Jump to content

Marianna

Kasutajad
  • Sisu loend

    116
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Marianna postitused

  1. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Misasja- keha peab just ilus olema, mismoodi palja ülakehaga nt. teksaseid modelleerida kui seal oleks lodev kõht või olematud käed või ribid väljas vms. Hea fotograaf suudab mitteilusat nägu teatud nurkade alt pildistades kenaks muuta, lodevat koledat keha aga ei saa. Aga noh, see juba OT.
  2. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Heh, margariin pole minu jaoks isegi mitte toiduaine nimetust väärt. Keemiapomm oleks õigem. Kust looduses saab vabalt margariini korjata? Selge see, et taimsete õlide struktuur muutub töötlemisel, üldse peaks inimene tehase keemialaborites töödeldud nn. toitudest võimalikult eemale hoidma. Inimene ja ka loomad peaksid sööma ainult seda, mida loodus vabalt pakub.
  3. Mida teha kui inimene on haige ?

    Archangel, vaata loomariiki, kui ükskõik mis loom on haige, siis ta lakkab söömast ja puhkab palju. Inimene kuulub ka loomariiki ja peaks samuti järgima oma instinkte ja kuulama oma kehasignaale. Kui haigel inimesel puudub isu, siis seda põhjusega. Ei pea ennast sööma sundima. Herbalife jt. paastumistooted on jamad, mingeid imetooteid pole vaja. Paastuda tuleb kas ainult vee ja mahladega või tarvitada lisaks puu– ja juurvilju. Juba Hippocrates soovitas haiguse ajal paastuda ja ka tänapäeval naturaaldoktorid soovitavad seda. "Fasting is the greatest remedy, the physician within." http://www.healthgui...er-the-Flu.html http://medical-dicti...ary.com/Fasting Mina soovitan haiguse ajal värskeltpressitud mahlasid juua ning vedelat juurviljasuppi ja värsket salatit süüa kui on isu. Lastele haiguse ajal (soovitused sobivad ka täiskasvanuile): Warm water is the best drink for them and should be the first option; herb teas and freshly pressed, diluted fruit juices (except citrus fruit juices if your child has mumps) can also be taken. Avoid giving your child anything cold, such as cold beverages, ice cream, sugar, or sugar-containing foods; milk, yoghurt or other dairy products; meat, chicken, fish or any other form of protein food. As the child’s digestive power is weakened during the illness, such foods will only putrefy and acidify the digestive system and further irritate the mucus lining. Sick children, like sick animals, generally do not want or need food. Fasting, while drinking only water, is the best way to encourage the body’s healing response. When your child feels hungry, give him freshly cooked vegetable purées, soups, hot cereals like porridge with a little maple syrup, or with good quality honey (which should only be added after the food has cooled down to less than 45 degrees C (115F) but more than body temperature. http://www.ener-chi....back-to-health/
  4. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Ma ei ole väitnud, et piim üksi on mingi inimese tervisehädades süüdi. Küll aga usun ja olen korduvalt näinud ma tervise paranemisse piimast loobumisel, misiganes muud faktorid ka eelnevalt on kaasa aidanud tervise halvenemisel.
  5. Mida teha kui inimene on haige ?

    Kui inimene on haige ja süüa ei taha, siis ta ei peakski sööma, paast/vähene söömine ongi parim haiguse ajal, nii on keha võimeline end võimalikult kiiresti ja kergelt tervendama. Peab puhkama ja magama võimalikult palju. Tervise peale peab mõtlema kõigepealt, lihased jne. on teisejärguline. See kaal, mis haiguse ajal kaob, tuleb väga ruttu tagasi peale haigust kosudes. http://www.elumuutus.ee/?p=855 Haigus muudab keha nõrgaks ning organism peab tervise halvenedes oma vähest energiat kasutama keha tugevdamiseks ja tervendamiseks. Mida enam me aga haiguse ajal sööme, seda enam energiat me kulutame seedeprotsessile ja seda vähem oma keha tervendamisele ja taastamisele. Samuti, mida enam me sööme, seda rohkem mürke meie kehasse koos toiduga siseneb ning nende kehast välja viimiseks peab organism taas kasutama oma niigi väikest energiavaru. Kuna organism on haiguse ajal niikuini nõrk ja võitleb erinevate viiruste ja bakteritega, siis ei ole mõistlik anda talle sellel raskel ajal veel rohkem tööd. Arukas oleks haiguse ajal juua vaid toormahlasid ja vett ning toituda võimalikult kergetest roogadest, kui üldse on soov midagi süüa.
  6. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    http://www.modelmayhem.com/1017696 Ta on 173 cm pikk ja 71 kg raske. Täitsa normaalne pikkus ja kaal. USAs on mehe keskmine pikkus 175 cm, aga latiino mehed on palju lühemad, nii 160 cm kanti. Seega pikkuse poolest on Noel modellina väga hinnas. Kaal on tal tervislik ja suurem ta olla ei tohigi, sellepärast ta raskeid raskuseid ei tõstagi. Ta ei tohi olla ei liiga lihaseline ega ka liiga sooneline. Siis ei peetaks teda klassikaliselt ilusaks. Mulle meeldib pilt ja kirjeldus, mille Frank just viimati lisas: The goal Is to look like you don't even work out with clothes on, then when the shirt comes off, everyones like #BOOM ! WTF is going on
  7. Eestlaste suhtumine e-poodidesse

    vastasin ka
  8. Superfood Green Powder

    Mina olen kasutan seda: http://www.gardenofl...01/Default.aspx Seal on kõik roheline sees, see on raw (kuumtõõtlemata), seal on fiber, ensüümid, probiootikumid sees, vaadake ka kui palju valku seal on! See on ka mahetoode. Igati ideaalne toidulisand. Aga seda peaks siis netist tellima, ei usu, et Eestis poes myygil on.
  9. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Jääb arusaamatuks, miks sa üldse selle rhabdomyolysis'ega välja tulid, nagu oleks see mingi crossfit–haigus. Jah, seda võib juhtuda crossfitis, aga juhtub rohkemgi veel ka mujal. Pane tähele, et need sõjaväejuhtumid, kus see on juhtunud, seal ei ole tegu ainult crossfit treeningutega, crossfit on seal pigem nagu hobi lisaks. Crossfit treeningud on väga lühikesed– 5 kuni 20 minutit, see ei ole piisav põhitreening sõjaväes! Hakata crossfitlaste ees vehkima rhabdomyolysis hirmutamisega on sama nagu hirmutada jalgratturit, et ratta seljast võib maha kukkuda. Jah, võib. See võetakse teadmiseks ja treenitakse ettevaatlikult enda keha kuulates.
  10. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Trenn ei ole ainsana süüdi, erinevad ravimid ka põhjustavad seda (nt. kolesterooli alandavad ravimid). Zocor on praegu kohtu all ja paar aastat tagasi oli Hydroxicut (mis on tihti kasutusel ka fitness-maailmas). Rhabdomyolysis võib tekkida ka füüsilise trauma (nt. autoõnnetus) ja ka kuumarabanduse korral. Ka maohammustuse järel. Trenni korral on võimatu ette ennustada, kes ja millal selle saab. Lisaks Crossfitile ja jõusaalis rassijatele on seda saadud ka spinningus, ujumises ja 1 mees sai selle kui tegi iga päev 30 istessetõusu nädal aega järjest! See ei ole ju mingi suur koormus, aga inimesed on erinevad. Tervel ja tugeval inimesel on väga raske (jaks saab lihtsalt enne otsa) end sinna punktini treenida, et rhabdomyolysis tekiks. Tavaliselt on teised faktorid ka mängus, nt. ravimid ja kasvõi alkoholitarbimine. Liigse alkoholi tarbimine on ka muuseas seotud rhabdomyolysis'ega. Kujutage ette situatsiooni, kus noor ylekaaluline mees (toitub viletsalt, kasutab kolesteroolialandavat ravimit) paneb suurt pidu alkoholiga reede õhtul, järgmisel hommikul on tal halb olla, sellegipoolest tahab ta macho olla ja läheb crossfitti, tal on suur võimalus rhabdomyolysis saada seekord. Muuseas, Crossfit ei poolda yldse mitte mingi alkoholi tarbimist. Crossfit on populaarne siin sõjavägedes ja ka tuletõrjujate treeningus. Positiivseid tulemusi on väga palju, rhabdomyolysis juhtumeid väga vähe. Üldiselt olen ma väga üllatunud, et siin foorumis mind rhabdomyolysis'ega püütakse hirmutada. See taktika on ikka tavaliselt couch potato'de pärusmaa.
  11. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Tõsised rhabdo–juhtumid on siiski väga harvad, kuid seda võib juhtuda nii Crossfitis kui ka ükskõik mis teises trennis. Ok, males ja golfis vast ei saa kuidagi, aga tõsised rhabdo–juhtumid jõusaalis on juhtunud sagedamini kui kusagil mujal. Seda nii omal käel treenijate hulgas kui ka treeneri käe all treenides. Päris mitmeid kohtusseandmisi on sellepärast siin olnud. Nii et kes rhabdot kardab, see ärgu mingu ei Crossfitti ega ka niisaama jõusaali treenima. Kodus istuda on kõige kindlam, eks.
  12. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Sa vist räägid naistest Meeste modellikeha on täitsa saavutatav enamusele meestest, vaja vaid puhtalt toituda ja natuke trenni teha, nagu näha, pole vaja isegi toidulisandeid ega piimatooteid (sellest tulenevat lisakasvuhormooni). Naiste modelinduses aga on küll miskit väga nihu, ilusa keha asemel on ideaaliks midagi sellist: Sellist keha ihaldavad noored neiud ja tõesti tekivad psühhilised probleemid osadel. Selline keha on saavutatav vaid näljutamisega ja pole kuidagi tervislik. Ehk siis meesmodellil on vaja olla tervislik ja naismodellil vastupidi. Minu meelest palju kenam ja tervislikum on keha crossfiti tüdrukutel. Nt. Crossfiti võitnud naine: Ja teise koha naine: Kas teadsite, et Crossfiti võistlustele võib igaüks minna kel piisavalt jõudu ja vastupidavust on (eelvalimistele tuleb video saata)? Esikoht nii naiste kui ka meeste seas saavad 250tuhat dollarit. Kes tahab rikkaks saada?
  13. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Ole nüüd, Noel pole küll kuskilt otsast vormist väljas. Kui võrrelda teda ja siis seda Danny-kutti seal treeningvideos, siis vahe on ju suur! See Danny, ma ytleks, on tavalise mehekehaga, kuigi tänapäeval ka keskmisel mehel pole enam selline keha. Tänavapildist on näha, et nii naised kui ka mehed muutuvad iga aastaga rohkem vormist välja. Noelil on madal rasvaprotsent, kuid ta ei tohi olla liiga lihaseline ega ka sooneline, modellina teenib ta oma leiba just oma iluga.
  14. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Siis peaks iga eesti mees modell olema Ei tegelikult ka, mõlemal on ilus keha, selline loomulik puhas keha, mida nt. Kreeka skulptuuridelgi näha on (ja läbi aegade mehe iluideaaliks peetud on). Tegelikult ka, vaadake, mida need kaks keha suudavad (ma ei pea silmas seda kolmandat, kes Noeliga treenib), silm lihtsalt puhkab vaadates:
  15. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Noel elab New Yorgis, kus meil on ka karmid talvel. Minu meelest on tal lihtsalt imeilus keha, nii arvavad paljud naised ja ka mehed . Ta on ju modell. Muidugi ei ole tal liigselt suuri lihaseid, sest ta ei võta toidulisandeid ega treeni suurte raskustega. See teine mees, Frank Medrano, tema treenib kyll suurte raskustega ka ja tema on kyll rohkem cut. Kuigi pole temagi liiga suur, minu ja paljude teiste meelest on tal lihtsalt ideaalne keha. Ka modelleerib vaikselt. Tema elab Kalifornias. Sellest juba eelpool arutasime, et kliima ei peaks mõjutama toidulauda. Sest ahv sööb banaani nii Eestis kui Aafrikas, lehm sööb sama toitu nii Eestis kui Ecuadoris jne. Mõlemad need noormehed oleksid veganid ka Eestis, ma olen kindel. Kõik on mõtlemises kinni.
  16. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    ei usu, aga kas sa oled? Kuigi, fruitarians ehk siis need, kes ainult puuviljadest toituvad, toituvadki sellel põhimõttel, et mitte ühelegi elavale liigile liiga teha, et siis nemad ei söö ka taimi, vaid ainult puude endi poolt mahavisatud puuvilju.
  17. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Huvitav, et siin jutt nii sujuvalt veganitele yle läks, aga noh, eks see vist haakub kuidagi ka piimateemaga siin. Mina olen täheldanud, et kas taimetoitlaseks või veganiks hakkavad 3 liiki inimesi: need, kes teevad seda eelkõige oma tervise pärast, need, kes teevad seda loomade ja planeedi kaitseks ja siis need, kes teevad seda moe pärast. Viimane grupp on tavaliselt noored hipi–laadsed ülikooliõpilased. Nemad proovivad taimetoitlust või veganlust mingi aeg, aga nad ei tee seda õigesti, nad on noorukesed ja tihti tarbivad rämpsu. Jah, tõesti, on võimalik olla vegan ja süüa küpsiseid ja krõpsu päev läbi, paar õlut õhtul juurde ja ongi valmis. Loomulikult nad ei tunne end hästi ja kaua vastu ei pea. Samas need, kes taimetoitlaseks või veganiks tervise pärast hakkavad, nemad mõtlevad oma toidulaua põhjalikult läbi, neil asi edeneb ilusti ja tervis on motivatsiooniks ja kui tervis paraneb, siis ei lähe nad vana toitumise juurde enam kunagi tagasi. Ja siis see kolmas grupp, kes põhiliselt loomade ja planeedi kaitseks toitumist muudavad, nemad ei hakka samuti iialgi liha sööma, sest nii kardinaalselt oma olemust ei saa muuta, et yhel hetkel on loomadest ja planeedist kahju ja teisel hetkel kama kaks. Millest mina aga aru ei saa, on see, et kuidas taimetoitlased, kes piimatooteid tarbivad, saavad end loomakaitsjateks pidada, nt. nagu minu yks sõbranna ja nt. Paul McCartney jne. Sest nad ju teavad kui julm on tegelikult piimatööstus, nagu siin eelmisel lehel kusagil just link läbi käis–lehmadel pole hea elu, nende vasikad nende piima ei saa, sest vaja ju inimestele seda hoida, kuidas noored pullid varakult lihaks tapetakse jne. Sama ka kanatööstuses–noored isased tibud hukatakse kohe, sest neist ei saa muna ju ja kanad ise ka elavad mitte just lillelist elu. Seega piima ja mune tarbivad taimetoitlased, kes end loomakaitsjaks peavad, on minu silmis lihtsalt silmakirjalikud. Siis tuleks pigem juba vegan olla. Kui toidulaud läbi mõelda, siis tervislik vegan olla on täitsa võimalik. Ma nt. jälgin Facebookis kahte veganit: Noel vegan fitness model ja Frank Medrano. No võrratult kena kehadega, ilusad ja säravad, samas nii mõnusa olemisega tugevad vastupidavad noormehed. Ja kui veel nende fitness videosid youtube'lt vaadata, siis mida need kaks suudavad oma kehaga teha on lihtsalt imetlusväärne! Siin uus teema pystitatud "Human Flag" on lihtsalt tavaline naljanumber nende jaoks. http://veganwarriors.net Siin naised jooksevad tormi nende peale ja oleks nõus oma toitumist vist ükskõik milliseks muutma, et nendega olla
  18. Compression sockid

    Ma olen kasutanud neid CEP põlvikuid jooksmisel, aga kuidagi häirisid, just oli tunne, et põlve alt nagu soonib ja veri ei liigu hästi.
  19. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Keegi pole väitnudki, et segatoidulised pole samuti elurõõmsad ja intelligentsed. Minul isiklikult oli küll varem näiteks täiesti valuarusaam veganitest, ma kujutasin ette neid kleenukestena, kahvatutena, nõrgukestena, depressiivsetena. Tegelikkuses aga, olles nii mõnegagi lähemalt tutvunud, olen näinud vastupidist. Kuid ma ei nõustu Archangeliga, et veganitel on enesehinnanguprobleem vms. Oma toidulauavalik tehakse eelkõige ikkagi enda tervise ja heaolu järgi.
  20. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    See on tõsi küll, kuigi veganite puhul alati imestatakse, et kuidas nad üldse veel elus ja terved on, vaevlevat nad ju valgupuuduses, B12 vaeguses ja mis veel. Samuti olen ma täheldanud, et tavaliselt on veganid ka äärmiselt intelligentsed inimesed, oma ala professionaalid ja positiivsed elurõõmsad inimesed. Kindlasti on toitumisel suur roll ka siin.
  21. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Sellegipoolest on tabelitest näha, et segatoitlastel on kõige suuremad kolesterooliprobleemid, siis on taimetoitlased ja veganid kõige tervislikumad selle poolest. Veganid ka toituvad suurel hulgal süsivesikutest, lisaks siis taimne rasv. Kolesterooliga enamasti probleeme pole.
  22. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Ma pole selles sugugi nii kindel. Eks siin jällegi mängi rolli ka see, kes uurimustöö tellib. Aga kui piimatooted kolesterooliprobleeme ei tekitaks inimesel, siis ei oleks ka mittelihasöövad taimetoitlased kolesterooliga kimpus. Millega siis seletada ära nende kolesterooliprobleem? Mitte ükski taimetoit kolesterooli ei sisalda. Muidugi võib kõik alati geenide süüks ajada eksole Nt. selle naise lugu: http://articles.lati...rol18-2010jan18 Ja siin saab vaadata hästi palju erinevaid uurimustulemusi tabelites erinevate toitumistega inimeste seas (vegan, taimetoitlane, kes sööb piimatooteid, taimetotilane, kes sööb ka kala ja tavaline segatoituja): http://www.veganheal...icles/dxmarkers Selgelt on näha seos toitumisel ja kolesteroolil.
  23. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Ega kolesterooli juurdepumpamine piimatoodete näol pole kindlasti abiks
  24. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Jah, nii see on. Miks mulle paleo dieet ei istu, on see, et ei lubata palju puuvilju syya, minu jaoks on aga puuviljad hea tervise alus. Kuid piima koha pealt olen ma paleo dieediga nõus, et ürginimesed piima ei joonud ja pole ka meile tänapäeval vaja.
  25. Piim on kole, milk is evil, mkay?

    Siin läheb jutt juba väga teemast mööda, aga proovin seletada. Selle ühe konkreetse näite puhul nii juhtus, et on ainult üks muutus ta dieedis. Jah, teised inimesed peavad loobuma paljustki veel, nt. koogist, ja kartulikrõpsudest ja koolast jne. Aga see inimene juba ennegi neid asju ei söönud oma haiguse tõttu (diabeetikutel tõstab see veresuhkru lakke). Seega ainus muutus, mida ta tegema pidi paleo dieedile üle minnes, oligi piimast ja piimatoodetest loobumine. See ei ole reklaam, aga panen lingi selgituseks: http://paleo.ee/mis-on-paleo/
×