Jump to content

salasilm

Kasutajad
  • Sisu loend

    265
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    9

Koik salasilm postitused

  1. Kükile raskuste lisamine

    Kõige väiksem ketas jõusaalis on kas 1 kg; 1,25 kg või 2,5 kg (olenevalt saalist). Seega saad kaalu tõsta 2; 2,5 või 5 kg kaupa. Matemaatika ütleb, et kui tühja kangiga (20 kg-ga) jaksad teha 15 kordust, siis 22,5 kiloga peaksid jaksama teha 10. Panedki kummalegi poole 1,25-se ketta ja teed sellega. Rõhu alustuseks jõule ja mitte hüpertroofiale, seega tee pigem seeriad 5x5. Kui antud raskusega jaksad viienda seeria 5. korduse korralikult ära teha, tõstad järgmine kord raskust. Vabandust väga mu otsekohesuse eest, aga kui sa oled käinud aastaid jõusaalis, sul on "alakeha päev" ja sa teed ikka veel tühja kangiga kükke, siis sa oled oma aastad raisanud ja teinud mingit täiesti mitte toimivat kava. Või siis on sul suured probleemid tahtejõu ja järjekindlusega. Alakeha päeva esimene ja kõige põhilisem harjutus olgu kükk! Unusta täielikult need masinad millel saab reisi eemaldada, lähendada, kõverdada või sirutada
  2. Peatab põletusprotsessi?

    Paistab, et suurendab BAV-t. Aga KUIDAS ja MIKS ta seda teeb? Närvisüsteemi koormamise või stressi kaudu ehk? Sellest aru saamiseks tulebki pastakad võtta ja konspekteerida. Pikaajalise ühtlase pulsiga treeningu metabolism on meil kõigil selge ja kaalujälgijate oma on kah arusaadav. Kulturistid ei kasuta seda peamiselt seetõttu, et ei oska seda meetodit õigesti doseerida ja ei tunne enda võimeid ja piire. Lihtsam on trampida seda sama vana ja äraproovitud rada nagu kõik ülejäänud. Aga - keskpäraseid meetodeid kasutades saavutatakse ju ka keskpärane tulemus.
  3. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Väga ei tasu karta sama saatust. Sõites keelatud kütusega ja turvarihmad lahti võib igasuguseid õnnetusi juhtuda.
  4. Peatab põletusprotsessi?

    Mina arvan, et kui keegi tagab oma meetoditega kaalu stabiilse langemise 2 kilo nädalas mitmete kuude vältel, siis tuleb järgmise saate ajal võtta pastakad ja kaustikud pihku, tähelepanelikult kuulata ja konspekteerida. Kui meetod töötab siis ei tasu seda hakata kahtluse alla seadma. Üldteada meetodid ei pruugigi olla kõige tõhusamad. Alates '80test aastatest ja Jane Fonda VHS videotest on rasvapõletuse "põhivooluks" aeroobika. Antud juhul on teemaks intervalltreening, mis ainevahetuse seisukohast on teine maailm. Kahjuks ma pole suutnud kuskilt leida artiklit, mis põhjapanevalt selgitaks, kuidas täpselt toimib intervalltreeningu järgne ainevahetus ja rasva "järelpõletusefekt". Samas erinevad teaduslikud katsed nii sportlaste kui "obese" inimeste peal näitavad, et see igatahes toimib ja paremini kui traditsiooniline ühtlase madala pulsiga treenimine. Aga meil siin räägitakse, et laske aga madala pulsiga ja intervalltreening on algajale paha. Kuigi näiteks pallimängud on kõik intervalltreening sisuliselt.
  5. Valgujook teeb haigeks?

    Valgujook iseenesest küll seda ei põhjusta. Siin võib oletada: - Jood valgujooki dieedi perioodil, aga dieedi ajal on inimene haigustele vastuvõtlikum. - Kui valgujook on kotis valmis, siis rabeled trennis rohkem ja tekitad omale ületreeningu. Tagajärg: oled haigustele vastuvõtlikum.
  6. Algaja küsimused ning probleemid !

    Vaadates kuidas sa muretsed "peegli lihaste" pärast siis ma arvan, et "Kiri Janarile" oleks sulle üks kasulik lugemine:
  7. Naistele parim toidulisand

    Inimesele ilma tema toitumist ja trenni teadmata kohe valgulisandit müüma hakata on veidi liialt puusalt tulistamine. No ma saan aru, jänes tuli karude koopasse jutuga stiilis, et "raha on üle, mida sellega teha", aga kas ikkagi on mõtet? Ma soovitaksin trenni tegevale põhjamaa naisele veebruarikuus esimeses järjekorras hoopis järgmisi aineid: 1) D-vitamiin, tilkadena, 4000 iu päevas; 2) omega3 ja omega6 rasvhapped, rafineerimata külmpressitud oliivõli või kanepiõli näol, 2 spl päevas (kas siis haljalt või salatina); 3) h2o, nii palju, et piss oleks hele ja selge.
  8. Abi toitumisel/ kaalust juurde

    No jaa, ma ei tahtnud tegelt öelda, et ta peab sööma nagu kulturist. Ma tahtsin, et ta mõtlema hakkaks ja ei pirtsutaks toidu juures nagu mõni tibi. Mehe keha lasteaialapse toidu ja kogustega ei saavuta.
  9. Abi toitumisel/ kaalust juurde

    Oota mis, "ma lihtsalt ei söö midagi"? Ega kulturistid ei söögi mägede kaupa kanafileed, muna ja kohupiima lihtsalt selle pärast, et see neile hullult maitseks. Ikka vajaduse pärast, sest niisama saiakest ja suhkruga helbeid süües midagi ei saavutata ka. Nii et võta ennast kokku ja hakka harjutama korralike toitudega ennast. See on juba sinu enda kodune ülesanne, mismoodi sa kodujuustu või kohupiima endale söödavaks teed. Kui sa oled lõpuks mingi toiduaine söömisega harjunud, siis hakkab ta maitsema ka. Praegu maitsevad sulle Nesquicki helbed, sest (1) neis on palju suhkrut ja (2) sa oled nendega ennast harjutanud. Harju ümber, ega vanemast peast iseenesest midagi muutuma ei hakka. Samamoodi "Lõuna - oleneb koolitoidust kas on midagi söödavat või ostan lihtsalt paar saiakest". Ma pole kuulnud, et Eesti koolides söödamatut kraami pakutakse. Litsu sisse see mis seal on, ja kui antakse, siis võta ALATI kaks portsu (noh näiteks neil päevadel kui kõik ülejäänud puhvetisse suunduvad). Mis siis, kui need on kalapulgad vms. Tee süda kõvaks, mõtle et sa oled mees ja et kala on väga hea valkude allikas. Sa oled veel põhikoolis ja koolitoit on tasuta, eks ole? Hommikuti söö pudruhelvestest tehtud putru nagu juba soovitatud, 15-aastasena võiksid sa osata seda ilma kõrvalise abita valmis keeta küll. Iga toidukorra kõrvale joo sisse minimaalselt kaks klaasi piima või keefiri. Võid piima ka niisama arvutiga mängimise kõrvale juua. Mis siis, et moes on sellisel puhul juua mingit kihisevat jooki. Kui sa kaalus 0,5..1,0 kilo kuus juurde ei suuda võtta, siis ei ole absoluutselt mingit vahet, mis kava ja mis harjutusi sa seal jõusaalis teed. Jõud vajab kasvamist; kasvamine vajab kaalu tõusu; kaalu tõus vajab kilokaloreid (sööki).
  10. Ilmselgelt see pakkumine sisaldab nõuet ka ise aegajalt enamuse osa ajast "inspekteeritava" rollis olla. Miks muidu sellised eeldused kandidaadile ja selline summa.
  11. Lihaserebendid

    Reeglina teeb läbi valu treenimine asja halvemaks. Erandeid sellele reeglile tohiks teha ainult spets arsti, füsioterapeudi ja vms selle ala profi loal. Seega piirdu nende harjutustega, mis valu ei tekita. Kui nii suur harjutus nagu rinnalt surumine üldse valu ei tee, siis võid loota, et pääsed kergelt. Peale rinnale mõjuvat trenni venita enda lihaseid ka. Enne trenni tee alati õlavöötmele soojendus + soojendusseeriad. Nii soojendus kui venitus tee ka ainult ilma valuta liikumisulatuses.
  12. Maadlus olümpialt välja?

    Vabamaadlust see otsus ei puudutanud vast?
  13. Starting Strength küsimus

    Lamades surumisele järgneb rinnalevõtt. Jõutõmme järgneb seistes surumisele. Samas näiteks Wendleri süsteemis on rinnalevõtt ette nähtud kõigest abistava harjutusena ja sellisel juhul tehakse seda kõige esimese harjutusena. Ka mina paneks sinna kavasse kõige viimaseks veel ühe suruva harjutuse - dipid ja ühe tõmbava harjutuse - lõuatõmbed. Lõuatõmbed iga kord ja dipid lisaks kas A või B treeningule. Rippetoe ise räägib ka abistavatest harjutustest mida lisaks teha, peast ma näiteid tuua ei oska aga lõuatõmbed olid seal kindlasti. Ma tegin ise vanasti SS kava, siis ma tegin lõuatõmbeid eraldi hommikuti, sest mul on kodus statsionaarne lõuatõmbekang. Nii Starting Strength raamatu pdf kujul kui ka 2 tunnise Rippetoe juhendamisvideo tehnika jaoks leiab lisaks amazon.com'ile ka ühest sellisest kohast, mida ma ei ütle, sest piraatlust ega piraadilahte propageerida siin ilmselt ei tohi.
  14. Palun abi seoses treeninguga :)

    Võta Wendleri "Boring But Big" kava.
  15. Starting Strength küsimus

    Selle kohta See sõltub kavast ja inimesest endast. Iseenesest pole 7 päeva vahet mingi halb asi. See on individuaalne, mis kellelegi sobib, jõu arendamises on näidatud maailmaklassi tulemusi nii 10 korda päeva harjutades kui kord 10 päeva tagant harjutades. Tegelt ei ole mingit mõtet starting strength kava hakata kuidagi võrdlema oma kolmepäevase splitiga. Need tegelased on erinevatest muinasjuttudest.
  16. Starting Strength küsimus

    Tegelikult pole ju vahe 7 päeva vaid järgmine kord tuleb sama harjutus esmaspäeval e. viie päeva pärast. Kui harjutused on sama nädala sees, siis on vahe neli päeva, mis pole oluliselt väiksem vahe. Paljud teevad sama lihasgruppi/harjutust 7-päevase vahega ja ka arenevad. Kui tegevus käib väheste korduste maksimumi peale siis clean ja jõutõmme (mõlemad on tõmbeliigutused) hakkavad segama üksteist, samuti nagu rinnalt surumine ja püsti surumine (mõlemad on suruvad liigutused). Paljud suured lihased kattuvad nende mõlema harjutusepaari puhul. Seepärast tehaksegi kükk, üks surumisliigutus, üks tõmbeliigutus. Puhkepäev vahet ja siis uuesti kükk aga teine surumisliigutus ja teine tõmbeliigutus.
  17. Starting Strength küsimus

    Tee nii nagu ette nähtud ABABABA.., ja saab väga hea. Muidu läheb taastumisega raskeks - SS kava näeb ette ju pideva progressi. Deadlift on 1x5 kuna see on nii kurnav harjutus. Starting Strength kava kohaselt käib iga harjutuse ette 4 soojendusseeriat: 5x tühi kang, 5x 25% tööseeriast, 3..5x 50% tööseeriast, 2..5x 75% tööseeriast. Too viimane soojendusseeria 75% tööraskusest on juba tegelikult ka arendav seeria. Clean tehakse 5x3, sest see on tehniliselt kõige keerulisem harjutus ja pikemate seeriate kui 3 puhul kipub vajalik tehnika lagunema ning plahvatus kaduma. Starting Strengthi power clean pole mingi biitsepsitõste vaid klassikaline rinnalevõtt kus jõud saab alguse jalgadest ja seljast, ning käed on lihtsalt ühendusköied keha ja kangi vahel. Miks on clean peale kükke, see oli nii VIST selle pärast, et kükk on üleüldse maailma kõige olulisem harjutus ja clean peamiselt abiharjutus jõutõmbe ja plahvatusliku jõu arendamiseks. Ma olen Starting Strength raamatu vast kaks korda kaanest kaaneni lugenud ja seal ei jäetud harjutuste valiku ja järjekorra õigsuse osas eriti kahtlemise ruumi. Barbell rowsi kohta on raamatus eraldi mainitud, et seda cleani asendusena teha ei tasuks (ilmselt see mõeldud siis Stronglift 5x5 jüngrite "õigele teele" juhatamiseks). Igatahes söö palju. Tasuks osta Starting Strength raamat.
  18. Valu kuunarliigeses

    Chin up (e. lõuatõmme althaardega) suures koguses ongi küünarnukile halb harjutus. Althaardest paremini mõjub käe liigestele pealthaare (pull up), sellest omakorda parem on neutraalne haare (peopesad vastakuti) ja üldse kõige parem on teha lõuatõmmet rõngastel. Varieeri haaret (kitsas - keskimine - lai, pealthaare-neutraalne-rõngad) ja niikaua kuni sul on küünarnukiga mure siis väldi althaaret täielikult.
  19. Tööpakkumine kodus töötamiseks!

    Bot'ide elu oleks hulga keerulisem, kui pakitoote (phpbb, wordpress, ipboard...) kasutajad õige pisut modifitseeriksid seda pakitoodet. Ennekõike tuleks muuta ära input-parameetrite nimed, kui eriti paranoiliseks minna siis ka id ja class. Nimena mitte kasutada sõnu "user", "pass", "comment", "content" etc. Ja samas võiks muuta ka veateated ebastandardseteks, erinevus veateate esimeses sõnaski oleks juba abiks. Muidugi see nõuab pakitootesse progeja küüneviha sisse ajamist. Tüüpiline lahendus kuidas bot leiab üles mingilt kindlalt foorumimootorit kasutavad lehed, on otsida googlest sellele mootorile viitavat fraasi, näiteks nagu fraas "Community Forum Software by IP Board" (kes see ise ikka viitsib mööda web'i roomama hakata, see töö on juba google poolt ju tehtud). Siis tuleb võtta google otsingutulemus ükshaaval läbi ja lahmida igale poole üks post request kasutades foorumimootorile eeldatavasti sobivat mustrit. Nüüd võib veel lugeda vastuseks tulevat teadet ("selle nimega kasutaja on juba registreeritud" vms) ja vastavalt kohandada oma edasine tegevus. Aga input parameetrite nime muutmine peaks olema sedasi toimivale botile juba suht ületamatu takistus. Ma olen paar crawlerit ise kirjutanud ja ühtlasi üllatunud, kui vähe mõeldakse nende vastase kaitse peale. Ühe avaliku saidi olen ka teinud mis põhineb väikest sorti bot'il: sõnastiku teenus http://dict.era.ee
  20. Tööpakkumine kodus töötamiseks!

    Odavaim ja alati töötav lahendus on ikka see, et kuskil istub mingi madalapalgaline tüüp valves, ja kui tekib captcha mida bot ise läbi ei hammusta, siis visatakse talle pilt ette ja palutakse trükkida vastus lahtrisse ja bot teeb juba kõik ülejäänu. Foorumitesse spämmi postitamisel kulub põhiline aeg foorumite üles leidmiseks. Eestikeelse foorumi kõige lollikindlam variant on küsida eesti keeles vastust millelegi, mida iga eestlane teab aga bot (ega võimalik boti taga istuv inimene) tavaliselt mitte. A'la "esimese wabariigi presidendi nimi", "kana abikaasa" jms.
  21. Tööpakkumine kodus töötamiseks!

    Tekivad sellised mõtted: Kui on vaja võtta tekst elektroonilisel kujul ja hakata seda sisestama kuskile veebi vormile, siis seda võib edukalt teha ka programm (robot) ilma inimlikke vigu tegemata ja raha küsimata. Järelikult see sisestatav tekst peab olema selline, mida ei anna skäneerida ega ocr-iga tuvastada: pilt. Üks taoline töö, mille jaoks on inimesi vaja, on captchade ära arvamine. Capchade ära arvamise töö tellijate eetiline ja rahaline tase on ilmselt selline, et ... 15 päeva pärast sa kas pühid oma suu puhtaks või siis maksad lolli aruga pisut peale ja siis pühid suu ikkagi puhtaks. Ma ei maksaks ealeski 0.75€ per sisestus. Sellise töö tegemiseks on kolmandate riikide vangide baasil organiseeritud firmad, kes võtavad sama summa pigem per kärss-päev. Need vangid näiteks mängivad mud-mänge, teenivad seal virtuaalset raha ja virtuaalset nänni ning ja see nänn müüakse hiljem juba päris raha eest lääne arvutisõltlasele. Kui sul 15 päeva midagi paremat teha ei ole ja su aeg ei maksa mitte midagi (näiteks - istud vangis) siis võid ju katsetada.
  22. Jõusaali kõige hullemad harjutused

    Venitusharjutused
  23. müstiline õla valu

    Äkki sulle sattus vilets füsioterapeut, proovid mõne teise teenuseid. Võib ka kiropraktikut külastada.
  24. Rasvapõletustsoon (pulsivahemik)

    Keegi Jeffrey W. King tegi teste rasvunud (obese) naistega ja leidis, et ühtlane pulss pole rasvapõletuseks efektiivseim meetod. Ta ei ole ainuke kes nii arvab.
  25. Uus "revolutsiooniline" tõstekang

    Video tegelikult ei rääkinud selletüübilisest kangist. Stabiliseerivad lihased möllasid seal videos seepärast, et kang ise võbeles ja lisaks riputatud sangpommid kiikusid ja sellega kiskusid kangi tasakaalust välja. Seda liikumist pidid stabiliseerivad lihased siis kompenseerima. Lihtsalt kõveral kangil sama efekti pole. Tsentrist väljas olevatel raskustel on üldiselt see eelis, et nad ei ürita surnud seisus vertikaaltasapinnas pöörelda ja ei hakka seega nii palju randmete ja peopesa naha peale (seetõttu on näiteks sangpommi tõukamist ja rebimist parem teha kui samu asju hantliga). Selle pöörlemise vastumeetmeks "olümpia kangide" puhul on see, et otsad on laagritega ja seega kettad saavad iseseisvalt ringi käia kui tahavad ning ei kisu sellega peosolevat kangi ringi. Sel kõveral kangil ei näe ma mingit eelist ega mõtet. Eriline metssea turi peab olema, kui sirget kangi turjale võtta ei saa. Osa naeruväärset kaupa ostetakse jõusaalidesse vist lihtsalt selle pärast, et nad saaksid pärast ennast reklaamida "meil on olemas kõikvõimalikud vahendid". Selles mingid tootjad näevad aga nišši.
×