tunned.

    Võin öelda, et lihaste kasv, eriti kui oled kiire ainevahetuse ja kehva isuga, on suur töö.

    Sama nagu suure kaalu puhul selle alandamine kui on suur isu ja aeglane ainevahetus.

    Mõlemad nõuavad järjepidevat tööd.

    Korralik kava (nii toitumine kui trenn) + puhkus ... küll see isu ka tõused ja kaal koos sellega.

    Elusaid ja edukaid näiteid on küll ja küll :rolleyes:

    Jõudu ses raskes ettevõtmises!


  12. Aga mille pärast sa teda sööd? Tema koostiseks on suhkur, kondenspiim, maltoosi- või glükoosisiirup, taimerasv, magusaine (sorbitool), lõhnaaine vanilliin. Sisaldab küll suure koguse rauda, kuid need ülejäänud komponendid ei ole tervisele küll kõige kasulikumad.

    Pakendil kirjas: suhkur, tärklise siirup, kondenspiim, rasv, zelatiin, glütseriin, letsiin, keedusool, puhastatud hemoglobiin, vitamiinide segu.

    Mingist magusainest minu pakil küll sõnagi juttu pole :rolleyes:


  13. Külastasin mõnda toredat naistelehte ja mul pidi hing kinni jääma.

    Inimesed ostavad netist täiesti tundmatu inimese käest enda jaoks täiesti tundmatu koostisega tablette ja LAHTISE pakendiga :rolleyes: teadmata selle kõrvalmõjudest vms.

    See on ainult üks näide "DELFIST" ... sama müügitöö käib "kaalukates" ka - jube.

    Ma ei saa aru inimestest, mis sunnib neid enda elu ja tervisega riskima ja mingit tundmatud "sodi" sisse sööma???

    On see 5-10kg peki kaotamine tõesti tunduvalt tähtsam kui teadmine, et ma olen terve ja ...

    Kurb.

    Mõned näited:

    ÜKS; KAKS; KOLM; NELI; VIIS; KUUS; SEISTSE; KAHEKSA;


  14. Kõik kasulikud soovitused on oodatud! :D

    Endal oli ajateenistuses sama lugu - bussisõitudel valutasid kohutavalt, vahel lausa nii jubedalt, et oleks tahtnud ulguma hakata. Nüüd annab siiani aeg-ajalt tunda.

    Need BP kiirelt tehtud ja kehva tehnikaga harjutused on muideks väga head põlvekillerid :rolleyes:

    Kindlasti soovitaks külastada ortopeedi ja klubis mõnelt targemalt treenerilt nõu küsida, sest diagnoosi läbi foorumi on raske panna ja pole ka vastavat haridust, et seda teha.

    Aga kui spekuleerida, siis pakuks, et tavaline põlevede ülekoormus.

    Esialgu peaks alustama staatiliste harjutustega (põlvedele ikka).

    Kindlasti otsesest koormusest loobuma - mingiks 2-3 nädalaks (st kükid, väljaasted, jooks ja muud põrutusi sisaldavad harjutused). Püüa rohkem ujuda ja jalgrattaga sõita, see aitab põlvedel taastuda.

    Lisanditest kõige parem on Artho Stop PLUS (glükosamiin + kondroitiin + MSM).

    Lisaks võib kasutada ka põletikuvastaseid ja valuvaigistavaid geele (deep relife, voltaren), aga need pole mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks.

    Edaspidistest vaevustest (pärast seda kui oled asja korda sanud) päästab korralik ja tasakaalus olev treeningakava.

    Personaaltreener pole luksus, vaid peaks olema iga treeningutega tegelema hakkava inimese esimene valik.

    Head paranemist!


  15. Kui esimesel nädalal langeb kaal 3-4kg, siis pole selles midagi katastroofilist, see on umbes Sinu kaalus naiste puhul täiesti tavaline pärast totaalset toitumise ümberkorraldamist.

    Ühesõnaga - tihti on need esimesed kilod ikkagi vee ja soolestiku sisu vähenemisest tingitud, reaalne rasva kadu on suhteliselt minimaalne. See pole päris nii, et kaks nädalat nälgid ja kolm kilo rasva on kadunud.

    Ma arvan, et esialgu pole muretsemiseks põhjust. Kui Sul teine ja kolmas nädala ka sellises taktis lähevad, siis küll.

    Vaadates Sinu kehakaalu, pole kaloraaži langetamine alla 2000kcal küll eriti mõistlik tegu - pärast riskid nn "hundi isuga" ja on oht, et sööd kõik topelt tagasi.


  16. Kunagi keetsin korterinaabrile suure anumaga kapsasuppi ... lürpis seda maitsetut leent terve päeva ... kuna chillit tuli ka sisse panna, siis vaesekesel suu õhetas ja süda läikis :D Pidas teine paar päeva vastu, siis tuli jube sproti isu peale :D

    Minu arust oli täitsa totter vaatepilt ...

    (No miks 166cm pikk ja 50kg kaaluv tüdruk dieeti pidas, seda ärge küsige enam minu käest :P )

    Kuid kõik supidieedid ei pea äärmusliku olema ... suppi võib teha ju erinevaid :D

    Ja kui kellelegi tõesti supp nii kohutavalt maitseb, siis miks mitte.

    Ma küll ei tea, mismoodi maitseb kodujuustu-tomati-kurgisupp :) aga kanafilee-riisi-brocoli-sibulasupp on väga hea ja ema poolt keedetud piima-juurviljasuppi võin ma lausa mitu portsu süüa, frikadellisupist rääkimata.

    Hommkune kaerahelbepudru võib samuti teha vedela nagu supi ... vanad inimesed kutsuvad seda kördiks.

    Hernesupp on kindlasti kõige toitvam siis kui puulusikas selle sees püsti püsib :P

    Piima-kiruubisupp oli väiksena üks mu lemmikutest - meeldis see kõige rohkem kui sinna keedumuna sisse tükeldasin ... ühesõnaga: piima-kruubi-munasupp ;)

    Ja magustoiduks võib rosinasuppi võtta ... mina nimetan seda küll keerulisema nimega kiselliks, aga vanad Eestlased ....

    Polegi ammu suppi söönud :P

    Niipalju siis supiteadusest ... mõnusat tasakaalustatud supidieeti kõigile :P

×