Jump to content

Weiko

Kasutajad
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About Weiko

 • Rank
  Algaja
 • Birthday 04/07/1986

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Male
 1. Kätekõverdused.

  Loodan et keegi maha ei löö ja näpuga ei näita. Aga tekkis küsimus. Olen natuke üle poole aasta endaga vaeva näinud. Toitunud korralikult(kava järgi) ja ka liigutanud ennast (jalgratta sõit). Olen alla saanud 20kg. Ja sooviks nüüd pekipõletamise kõrvale ka väheke lihaseid treenida. Küsimus nimelt tekkis kätekõverduste kohta. Kuidas saada ennast vormi et jõuaks teha kätekõverdusi. Olen täitsa kursis sellega et kõigepealt peab alustama korralikust tehnikast. Aga küsimus ongi selles et kui hetkel ei jõua ühtegi teha aga tahaks jõuda vähemalt sinna maani et suudaks kasvõi 20 korraliku kätekõverdust teha ilma vaevatta. Tean et alternatiiv on ka kangi surumine. Mis suurendab siis võimalusi. Aga sooviks ka sellist lahendust kui ei oma ise vajalikke vahendeid. Või ei ole võimalik jõusaali minna. Aga trenni tahaks teha. Kas oleks valiku variant ka see kui esialgu teha samasid liigutusi vähe kõrgemalt. Kas sellest on kasu. Hetkel maas tehes ei suuda. Aga sellise ca 80cm kõrguse betoon ploki najal saab juba selline ca 7tk ja 3 seeriat tehtud. Ehk siis sooviks igasugust abi ja nõuandeid. Kuidas sooritust paremaks saada. Kodused lahendused on eriti tere tulnud. Kuna oma töö pärast jõuan suht vähe jõusaali. Aga sooviks ennast ikkagi paremasse vormi saada.
 2. Tänud. Seda ma kuulda tahtsingi. Kaloraazi pole plaanis tõsta ja isud on paigas trenniga. Teine kord kui olen lubanud endale mõne sellise patuse asja siis olen trennis koormust ja trennis olemis aega tõstnud. Aga üld juhul neid isusid on kvartalis korra ja neid saab ka edukalt eirata. Tänud vastamast
 3. Upitaks väheke vanat teemat. Asi nimelt selline jätsin nädal tagasi suitsetamise maha. Alkoholi ei ole juba pikemat aega tarbind. Toitumine on korras ja sporti teen ka mõistlikult. Aga väike ärevus sees et kehakaal võib tõusta. Kas peaksin paanitsema või mitte. Nimelt asi siuke et olen trenni tehes ja korrektselt toitudes saanud normaalsesse keha kaalu ja ei sooviks et kaal uuesti tõuseks. Nii et palun aidake väheke mõne targema sõnaga, kas peaksin muretsema või mitte.
 4. Toitumine ja trenn

  Tean seda. Ja kuna mu kaal ca 1,5 kuud püsinud ühel kohal ja peale visuaalset vaatlust peegli ees siis ongi paras aeg lõpetada kaalu langetamine ja seda kaalu hoida ning välimust veel paremaks muuta. Ja kuna juhtus see väike õnnetus siis ongi paras aeg seda eesmärki täitma hakata. Aga nagu ma ennist mainisin siis minu eesmärk ei olegi treenida endale musklit. Vaid saada nii nagu sa mainisid üleüldine lihastoonus. Kuna peale sellist kaalu langust on tekkinud väheke lõdva nahka mis vaja saada trimmi. Ehk siis paremaks kui praegu. Hetke 2900-se kaloraazi üle ei kurda. Enese tunne on hea. Energiat ja tahtmist on peale sõitu olnud veel kõvasti üle. Puudub väsimus tunne ja muud sellised halvad nähtused. Ja kuna koormus langeb siis usun et 2500-2600 vahel on asja lood sama. Aga kuna ma pole veel selle kaloraazi arvutamisega veel päris sina peal siis tahangi teada üleüldist arvamus et kas need numbrid on ok. Koormust ja kaloraazi ei soovi hetkel tõsta kuna ei saa vigastuse tõttu treenida tervet keha. Kuna sooviks vähekene aega harjuda oma uue välimuse ja kaalu nubriga aga samas ei taha asja ka päris käest lasta. Vaid asja paremaks muuta. Tänud soovituse eest. Kindlasti mõtlen su soovituse peale.
 5. Toitumine ja trenn

  Paraku siin elus on sellised asjad et ei ole head ilma halvata. Täna juhtus siis selline paha asi et metsa vahel sõites suutsin ennast kobarasse sõita. Ja nii hullult et arst käskis 4 kuud ratta sõidust eemal olla. Lühidalt kokku võttes siis olla kuskilt põlve ligiduses mingile lihasele või sidemele mis iganes asjale viga teinud ja kui varem sadulasse tagasi minna siis on asi pe..es. Kuna see ei meeldi mulle üldse kohe mitte. Kuna kaalust nii mõnigi kilo läinud mis võib tagasi tulla kui ei liiguta ennast. Siit ka tekkis küsimus targematele inimestele. Mainin ennem ära et panin siis endale eesmärgiks kaalu hoida ja vormida oma kõhtu ilusamaks. Et kevadel ilusamana edasi minna. Olen siit foorumist erinevaid teemasid lugenud. Teemasid mis puudutab kaalu langetust, kaloraazi jne. Ning lugenud erinevaid teoseid ja huvitavaid neti lehekülgesid. Enamus kirjandust on siin foorumis soovituste näol läbi käinud. Küsimus ise enesest selline. Kuna ma ei saa 4 kuud oma põhi trenniga tegeleda ja kui paranemis ja taastus aeg läbi saab siis on enam vähem talv käes mis lükkab aega jälle 4-5 kuud edasi. Mingi 8-9 kuud oleks vaba aega. Ja selle vaba aja tahaks suunata enda kõhule. Plaan siis selline ülepäeva 4x30 istesse tõus, 4x60 kerepööret (kang õlgadel) 4x60 kere kallutust külgedele (hantliga) 4x20 kätekõverdust, seljale 4x15 ette kallutust (Kang õlgadel), pluss biitseps triitseps 2-3 seeriat. Ja peale paranemist ka harjutusi jalgadele. Miks just sellised asjad. Eks ikka selleks et ei aja taga sellist välimust nagu on meie parimatel kulturistidel või enamikul siinsel foorumi kasutajatel (musklis) Olen olnud terve elu suurem kui teised ja olen rahul normaalse keha ehitusega. Aga et seda saavutada on vaja trenni teha. Kes rohkem kes vähem. Probleeme tekitab veel toitumine. Nimelt kuidas aru saada kui palju tarbida kaloreid, et keha kaal püsiks enam vähem ühes kohas(85-87kg vahel). Saan asjast juba vähekene aru aga mitte nii palju kui vaja. Uurisin vähe kirjandus internetist. Tulemuseks sain siis sellis et peaksin sellise koormuse hoidma kaloraazi 2500-2600 vahel. Pikkus 183cm Kaal 86 kg Vanus 27. Küsimus on nüüd selles et kas sellise kaloraazi, näitajatega pluss trenn on sobilik minu eesmärgi täitmiseks. Tean et iga inimene on erineva ainevahetusega mõnel kiirem mõnel aeglasem. Endal selline aeglase võittu. Tean et lõppude lõpuks tuleb see täpne nr paikka sättida pikema ajalise katsetusega. Aga tahaks saada vastust kuidas see tundub üld plaanis. Kas see on loogiline nr
 6. Toitumine ja trenn

  Seda nüüd küll. Olen asjast vägagi teadlik. Aga mõni miinus kilo ei teeks paha. Üldiselt siis selline lugu et hommikul vaatasin ja imetlesin ennast peegli ees ja ütleks kõik on ok. Sellise keha ja kaaluga jään ise rahule. Parem kui varem Nüüd peaks rõhku panema kõhu piirkonnale, et saaks veel alles jäänud kõhu ja sangad törts rohkem siledamaks ja pingule.
 7. Toitumine ja trenn

  Tänud. Minu jutu mõte ei olnud kedagi maha teha või kellegi poole näpuga näidata. Vaid saada juurde enda teadmistele ja kogemustele ka teiste inimeste teadmisi, oskusi ja kogemusi jne. Ja samas kui keegi soovib siis jagada enda kogemusi ja teadmisi ja näpunäiteid. Ja siine foorum on selleks hea koht. Edu sulle endale. Olen proovinud kava koostajaga mitmel korral e-maili teel kontakti saada et infot ja lisa nõuandeid saada aga minu kirjale pole keegi viitsinud tahtnud või saanud vastata.
 8. Toitumine ja trenn

  Samas kas sa oled kunagi ülekaaluline olnud. Mina olen kaotanud 47 lisa kilo. Selle tahaks venitada 50 kg peale. Loomulikult kogemuste ja tarkuste kiiremaks omandamiseks on tõesti parem ise infi otsida ja katsetada menüüdega ja trennidega. Asja point miks mina kava kasutasin on see. http://fitshop.fitness.ee/kavadega-kombod/0/readmore/807/Kaalu%20v%C3%A4hendamise%20kombo%20meestele%20+%20TASUTA%20treening-%20ja%20toitumiskava/ Kuna sõidan ise trenni eesmärgil jalgrataga. Ja tarbin enne ja pärast energia ja taastus jooke. Kuna seal tulid asjad pea 25 euri odavamalt kui kõik eraldi osta. seega ei olnud mingit küsimust. Kavale ma alguses tähelepanu ei pööranud. Kuna olin ise juba väheke infi kogunud. Ja olin menüüd muutnud. See miks ma kava kiidan on see et alguses kaotasin x ajaga 10 kg.Peale kava järgi tegemist kaotasin sama ajaga 27 kg. Mõtte koht. Ja kavas on kõvasti erinevaid asju sees. ei pea sööma ühtesid ja samu asju.
 9. Toitumine ja trenn

  Tänan soovituste eest. Aga mõne asjaga pole ma päri. Esiteks see et mul on 0 postitust, mis see siia puutub. Teiseks kui mul midagi ütelda pole või midagi küsida siis ma ei tee ju postitust. Pole ju mõtet teha postitust stiilis a la norm kui kiirelt kaalust alla võtsid. jne jne. See et ma ütlesin et ma tellisin siit foorumist kava. Kas see on väga suur patt. Kolmandaks algajatel nagu mina on kavast kindlasti kasu. Kuskil teemast käis läbi selline ütlus. Ära leiuta jagratast vaid telli toitumis kava. Inimene oli sama probleemi ees nagu minagi. Kuigi jah eluaeg selle kava järgi toituda on tõesti keeruline, aga vähemalt annab mingi alg tõegi ja rutiini et edasi minna paremate elu viisidega. See et ma panin siia selle aadressi http://struktuur.net/kcal sellel on oma põhjus. Kuna Fitness.ee KCAL kalkulaatoril ei ole selliseid väikseid lisasid nagu tollel lehel. Näiteks soovituslik kcal hulk mida peaks tarbima teatud arvu treeningute käigus kui soovin kehakaalu hoida paigal. Et ei tõuseks ega väheneks. Mõnele algajale oleks sellest kindlasti abi. Neljandaks see et inimesed jõusaalis ei käi mis see järjekordselt minuse puutub. Ma ka ei käi hetkel jõusaalis vaid sõidan jalgrattaga nagu paljud teised inimesedgi. Mis puutub blogisse siis se ei ole päris minu teema. Mis puutub teistesse nõuannetes siis need panen ma endal kõrva taha ja hakkan neid tasapisi ka katsetama ja kasutama.
 10. Toitumine ja trenn

  Tänud. Langus päris hea 47 kg. Pikkust on 183 cm. Seega enam vähem norm kaalus. Praeguse kaalu üle olen õnnelik kuna eelnevad 26 aastat olen olnud enda laiskuse tõttu paks. Visuaalselt vaadates siis sangadest ja järgi jäänud õlle kõhust tahaks veel lahti saada. Ise siin mõlgutanud mõtteid et hetke kaal 85,5-87,5 on ok ja tegeleda tuleks hoopis oma probleemsete kohtadega kõht, sangad, rind jne. et saada keha ka korektsemaks.Selle juures võiks kaal jääda 85-88 kg vahele Aga see tähendab et toitumine tuleks hetke kehakaalu ja trenni järgi korda sättida. Et kaal ei suureneks ega väheneks. Ja samas ilmad sellised ilusad et tõmbab rohkem ratta selga kui jõusaali. Aga tuleb rohkem ennast motiveerida ja hakkata ka jõusaalis varem käima kui oodata esimest lund mis ratta sõidu hooaja lõpetab ja siis jõusaali minna.
 11. Toitumine ja trenn

  Tere. Tekkis küsimus toitumise koha pealt. Mul on tellitud siit foorumist toitumis ja treening kava (Soovitan kõigile algajatest trennijatele. Kuradima head asjad).Trenni teen siis kuu peale 3x4x3x4 korda nädalas. Hetkel on trenniks jalgratta sõit 50-100 km korraga. Kõik oleneb kas teen aja või mahu sõitu. Nädalas tuleb 150-400km. Lumisel ajal treenin jõusaalis tervet keha. Kaalu langust alustasin 133,5 kg pealt. Hetkel 85,5-87,5 vahel(oleneb millal kaalule astun. Hommikul või õhtul.) Nüüd viimane 1,5 kuud kaal seisnud 85,5-87,5. Enam vähem samal ajal hakkasin käima rattaga tööl ka. Nädala peale tuleb siis 70-172 km rahulikus tempos sõitu juurde (oleneb kas lähen-tulen lühemat või pikemat teed pidi). Põhimõtteliselt 7 päeva nädalas olen sadulas. Olen vahepeal ka mõne trenni päeva ära jätnud ja puhanud või siis kui on halb ilm olnud siis olen autoga tööle läinud. Aga neid päevi on olnud vähe.Töö on istuv(kontorirott). Unistus on saada kaalu numbrid 79-81 kg vahele. Aga kuna kaal ei vähene siis ei teagi mida kuidas edasi teha.Mida muuta, kuhu juurde kust vähemaks jne. Tegin väikesed liitmised ja lahutamised enda menüüs. Hetke seis siis selline. Kaloraaz jm asjad jäävad sellistesse vahemikesse Trenni päevadel kasutan ka erinevaid pulbri jooke( malto, whey3 reco2 ht-r jne.) 390-1158 lisa kcal oleneb distantsist. Kaloreid: 2495-2653g Rasva: 86.55-115.55g Valku:155,3-179,8 g Süsivesikuid: 228,45-230,45 g Kiudaineid: 18,85-24,1 g. Kas peaks midagi vähemaks võtma või juurde panema. Kasutasin lisaks sellist lahedat lehekülge http://struktuur.net/kcal/ Panin oma näitajad sisse Kaal 87.kg Pikkus 183.cm Vanus 27.a Sugu mees Kehaline aktiivsus Keskmine 3-5 treening päeva nädalas. Tulemuse sain järgmise BAV 1920 Kcal. Tervislik energia hulk kaalu hoidmiseks 2980 Kcal. Tervislik energiahulk kehakaalu vähendamiseks Nädal 1: 2630 Kcal (–12 %) Nädal 2: 2510 Kcal (–16 %) Nädal 3: 2430 Kcal (–18 %) Nädal 4: 2370 Kcal (–20 %) Sooviks teie kui targemate nõud mida muuta või parandada.
 12. Jõusaal

  Süsteem järgi proovitud. Leidsin omale sobiva
 13. Jõusaal

  Kas on ok kui treenin üla keha(vööst ülesse poole) ja ala keha (vööst alla poole) eraldi päevadel või peaks neid kombineerima või võib ka terve keha lihas grupi korraga läbi käia. Panin alla poole mõne näite. Huvitab ka kombineeritud osa poolt et kas on ok sellise treening kavaga jõusaali minna. SÕUDEERGOMEETER 10min SELJA LAI LIHAS - Tõmbed plokil ülalt ette (Istudes) TRAPETS - Õla kehitused hantlitega RIND - Kangiga surumine TRIIPETS - Alla surumine plokil (Seistes) ÕLG - Surumine õlamasinal . BIITSEPS - küünarvarrte kõverdamine istudes pingil ALASELG - Jõutõmme KÕHT - Kere tõsted kald pingil Venitus 15 min SÕUDEERGOMEETER 10 min SÄÄR - Päkadele tõus kangiga REIE ESIOSA - Jalapress TUHAR - Reite eemaldamine trenazööril REIE LÄHENDAJA - Reite lähendamine plokil REIE TAGAOSA - Jõutõmme KÕHT - Kere tõsted kald pingil Venitus 15 min Kombineeritult SÕUDEERGOMEETER 10 min SELJA LAI LIHAS - Tõmbed plokil ülalt ette (Istudes) TRIIPETS - Alla surumine plokil (Seistes) ÕLG - Surumine õlamasinal REIE LÄHENDAJA - Reite lähendamine plokil ALASELG - Jõutõmme REIE TAGAOSA - Jõutõmme KÕHT - Kere tõsted kald pingil Venitus 15min SÕUDEERGOMEETER 10 min SÄÄR - Päkadele tõus kangiga TRAPETS - Õla kehitused hantlitega BIITSEPS - Küünarvarrte kõverdamine istudes pingil REIE ESIOSA - Jalapress RIND - Kangiga surumine TUHAR - Reite eemaldamine trenazööril KÕHT - Kere tõsted kald pingil Venitus 15min
 14. Päevane KCAL

  Tänan kõiki abi eest. Läksin kergemat aga kallimat rada pidi, tellisin toitumis ja treening kava.
 15. Päevane KCAL

  Selge Tänud.. Asi on hakkanud vaikselt koitma juba, aga on veel üks väike küsimus millele tahan vastust saada. Minu BAV on 2217Kcal(sellest alla poole ei tasuks lasta) Miinimum BAV kaalu säilitamiseks on 2750Kcal(miinimum aktiivsusega)Pigeb lihtsalt vegeteerimine. Aktiivse Sportimise puhul on mu BAV 3750Kcal ( trenn 3-5 korda nädalas) Kas on normaalne kui ma sätin enda söömise harjumused nii jalgratta Trenni päeval söön 3750kcal(jalgratta sõit kulutan 1400kcal) järgi jääb päevasest kcal hulgast 2350kcal mis on suurem kui miinimub BAV 2217 kuid väiksem kui miinimum BAV kaalu säilitamiseks nõuab(2750kcal) Vähem aktiivsema spordi päeva puhul(jooks 3km kulutan ca 450kcal) tarbin ainult 2800kcal siis järgi jääb ca 2350 kcal +- mõned kcal. See on suurem kui miinimum bav 2217 nõuab kuid ka samas väiksem kui kehakaalu säilitamiseks mõeldud bav2750 miinimum aktiivsuse juures . Ja vabal päeval Jätan kcal koguse 2300kcal-2400kcal vahele. Või on see liiga radikaalne ehk dieet
×