Jump to content

katsi

Kasutajad
  • Sisu loend

    243
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik katsi postitused

  1. Hmm ... olen selles osas seisukohal - et inimesed on erinevad ja nende organismid on erinevad. Mis ühele ei mõju, võib teise tervise korralikult tuksi keerata. No ega iga dieet ja treening ka kõigile võrdselt mõju, suitsetamine ei tekita kõigil kopsuvähki jne. Ise võtsin neid kurjameid esialgu 5a järjest. Ega võtmise ajal midag tunda ei andnud - kõik oli kõige paremas korras. Pärast lõpetamist tekkis jama - oli kaheksa kuud vaikust. Sain igasugust ravi, lõpuks isegi nii tugevaid hormoone, et ma hakkasin täitsa naiselikult mõtlema Palju aega-raha-vaeva ja ma jälle funktsioneerisin nagu naine. No siis mõtelsin, et mis seal ikka. Rääkisin arstiga läbi ja siis kirjutas mulle välja nn "tänapäeva põlvkonna" pillikesi - väga väiksese hormoonide sisaldusega jne. Eelmised olid 90-ndate lõpu mood Ja ega võtmise ajal jälle midagi viga ei olnud ... võtsin kohe vist aasta ... isegi poolteist. Siis jätsin ära, lihtsalt ei tahtnud enam ja kusjuures - mulle tundus, et enne nende tarvitamist oli enesetunne teine - palju parem. Aga ravi sain ka selle lõpetamise järgselt ... jälle , sel korral küll poole väiksem aja-ravimite-nävikulu, aga siiski. Minule need kurjamid ei sobi. Ei midagi muud hullu kui see, et mul pärast nende tarvitamise lõpetamist ei taha emaka limaskest enam kasvada - organism loobub mingite hormoonide tootmisest lihtsalt. Ütlen veel nii palju, et enne nede söömist polnud mul mingeid häireid ja ma funktioneerisin väga korrapäraselt Nii et ma ei usu nende arsti väidat, kes väidavad, et probleem peab olemas olema juba varem. No selles mõttes on varem olemas - ei sobi need kurjamid. Aga tean ka teisi, kellele nad on halvasti mõjunud. Sõbranna imestas ka siis kui ma esimest korda jamasin selle raviga, et mis Sa pullid, tema 7a võtnud ja kõik korras. Ma ütlesin, et räägime siis kui Sa ükskord need ära jätad ja Sul kõik korras on. Kahjuks tal ka polnud. Tal tekkis munasarjadesse kenad pärlikeed (polütsüstilised munasarjad), mille tõttu ta ei rasestunud ja sai pool aastat ravi. Arst, kes teda ravis, ütles kohe, et selline probleeme on paljudel, kes on pikalt hormoone tarvitanud. Teine tuttav võttis neid ka aastaid (5-6) ja tal tekkis multifolikulaarsed munasarjad. Munarakud küll tekkisid, aga need ei küpsenud. Ütleme nii, et tagajärg suhteliselt sama, mis esimesel kannatajal. Seega -mina ei hõiskaks siin nii julgelt, et olen AASTAID võtnud ja pole mingeid probleeme. Probleemid ei pruugi olla praegu, need võivad olla siis kui tahate loomulikul teel rasedaks jääda ja selgub, et teil ei küpse munarakud, munasarjad on pärlikeed ümber saanud või polegi piisavalt limaskesta, kuhu see viljastunud munarakk võiks kinnituda. Oodake see aeg ära, mil te enam neid ei tarvita ja soov emaks saada. Kui siis probleeme ei ole, siis hõisake. Aga see, kes kellega magab ja kas see nüüd just tulevaste laste isa olema peab (et kohe niimoodi eesmärgistatult ), kellega sugu teha ... see jäägu ikka iga isendi enda valida ja ka see - milliseid vahendeid ta rasestumiseks hoidumiseks kasutab.
  2. Majanduskriisi tagajärjed.

    Püksinööri pole küll pingutanud Trenn on kindlasti asi, mille arvelt kokku ei hoiaks, isegi kui töökoht kaotaks soodsa treenimise ära (mida ta arvatavasti ka varsti mingil määral teeb) - olgu siis palga vähenemine või mitte. Ja kui jooksmiseks uusi jalanõusid vaja, siis ei jätaks ka neid ostmata. Samamoodi ei koonerda toiduga. Oleme mehega alati olnud pigem koduse ja KORRALIKU toidu armastajad ja võtame ka tööle karbiga igapäevaselt kaasa. Seega pideva toiduvalmistajana võin öelda, et hinnad on isegi allapoole läinud. Eelmine aasta pidasin paar kuud (aprill-mai) huvi pärast tabelit, kuhu siis arvutasin kokku, palju toidule kulub ja mida mingis koguses ära sööme. Piimatoodete hinnad on küll valdavalt langenud (toon mõned näited - tegu Prisma hindadega): * 1l keefi (2,5%) - 9,50 (2008)/ 7,60 (2009) * 1l piim (2,5%) - 9,20 (2008) / 5,20 (2009) * 250g paki-kohupiim - 46kr/kg (2008) /32,50 kr/kg (2009) * Juku juust - 105kr/kg (2008) / 95kr/kg (2009) * Hollandi leibjuust - 125-140kr/kg (2008) /80-90kr/g (2009) * sink (erinevad) - 85-95kr/kg (2008) / üle 100kr (2009) * muna - sama hind * juurikad-puuviljad - sama hind * lõhe/forell - enam-vähem sama hind * leib - sama hind * sepik - odavam * hakkliha (sega/veise) - enam-vähem sama hind Kindlasti sööme ka edaspidi normaalset toitu (korralik rasvane kala, juurviljad, piimatooted, liha jne). Kiirmakarone ja viinereid ja muud sodi pole kunagi armastanud ja vaevalt ka majanduskriis neid sööma ajab. Kokkuvõttes tuleb korralik toit ikkagi odavam kui igasugused jääkidest tehtud kiirporduktid. TOidulisandid: eks mees joob oma valgujooki ikka edasi ja ka muud pulbrid ostab-tarvitab ära kui neid vaja on. Võrreldes toiduga on need summad ikka väga väikesed, mis sinna kuluvad. Ega neid riideid ka nüüd nii metsikult kulu - trennisärke-pükse on vast aktiivsel jõusaali külastajal vast rohkem kui 2-3 komplekti No ma muidugi ei võta sõna moegurmaanidest treenijate osas - neil kindlasti vaja iga hooaeg uusi kehakatteid Kindad peavad mingi 6kuud kuni aasta ka vastu. Ühesõnaga - isegi kui oleks jama, siis kindlasti peale toidu ja jõusaali pääsme poleks midagi sellist, mida PEAB pidevalt kulutama. Söömist maha ju ei jäta ja selle 400-500kr/kuus jõusaali sissepääsuks ikka leiab.
  3. Tugev päikesepõletus

    Muidugi on erandeid, igal asjal on erandeid Aga minu kirjutisest peaks vähemalt normaalse lugemis(mõtlemis)oskusega inimesed aru saama. Kes ei saanud aru (pühad lihtsameelsed), siis kordan suts selgemas sõnastuses: 1. Päikesekreem ei hoia nahavähi teket ära - kasutage seda siis nii hoolsalt kui tahate. Samamoodi nagu tervislik toit ja sport ei päästa surmast, pikendab vaid agooniat 2. Kui aga on vajadus ja soovi päikese käes viibida-praadida, siis parem uuendage kreemi nahal mingi aja tagant, sest nii säästate end vähemalt ebameeldivast nahapõletusest.
  4. Tugev päikesepõletus

    Päikesekreemi soovitaks ikka kasutada, mingeid umbluujutte, et need tekitavad vähki, ei tasu uskuda. Lihtsalt paljud lihtsameelsed arvavad, et kui nad määrivad ennast päikesekreemiga kokku, võivad end piiritult päikese käes praadida. Selline käitumine kiirendab küll nahavähi teket. Lugesin mingit uuringust, et need faktorid, mis topsikute peal ilutsevad, kõiguvad tegelikult ikka suurelt siia-sinna. Seega ... ärge neid faktoreid nii raudkindlalt ka võtke. Päikesekreemi tuleks siiski iga 1-2 tunni järel uuendada (hoolimata faktorist ja nahatüübist). Kui vahepeal käite vees, siis veel tihedamalt. Need veekindlad kreemid on ka paras müüt ... isegi surnud naharakud tulevad pärast väikest vees ligunemist kergemini lahti, mis erand see kreem siis on, mida määritakse nahale. Hapukoort ja Banthenoli ei soovitata kasutada sellepärast, et mõlemad tekitavad nahale nn kihi, mis ei lase kuumusel nahast eralduda ja seega võivad need põletust isegi süvendada. Nt parameedikud kiirabis kiruvad selle panthenoli maapõhja ja soovitavad kasutada enne kasvõi küla vestt (kui pole tegu juba villidega, mille puhul on oht, et need võivad katki minna), aga sellise põletuse puhul tuleks nagunii kiiremas korras traumapunkti pöörduda ja ise ei tasuks ennast kõigega möksima hakata.
  5. Tugev päikesepõletus

    On ainult kaks asja, mis tõesti aitavad. 1. Aaloest pigistatud mahl - võtad taime, teed katki ja määrid peale või pressid mahla välja ja ikka määrid peale 2. Burnshield geel - kiika apteeki, maksab 130kr ringis. Muud kreemid, geelid jms ... ei aita poolt ka nii palju kui eelnimetatud kaks vahendit.
  6. Madal vererõhk

    Madalat vererõhku ei ravi mitte miski. Sellega tuleb lihtsalt leppida ja elama õppida. Mul muidu normaalne 100(105)/50(60)-le. Teen sporti või söön mida tahes, ikka ei mõju. Mul veel kusjuures nii, et mida väiksem kehakaal, seda madalamaks läheb ka vererõhk. Aga pigem on ju tähtis, kuidas Sul enesetunne, mitte see konkreetne numbriline näitaja. Minul on see näitaja ka 90/40-le olnud ja ma ei saanud ise midagi aru, et oleks madal või halb sellest - täitsa OK oli olla, lihtsalt arst oli paanikas NN ülemise ja alumise näitaja vahe peab vähemalt 40 olema, mida suurem vahe, seda paremat südamelihase "puhkamisoskust" see näitab (no kui ülemine normis muidugi). Aaa ... ja perearst ütles, et naiste puhul pidi ainuke ravi rasedus olema, Sind sellega kahjuks lohutada ei saa Aga võin öelda, et mul ei ole isegi see "ravim" aidanud
  7. Klubi nimi või treenerite hulk ei ole nüüd küll mingi näitaja. Ise ka ei tahaks selle treenitava rollis olla. Kui pole endal mitte mingit aimu, kuidas jooksjaid treenida, siis neid ei saa ka üleöö, alati on mingeid probleeme, mille puhul võib treenitaval tekkida küsimus, aga ... ??? Mis siis su neidis teeb, tuleb jälle siia küsima?!? Mina soovitaks enne natuke kirjandust uurida ja õppida-õppida-õppida ning alles seejärel asuda selles valdkonnas kedagi treenima. Mul on küll jõusaali treeneri algteadmised, aga ausalt ei kujutaks ette, et guugeldaks täna terve õhtu ja läheks homme korvpallurit treenima
  8. Jooksu mõistlik tempo?

    1. Ka ratast tuleks teha alguses "õige" pulsiga. Seda on vaja, et arendada aeroobset vastupidavust. See kulgemine on alguses igav küll, aga väga vajalik. 2. Kõik mõistlik oleneb Sinu treenituse tasemest. Mina soovitan teha endale mingi kava (palju sellest erinevas kirjanduses juttu + siin ka). Trennid peaksid jagunema nii pikk rahulik treening (nt 10-12km) + keskmise pulsiga kesmine distants (6-7km) ja ka korra nädalas lõike (6x150-200m), et kiirust arendada. Kõik oleneb muidugi, mitu korda nädalas trenni teha saad. PS! Hea oleks kui teeksid korra nädalas lisaks ka lihastreeningut jõusaalis vms (suured kordused, madalamad raskused). 3. Võistlusel ei pea mingit pulsivahemikku hoidma. Mina arvestasin need alati kiire pulsiga trennipäevadeks - kilometraazist hoolimata Jaksu!
  9. Mis tekitab nn. enesehävitushooge.

    Kaua sa ikka kavaldad - keha pole loll. Mõtlesin pigem oskusi õiget abi küsida, loogiliselt mõelda e. aru saada, miks ja kuidas Sa midagi teed
  10. Oi, jummel! Kirbul on juubel :)

    Palju õnne Kirbupoiss
  11. Mis tekitab nn. enesehävitushooge.

    On olemas nõrk iseloom ja ka valesti koostatud toitumine. Mina jagaksin nende osakaalu dieedi ja tulemuste saavutamise puhul 50/50. Kui Sul on toitumiskava, mis sisaldab päevas alla 1000kcal ja selles on 20g rasva ning treenid 4-5x nädalas 2h korraga, siis pead ikka ulmelise tahtejõuga olema, et niimoodi üle paari kuu vastu pidada. Ja kui aju peab vastu, võib keha ülesse öelda. Miks? Tasakaal läheb paigast ära, kõigepealt need mikro-makroelemendid, mida Aile mainis, siis hormoonid jne. Kusjuures - olen sellised toitumis- ja treeningkavasid näinud. Kui Sul on toitumine, mis on sulle kõige sobivam (st piirab sind, aga laseb Sul ka normaalselt elada ja annab tulemusi - seda nii treeningu kui kaalu osas), siis on selle jälgimiseks vaja küll tahtejõudu, aga mitte ulmelisi pingutusi. Aga see on enda tundam õppimine-hea treeneritöö või ise õpitud teadmised-katsed oma kehaga/treeningkoormusega jne. Aga üldiselt olen Aile punktidega nõus. KÕIK ON AJUS KINNI
  12. 1 min. pudrud

    Kui sa mõtled tavalisi (nn jämedaid) ja peenemaid (kiir)kaerahelbeid, siis kahe helbe erinevus on selles, et peenemaid on lihtsalt rohkem eeltöödeldud (peenestatud). Minu arvates nende toiteväärtuses ei tohiks suuri erinevusi olla. Kui Sa mõtled nende 1min helveste puhul neid nn maitsestatud putrusid, siis need on jubedad suhkrulaked.
  13. Ajateenistus ja pulbrid

    Sidepataljonis on teenima minnes tehakse Su asjadele kontroll ja vaadatakse üle kõik, mida kaasa võtad. Valku ja vitamiine ei keela Sul keegi kaasa võtta. Kui pole originaalpakendis, on võimalus, et kontrolli ajal korjatakse ära (samas ei pruugi), aga pärast saad tagasi. Kindlasti ei tasu kaasa võtta valuvaigisteid ja retseptiravimeid, mille tarvitamiseks pole alust/vajadust - need korjatakse küll ära. Jõusaal on patis tegelikult täitsa normaalne, kus annab kõik lihasgrupid korralikult läbi teha. Samas - vaba aeg noortel (SBK ajal) ja jõusaali külastamine - vot seda ei oska kommenteerida, sest ei tegele ajateenijatega. Kindlasti on siin endisi (ja praegusi) Sidepataljoni ajateenijaid, kes teavad asja paremini.
  14. Diplomitöö küsitlus

    Teades nüüd, milline peavalu on need krt küsimustikele vastuste saamine (eriti kui tegemist on mingi spetsiifilise ringkonnaga, kes kuidagi ei taha Sinu panust hinnata ja muidugi ka mite vastata), olen vist mõnda aega väga lahkelt kõikidele ankeetidele vastaja (kui muidugi olen sihtgrupis) Jaksu töö tegemisel
  15. Teie rinnahoidja suurus.

    Mul on ikka SUURED Õnneks on mu mehel ka suured KÄED
  16. teie jalanumber

    Naine, parem 39 ja vasak 40
  17. Kus müüakse viinamarjasuhkrut tallinnas?

    Prisma, Rimi, Selver, Stockmann, kõige odavam oli mu meelest SuperNetos.
  18. Mis te küll seda väikest meest nii ohtralt sõnadega peksate. Läks teine keemikuna lavale, noh ja siis. Oma väljaütlemistes ei ole ta ju just kõige-teravam-pliiats-karbis, miks peaks nüüd siis tegudes olema??? Eks saab varsti oma "kohtuotsuse" kätte ja asi ants. Õiglus võidab ... ;) Samas ... Eesti SPORT vajab Värnikuid ja Kalmuseid, et Kanterid ja Kiivikad saaksid särada Kena vana lõppu kõigile ja mõnusat, rahulikku ning trennirikast uut
  19. Ei ole enam treeningute jaoks raha :(

    No alati on vabandus, pole raha ... Mina mäletan gümnaasiumi "roti" aegadest, kuidas mu vend ehitas ise surumispingi. Kangi raha kogus terve suve - käis TÖÖL. Sai kätekõverdusi tehtud - nii laia kui kitsa haardega, lõuga tõmbasime veetoru küljes - emale see muidugi ei meeldinud, aga seal sai ka mõnusalt kõhulihaseid teha (sirged jalad ette). Palju harjutusi sai niimoodi "improviseeritud". Meil EI OLNUD üldse võimalust jõusaalis käia, asulas mingi nigel punn oli, aga see maksis ka 25kr tund, mis = NÄDALA söögiraha. Ma arvan, et alati on lihtsam halada kui olukorra üle mõelda ja mingi lahendus leida. 1. Otsi endale kooli kõrvalt töö (paar korda nädalas õhtuti või nädalavahetustel); 2. Osta endale hädavajalikud treeningvahendid - nt hantlid, mille raskust saad muuta, võimalusel ka kang. 3. Otsi netist või laenuta raamatukogust raamat, kus on seletatud lähemalt, kuidas kodus hantlitega vms trenni teha. 4. Samal ajal kui kodus trenni teed, kogu raha ja nii saad vähemalt mingid perioodid ujumas ja korralikus jõusaalis käia. Jaksu ja loovust treeningutel!!!
  20. Kahjuks pole poelettidel näinud müüdamas linaseemneõli , oskab keegi selle kohta infi anda. Ja palju üldse pähkleid tohiks päeva jooksul tarbida kui muude rasvade osakaal toidus pole just eriti suur, ainult nii 10 g ! Tarbin tavaliselt umbes 50g pähkleid päevas, on see piisav? Liiga palju?
  21. Pisike mure..

    Eelkõnelejad räägivad väga õiget juttu: 1) Korralik toitumine on 10x etem kui mingi toidukorraasendaja. 2) Toidukorraasendajad sisaldavad palju kräppi, mida tavatoidu puhul saad vältida. 3) Et maha võtta, peab päevane kulutatav energiakulu olema suurem kui sisse söödav-joodav Kahjuks ei öelnud Sa, mida Sa tarbida tahad. Mis kasu neist on??? Kui Sa tahad tarbida nn "naiste segusid", siis nad on suhteliselt ühesugused - palju süsivesikuid ja vähe valku, rasva (naistel PEAB olema kõik rasvavaba). Reklaam on kindlasti, et see sisaldad kasulikke kiudaineid ja vitamiine ning seda on hea ja lihtne teha Aga tegelikult on asi rohkem psühholoogilises pooles - mõtled, et see on parem ja teeb Sind saledaks, aga jaa, MAGUS on ta ka - naistele väga tähtis. Otseselt kasulikum ta polegi kui tavaline toit ja ma ei ütleks, et seda pulbrit ka lihtsam tarbida oleks. Palju seda võtma peaks??? ... mingid soovituslikud kogused on tavaliselt pakil kirjas, aga ühest vastust sellele tegelikult anda ei saa, oleneb ju ikka sellest, et palju kulutad ja palju muude toidukordadega sisse sööd. Kas on mõtet proovida ??? Kui tahad proovida, siis proovi ära, tervisele kahjulik ta just pole. Aga nagu eelpool mainitud, siis parem see pole kui tavaline toit. (nt toidukorra võid asendada ka ju kahe porgandi ja suure klaasi normaalse keefiriga - milleks see pulber) Plussid-miinused??? Need loed vist juba ise eelnevast tekstist välja.
  22. Abi tüdrukule

    Hmm ... põdesid??? Kas see tähendab, et olid haigusega ka ravil ja kas päras seda toitumissoovitusi ei jagatud, edaspidi kontrollis (nt psühholoogi juures) käima ei pea jne??? Ma kahjuks ei tea anoreksia ravi, aga minu arvates on selle haiguse eripära arvesse võttes nn "taastusravi" äärmiselt vajalik. Mina soovitab Sul läbi-interneti-kaugjuhitavat abi mitte võtta (st tellida lihtsalt kava), sest see ei pruugi Sind aidata. Kõige parem oleks kui Sa läheksid kuhugi jõusaali kohale ja suhtleksid treeneriga silmast-silma ning teeksid seda järjepidavalt (st mingi kindla aja järel). Nagu ma Su kirjast järeldada võin, ei vaja Sa lihtsalt KAVA (olgu see söömine-trenn vms), vaid suuremat seletamist treeningutest ja toitumisest üldiselt (miks me sööme, kuidas lihased arenevad jne). Sellise treeneri leidmine, kes Sinust aru saab ja Sind aidata oskab, võib olla ka raske, aga mitte ilmvõimatu. Nad ei pruugi teada toitumishäirete valdkonda, aga nad oskavad Sulle kindlasti anda nõu nii toitumise kui treeningu mahu ja intensiivusese osas. Ma tean, et Tallinnas Fittestis on olemas treenereid, kes tegelevad personaalse juhendamisega. Kindlasti on neid erinevates jõusaalides üle Eesti (kui peaksid ka kuskil kaugemal elama), tuleb ainult natuke otsida. Nt internetis vaata erinevaid spordiklubisid või jõusaale, nende kodulehtedel on tavaliselt ka treenerite nimed kirjas. Kindlasti nõuab see natuke rohkem väljaminekuid kui lihtsalt paberil toitumiskava tellimine. Kohe kindlasti ära ennast treeningutega liialt kurna (2-3 trenni nädalas on täiesti piisav, 2 kergejõustikku + 1 jõusaal, alustuseks enam kui piisav). Kui Sa ei söö, siis ei kasva ka lihas. Otsi internetist (miks mitte ka siit foorumist), infot tervisliku toitumise ja treeningute kohta. Algul võib olla natuke raske kõigest aru saada, aga see on kõige väiksem vaev, mis Sa enda aitamiseks ära saad teha.
  23. Kellelt toitumiskava tellida?

    Ma usun, et eks nad kõik teevad mingit "oma kiiksu" järgides - milliseid konkreetseid soovitusi keegi fännab. Üldpilt on kindlasti 90% sama Uuri natuke meeste enda toitumisharjumusi (mis stiili järgivad), mingil määral antakse seda kindlasti toitumiskavade "käekirjas edasi". Ise arvan, et Kiivikas on suht klassikaline - ei mingeid üllatusi (seda heas mõttes). Kalmus on enda toitumisse viimasel ajal sisse viinud ka rasvast toitumist - kas ta seda ka teistele propageerib, seda ei tea. Ader-Morozov ... pole kahjuks infot. Mis on aga kindel - sinu soovidega ja eesmärkidega arvestavad nad kindlasti kõik.
  24. Parteiline kuuluvus

    Õnneks ei tohi kuuluda ühtegi erakonda. Ja seepärast poliitika on võõras teema. Kui võiks kuuluda? Eks siis vaataksin, kuhu ja miks.
  25. jooksmine

    Kõik oleneb väga palju sellest, palju Sa oled enne jooksuga tegelenud ja kuidas seda teinud. MIS ON NEED TULEMUSED, mida parandada tahad? Pikka maad vastu pidada (15-20[40]km) või siis lühematel distantsidel kiiremini joosta (6-10km)??? Mina oli selleks ajaks jooksuga tegelenud (kui A. Nurmekivi mulle nõu andis) umbes 1,5a ja keskmiselt jooksin nädalas 30-45km (olin läbinud ka ühe poolmaratoni) ja jooksuhärra soovitus oli see, et üle ühe intervall-treeningu nädalas ei olegi eriti mõtekas. Pigem üks "lühem" (u. 6-7 km) kiiremas tempos jooks ja sinna lisaks veel korra nädalas ka lõigud (6x100-200m). Ja see ongi kogu tempokas treening. Ülejäänud tähelepanu ikka rahulikule jooksule. Mingeid soovituslikke pulsivahemikke ma siin ära tooma ei hakka, et mis see kiire on ja mis mitte. Need võivad erineva treenituse taseme puhul päris palju erineda. PS! Kui Sa algaja oled, siis mäkke jooksu küll väldi, pigem alusta tasasemal maapinnal.
×