Jump to content

sander90

Kasutajad
  • Sisu loend

    5
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

sander90

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 07.02.1990

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Male
  1. Treening ja toitumine

    Võtaks Jorksil sõnasabast kinni ja üritaks teemat kaaperdada.. Ainult korraks. Mida võib kaasa tuua "liiast" HIIT-i tegemine? Teen ise intervalli teist kuud järjest. Olen suitsetaja - ainus pahe, mis mind terve elu on saatnud. Seega mingist elementaarsest aeroobsest baasist juttu olla ei saa. Korvpall, jalgpall paar korda kuus, jah, aga sellega non-HIIT aeroobne tegevus ka piirdub. Treenin 2-e vahendiga: jalgratas ja sõudeergomeeter. Kõigepealt 5 min kasvavas tempos, siis 60 + 60 sek x 6 intervalle ja lõpus 5 min langevas tempos - kokku 22 min. Nädalas teen selliseid laksakaid vähemalt 5 korda, mitte vähem. Muud aeroobset treeningut ei tee. Tööle ja kooli 5 km jalutamist trenni alla ei pane. 3x nädalas teen ka jõutrenni, kui see kuidagi asjasse peaks puutuma. Kas ma olen oma harrastajapilguga infot lehitsedes midagi kahe silma vahele jätnud? Enesetunne on hea, lihased/liigesed ebanormaalseid valusid ei põhjusta.. Sinu näite puhul peaks ma lausa 2 korda vähem HIITi tegema, sellepärast nagu kõhklus sisse lõigi nüüd.
  2. Katkeid menüüst - midagi puudu ja/või üle?

    @htilga 3 nädala jooksul on püsivus jõunäitajates väga, vb isegi liiga stabiilne.. Samas, treening on ikkagi massi lisamise eesmärgil, kuigi isegi siis peaks vist jõudu järk-järgult juurde tulema.. Biits, triits, selja lailihas ja selja trapetslihas, rinnalt surumine, hantlite lennutamine, kätekõverdused ühel päkal (ka kaldasendist) - kõiki neid teen 5 seeriat 8-12 kordust. Sealjuures "püramiidskeemiga", et esimesed 2 seeriat on 12 kordust ja viimased 3 seeriat 8-10 kordust, olenevalt jaksust.. Et jõuaks seeriad lõpuni teha, aga samas viimased kordused tiriks pisara silmanurka.. Ainsad harjutused, kus jõunäitajad on paranenud on kõhulihaste erinevad variatsioonid ja rinnalihaste harjutused. Jalgadele eraldi harjutusi ei tee, kuna need on ilma naljata juba piisavalt jämedad Samas võib kõhulihaste jõunäitajate tõus olla tingitud ka aeroobse treeningu iseloomust - sõudeergomeeter kurnab kõhtu päris mõnusasti.. @Sarge Tõenäoliselt laksan lähiajal lisavalgud menüüsse, eks näis, mis tagajärjed ilmnevad..
  3. Katkeid menüüst - midagi puudu ja/või üle?

    @Sarge Kurask.. Sul, kui pädevamal tegelasel (käisin su kodukal ), võib tõenäoliselt õigus olla. Kas tõesti võib minu "lihaste kasv" olla ainult pealt põlenud rasv ja seeläbi ka mulje paisunud pähklist..? Jalutamist, õppimist (aju tarvitab kõvasti energiat teatavasti) ja muid askeldusi on muidugi igapäevaselt. HIIT ja lihastreening panevad tõenäoliselt kenakese sahmaka kalorivajadusele otsa.. Kuigi, esmane eesmärk on ikkagi rasva põletamine ja sealjuures lihasmassi säilitamine. Kas ka selle teostamiseks on 2500 kcal/päevas liiga kesine? Hetkeseisuga on lihased nähtavad ja tunnetatavad - ei tahaks liiga kergekäeliselt sellest toidu/treeningkavast loobuda, kuna 3 nädala jooksul on tulemused rohkem kui rahuldavad. Ehk peaks ootama, kuni areng peatub ja seejärel korrektuure hakkama tegema?
  4. Katkeid menüüst - midagi puudu ja/või üle?

    Pagan, kirjutasin jõhkra muinasjutu, aga eesmärgid jäid välja toomata. Suveks saleda(ma)ks - põletada rasvu lihasmassi sealjuures kaotamata, kuigi nagu esmases postis mainisin, olen momendil vist selles õndsas faasis, kus saab rasvakihti maha lihvida ja lihast samaaegselt juurde kasvatada.. @Sarge Miks ma nii vähe söön? Soovituslik päevane kaloraaž on mul ca 3000 kcal, seepärast hoiangi 500 kcal defitsiiti, see peaks nagu maksimum olema, et lihastest mitte ilma jääda. Samas võib sul õigus olla, et peaks valke ja võibolla üldiselt kaloraaži veidike tõstma, kuna lihaselisem keha nõuab ka rohkem energiat.. Tõenäoliselt peaks astuma sinna asutusse, kus keha rasvaprotsenti ja lihasmassi protsenti jms miskise elektroonikaga mõõdetakse, saaks täpsema pildi oma kehast ja selle energiavajadusest. Need online - kalkulaatorid on ikkagi suhteliselt umbkaudsed.. Võib olla, et ma ala/ülehindan oma lihasmassi hulka ja sellest tulenevalt ka energiavajadust...
  5. Tervitused kõigile! 22-aastane noormees, 179 cm pikk ja 80-81 kg kerge. Olen elus küllalt palju harrastusspordiga tegelenud, muuhulgas ka jõusaalis lihasmassi kasvatamise eesmärgil rassinud. Ühel või teisel põhjusel on treeningud pooleli jäänud ja uuesti käsile võetud. Miks ma sellest pläkutan? Lugesin ühest I. Otsuse artiklist, et treeningutega taasalustades võib tekkida periood, kus on võimalik paralleelselt lihast kasvatada ja rasva põletada. Peegelpilti vaadates ja pekikihti näpistades tundub, et just sellele kursile ma sattunud olengi. Sattunud on muidugi understatement; teen 5-6 korda nädalas intervalltreeningut sõudeergomeetril ja 3 korda nädalas lihastrenni. Ma ei tea, kui oluline see on, kuid igaks juhuks mainin, et lihased on mul ka laisal eluperioodil eksisteerinud - lihtsalt nende tajumiseks tuli sõrm läbi rasvapolstri suruda (a'la kõhulihased; reielihased - kohad, kuhu minu kehal enim rasva koguneb). Oma kehatüübis ma päris kindel pole, aga tundun platseeruvat kuskile endomorfi ja mesomorfi vahele. Miks ma nii arvan? Esiteks, treeninguid taasalustades kasvab lihas päris mõnusasti, samas vähe liigutades koguneb pekipoissi suhteliselt kiiresti. Muidugi treeningute esimestel kuudel ongi vist kasvamine kõige intensiivsem, nagu ma aru olen saanud.. Teiseks, nüüdseks kolmandat nädalat higi ja pisaraid valanuna on muutused peegelpildis päris arvestatavad, see nagu viitaks mesomorfsele kehale.. Olgu sellega kuidas on, jõuan lõpuks põhjuseni, miks üldse teema algatasin. Juhuks, kui keegi kogenum ja pädevam raatsib minu teemasse süveneda ning arvamust avaldada, panen siia oma kahe erineva päeva menüü. Üks neist päevadest on süskarivaene (neid nädalas 5-6 tk) ja teine süskarite "laadimise" päev (nädalas 1-2 tk). Süsivesikurikkamaid päevi teen vastavalt enesetundele, kui treeningu lõpus/alguses/jooksul on täiesti märja soki tunne, mis viitaks justkui puudulikele glükogeenivarudele, siis võtan tummisemad eined ette. Here goes.. 1. päev Hommikusöök: Kaerahelbepuder (täistera) kuivkaaluga 100g 1 sl neitsioliiviõli Kohv kahe tl suhkruga ca 500 kcal Enne trenni vahepala: Munapuder kanafileega: 2 suurt muna, 2 sl täisterajahu, 1 sl rapsiõli, 100g kanafileed ca 475-500 kcal Lõunasöök: Kodujuustusalat ja võileib ilma või ja leivata: 150g väherasvast kodujuustu 2 banaani 1 õun 30 pähklit(20g) 1 sl neitsioliiviõli 1 Leiburi saib tuunikalaga (vees) ca 650-670 kcal Oode: 250 ml hapupiimajook Haps 1 porgand 1 Leiburi saib väherasvase juustuga(umbes 40g ja 19% rasvasisaldusega) ca 400-420 kcal Õhtusöök: 250g kanafileed 1 sl rapsiõli 100g väherasvast kodujuustu ca 450 kcal Kokku umbes 2500 kcal. Rõhk sõnal umbes, kuna köögikaalu ei ole 2. päev (SV-rikkam) Hommikusöök: Kaerahelbepuder (täistera) kuivkaaluga 100g 1 sl neitsioliiviõli Kohv kahe tl suhkruga ca 500 kcal Enne trenni eine: Pruun riis kuivkaaluga 125g, keedetud 2 puljongikuubikuga 200g külmut. köögivilju 2 sl neitsioliiviõli ca 750 kcal Lõunasöök: Munasalat: 2 suurt keedumuna 1 õun 100g paprikat 100g kurki 1 Leiburi saib kanafileesingiga ca 400 kcal Oode: 200g väherasvast kohupiima 2 banaani 30 pähklit (20g) 1 sl neitsioliiviõli 550-570 kcal Õhtusöök: 200g kanafileed 250 ml Hapsi 1 porgand ca 300 kcal Kokku endiselt umbes 2500 kcal. Ootan siira huviga kõiksugu arvamusi ja kommentaare, parandusi ja täiendusi. Iseenesest olen 3 nädala tulemustega siiani väga rahul, postitus sai tehtud uudishimust ja tagasiside soovist. Äkki on midagi kardinaalselt valesti? Olen midagi ära unustanud, üledoseerinud? Päris kindlasti vastan ka kõigile täpsustavatale küsimustele, juhuks kui neid tekkima peaks. Proovisin küll kirjeldustes eriti detailne olla, aga mine sa tea..
×