Jump to content

NKNY

Kasutajad
  • Sisu loend

    3
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

NKNY

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 21.06.1995
  1. Tervist! Olen 18-aastane noormees, regulaarset jõusaali trenni hakkasin tegema 14-aastaselt. Kõik sujus hästi, kuid treener pani liigset rõhku rinnalt surumisele, mida tegin pea iga trenn, ning 0 rõhku venitusele - umbes aasta pärast trenni alustamist hakkas rinnalt surudes küünarnukis närv liikuma oma kohalt välja, mis suurte raskuste korral tekitas ka valutunde (Snapping triceps syndrome?). 2011 märtsis läksin üle Revalisse ning seal katsusin mitte teha harjutusi, mis tekitasid küünarnukis ebamugavust - venitasin, algul vähe, mida kauem käisin, seda rohkem, kuid ikka mitte piisavalt. Eelmise aasta märtsis-aprillis tekkis aga algul ühte küünarnukki ning seejärel ka teise küünarnukki pinge ning lihas ei lõdvestunud - valu tekitab raskete esemete tõstmine, arvutiga kirjutamine. Oletasin, et tegemist on mediaalse epükondiliidiga, kuid tavalised internetis olevad ravimissoovitused ei aidanud). Käisin spordiarst Voronetski, neuroloogi, ortopeedi, massööride ning pikaajaliselt ka nõelraviarsti Tiigi juures. Neuroloogi ja ortopeedi sõnul pidi minuga kõik korras olema, massöörid ning nõelraviarst leidsid, et kogu keha on väga pinges (mida ta ka on), visiidid nende juurde mingit pikaajalist (rohkem kui 2 päeva leevendust) tulemust ei andnud. Eelmise aasta aprillist pole sporti enam korralikult teha saanud, küll üritasin jaanuaris käia ainult aeroobset trenni trenažööridel tegemas, eelmine kuu käisin ujumas ning rattaga sõites ning tegin regulaarselt venitust, nagu oskasin, kuid oluliselt paremini ennast ei tundnud. Vastupidi, seoses vähemliikuva eluviisiga (arvuti vms) viimased 1.5 aastat on tekkinud ülaselga ja kaela põletik, millest ei oska ka enam lahti saada. Tiik ja 1 massööridest ütlesid, et tegemist on arvatavasti sisemise pingega, mida ma peaks kuidagi leevendama, sest "ometi pole normaalne, et kõik nii pinges on", kuid see valu ja ebamugavus, mida ma tunnetan, tekitavad just stressi juurde. Oskate äkki aidata või öelda, kelle poole võiks pöörduda? Aitäh! tl;dr Pinges sisemised küünarnukilihased Põletikuline ülakeha ja kael Keegi, kellega olen kokku puutunud, ei oska aidata. Vajan abi
  2. Vajan Teie Abi

    Tervist! Olen 16-aastane noormes kehamassiga 70kg. Käin praegu jõusaalis viiendat aastat. See aasta tuli mõte proovida toidulisandeid (Kuna lihased enam eriti ei kasva, tulemused eriti ei muutu). Tahtsin osta ON Whey Gold. Kuid mu vanemad keelavad mul seda osta, kuna arvavad, et see on organismile ebatervislik/ohtlik. Neile ei sobi mingid argumendid nagu "kui te lubate mul juua piima, siis miks ma ei või seda juua". Käisin mõni aeg tagasi kadriorus spordiarst Voronetski juures - tema ütles, et ma võin seda võtta. Kuid ema ütles, et tahab, et ma küsiksin seda veel ühe spordiarsti käest. Registreerisin siis ennast audentese Sportmed AS terviseuuringule, mille 1 osa oli ka vestlus spordiarstiga. Käisin täna seal ära. Selgus, et see "spordiarst" ei osanud mulle öelda mitte midagi minu küünarnukide ja vasaku õla probleemide (vb vigastuste kohta), tegeleb ainult vere ja hingamisega, ütles, et 2/3 trennist peaks olema kardio ning tema arvates ei tohiks ma tõsta raskuseid, mis ületavad 30 kg. Toidulisandite kohta ta ütles, et minuvanune ei tohiks neid tarbida. Ootan Teie abi, soovitusi, arvamusi ning heade spordiarstide nimesid. Ette tänades, Norman
  3. Whey Gold + piim

    Tervist! On plaanis osta Whey Gold Standard. Mul on teile 2 küsimust: 1) On ju mõtet juua Wheyd koos piimaga (Vadakuvalk+kaseiin)? 2) Milline on parim Whey maitse koos vee/piimaga? Ette tänades, Norman
×