Jump to content

salasilm

Kasutajad
 • Content count

  265
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

salasilm last won the day on September 22 2013

salasilm had the most liked content!

Community Reputation

66 Tasub teda kuulata

About salasilm

 • Rank
  Kasutaja
 • Birthday 04/20/1976

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Male
 1. Sooviks nõu jõusaali treeningu alustamisel

  Jõu areng põhineb kolmel asjal: trenn, taastumine, toitumine. Vahet pole, millist kava sa täpselt teed, kui taastumine ja toitumine arengut ei toeta, ega siis arengut ei tule ka. Seega vali: A ) kui tahad lihaseid kasvatada: Vii toitumine ja taastumine sellele vastavaks. Grammi kaupa portsjonite kaalumine on rahvasportlase jaoks overkill, aga kaloraaž peaks olema plussis ja suure plaanis tuleks süüa puhtalt. Treeningutest taastumise huvides peaksid Bodypumpis kindlasti raskusi oluliselt vähendama; või ehk isegi selle millegi kergemaga asendama (aeglase ja ühtlase pulsiga tegevusega). B ) kui tahad jätkuvalt kaalus alla võtta: Siis on vormi säilitamiseks su praguse füüsise juures Bodypump ideaalne. Igasugune muu jõutreening sinna otsa veel lisaks on peamiselt lihtsalt oma aja raiskamine.
 2. Miks kaal ei lange?

  Üks-kaks kilo paari päeva jooksul sinnatänna tuleb vee tasakaalu muutumisest, mitte rasvast. Nimelt, kilo rasva kasvatamiseks kulub umbes 9000 kcal (ja vastupidi, ühe kilo rasva kaotamiseks tuleb olla 9000 kcal-iga miinuses). Vaevalt, et sa ühe nädalavahetusega 9000 kcal üle oma baasainevahetuse süüa jaksasid.
 3. Sooviks nõu jõusaali treeningu alustamisel

  Neid kahte asja sa korraga väga edukalt teha ei saa. Võta kõigepealt see üleliigne 7 kilo maha ja alles siis hakka lihaseid kasvatama. Lisaks "Stronglifts 5x5" on algajatele jõu arendamiseks olemas ka programmid "Starting Strength" ja "Wendler 531" mis on ehk isegi paremad. Aga ikkagi, söögiga närutades (ehk dieedi ajal) pluss veel Bodypumpiga ennast kurnates jääb nende kavade uhke lineaarne progress küllaltki lühikeseks.
 4. Sügiskülv ajab segast

  Mis sa mõtled selle all, et "ei anna üldse nõu"? Kas seda, et ei käi foorumisse juhuslikult sisse sadavatele algajatele põhitõdesid õpetamas ja "Revitalisatsioon.." raamatut ümber jutustamas? Kas tal peaks olema seisusest tulenev kohustus nõu anda? Ma ei arva nii. Seni kui sul on maksvatest klientidest järjekord ukse taga on rumalus käia veel vabast ajast foorumeid mööda kolamas ja tasuta nõu jagamas neile, kes pole viitsinud (piltlikult) isegi kingapaelade iseseisvat sidumist ära õppida.
 5. Ei saa aru, miks ei teki lihasmassi

  Ilmselt on asjasse segatud kasutaja "Talikülv", kes registreeriti täna kell 14:00. Kasutajanimi "Kevadkülv" ilmselt tuleks ka juba valmis panna. NB. Nagu niuhti on täiseti süütu kasutaja teema trolli provokatsiooni tulemusena teemavälist jura täis kirjutatud.
 6. Sügiskülv ajab segast

  Sa vist oled IT-ga kokku puutunud pelgalt teoreetilises plaanis ja sedagi väga põgusalt?
 7. Sügiskülv ajab segast

  Sellisel juhul puuduks sul võimalus vaadelda seda veateadet ehk sa vaevleks teadmatuses, miks on nooled nähtamatuks muutunud. Ehk kõik on korrektne. Ma arvan, et Sügiskülv poolt minevikus antud hääled võiks kah süsteemist maha kustutada.
 8. Kust osta jõusaali jalatseid?

  Kas see on retooriline küsimus? Esiteks on inimesel on selline refleks, et kui jalgealune on ebakindel/pehme, siis päris maksimaalset jalgade jõudu närvisüsteem rakendada ei luba. Seega kui jõusaalis on kavas teha näiteks kükki või jõutõmmet submaksimaalsete raskustega, peab talla ja kanna alune olema kõva. See tähendab kas paljajalu olemist, või siis polsterdamata õhukese tallaga jalanõud (ketsid, tennised, five fingers, jõutõmbe sussid) või siis kõva tallaga jalanõud (tõstekingad). Ketsid/tennised aka chuck taylor's on selline kuldne kesktee harrastaja jaoks. Kui jalgade peal seistes trenni ei teha ehk kasutatakse masinaid, võib kasvõi kontsakingaga trenni teha (aga see, et sa seda teha võid, ei tähenda, et sa seda tegema peaksid). Teiseks vaadatakse nooblimates jõusaalides viltu, kui sa lased seal ringi paljajalu potentsiaalse jalaseenega või siis higise sokiga. Sokk pole ka kuigi turvaline variant, sest võib olla libe, Esteetiline probleem ka.
 9. Poks+massi juurde

  Kui keha tahab kasvada siis tuleb rohkem kilokaloreid anda ehk tuleb rohkem süüa. Näiteks: "Jogurt/banaan" ma saan aru, et see tähendab jogurt VÕI banaan? Banaan ja jogurt üksi ega ka koos pole suuremad massikasvatajad. Selle asemel sega kokku parem jogurt, kohupiim/kodujuust, banaani tükid ja kaerahelbed (kui raatsid, siis müsli) ja seda segu keera kõht korralikult täis. Tee hommikusest pudrust reegel, suurenda kogust umbes sinnan, et mis kõht vastu võtab ja sellele pudrule pane supilusikaga pähe korralik võisilm. GOMAD päris raudkindlalt töötab, aga seda harrastades pead arvestama, et pidev vetsus käimine tüütab ära (kusepõie suurus on üpris standardne 1/3 liitrit, ja see ei ole kahjuks treenitav). Aga kui koolis on lõunasöögi kõrvale piim siis igatahes võta 3+ klaasitäit. Ja prae kõrvale söö alati leiba. Ma ei ütleks, et poksi trenn või vabavõitlus on aeroobika, pigem peaks ta olema nagu intervalltreening. Oleneb muidugi täpsemalt treenerist, treenijast ja trenni iseloomust, aga tavajuhul pole võitluskunstidele lisaks eraldi lihastrenni vaja teha (va aikido, taichi ja muud ravivõimlemised). Kas peale trenni lõppu higine oled? Kas trenn hingeldama ajab? Kui ei, siis äkki peaks trennis lihtsalt julgem ja pealehakkajam olema.
 10. Kust osta jõusaali jalatseid?

  Prismast saab suurepärased "Chuck Taylor"-site kloonid.
 11. Reputatsioonipunktid

  Selle asja eesmärk on see, et kaks-kolm sõpra (kas siis reaalset või virtuaalset) ei hakkaks omavahel üksteise reputatsiooni üles kütma. Mis on ka mõistlik mõte. Aga ka seda saab ära lollitada - jagadki juhuslikkuse alusel neid suvalistele ja siis natuke sagedamini omadele. Samas sellist mudelit rakendades tekib risk, et kui tuleb algaja ja küsib, et "mida jõusaalis teha", siis ühed soovitavad 5x5, teised 3x12 ja kolmandad crossfitti ja lõpuks hääletatakse nõrgema massiga seltskond maha. Ehk siis foorum läheb väga enamuse nägu. Muidugi tuleb sellisel juhul vaadata ka foorumi pealkirja, kui selleks on BB.com siis polegi ju mõtet hakata seal tai chid, suhkrudieeti ja islamiusku propageerima. Foorumimootoritesse on need mehhanismid reeglina pakendatuna moodulitena saada tänapäeval. Võimalik, et piirangute peale keeramiseks on adminnil vaja mõned linnukesed panna ja kõik. Halvemal juhul ei saa midagi teha. Siis on mõistlik see reputatsioonivärk üldse lihtsalt prügikasti visata, sest see mis siin praegu toimub, on asja väärkasutamine.
 12. Reputatsioonipunktid

  Reputatsioonipunktide asja võiks natuke kõbida. 1) Igal kasutajal peaks olema fikseeritud maksimaalne arv punkte mida ta 24 tunni jooksul saab anda. Näiteks 10 (plussid ja miinused kokku). Milleks? Praegu on need reputatsioonipunktid väga "odavaks" muutunud. Keegi jagab neid siin lihtsalt selle eest, et sa lihtsalt midagi viitsisid kirjutada. 2) Uus kasutaja peaks esimesed päevad (näiteks 7 päeva) olema ilma reputatsiooni jagamise õiguseta. Milleks? Et keegi ei teeks uut kasutajat lihtsalt reputatsioonipunktide pärast. Kui reputatsioonipunkte annavad juhuslikud läbiastujad, siis see ei täida ka eesmärki. 3) Jagatavate reputatsioonipunktide lae võiks panna sõltuvusse inimese enda reputatsioonist (vähemalt üks lävi: ise negatiivset reputatsiooni omades neid teistele anda ei saa)?
 13. See sõtlub suuresti olukorrast ja rahakoti paksusest. Kõige keerulisemad cased lahendavad Hiina ja India vangivalvurid, kellel on käepärast sajapealised orjakarjad, koos mõne arvutiteadliku sõbraga. See on kombinatsioon orjatööst, social engineeringust ja tehnilisest lahendusest. Kui sa MUD mängus kelleltki konverteeritava raha eest kalli artifakti ostad, siis see võib olla vangide kaevandatud asi. Kõige lihtsamad klikkimise cased lahendab koolipoiss apache veebiserveriga kaasnevat command line utiliiti "ab" sobivalt konfides ja õiges maailmajaos asuva proxy tagant daemonina käivitades. Lisatud. Vahend sõltub ka eesmärgist. Tekib küsimus, et miks tahetakse Facebooki lehele fänne- kui selleks, et facebooki leht või domeen hiljem kellelegi kasudega maha müüa, on vahendid ühed (su fännid on fake kasutajad, robotid). Selleks, et päriselt oma toote läbimüüki suurendada, on vahendid teised (sa palkad PR inimese või firma, kelle eriala on social networking ja need korraldavad tarbijamänge, küsitlusi, korraldavad reklaamide paigutamist jne).
 14. ... aga nad ei arvestanud asjaoluga, et Revalis on saun olnud juba viisteist aastat
 15. BTW, kui kellelgi on vaja robotit mis genereeriks pageview'sid, kas siis näiteks youtube videotele või siis tõstaks neti kommentaaride reitingut, siis saab seda minu käest tellida.
×