Jump to content

salasilm

Kasutajad
  • Sisu loend

    265
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    9

Koik salasilm postitused

  1. Treening kava ja treening sagedus.

    Oskari fullbody kavad on täiesti minu maitse järgi. Ja kui tahad lihaseid (jõudu) kasvatada, siis ära unusta korralikult süüa. Käi iga paari nädala tagant kaalul ja kui kaalu juurde ei tule, siis järelikult oled kaloridefitsiidis ja kasvada ei saa. Kuuga 0,5..1 kilo võiks stabiilselt ikka juurde tulla sinu kaalu juures, ütleme kuni sinnamaani kus sa 65 kilo kaalud.
  2. Vajan abi kõhust vabanemisel.

    Kaal ju iseenesest pole suur. Kui kaua sa bodypumpi juba teinud oled, äkki on treeningust saadav kasu tulemata veel? Ja kas sa oma vööümbermõõtu ei tea öelda?
  3. Mida arvate jõunäitajatest?

    Leidin sellise lingi http://www.exrx.net/...thStandards.htm Konventeeri oma kilod poundideks ja saad teada, mida arvata.
  4. Kuidas mõelda efektiivsemalt?

    Su jutt pole niivõrd selgemast mõtlemisest vaid pigem demagoogiavõtete kasutamisest oma argumentide selgitamisel. Need pole mõtlemise, vaid suhtlemise osad. Igaüks võiks neid teada: http://et.wikipedia.org/wiki/Demagoogia Inimestele on demagoogiavõtete kasutamine igapäevaelus saanud nii harjumuspäraseks, et nad ise seda harilikult ei märkagi. See pole teadlik tegevus, sest õpitakse need võtted juba varases lapseeas isalt-emalt ja mängukaaslastelt koos emakeelega. Demagoogia teadlik kasutamine on üsna võimas riist ja diplomaatide koolis ilmselt on see üks baasõppeaine. Tõde pole üks ja lõplik vaid sõltub ka vaatepunktist. See pole paraku paljudele aktsepteeritav. Enda seisukoha peale surumise vajadus internetifoorumis on selgelt Ego probleem. Samas, paradigma muutumiseks on vaja teisitimõtlejaid. Kui kõik teisitimõtlejad sohu tampida, siis seda ei toimu. (See muidugi ei pea tähendama igasuguse lolluse aktsepteerimist uue paradigmana).
  5. Kõikvõimas KÜKK

    Mul oli siin mingi väike idee taga küll, aga pean tunnistama et eks ta on vägagi vaieldav ja kõikvõimalikel juhtudel ei pea paika. Küki teemas ei ole mõtet selle üle arutleda.
  6. Kõikvõimas KÜKK

    Võib teha nii ja naa. Lihas ei hakka kasvama nagunii vahetult treeningu ajal vaid alles peale trenni lõppu kui varud organismis on taastunud. Kui trennipäeval on kavas kükk, siis seda tuleks teha enne teisi harjutusi selle pärast, et suuremaid lihaseid treenitakse varem kui väikeseid (siin ei arvestata seda, kui arenenud on üks või teine lihas sinul konkreetselt vaid üldist lihaste proportsiooni nii, nagu loodus selle üldjoontes ette on näidud). Aga kui trenni iseloom on olla ringtreening siis võib kükki teha ka osana ringtreeningust. Üldiselt tuleb vist õlga treenida enne triitsa, sest triitsa treenimisel on kaasatud mingil määral ka õlg, aga mitte vastupidi. Seega kui triitsa treenimisel õlg juba mingil määral ära väsitada, ei saagi hiljem enam õlga normaalselt treenida.
  7. Lisaks veel see, et küsitluslehe täitmine ei tähenda veel, et see täideti ausalt. Tuleb meelde kuidas me pidime õppeaines "Sotsioloogia" käima terve kursusega linna peal inimesi küsitlemas. Igaüks pidi küsitlema kümmet teatud parameetritele vastavat kodanikku. Paraku oli väga raske sobivaid kodanikke leida. Seetõttu juhtus nii, et- vastavalt tudengi usinusele- 2..5 küsitluslehte täideti ausalt ja ülejäänud ühika seinte vahel. Sellega asi ei piirdunud: meie õppejõud avaldas hiljem selle küsitluse tulemustele põhineva teadustöö.
  8. Dringi definitsioon on 10g absoluutset alkoholi: http://www.alkoinfo.ee/et/kogused/mis-on-alkoholiuhik
  9. Seljaprobleemid

    Sporditraumast tulnud seljavalu põhjuseks ongi diski prolaps kõigest umbes 5% juhtudest. Soovitaks lugeda seda juttu lihaste düsbalanss ja terviseriskiga harjutused ja eriti hoolikalt alates 4. leheküljest.
  10. 5x5 workout

    Juurde ei pane alati, vaid ainult siis, kui oled mingi raskusega 5x5 ära teinud ja sealjuures soliidse tehnikaga. Ehk kui seeriaks kujuneb 5+5+5+4+3 siis järgmine kord raskust ei tõsta. 5x5 on algajate programm, kui kükid juba nii umbes 1,5x enda keha raskust, siis 5x5 ei tasu enam teha.
  11. 5x5 workout

    50 kiloga vehkimist pole 5x5 kava juures kauaks - kui jaksad jõutõmbes 1x5 seeria ära teha siis järgmine kord pead +5 kilo juurde panema. See teeb 4 nädalaga (=6 "B" trenni) +30 kilo. Sama aja jooksul peaks kasvama kükk samuti 30 kilo ja muud tõsted poole vähem 15 kilo. Pikas perspektiivis on see kava kindlasti liiga optimistlik. Kui olla paar kuud treeninud, nii et raskused on juba küllalt suureks läinud, siis tulevad ka paigalseisud ja mida halvem on puhkus ja toitumine, seda karmimad need olema hakkavad. Ehk ei ole mõtet seda kava suure hurraaga terveks aastaks ette välja printida vaid pigem koostada trenni lõpus ülejärgmise trenni plaan. Teen ise ka 5x5 kava, sest mulle meeldib selle kava lihtsus. See paar kuud suht kergete raskustega pidada olema vajalik algajale õige tehnika kinnistamiseks.
  12. Uue fitness.ee foorumi bugilist

    Adblock peidab selle ära kui käsitsi lisada "Preferences" alt rule: fitness.ee###branding
  13. Ostukohtade kohta pean mainima, et vastav letiots (proteiinid, kreatiinid) on olemas minu "kodupoes" mis kuulub Comarketi ketti. Omaarust ma olen ka mingis muus tavapoes sellist kraami müügil näinud. Ma ei kujuta ette, kui palju neid sealt ostetakse võrreldes muude kanalitega, aga kui sobiv toode on kohalikus poes riiulis olemas, siis on üsna lihtne see sealsamas oma ostukorvi panna kanafilee ja kohupiima kõrvale, selle asemel, et minna seda veel eraldi internetist tellima ja siis postiljoni ootama jääda. Eestiülesele küsimustele ma parem ei üritagi vastata- minu vaade piirdub kohaliku jõusaaliga.
  14. Kaalustopp ja olen alakaaluline

    Ainuüksi rinnalt surumise pink, tõstekang+kettad ja lõuatõmbe kang on ka päris hea variant. Kangid, kettad, hantlid, sangpommid ei kulu mõnekümne aastaga ära hoolimata kasutustihedusest. Vt. seda algajate kava http://www.fitness.ee/treeningkavad/50 - polegi palju muud tarvis ja kõige olulisemad harjutused on kangiga. Kavas olevad trenasööri harjutused vast on lubatud asendada ka harjutustega hantlitega, kangiga või keha raskusega. Kui on ka küki puur, siis on tegu juba parema jõusaaliga kui see, mis minul on kasutada. Mina saan teha kükki ainult rinnale võtuga ja see pole minuarust nii lihtne kui kükipuuris seljale võtt. Siin kavas on lause mille tähtsust ei tasu alahinnata: Ürita lisada raskust iga nädal 2,5-5 kg kaupa. Kui jaksad ühe raskusega 5x5 seeriat ära teha, siis lisa järmine kord 2,5 kilo juurde (võid lisada 5 kg, kui tunned, et varu on uhkesti). Kui kohalikus jõusaalis pole väikseid 1,25 kg kettaid millega saaks teha raskuse lisamisi 2,5 kg kaupa, siis osta omale isiklikult need kaks ketast ja võta trenni kaasa.
  15. SEB sügisjooks ja kuu ajaga vormi

    Minuga läks nii, et suurendasin juulis märgatavalt intensiivsust (nii kilometraazi kui kiirust), ühe trenni jooksin ka läbi kergema valu ja sain tulemuseks ägeda achilleuse kõõluse põletiku mõlemale jalale. Jooksin korralike jalanõudega ja pulsikella järgi aeroobses tsoonis, aga järelikult jalad pole siiski jooksmisega piisavalt harjunud. Peale seda oli vajalik anda jalgadele täielik rahu ja seega ka sügisjooksu registreering tuli tühistada. Siiamaani on hommikuti ilmamuutus (nagu näiteks täna, orkaan Katia saabumispäeval) achilleustes tunda. Et asi päris krooniliseks ei jääks, ei julge jooksmist uuesti alustada varem kui järgmisel kevadel. Niikaua teen siis aeroobset trenni ratta või sõudeergomeeri peal. Või ei tee üldse. Viga oli see, et ma millegipärast arvasin, et võib joosta nii, et veri ninast väljas ja võimalikud vigastused lähevad minust mööda. Aga praegu ma vaatan näiteks sellele artiklile hoopis teise ja austavama pilguga: http://www.trimm.ee/article/jooksja-olulisemad-vigastused . Loll pea on kerele nuhtluseks.
  16. Stronglifts 5x5

    Siit saab stronglifts 5x5 kava https://spreadsheets.google.com/viewform?fo...5SFhiRlFwdUE6MA . Seeriate vahel taastumiseks on ette nähtud vist 1 minut. Oletades, et 5 korduse tegemiseks kulub samuti 1 minut, peaks 1 harjutuse peale kuluma 9 minutit. Jõutõmbele kulub 1 minut, sest seda tehakse vaid üks 5 kordusega seeria. Harjutuste vahele jäteks 5 min taastumist, see sisaldaks ka kangi ja ketaste ringi tõstmist. Sellise arvutuse korral võtaks puhas stronglifts 5x5 trenn jõutõmbe päeval aega 29 minutit ja rinnalt surumise päeval 37 minutit. See on puhtalt teoreetiline arvutus muidugi, ei tea, kas praktikas õnnestuks nii teha. Mõnikord ikka vast pead kükipuuri, kangi või ketta järel ootama või siis nina nuuskama. Igatahes teema algatajal soojendusseeriateks ja venituseks eriti aega ei jää. Pikas parspektiivis ilma soojenduseta ilmselt trenni teha ei tohi. Ma arvestaks kah ikka 1 tunniga. Täpsustan, et Stronglift 5x5 kavas on ainult kükk 3 korda nädalas. Ülejäänud 4 harjutust vahelduvad kahe kaupa üle ühe treeningu e. esinevad sõltuvalt nädalast 1-2x nädalas. Aga põhimõtteliselt jah, iga kord on 3 rasket harjutust. Kui aega oleks ekstreemselt vähe, ma muudaks stronglifts kava nii, et teeks 2 harjutust: iga kord kükki ja üle ühe korra siis jõutõmmet või rinnalt surumist. Overhead pressi ja Barbell row jätaks seega välja. PS. Endal ka aega vähe ja ise üritan ennast vormis hoida järgmise koduse ringtreeninguga: Lõuatõmme 5-10, Kükist üles hüpped 10, Kätekõverdused 10, Kõhulihastele "jalgratta" harjutus 10-20. Harjutuste vahel puhkust ei tee, aga iga ringi lõpus on puhkus 2 minutit. Ringe teen viis. Koos soojenduse ja venitusega saab ligikaudu 45 minutiga hakkama (aga kui aus olla, siis pole eriti täpselt kella vaadanud - teen harjutused ära, venitused otsa ja kütan dusi alla).
  17. Küsimused massikava kohta

    Et siis näiteks nagu see http://www.fitness.ee/treeningkavad/50 ?
×