Jump to content

taavi00

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

taavi00

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 09.01.1991
  1. Kava

    Nonii...leian, et paras aeg teema jälle üles võtta. Plaan siis jälle korralikult vormi koguma hakata ja otsustasin ühtteist jälle kombineerida. Siinkohal olgu öeldud et eelmine kava täitis oma eesmärgi väga hästi, milleks oli lihaskasv ja jõu arendamine. Sai kaks korda läbi tehtud, küll mitte järjest, aga siis kevadel ja sügisel. Programmide vahepeal sai koormused maha võetud ja tegelesin lihtsalt vormis hoidmisega,ehk siis kindlat eesmärki polnud püstitanud. Treeninguks olid siis jooks ja jõusaal enamjaolt baasharjutustega . Nüüd selle aasta algusest ka vahelduva eduga treeninud...aga kuna vigastused kimbutavad ei ole saanud korraliku kava järgi treenida...vaid teinud rohkem neid harjutusi mida teha oli võimalik. Kuna jalavigastused viisid mind ujumise juurde siis on ka see endiselt ilusti uues kavas sees. Uue kava eesmärgiks siis olen seadnud korraliku füüsilise vormi saavutamise milleks on toonuses keha, väga hea sooritusvõime ja kaalu langus ca 2-3kg (hetkel kaal 70kg juures). Samas üritan ka jõunäitajaid soliidsed hoida  Kuna just hiljuti vigastasin jõutõmbega alaselga ei ole 100% kindel millal kavaga saan täiskoormusel alustada aga loodetavasti paari nädala jooksul. Vahepeal siis plaan rõhku panna süvalihaste treenimisele ja ujumisele (HIIT). Jõusaalis plaan ratast ka vändata, ehk hoiab jalga ka kenasti toonuses  Taastumisega seoses ootan ettepanekuid erinevatele harjutustele mis alaselga ei koorma, ehk siis ülakeha harjutused lisaks lõuatõmbele jne. Kuna jalga ei taha ka unarusse jätta, peaks siin mõni nädal ka midagi kerget jalgadele tegema. Ise loodan jalapressi peale, et ehk ei koorma liigselt alaselga. Aga kava ise siis põhineb endiselt baasharjutustel(otsustasin siis ujumist HIIT stiilis kasutada ): 1. Päev: Power clean 3x8 Rinnalt surumine 3x8 Kükk 3x8 Lõuatõmbed 3x8 Trenni lõpus ka kõht ja alaselg 2. Päev: Ujumine: 10-15 min soojendust rinnuli, millele järgnevad 50m lõigud (vähemalt x5) krooli puhkeajaga 45-60 sek. Hiljem lõdvestuseks veel 10-15 min rinnuli. 3. Päev: Jõutõmme 3x8 Seistes surumine 3x8 Eeskükk 3x8 Lõuatõmbed 3x8 Trenni lõpus ka kõht ja alaselg 4. Päev: Ujumine: 10-15 min soojendust rinnuli, millele järgnevad 50m lõigud (vähemalt x5) krooli puhkeajaga 45-60 sek. Hiljem lõdvestuseks veel 10-15 min rinnuli. 5. Päev: Hang clean 3x8 Rinnalt surumine 3x8 Kükk 3x8 Lõuatõmbed 3x8 Trenni lõpus kõht ja alaselg 6. Päev: Ujumine: 10-15 min soojendust rinnuli, millele järgnevad 50m lõigud (vähemalt x5) krooli puhkeajaga 45-60 sek. Hiljem lõdvestuseks veel 10-15 min rinnuli. 7. Päev: Üks päev siis ka puhkust Ütleme nii et kuna eesmärk on oma mugavustsoonist välja saada siis ka sellega peaks kava hakkama saama  Siin mõned nädalad olen kava ka juba kergelt kasutanud,küll mitte päris ülal mainitud jõusaali harjutustega, aga stiilis Jõusaal-ujumine-jõusaal jne.. Ja kuna ennist mainisin et hetkel teeb selg kergelt muret ja ei saa konkreetsete harjustega tegelda, olen avatud kriitikale, et kava mitmekesisemaks muuta alternatiivsete harjutuste näol. Ma ise tahaks midagi jõutõmbega ette võtta kuna mul see koormab selga ikka korralikult. Tõenäoliselt jääb tehnika taha kinni (komme on tagumikku liiga kõrgele tõsta), aga võiks siiski millegagi asendada.
  2. Kava

    Tere Üle pika aja olen jälle jõusaalis ja silma jäi FAAS 1 treeningu artikkel. http://www.fitness.ee/artikkel/1162/kuidas...alju-lihasmassi Kuna ise olen ka baasharjutuste fänn siis otsustasin kava tegema hakata, mõnda aega olen kava üritanud teha varieerides harjutusi, et sobivaim leida. Lisaks lugesin soovitusi seeriate arvu ja korduste kohta ning lõpuks siis panin midagi sellist kokku: ESIMENE PÄEV Kükk 4 x 5 Surumine lamades 4 x 6 Kangi rinnale võtmine 4 x 6 Tõmme hantliga ettekallutades 4 x 6 Kõht 4 x max TEINE PÄEV Lõuatõmbed 4 x 6 Kükk 4 x 5 Surumine seistes või svungimine 4 x 6 Jõutõmme 4 x 3 Alaselg 4 x 8-10 KOLMAS PÄEV (Natuke vastupidavust) Kükk 4 x 8 Surumine lamades (Surumine kaldpingil?) 4 x 8 Tõmme hantliga ettekallutades (Tõmme kangiga vastu kõhtu kummargil?) 4 x 8 Kõht 4 x max Hüppenöör 4 x 200 KERGE KOORMUSEGA NÄDAL ESIMENE PÄEV Kükk 4 x 3 Surumine lamades 4 x 4 Rinnale võtmine 4 x 4 Tõmme hantliga ettekallutades 4 x 4 Kõht 4 x 6 TEINE PÄEV Lõuatõmbed 4 x 6 Kükk 4 x 3 Surumine seistes või svungimine 4 x 4 Jõutõmme 4 x 2 Alaselg 4 x 8-10 KOLMAS PÄEV Kükk 4 x 3 Surumine lamades 4 x 4 Tõmme hantliga ettekallutades 4 x 4 Kõht 4 x max Hüppenöör 4 x 200 Mõned küsimused harjutuste tehnilise poole pealt ka...kükki korral piisaks kui reis enamvähem paralleelne põrandaga? Ja rinnale võtmine...kui kang rinna peale saadud siis kui sügavale kükki peaks laskma et see rinnalevõtt nii öelda sujuvam oleks. Eks ma olen üritanud igast videosid ka leida ja ja artikleid lugeda, kuid selget pilti pole saanud. Ehk siis nii kuidas mugavam või kuidas? Ette tänades
×