Jump to content

salasilm

Kasutajad
  • Sisu loend

    265
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    9

Koik salasilm postitused

  1. Marius Lemming blogi

    Väga, väga eeskujulikud numbrid 17-aastase ja 60-kilose kulturisti jaoks. Sa lähened raskejõustikule õigest suunast - kõigepealt jõud ja tehnika, seejärel väljanägemine. Niimoodi tehakse suuri asju. Edu!
  2. Mitu muret

    Ma arvan, et su toitumises pole midagi väga valesti ja päevade puudumise põhjus on mujal. Kui palju sa öösel magad? Kas energiajooke, stimulante, AD-sid kasutad? Oled kindel, et sa ületreeningut pole omale kujundanud? Kas oled õppimises oma arvates edukas? Jne. BMI järgi veel ainult 1 kg lahutab sind ülekaalulisusest, kaloraazi tõsta pole sul küll vaja. Alati võid võtta tavatoidule juurde d-vitamiini ja b-vitamiinide kompleksi ja omega-3.
  3. Mitu muret

    Näe kui erinevad võivad olla arvamused. Minuarust on tervislikum kaloraazi tõsta ennekõike rasvade ja valkude arvelt (suhtes 1,5 rasva ja 1 valku). Rasvadest ja valkudest on lisaks energeetilisele väärtusele ka keha ehitamise juures kasu, süsikad aga kantakse sirgelt kuludesse.
  4. Baasharjutused

    Pole mõtet jalgratast leiutada. Täpselt sama probleemi on enne sind umbes 10000 korda juba lahendatud. Võta mõni olemasolev ja läbiproovitud kava koos harjutuste ja jaotustega (tööriistad->treeningkavad; või otsid internetist) ja kogu moos. Pole mingit pointi omada viieks jaotatud kava kui sa oled algaja (kui sa õpid küki ja jõutõmbe tehnikat, või murrad pead, et kuidas neid harjutusi kavasse integreerida, siis sa seda ju oled).
  5. Ketsid/harilikud tennised

    Lasnamäe Prismas nägin nädalavahetusel hulgim tenniseid ja ketse. Hinnad olid 14.95 tennised ja 19.95 ketsid. Paistsid korralikud olema. Suuruseid oli ka igasuguseid.
  6. Baasharjutused

    Janari pädevuses ei ole kahtlust. Kui sa tema artiklid oled üles leidnud, oled väga õigel teel. Tehnika kontrolliks on võimalus teha endast video ja seda ise analüüsida. Näiteks kui sul on kaameraga telefon siis võiksid sellele osta kolmjala, näiteks siit http://dx.com/s/mobile+tripod . Kui tehnika (tööraskusega) on enda arvates juba nii hea, et enam paremaks minna ei saa, võid video oma viimasest tööseeriast laadida kuskile üles ja paluda tehnikat analüüsida. Osades välismaistes foorumites (bodybuilding.com jne) on selliseid abipalujaid hulganisti. Endal peab olema eeltöö mingil määral tehtud ja põhijamad välja roogitud, sest päris suvaka tehnikaga videosid ei vaevuta kommenteerima. Seda tasub teha ka siis, kui sul on kahtlusi, et su jõusaali treener ei õpeta päris õiget tehnikat. Mõned neist on küll suured ja väga enesekindlad mehed, aga jõutõste harjutusi päris õigesti ikkagi ei õpeta. Kui kordusi kuidagi juurde ei tule, siis vaata ka oma toitumine ja taastumine üle. Kui oled kehva taastuja, tasub alustada baasharjutustega ja mõnda aega võibolla nendega piirdudagi. Ja mitte käia järjestikel päevadel jõusaalis.
  7. Jutud küllastunud rasvade kahjulikkusest hakkavad aeguma. Muna ongi juba rehabiliteeritud. Seega tuleb halvale kolesteroolile uus põhjustaja leida. Antud artiklis peetakse punase liha all silmas nii sea- kui loomaliha (vs. valge liha e linnuliha). Ma teen hetkel enda peal katset, kuidas mõjub minu kolesteroolile lchf.
  8. "Toidurevolutsioon" aitab

    Kõik inimesed on alguses noored, terved ja ilusad, piisab kui nad trenni teevad ja kaloreid loevad. Elu lüheneb lõpust.
  9. "Toidurevolutsioon" aitab

    Ma olen aru saanud, et toitumiskavasid koostatake massidele umbes sedasi, et kõigepealt mõõdetakse päevased "kohustuslikud" 2g valku ja 1g rasva täis, ja seejärel puudujääv osa kaloraazist täidetakse banaani, õuna, riisi, tatra, leiva, kaerahelveste vm kliendile harjumuspärase süsivesikurikka ballastiga. Seega tüüpiline toitumiskava jälgib ikkagi seda 2/1/n mudelit ja kes sellist toitumist ei soovita, on siinse foorumi kontekstis pigem "avantürist" kui tõsiseltvõetav tegelane. Ja need soovituslikud miinimumid kujunevad praktikas maksimumideks. Miks kulturistile on vaja valku 2g per kg, selles osas ilmselt kellelgi küsimust pole. Aga kust on tulnud see 1g rasva/kg, ja miks mitte 2g rasva/kg, või miks mitte vastupidi "1g süskareid per kg ja ülejäänud kalorid rasvast"? Kui keegi sööb õhtuks kana juustuga, siis on ta üks imelik mees, sest Õige Kulturist praeb ilma nahata filee ja sööb sinna riisi kõrvale ja pärast arvab õigustatult, et on oma kalorid seeläbi saanud paremast allikast? Mille pärast ta nii arvab?
  10. "Toidurevolutsioon" aitab

    Mul on harjumus võtta uusi Eesti keeles ilmuvaid raamatuid raamatukogust, sest suur osa ilmuvast tervise, treeningu, dieedi ja eneseabi teemalisest kirjandusest on vana jama uues kuues. Noh näiteks ma julgen öelda, et jama on umbes 3/4 sellest mis on ilmutatud pilatese või jooga teemal (tegelikult need raamatud räägivad lihtsalt hommikuvõimlemisest). Käesoleva raamatu pealkirjas esines sõna "revolutsioon", mis minul kui skeptikul pani häirekellad "pisut" helisema. Kui ma olin "Toidurevolutsiooni" raamatukogu eksemplari lugemisega jõudnud umbes 1/3 peale, siis ma läksin ikkagi poodi ja ostsin omale oma eksemplari. Sest tähelepanuväärsetest eestikeelsetest raamatutest tasub omada isiklikku koopiat. Paleo jutt siinses teemas on ülekohtune selle raamatu suhtes - raamat ei kasuta sisulise materjalina paleoliitikumi inimese tervist puudutavaid uurimusi ega soovita otseselt paleo dieeti (paleo ja lchf on üpris erinevad asjad). Mul oleks üks küsimus targematele: millel põhineb praegune põhivoolu dieedisoovituses "2g valku ja 1g rasva keha kilogrammi kohta; ülejäänud süsikad" just see "ülejäänud süsikad" osa e. et süsikaid võib süüa piiramatult aga rasva peab tingimata piirama? Kas see põhineb mõne autoriteetse kulturisti soovitusel või on seal taga midagi enamat? Või on seal taga vana hea Ancel Keysi cherrypicking meetodil valminud uurimustöö küllastunud rasva kahjulikkusest tervisele?
  11. EMS treening

    See nende jutt ja valdkond paistab väga seda nägu, et nende kodulehel peaks arvatavasti leidma muljed mõndadelt tüüpidelt (koos piltidega) kes elavad Raplas või Võrus ja kes on juba vähemalt 3 kuud nende juures trennis käinud. Ja sealjuures ühe tüübi amet on "kulturist".
  12. Ostad invaru poest meetriga latekslinti, seod otsad rehvisõlmega kokku ja voilà ongi otsad ühendatud. Kui arvad, et näiteks must lint jääb ikkagi liiga kergeks, siis paned teda kahekordselt või kolmekordselt, see meeter on odav.
  13. Mingit vitamiini/toidulisandit?

    Arvatavasti ei tee paha d-vitamiin, tilkade kujul.
  14. Mingit vitamiini/toidulisandit?

    Mida sa seal jõusaalis teed täpsemalt? Ma arvaksin, et enne kardioloogi lõplikke otsuseid ja järeldusi ära üldse mingit jõusaali trenni tee. Kõige enam tee pulsikellaga madala ühtlase pulsiga trenni (sinu puhul on sobivaks koormuseks ilmselt kõndimine värskes õhus). Magada tuleks regulaarselt, pimedas toas, 8 tundi järjest, seda ka reede ja laupäeva õhtuti. Nõrk immuunsüsteem, valud rinnus, kõrge pulss - need kõik on ületreeningu sümptomid. Siin sulle üks artikkel http://www.fitness.e.../370/letreening . Tsiteerin: Kui ületreening on kord tekkinud, ei möödu ta paari päeva puhkusega . Enamasti kulub tasakaalu taassaavutamiseks kuu, mõnikord ka rohkem. Harva saadakse hakkama 2-3 nädalaga. Treeningud peaksid sellel perioodil olema kerged, aeroobsed, kuid kasutada võib ka intervalliprintsiipi pikkade taastumispausidega. Kindlasti mitte ei võistelda. Kõrvaldatud või miinimumini peaksid olema viidud tegurid, mis osalesid ületreeningu kujunemisel. Tähtis on pakkuda vaheldust ja lõõgastust kesknärvisüsteemile: suhtlemine sõpradega, muusika, teater, tants, loodus ja muu, milleks ei andnud võimalust pingeline treeningureziim. Tõhusat abi pakuvad taastumisvahendid, taastavad protseduurid nagu saun, massaaz, termokapsel, infrapunasaun, veekeskuste võimalused. Oluline on psühhoteraapia sportlase eneseusalduse taastamisel
  15. Kaalul on rohkem kui elu - uus idee

    Inimesed (eriti telekanalite stammkunded kes 3+ tundi päevas telerit mängitavad) ei taha jälgida teiste edu, vaid läbikukkumisi. See laseb neil ennast tunda edukama inimesena. Vast seetõttu ongi reality showdes alati nii, et ainult 1 võidab, aga ülejäänud 10..20 on "luuserid", "nõrgimad lülid" jne. Igas osas saab nautida kellegi ebaõnne või häbistamist, alates esimesest ja lõpetades kõige viimasega. Mida mahlasemaid sõnu žürii sealjuures pillab, seda parem. Paksude arvel reality-nalja tegemine on kindla peale minek, sest tegu on juba algselt üpris tahtejõuetute inimestega ja seega läbikukkumised vältimatud (minu vabandused ette ja taha kui keegi ennast solvatuna tundis). Vastupidistel saadetel on nii väike vaatajaskond (asjaarmastajad, nagu näiteks meie siin) ja eesti oludes selline ei tasuks ära. Aga milleks peakski 21. sajandi inimene piirduma kohaliku televisiooni pakutavaga? Läänes selliseid eneseületamise-saateid leidub, leia ainult see taevakanalist/youtubest/piratebayst/mujalt üles.
  16. Piltide tegemine arengu jälgimiseks

    Ma arvan, et sagedamini kui kord kuus ei tasu vaeva näha.
  17. Sääred krampis

    Äkki sul pole kramp vaid hoopis luuümbrise põletik. Mis on üpris tavaline nähtus: http://www.trimm.ee/article/jooksja-olulisemad-vigastused
  18. Vajan nõuannet tegijatelt!

    Ma arvan, et põlvehädad on sul põhjustatud korvpallist, mitte jõusaali jalapäevast.
  19. Probleem jõuga ja närvidega.

    Ma küsiks mõned täpsustused juurde: Mis on su pikkus, kaal ja vanus? Kas sa arvad, et sööd (koguse ja toidu kvaliteedi mõttes) korralikult? Kas tarbid mingeid erguteid, rohtusid, kohvi ja energiajooke? Kuidas uni, mitu tundi magad? Kas töö on öiste vahetustega? Aga kõige põhilisem küsimus oleks, et: millal probleem tekkis ja kas ületreeningu sümptomeid pole? Ma käisin kunagi ligi kaks aastat Tallinnas 3D-s BJJ trennis kus harjutasime ka mingeid MMA elemente. Kui ma praeguse 3x nädalas raskejõustiku trenni kõrvalt peaks lisaks veel 2x-3x nädalas BJJ-d tegema, ei taastuks ma neist trennidest mitte mingi valemiga ära. Mina olen võibolla halvasti treenitud inimene ka, aga sa mõtle selle peale.
  20. Xtreme Power?- "imelisandi" pettus

    Paistab, et need enne ja pärast piltidel poseerijad pole rohkem kui pooltel juhtudel vahepeal vaeva näinud rohkem kui üks päev. Selle aja jooksul on siis orgunnitud teistsugune valgus, tehtud grimm (määritud õli), palutud kõht sisse tõmmata, pohmell välja magada, teised trussikud panna ja veitsa pumbata - ja ongi "pärast" pildi jaoks figuur olemas. Huvitav on ka see, et revolutsioonilist uudistoodet on mingi taat Antslast või Raplast juba kuus nädalat kasutanud.
  21. Kõrge pulss

    Vägagi tõenäoliselt on kõrge pulss põhjustatud lihtsalt enese jõu ja võimete üle hindamisest. Lollikindel oleks lõpetada oletamine ja lasta pulsiläved määrata koormustestil (Vomaxi kinkekaart on õige suund küll). Niikaua, kuni ootate spordiarsti aja saabumist, sättige pulsikell nii, et ta hakkaks lärmama kui pulss aeroobsest tsoonist väljub. Siis suruge ego maha ja tehke kõndi niikaua, kuni pulss aeroobse tsooni skaalal kuskil alla otsa langeb. Ehk siis vaheldumisi jooksu-kõndi. Mingil määral saab enesetunde järgi ka aeroobses tsoonis olemist hinnata: hingamine on võimalik läbi nina, saab hingeldamata rääkida, higistamine pole väga tugev (Internet teab ja mäletab paremini neid asju kui mina). Lisaks pikkadele aeglase pulsiga treeningutele tasuks aeroobse võimekuse arendamiseks mingeid intervalle teha. Kaaslasega koos joostes tuleb tempo valida selle järgi kes on halvemas vormis.
  22. Imelisandid ja tarbijakaitse Ringvaates

    Sellise tabletikarbiga võib tulla kaasa väikses kirjas 2..4 x A4 teabeleht / toote tingimused, mis sätestab täpselt, millistes tingimustes lubatud mõju kehtib. Need tingimused võivad ette näha vägagi suuri ebamugavusi paksukese igapäevaelus, lisaks tableti võtmisele: näiteks kohustus iga päev kaks tundi liigutada, piirata söömist, loobuda teatud toiduainetest ja alkoholist, nõuet korralikult magada jne. Siis on juba raske seda asja pettuseks klassifitseerida - tooteks ei ole üksinda platseebotablett vaid platseebotablett koos nõustamisega. Kohtus võib olla võimalik tõestada, et teabelehes antud soovitused koos platseeboga tagavad ka tulemuse ja antud juhul tulemust polnud seetõttu, et rikuti tingimusi. Kas selline teabeleht eksisteeris või mitte, sellest "Ringvaate" klient vaikis.
  23. Hilisõhtune trenn jõusaalis- kas peale seda süüa?

    Ülepäeviti jõusaalis käia on okei. Kui eesmärk on teha pikka aeglase pulsiga trenni, siis võiks pulssi jälgida ka. Kiirkõnd, selg higine, võib olla liiast kurnav. Mis masinat konkreetselt seal väntad, selles pole erilist vahet, sest peki vähendamise kõige põhilisemad harjutused tehakse nagunii toidupoes ja köögis. Peavalu võib paljude muude asjade kõrval viidata sellele, et sööd või jood vähe. Sa oleksid võinud ka mainida, et oled naisterahvas, LittleBlackCat. Sest esimese hooga ma vaatasin, et ohhoo, mingi kutt tahab ikka päris peenikeseks saada.
  24. Vend Vähk Peab liikuma!

    Äkki sobiks sinna komplekti ka ühe jala kükid ("püstolid")?
  25. Kükile raskuste lisamine

    Kükis algaja võib kükke teha ülepäeviti. Seega võid kükki teha ka nendel päevadel mil su kavasse on kirjutatud "ülakeha päev". Korralik kükk (mitte smithi masinal vaid ikka tavalise, lahtise kangiga) arendab tegelikult ka ülakeha lihaseid. Kõige lollikindlam variant on sul minna treeneri jutule - sellise treeneri, kes oskab õpetada korrektse tehnikaga ATG kükki.
×