Jump to content

salasilm

Kasutajad
  • Sisu loend

    265
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    9

Koik salasilm postitused

  1. Kükkimine , esimesest sammust kuni viimaseni

    Kuidas ja miks alles 1 aastaseks saanud lapse lihaste tugevust hinnati üldse? Ta on ju alles käima õppinud (kui üldse), mis jõudu siit ikka oodata? Ma väga imestan, et perearst üldse füsiole suunamise mõtte peale tuli. Las õpib kõndima, jooksma ja vanemate seksodroomil hüppama, sellega laheneb hoobilt ka jalgade tugevuse mure. Lapsele bioloogiliselt ette nähtud kasvamisülesanne on nagunii hulga võimsam, kui võimalik adopteerumine treeninguga.
  2. Harjutusi randmele.

    Jõutõmme (ilma paelteta ofkoors), lõuatõmme, rinnale võtt (power clean). Aga ka õlakehitused kangiga jm lahtiste raskustega harjutused. Kui juba raskuste käes hoidmiseks läheb, võib ju samal ajal ka mõne muu lihase ka ära treenida. Saab vähema ajaga rohkem tehtud.
  3. Vigastuste ennetamine, taastusravi jm

    Ma ei saa ikkagi aru, miks nende vererõhud tõusid. Osad neist olid enne suht alakaalulised, aga ikkagi. Kahju, et nii vähe uurimisaluseid oli. Sedasi on ikka keeruline rallit sõita, kui sul on 8 inimest ja neist osad veel ei käi kohal ka korralikult.
  4. Kristjan-Johannes Konsapi blogi

    Väga hea näide selle kohta, kui vähe on tegelikult vaja korraliku trenni tegemiseks. Kunagi siin ühes teemas väideti, et kükipukkide soetamine/omamine on tohutult kallis lõbu. Ruumi nurgas olev kamin tähendab, et antud tingimused on luksuslikumad kui Lurichil omal ajal. I'le oleks täpi pannud betoonist ise valatud ebastandardse kaaluga kettapaar a'la 64,5 kg. Üks prügimäe ots avardaks selle saali võimalusi - tekiks ruum seinale Arnoldi plakati riputamiseks. Seejärel võiks hakata külastuse eest raha võtma.
  5. Suured suured probleemid kaaluga

    Enne praktika juurde asumist tuleks uurida teooriat. Osta omale kaks raamatut, "Revitalisatsioon e. kuidas elada 100 aastaseks" (see võtab edukalt kokku terve siinse foorumi paradigma, säästad ennast tohutust hulga teemade läbi lugemisest ja olulise ja mitteolulise filtreerimisest) ja "Toidurevolutsioon" (mis tutvustab üht alternatiivset ning väga efektiivset maailma kaalu langetajale). Õpi need raamatud selgeks, nii nagu õpiksid eksamiks. Küsimusele nr. 4 annabki vastuse "Toidurevolutsioon". Sinu keha peegeldab su elustiili. Muuda elustiili ja pekk moondubki lihasteks. See protsess võtab aega, selle pärast proovi midagi ette võtta motivatsiooni säilitamisega. Üleöö tekkinud motivatsioon võib samamoodi kaduda, aga 40 kilo peki asendamine 5 kilo lihaga on vähemalt 2 aasta teema. Tõenäoliselt pead kasvatama ka oma tahet või tahtejõudu, kuidas see täpselt käib, seda ma ei oska soovitada.
  6. Sõrmeliigesed valutavad ja on paistes

    Et 3x15 skeemiga tehtava jõutõmbe juures sõrmeliigesesse põletik tekib ei ole küll tavapärane. Et sõrmed kergelt valusaks ja krampi jäävad, seda võibolla küll. Kas käe ära löömine või sõrmede tagurpidi väänamine (näiteks halva haarde tõttu mõnel masinal, a'la pec deck või mõni harjutus plokil) on välistatud? Iga harjutuse juures peaks jälgima, et randme asend oleks neutraalne ja haare kindel, sealhulgas ka kangist haaramisel ja kangi tagasi panemisel. Kangiga biceps curlide puhul on võimalik kangi tagasi pannes minuarust sõrmed tagurpidi väänata ilma, et ise arugi saaks. Randmete ja sõrmede väänamise suhtes on jõutõmme vist üks lollikindlamaid harjutusi.
  7. toitumine

    Huvitav isoleeritud ühiskond. Allveelaev, vangla või väeteenistus? Mis on eesmärk, kas kaalu vähendada? Kas joogivesi on vabalt saadaval ja kas pulbrilisel kujul toiduaineid võid omada? Kas väljaspool ametlikke söögiaegu enda taarast juua lubatakse?
  8. Kõhuga probleem

    Tuleks ikkagi Pilatese trenni minna, mis muud.
  9. vormi peale sünnitust

    Mina ei mõtleks nii, et mul on mingi eesmärk ja see on vaja võimalikult ruttu saavutada. Olulisem kui eesmärk on järjepidevus, teekond. Tee seda, mis sulle kõige rohkem meeldib, mis tundub sulle kõige õigem ja pysi oma rutiini kyljes. Kyll need tulemused lõpuks ka tulevad ja kui ka ei tule, oled vähemalt meeldivalt aega veetnud. Muidugi tuleb sinu olukorras kasuks rinnaga toitmine ja pikad tuurid käruga. Tavaline foorumikasutaja ei oma sõna otseses mõttes kaloreid naha seest välja imevat imikut ja tyhja käruga kärutada on ka na imelik.
  10. Kodune treening

    youtube'st leiad erinevat masti treeningkavasid. Seda küsimust on siin ennegi küsitud, otsing võiks sobivaid vastuseid anda. "Otsid terminit kodune treening tagastas 48 tulemust"
  11. Suvega trimmi, vajan mõnd soovitust.

    Puht praktilistel põhjustel tee neid jooksuga samal päeval, peale jooksu. Harjutustega pole mõtet üle pingutada. Mõtle näiteks selle peale, et kätekõverdused iseenesest on "plank" kuhu on käte liikumine sisse võetud. Lõuatõmme mõjub kindlasti seljale, võid varieerida haaret (erinevad seeriad erineva haardega: laialt, kitsalt, peopesad sisse, peopesad välja, hammer grip). Kükist üles hüpped mõjuvad tuharale, seljasirutajale. Kui sealjuures on veel mingi raskus käes, on väga bro. Harrastaja puhul söömise ja treeningute omavaheline täppisajastamine on overkill.
  12. Kõhuga probleem

    Pilatese treening on lordoosi ja rühi vigade parandamise ja seljavalude ravimiseks-ennetamiseks üks kõige tõhusamaid asju maailmas. Lihtsalt lihaste treenimisel ei pruugi mingit efekti olla. Mis on su pikkus ja talje ümbermõõt? Talje võiks olla tervel mehel alla poole pikkusest.
  13. Nipp kuidas koore-tootest valku eemaldada.

    Jutust jääb mulje, nagu toodetaks-kasvatataks tavalisi toidukaupu ökoloogilselt vastutustundlike sotsiaalettevõtjate-entusiastide poolt nullkasumiga. Aga tegelikult see hoopis ongi koht, kus toimub Suurte Firmade Suur Äri. Kui keegi otsib firmasid, kellel on suurim huvi ja võimalus mõjutada uuringuid ning avalikku arvamust, siis tasuks alustada pigem sellest nimekirjast: http://en.wikipedia...._Food_Companies Kogu moodsas maailmas tarbitavatest kilokaloritest moodustavad sportlastele või harrastajatele mõeldud valgupreparaadid nii tühise osa, et see ümardub nulliks. Rahakäibega sama lugu. Ükski M&F ajakirja lehtedel ennast reklaamiv toidulisandite firma ei suuda oma jalga kuskile sinna suure äri ukse vahele suruda ja uuringuid enda kasuks kallutada. Nestle oleks kindlasti väga huvitatud sellest, kui terve läänemaailm ainult paljaste süsivesikutega lepiks.
  14. Kaalust maha

    Sa müüd oma ideed või usku. Nagu enamus meist, mingil määral. Kas ja mis kasu sellest saab, seda ma ei tea, eks sa oskad ise sellele paremini vastata. Võibolla sa ootad heakskiitu oma arusaamistele, võibolla tunned sa muret siinse kaadri viletsate sportlike saavutuste pärast, võibolla tahad tunda ennast olulisena - motivaatoreid võib olla mitmeid. Mis on sinu motiiv siia foorumisse kirjutamisel? Esiteks uuri järele, et mitmenda taseme treener on Otsus ja kui palju tal on olnud õpilasi ja mis kohtade peal Eesti meistrivõistlustel ja mis spordialadel? Teiseks, Otsuse-taat on soliidses eas (Mercola eakaaslane), aga tervis ja füüsiline vorm on tal head. Alles mõne aasta eest võistles veel kulturismiski. Seega ta nooruspõlve eluviisid ei saanud ennasthävitavad olla. Aga mida mina tean Mercolast - seda, et on üks rääkiv pea kes kiidab paleoliitikumi dieeti. Tegelikult ma esitasin selle Otsuse-Mercola vastandumise mitte alternatiivdoktor Mercola laitmiseks ja treener Otsuse kiitmiseks vaid pigem näitena sellise nähtuse kohta nagu Autoriteet. Eks igaühel ole omad autoriteedid, aga sinu omad ei pruugi kattuda minu või kellegi teise omadega. Seega, kui sa toetud kellelegi kes ei ole minu jaoks autoriteet, siis vastavalt sellele ma annan mõttes su tekstile kaalu. Kui sa esitad kaunis jõuliselt mingit teooriat mis minu peas valitseva süsteemiga ei ühti, ega me siis ühele arvamusele ei jõua. Ja ma ise arvan, et esindan uutele ideedele isegi keskmisest avatumat fitness.ee foorumi kasutajat.
  15. Kaalust maha

    Ma olen täiesti 100% nõus sellega, et kõik algab usust. Aga oma ristikäiguga siin sa mitte kellegi usku ei muuda, sest sul pole autoriteeti. Mercolal ka pole. Otsuse ja Dr.Mercola võrdluses jääb Otsuse arvamus ikkagi väga kõvade punktidega peale, sest Dr. Mercola ei ole tõstja. Tühi jutt ilma tõestuseta praktikas ei maksa midagi. Tee oma dieedi baasil medalit vääriv tulemus kohalikul ametlikul kulturismi või jõutõste võistlustel (kui oled treener, võivad sinu hoolealused teha seda sinu eest), ja alles siis on sul alust viidata isiklikule arvamusele ja kogemusele, ja kel soovi võib sinu eeskuju järgida. Sinnamaani oled troll. Viitamine netist (a'la bodybuilding.com) leitud allikatele ei päde, sest me keegi ei tea, mis ainete peal need netivõitlejad tegelikult kasvavad ja youtube video jaoks saab hankida punaseks värvitud puust või plastmassist naljakettaid. Sa võid öelda, et su eesmärk polegi olla suur või tugev, et eesmärk on olla terve. Aga üldiselt inimeste ega sportlaste hirmutamine neerupuudulikkusega ei müü kuigi hästi, sest Eesti rahva tervise probleem nr 1 on ikkagi südame-veresoonkonna jamad ja neid põhjustavad (1) ülekaalulisus ja (2) vähene liikumine (mis kumbki pole jõusaalihuntidele omane). Peale tükki tühja maad järgneb vähk. Neerupuudulikkus on pigem harv surmapõhjus ja tuleb teemaks pigem joomise, diabeedi ja retseptiravimitega liialdamise tõttu. Seetõttu ka neerud pole kulturisti/jõutõstja probleemid, vähemalt mitte naturaalide omad. Kokkuvõttes: Mari Metsalliku jutt ei maksa midagi. Siin on olemas nupp "ignoreeri kasutajat", tüütuks muutuvate kasutajate puhul saab võtta kasutusele.
  16. Toidukava

    Kui sa suht suhkruvaba rasvata kodujuustu asendasid juhuslikult näiteks Tere 0,1% vanilje kohupiimaga, mis sisaldab 14g suhkrut 100g kohta, siis see ei pruugi sinu toitumiskava seisukohalt kohe üldse sobilik vahetus olla. Loe ikka pakil olevat väikses kirjas teksti enne kui taolisi vahetusi teed. Muna saab valmistada mitmel viisil: keedetuna, praetuna, omletina, pudruna. Kui kodujuustule lisada rohelist sibulat, hapukurki, makrat ja majoneesi (majoneesiga tuleb muidugi ettevaaltik olla, kõik poes müüdavatest pole söögiks kõlblikud) saab minuarust ühe maailma parematest salatitest.
  17. rasva lisamise limiit?

    Keha ei tee suuremat vahet, kust allikast on energia pärit. Rasv tuleb enne energiana kasutamist lammutada algosadeks, süsivesikute (ja ennekõike suhkrute) puhul jääb see ära, need ongi energia. Üleliigne energia salvestatakse pekina lipogeneesi teel. Süsivesikud tõstavad veresuhkru ja insuliini taset, mis kiirendab seda ladestamist. Praktilisest poolest. Kui tahta kiirelt energiat (kas siis keha energiavarude taastamiseks või paksuks minemiseks, suurt vahet pole), siis on vees lahustatud glükoosi joomine kõige kiirem tee. Spetsiaalsed joogid on ka müügis, pole vaja kaugelt otsida. Kui rasv oleks energia allikana otsem, kergem ja kiirem tee, kasutataks taastumiseks sulavõid ja omega3 kapsleid. See jutt, et rasv tekitab rasva, sobib modellikooli õpilaste riietusruumi, aga võiks nende seinte vahele jäädagi. PS. Teemaalgataja küsimusele ma vastata ei oska.
  18. rasva lisamise limiit?

    Püha jumal. Sea-, piima- või taimerasva inimrasvaks muundamine on palju keerulisem kui rasva lipogenees Acetyl-CoA-st! Siin ei ole mingit otseteed.
  19. Dieedi mõju südamele.

    Ilmselt mitte, aga sedasi võib tekkida ületreening mis muuhulgas võib anda tunda ebamugavustundena südame piirkonnas.
  20. Probleem rebimistehnikaga

    Ma kahtlustan, et siit foorumist saab suurepärast nõu selle kohta, kuidas biceps curle õige tunnetusega teha ja millist kokteili juua enne ja pärast (biceps curle). Rebimise tehnikat ja nõu on paraku otstarbekam küsida mõnest inglisekeelsest foorumist.
  21. "Toidurevolutsioon" aitab

    Sellest veel paremgi saade on BBC kolmeosaline The Men Who Made Us Fat ja 2.osa LCHF erineb Atkinsist ja Ketost selle poolest, et on neist liberaalsem (Atkins piirab asju mida lchf ei piira, ja lchf puhul ei ole ketoos eesmärk omaette).
  22. "Toidurevolutsioon" aitab

    See raamat - "Toidurevolutsioon" - ongi nö suhkrufoobia raamat. Lühidalt öeldes väidab "Toidurevolutsioon", et tänapäeva epideemiline rasvumine, 2.tüüpi diabeet ja kõrgenenud kolesterool (koos kaasnevate jamadega) on kõik süsivesikutega liialdamisest. Muidugi on seal lihtrahvale parema loetavuse huvides sisulise jutu kõrval ka kõvasti ilukirjandusliku väärtusega pahna, aga noh 10 a4 jagu tihedat teksti ikkagi vast tuleks. Lisaks on seal 20-30 lehekülje jagu viiteid uuringutele. Lihtsam kui kõike siia foorumisse ümber trükkida on võtta raamatukogust see raamat.
  23. Küsimus toidulisandi kohta.

    Bingo, küsija ongi 16 aastat vana Küsijale: aeg on lapsepõlv ära lõpetada ja täiskasvanud inimese moodi sööma hakata.
  24. Arvata on, et pidutsemine ohtra alkoholiga hästi ei mõju. Aga kuna jutust saab aru, et sina sinna midagi parata ei saa, sest alkohol, pealekas ja snäkid ronivad vägisi suhu, siis pole ju vahet, kuidas ta mõjub.
  25. Suured reied

    Kui palju neid sentimeetreid sul seal on ja äkki saaks pildi? Muidu on seda situatsiooni uskumatult raske ette kujutada (alakaal, rasvaprotsent ebanormaalselt madal, ja samas probleem reite paksusega. Ma kahtlustan, et sul on mingi kõver peegel.
×