Jump to content

taf

Kasutajad
  • Sisu loend

    118
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

taf

  • Tase
    Kasutaja
  1. TÜASK-i Staadioni tänava jõusaal

    kui ma tõesti oma tihedas päevagraavikus aega leian, siis näeb täna lõuna paiku mind staadioni tn-l rinda, biitsa, alaselga, kõhtu ja sääri tegemas.... see duši teema on jah jama, muidu saab põhilised asjad ikka ära tehtud, ainult hantlid jäävad kergeks ning üks kaldpink ja üks kang võiks julgelt juures olla. kuid muidu ok, minule kõlbab ja siiamaani ei ole keegi pahaks pannud veel ka et ma suurest pingutusest teinekord paar "karjet" maha panen
  2. jõusaal ja pikkamaa jooks

    sprint - 30-400m keskmaa - 400-3000m pikkmaa - 3000 - .... poolmaraton - 20 km ringis maraton - 42,125 km Ise olin ka käpp kergejõustikus jooksu aladel, tegin kõvasti jooksutreeninguid ja jõusaalitreeninguid otsa. Senikaua kui ühel heal päeval 60 m lõike joostes vasaku reie kakspealihase ära tõmbasin. Peale seda olen ainult "kergelt" jõusaali teinud. Tahan väita, et kindlasti on pikamaa jooks tervisele ja eriti südame treenimise mõttes kasulik, isegi kõige parem variant. Kuid siin on palju agasi. Nagu TANK eelpool mainis, mis proportsioonis neid teha. Ma olen näinud maratoonareid jõusaalis ja ega nemad küll seal "rassimist" ei tee. Kergelt kõhukest, hüppekesi, kergelt selga ja võibolla teinekord kerge kangiga isegi biitsa või triitsa ja kogu lugu. Seevastu näen sprintereid kükkimias 200 kg-ga, biitsa 60-70 kg jne. Seega võib järeldada, et mida lühema distantsi mees oled, seda rohkem omab jõusaal suuremat osakaalu. Kuid miks see nii on? see on juba pikem teema edu
  3. taastumine?

    kuldne reegel et 48 h e. siis 2 ööpäeva võiksid ikka vahele jätta, sest et eks lihas kasvab ikka puhkuse ajal, mitte treeningu ajal Puhkus on treeningu tähtsaim osa!
  4. taastumine?

    omadest kogemustest võin öelda, et või kuni nädal aega võtta mõne konkreetse lihasgrupi taastumiseks. Viimati tegin suht korralikult jalgu ja taastumine võttis aega 5 päeva. Eelkõige määran taastumist enesetunde järgi, samuti kas lihased on veel valusad (piimhapet täis) või kui tunnen lihtsalt lihases väsimust, et täna ntx surumist ei jõua teha (nõrk tunne), siis ma ka ei tee. Aga kui teha ühte lihasgruppi 1x nädalas, siis peaks idee järgi ära taastuma küll. Kõik oleneb ka eesmärkidest muidugi.
  5. Treeningpaigad Tartus

    kle mees, tasuta võid siin ilmas vaid peksa saada ainult UT pakub ikka kõige soodamaid võimalusi Tartu linnas jõusaalitreeningutega tegelemiseks! Teadmiseks sulle niipalju, et ülikooli õpilasena peaks sul olema võimalus end harrastussportlasena kirja panna. Ma nüüd hinda küll ei mäleta, kuid ühe semestri peale oli üpris sümpaatne summa, võrreldes teiste kohtadega.
  6. Äkki targemad aitavad?

    miks ei mõjuta jõusaali treening rasva kaotamist? eks igasugune füüsiline tegevus teeb ainult head kaalu langetamisel... Naisterahvastel, eriti kes algajad on, soovitaksin küll personal treeneri võtta, kes vähemalt alguses põhiasjad ette näitaks. Väga valus on vaadata neid, kes esimest korda jõusaali lähevad ja ei tea mida ja kuidas midagi teha. Mina soovitaks ntx alustada 1-2 korda jõusaali nädalas + lisaks 1-2 korda kas ratta sõitu või jooksmist ntx. Ja alustama peaks ikka nn kergemate raskustega. Vormi saavutamisel on oluline toitumine paika panna. Menüü näiteid leiab internetis juba oma jagu, aga kui ei oska, siis võid lasta end aidata kompetentsetel inimeste poolt. edu
  7. Jõusaalipäev Võrus

    võrust pärit ja siiamaani ülimalt tihedalt selle kohaga seotud inimesena on tore tõdeda, et seal ka midagi korraldatakse. Kahju jah, et kuupäevaga nii on, nagu mainitud samal ajal teine üritus, mida vaatama minna... Lähitulevikus nüüd üritame kokku panna kohaliku ajalehe jaoks ka artikli võru kulturismi/kulturistide kohta, et kui kellegi on selle teema all mulle toredat informatsiooni jagada, siis võtaks hea meelega seda arvesse...
  8. personaaltreener Tartus

    vähi kus sa oma treeninguid hakkad läbi viima ja mil moel?
  9. personaaltreener Tartus

    oleg on ju igati normaalne treener, aga jah, eks neid veni ole veel, kes kulturismialast matsu ära jagavad... ntx vootele nagu eelpool mainitud (2 astme treener puha). Olegil peaks olema 4-s aste. Aga jah, vootele kasuks räägib palju ka see, et tema on võistlev kulturist.
  10. kle TANK, keegi peameestest ei taha ikkagi advekvaatset vastust meie küsimustele anda.... kurb
  11. Tsiteerin Indrek Otsust: "EKFL, esindades Eestit Rahvusvahelises Kulturistide Föderatsioonis (IFBB), on kohustatud järgima selle põhikirja." Kui me oleme kohustatud järgima nende põhikirja, siis oleks ju ilmselge, et meie, sportlased, saaksime seda ka oma ema keeles luged. Siis saaks ka konkreetsemalt selgeks, mida me oleme kohustatud ka järgima Ma loodan, et see on õigustatud märkus selle kohta. EKFL-i oma leidsin ülesse IFBB oma ka, kuid ingliskeelse. Aga ma kardan, et inglis keelest ei saa siiski kõik sportlased aru, seega oleks ilmselge, et antud põhikirja kuskilt ka eesti keeles leiaks.
  12. a kus kohas ma saan seda IFBB eestikeelset varianti saaksin lugeda?
  13. Kus kohast ma neid põhikirju lugeda saan (eestikeelseid variante soovitatavalt, kuid saan ka saksa ja inglise keelega hakkama). Oleks huvitatud nii selle rahvusvahelise föderatsiooni, IFBB, omast ning EKFL-i omast. Aitäh
  14. Mida mõtles Dennis ?

    james: "mida Sa üritad väikemees?!?!"
  15. Päevane toit toitumiskavas

    kurba, aga tõsi, see on kulturism Kuid meenutagem, et ilma vajalikku valgukogust täis saades on raske kasvada ka Kui ma nüüd õieti mäletan, et massi säilitamiseks on vaja vähemalt 1g/kg kohta valku vaja. Arenemiseks aga veel rohkem. Seega oletame, et 80 kg kaaluv meesterahvas vajab siis u. vähemalt u. 1,5 g/kg kohta valku päevas, see teeb mingi 120g valku päevas... See on ainult valk ! Võtame siia juurde veel süsivesikud, puuviljad ja juurviljad ning kellel veel kõiksugu lisandid, siis tuleb vägisi 100 eegu ringis päev ikkagi.
×