Jump to content

vAleksei

Kasutajad
  • Sisu loend

    382
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    6

Postitused posted by vAleksei


  1. Ma võin öelda, et 4 kuuga tuli puhast liha 10kg juurde :o (pole algaja). Edaspidi läheb võib-olla raskemaks, eks näis, tahaks vahepeal võistelda, võrreldes aprilli 82,7kg tuleb võistluskaaluks umbes 92-93kg :P

    Ah jaa... toitumine loeb ikkagi kõige rohkem, kui ikka ei saa süüa nii nagu endal vaja, siis läheb küll raskeks :o


  2. Ütle seda poistele, kes tegelevad jõutõstmisega. Teisel või kolmandal trennil peaks juba see 250 kilogrammi olema kerge... :o

    Jõutõstmine juba teine teema, aga loogiliselt võttes peaks ikkagi natuke kergem olema, et jõuaks paar kordust veel rohkem teha kui muidu? Selles mõttes, et ega ma meeletuid raskusi ei liiguta. Nt aprillis hakkasin kükkima 80kg 5x8, nüüd olen jõudnud 115kg peale 5x8, mis minu kohta pole üldse paha tulemus. Tegin just nii, et lisasin keksmiselt iga teise trenni tagant raskust :o


  3. Püramiidiskeemi järgi treenides on tegemist ju täiusliku treeninguga, mis hõlmab endas nii aeglase kui ka kiire reaktsiooniga lihaskiude ja annavad juurde lihase massi ning jõudu.

    Mina näiteks ei kujutagi ette treenida samade raskustega alati. Kunagi ju ei tea, kuivõrd on lihas valmis mingit raskust võtma. Ükspäev võib 100kg tunduda jube raske ning mõnel päeval palju kergem. Olenevalt siis sellest, kuidas on lood olnud une, toitumise ja stressiga.

    Ma võtan esimesi seeriaid, kust ma ülesse hakkan ehitama soojendusseeriatena, aga alati lähen failureni välja. Igas seerias.

    Nt: hantlitega rinnapress

    20kgx12(kerge soojendusseeria, otsin lihastunnetust ning viin vere töötavatesse lihastesse)

    25kgx8-10(tavaliselt siis eelmise trenni tulemus, mida üritan kas korrata või mõne kordusega ületada)

    SIINKOHAL siis tunnetuse järgi otsustan kas võtta järgmine hantel raskuselt või mitte. Ütleme, et tunnen ennast piisavalt hästi, et võtta suurem hantel

    Tuleb 27kgx4 (vähe kordusi aga lihas saab läbi töötatud ning selle harjutusega on nüüd läbi töötatud kõik lihaskiud)

    Enne muidugi on omal kohal ka väga väikeste raskustega soojendusseeriad. Aga see tuleb ka alati olenevalt, et mitmenda harjutusega tegu ja kuidas enesetunne on.

    Asi on selles, et kui sa toitud ja puhkad enamvähem samamoodi, siis peaks juba teisel või kolmandal trennil see sama raskus olema juba kerge, st järgmine trenn paned natuke juurde :o


  4. panen siia teema alla sellise küsimuse:

    kui olen võistlusteks valmistumas ja dieedil, ja oletame, et päeva kaloraaz lubab 2000kcal, siis kui õige on see, et tarbin nädala lõikes nii trennipäeval kui vabal päeval 2000 kcal. Kas poleks õigem näiteks trenni päev 2000 ja vaba päev 1900? Või 2100 ja 1900. Järgmine nädal siis vastavalt 1900 ja 1800 või 2000 ja 1800

    Trennipäeval on ju kulutus kõvasti suurem ja tühi kõht kimbutab rohkem.

    Pead ise proovima vist, ma nt praegu trennipäeval (1,5h-2,25h jõusaal +20minutit stepperit) söön sisse ligikaudu 4500kcal, muidu kusagil 4000kcal kanti, aga mitte rohkem, k.a kui teen lihtsalt 45minutit aeroobset. Mul on vaja alla saada kusagil 3-4kg ja minu puhul toimib see :o. See 100kcal pole väga suur vahe, tuleb lihtsalt proovida ja muidugi oleneb, palju kokku vaja alla saada. Ma 185cm ja hetkel 95,8kg, kusagil 100-200g päevas vist läheb vaikselt alla :o


  5. Olen käinud bodypump trennis vahelduva eduga paar aastat. Minu mureks või pigem küsimuseks on, et kas on kummaline, et kangile asetatavad raskused on tagasihoidlikud ning edasiminek tuleb väga aeglaselt - no umbes poole aastaga. Ning minu poolt kasutatavad raskuste hulgad ei ole kooskõlas treeneri poolt soovitatavatega. Et siis ise olen 30 aastane naine, pikkust 172cm ja kaal u.61kg. Ja trennis kasutan soojendusel 2x1,25kg, kükid 2x2,5kg, rind 2x2,5kg, selg 2x3,75kg, väljaasted ilma millegita, õlg 2x1,25kg ja biitseps 2x1,25kg (viimane trenn tegin2x2,5kg suure pingutusega). Algul olid raskused üldse kõik 2x1,25kg va. selg, see oli siis 2x2,5kg. Nii palju kui trennis ringi olen vaadanud, siis pole kunagi kedagi nii kergete raskustega trenni tegemas näinud. Ega mind ei häiri, et ma kõige kergemaid raskusi kasutan, sest võrreldes paljude teistega tundub mulle endale, et harjutuste juures kasutatav tehnika on mul korrektsem. Ise usun, et pigem väiksem raskus ja korrektne tehnika kui suur raskus ja vale tehnika. Aga minu küsimus on, et kas ma ei pinguta piisavalt - olen laisk- või miks ma ei suuda raskusi suurendada. Kui panen suurema raskuse peale, siis ma ei suuda kogu seeriat lõpuni teha. Ja mulle tundub peale seeriat siis, et tööd on teinud kõik muu aga mitte see lihasgrupp, millele harjutus suunatud oli. Ise olen veel mõelnud, et järsku on minu jaoks on lihtsalt ka üleminekud liiga suured, et 2x1,25kg pealt 2x2,5kgni näiteks aga no muud valikut ju pole - ketaste kaalu valik on lihtsalt selline. Teine asi mis minus küsimust tekitab on see, et kükkidel on nii väike raskus. Kükkidel 2x2,5kg jõudsin hiljem kui rinna puhul. Ja no väljaasted on minu surm. Kas ma peaks end rohkem sundima või on see miski minu eripära? Nö. nõrgad jalad siis. Visuaalselt muidugi jalad näevad kõige kehvemad välja ka. Jalalihaste mingisugust kujunemist hakkasin pigem peale spinningu trennis käimist nägema. Et milline erinevus on jalalihaste puhul näiteks spinningus käimisel ja bodypumpi kükil ning väljaastel? No sellised tagasihoidlikud küsimused siis.

    Võib-olla on asi toitumises, selles mõttes, et pole lihtsalt piisavalt energiat, et teha suurema raskusega või siis lihas ei arene lihtsalt nii kiiresti, sest jällegi valgust ja süskaritest jääb näiteks puudu :rolleyes:


  6. Minu jaoks huvitav küsimus küsitud.

    Aga miks mitte nii, et mingi kindel lihasgrupp ühel päeval, näiteks nii:

    E Rind

    T Jalad

    K Selg

    N Kõht

    R Õlg

    L Käsi

    Nii saaks näiteks rinna põhjalikult läbi töötada ja siis rind taastuks ja mõnuleks nädal aega järgmise trennini? Ei oleks ju mingit vigastuse ja ületreeningu ohtu?

    Mina käin nt ülepäeviti, kui muidu ei saa, siis kaks päeva järjest, aga üldiselt nii ongi, et kuskil nädal aega vahet sama lihasgrupi vahel :D


  7. Ise just ütlesid et sul oleks see liiges "nagu paistes".

    3-4 kuu pärast on see asi sul võibolla juba krooniline ja pead sellega elu lõpuni olema.

    Teiste (meie) ees pole vaja vabandusi tuua. Oma keha, ise tead.

    Ma mõtlesin seda kohta, mis pildil, see oleks katsudes suurem, kui sama koht paremal pool, aga mitte sealt õla kohapealt.


  8. Muidugi ei tohi õlga koormata, kui õlaga seotud liigeses on vigastus!

    Tsiteerin varasemat postitust: It has a history of taking a long time to heal when injured. (mis tähendab, et sa peaks sellega tegelema, seda enam, et sul on seal paistetus!)

    Spordiarst, traumatoloog või ortopeed. Ma pole kindel, et nii väiksest asjast sul seal midagi vales asendis lausa on, aga mingi ligamentide venitus vms võib vabalt olla.

    LISAINFOT

    Just ennem lugesin sama artiklit, aga mul nii hull asi ei olnud ega pole, et õlg oli lausa paistes ja ei saanud üldse liigutada jms, midagi kergemat siiski ja sellepärast ka viivitan selle arstile minekuga, sest niikuinii öeldakse, et kõik on korras jne ;)


  9. No siis on sul ilmselt ikka seesama sternoklavikulaarse liigese nihestus, millest enne kirjutasin. Arstile.

    Spordiarstile siis pigem või millise juurde? Ma väga ei taha arsti juurde eelkõige sellepärast, et ütleb kindlasti, et ei tohi õlga koormata vms... selles mõttes, et kui ma lihtsalt kukla taha tõmmet ei tee ka edaspidi, ütleme 3-4kuud, kas on võimalus, et paraneb iseenesest täiesti ära või seal võib miskit valesse asendisse jääda?


  10. Kuidas õlga vigastasid? Sel võib olla seos.

    Õla teemas kirjutasin ka sellest, aga ma tegin hantlitega surumist ja käsil oli viimase seeria viimane kordus, parem käsi läks peaaegu üles ära, vasak jäi stoppama ja siis käsi läks tahapoole, õla esiosas oli kuulda ragisemist. Järgmine päev oli tagaosas just millegipärast valu aga hiljem oli rohkem just ees ja keskel. Vahepeal olin nädal aega haige ja siis läks peaaegu üle, nüüd kannatab õlga paremini teha ;)


  11. Niisiis, vahepeal oli valu enamvähem kadunud, mõtlesin, et teen nüüd kukla taha tõmmet plokil(seda ei teinud paar kuud, sest vigastasin vasaku õla suvel), õlg andis natuke tunda ja ka see koht, mis pildil märgitud, samuti ka hantli tõmbel küljele, just vasaku käega. Peab vist kukla taha tõmbega veel rohkem ootama, kuni õlg täiesti korras ja võib-olla ka see koht, mis pildil, katsudes tundub see koht muidu nagu oleks paistes vms, sest paremal pool on täiesti lame seesama koht ;)

    ps, tegin uue kasutaja.

×