Jump to content

Draw

Kasutajad
  • Sisu loend

    32
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Draw


  1. Eelmisel aastal treenisin ka poolmaratoniks, sel aastal juba täismaratoniks.

    Olen jrx-ga sama meelt, et taastavaks jooksuks korraga 8 km on palju. Tempo peaks olema väga vaikne (arvestades sinu keila poolmaratoni tempot, siis nii 7.30 - 8 min/km ehk), kestvus 30 - 40 minutit. Ja nädalas peaks olema kaks nö kvaliteettrenni, st, mis arendavad sind vajalikus suunas. 1 - pikk jooks rahulikus tempos (arendamaks aeroobset töövõimet) ja 2 - tempokas jooks, arendamaks anaeroobses tsoonis pingutust.

    Pikk jooks võiks olla nädalavahetusel, puhanuna.

    Tempokas jooks võiks vahetuda näiteks iga kuu: üks kuu fartlek, teine kuu lõigutrenn, kolmas kuu progresseeruv jne. Otsi nende kohta, guugelda, neil on ka eri variatsioone. Sedasi saad mitmekülgsemat treenitust ja trenn ei muutu ka igavaks/rutiinseks.

    Kindlasti tee ka edaspidi lihastrenni juurde - see on ka jooksjale vajalik.

    Keila poolmaratoni päeval aga oli ju hirumus kuum. Võistlusteks küll mõeldakse eeldatav tempo valmis, kuid see ei pruugi alati sobida, olenevalt kas siis ilmast, tervisest, ületreenitusest vms.

    Edukaid kilomeetreid!


  2. Mina mõtlen, et kuna see on tervislik viis maiustamiseks, võiks seda samahästi ka pidulauale serveerida, näiteks tordi näol. Ehk siis teha tavaline küpsise põhi (või + Digestive küpsised). Katteks teeksin valmis selle pudingu, lisaksin sutsu rummiessentsi ja mõnusaid marju, näiteks vaarikaid. Tarretaks selle želatiiniga. Et asjale pidulikkust (ja peo puhul ka rammusust) juurde anda, sulataksin valget šokolaadi ja joonistaksin sellega triibud peale.


  3. Siit foorumist aga peale trenni iiveldusele sa vastust ei saa, sest sa ei anna mitte mingit lisainfot. Põhjusi võib olla palju. Liiga vähe või liiga palju sööki enne trenni, pingutus, harjutused, tehnika. Peale trenni tehtav. Iiveldama saab ajada mitme asjaga.

    Ei lootnudki siit sellele vastust leida, lihtsalt kirjeldasin, mis muredega ma koormustestile lähen.

    Tänud soovituste eest, ilmselt pöördun siis spordiarsti poole. :)


  4. Tere!

    Olen minemas koormustestile. Esiteks tahan teada saada oma pulsitsoonid. Teiseks on mul pidevalt peale trenni iiveldus. Kolmandaks tahan saada näpunäiteid treeninguteks.

    Küsimus - kas on targem minna spordiarsti või personaaltreeneri konsultatsiooni? Kas siin saab üldse mingeid eelistusi olla või on see suhteline?

    Ette tänades


  5. Alati on ju räägitud, et viimane toidukord peaks olema ca 2 - 3 h enne magamaminekut. Ja mina tean seda nii:

    Esiteks, kui sööd õhtul paraja kalorikoguse sisse, aga hilisõhtul seda kõike ju ära ei kasuta, ja magades kulutab ka organism kaloreid minimaalselt, siis õhtul sisse õgitu ladestub.

    Teiseks, öösel tegeleb organism selliste protsessidega nagu regenereerimine, mitte toidu seedimine (see on päevatöö). Seega õhtul hilja süües ei jõua toitu ära seedida enne magamaminekut ega ei seedita ka öösel. Kujutage ette kui see sama söök jääb ööseks laua peale seisma - kas ta säilib? Aga miks ta peaks sellisel kujul sinu kõhus paremini säilima? Sealt tulevad probleemid nagu organismi mürgistus, mis omakorda tekitab halva vere ja sealt edasi erinevad tervise hädad.

    Kuidas sellesse teooriasse suhtute?

    Pealegi, kui sa sööd päeva jooksul õigesti ja õhtul ca 2 tundi veel enne magamaminekut lahja söögi, ei tohiks öösel sellist nälga tulla, mis lausa üles ajab.

    • Downvote 1

  6. Osatakse küll ja vägagi kõrgetasemelist nõu. Juba mõnda aega tagasi kirjutasin kaks pikka analüüsi sellest, kuidas ja mida peaksid vastupidavusalade esindajad jõusaalis tegema. ühest vastust sinu küsimusele ei ole, kahtlen, kas üldse keegi täpselt teab, mida ja kui palju vastupidavusalade esindajad peaksid jõusaalis tegema. Loe need artiklid läbi, saad ainet mõtlemiseks.

    http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1211&seoTitle=joutreeningud-vastupidavussportlastelei-osa

    http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1220&seoTitle=joutreeningud-vastupidavussportlasteleii-osa

    Neid artikleid ma just eelnevalt olingi lugenud, sealt ka tekkis küsimus, kuna neis artiklites ei ole ühest vastust.

    Aga tänan!


  7. Tere,

    Ma olen ise ka kunagi treeninud pikamaajooksu ja isegi nüüd teen lühemaid otsi.

    Kasutan Paula Radcliffe raamatut How to run. Sees igati põhjalikud treening kavad ja ka piltidega harjutused. Paljud harjutused on superseeriad, nt. Kükkid ja kohe teed takka ühejalaga sääretõuse või siis selga ,nt kas lõuatõmbed või ploki tõmbed rinnale ja kohe takka hantli tõmbed. Peamine eesmärk on muuta lihas vastupidavaks

    Kõhtu näiteks teen 3x nädalas ja 4 harjutust .

    Mis puutub kordustesse siis enamuses on 2-3seeriat 6-10 korda

    Niisiis pooldad lühemaid seeriaid (ja suuremad raskused siis).


  8. Terekest!

    Olen jooksuhuviline. Olen isepäiselt tegelenud tervisejooksuga pisteliselt suviti ja nüüd, paar kuud tagasi võtsin ette programmi, millega treenin 21 km jooksma.

    Siin fitness.ee-s oli ka paar arutlevat artiklit sellel teemal, kuid küsiksin ka siinsete tegijate käest: milline peaks olema jõutreening vastupidavusalal treenijale?

    Neis artiklites kirjutati, et paljud vastupidavussportlased teevad pikki seeriaid, 20 - 50 kordust seerias, samas artikli autor oli selle kasulikkusest lahkarvamusel, põhjendades, et sedasi kasvatatakse lihamäed jalgadele ja vastupidavussoprtlased peaksid hoopis tegema jõutrenni 1 - 6 kordust seerias.

    Kumba pidi see siis parem on? Soovin arendada kiirust ja vastupidavust.

    Ise teen praegu jõusaalis kolmeks jaotatud kava, seeriad 3 x 15 keskmiselt. Jalgu teen 20 kordust seerias, kergemate raskustega (väljaasted, jalgade sirutamine trenažööril ja jalapress).

    Tänud!!


  9. Yks asi veel , erinev vajadus trennipäeval ja vabal päeval. Defineeri trennipäev. Viis pluss kolm v6rdub kaheksa ja viis ei v6rdu kolmega. Midagi siin ei klapi...

    Trennipäevi on mul nädalas 5: kolmel päeval teen jooksu + jõusaal, 2 päeval ainult jooksu.

    Mulle jääb ikka arusaamatuks, kuidas "yhe keskmise päevamenyy" kaloraazi väljaarvutamine aitab systemaatiliselt kaalu alandada.V6i teed nn sooja lihtsalt? Oluline on mida sa sööd mitte mida sa keskmiselt v6ibolla sööd v6i sööks kui kaalu jälgid....if you know what i mean

    Edit: sorry my bad , tundub et eesmärk pole kaalu alandada, aga m6te jääb siiski samaks ...

    Aga kuidas ta siis ei aita? Selliselt on mul arvestus, mida ja kui palju ma söön, kui palju veel on vaja jne. Probleem oligi selles, et kaloraaž täis saaks. Selliselt ma mitte võib-olla ei söö, vaid sööngi. Mõni päev söön lõunaks midagi muud, aga vaatan, et rasvad-valgud-süsivesikud ja kalorid oleksid ikka enam-vähem samas väärtuses.

    Nii see aitabki kaalu alandada :)


  10. Lisa menüüle:

    HOMMIK

    muna 2tk (~100 g):

    - Kaloreid 135 Kcal, Rasva 9 g, Valku 12 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

    LÕUNA

    pruun riis v. tatar (60 g kuivkaal):

    - Kaloreid 202.2 Kcal, Rasva 1.2 g, Valku 4.2 g, Süsivesikuid 43.2 g, Kiudaineid 0 g

    ÕHTU

    EKSTRA Klassikaline kodujuust 4% (Farmi) (100 g):

    - Kaloreid 119 Kcal, Rasva 4 g, Valku 14 g, Süsivesikuid 2 g, Kiudaineid 0 g

    Kaloreid: 456.2 Kcal

    Rasva: 14.2 g.

    Valku: 30.2 g.

    Süsivesikuid: 45.2 g.

    Kiudaineid: 0 g.

    Vabal päeval jääb sheik ära see -220kcal.

    Asjalik info, konkreetsed numbrid ja nimed, mulle meeldib. Aitäh!


  11. Tahad lihtsalt kaloreid endale siis lisa menüüsse pool tahvlit (50g) shokolaadi näiteks. Lataki 250kcal juures. Või üks pisem jäätis vms.

    Samamoodi võid mida iganes süüa, mis soovitud hulga kaloreid sisaldab.

    See on küll rõõmustav info :D

    Aga süsivesikud ikka pigem jätta päeva esimesse poolde ja viimane "surakas" siis peale trenni taastumiseks. Kas nii?

    Tänan!


  12. Aga millega kcale juurde lisada? Olen lugenud, et süsivesikuid võiks olla ca 100g, kui soovid rasva % alandada - see on mul juba pisut ületatud. Rasva peaks olema 51g kui kaalun 51kg - praktiliselt olemas juba. Ja valku, oma kehakaal x 1,5 - 2g. Ka see on olemas. Siiski on kaloreid vähe. Kas olen väga valesti aru saanud neist asjadest? Või arvutan valesti? Sest need söögid ei ole mul üldse mitte väga rammusad.

    Segadus :wacko:


  13. Terekest!

    Püüdsin siin nüüd muudatusi sisse viia.

    Kordan üle: olen 23, naine, pikkus 154, kaal 51.

    Soovin alandada rasva% ja säilitada lihast.

    Trenni teen 3 x nädalas jõusaali ja 5 x jooksu (erinev kava, mõni päev on tempojooksud, mõni päev pikemalt ja rahulikumas tempos).

    Nüüd jäin siin oma toitumiskavaga jänni..Kaloraaž on ikka veel madal, ent ei oska seda millegi arvelt enam tõsta - valgud, süsivesikud ja rasvad oleks nagu käes. ;)

    Menüü.xls

×