Jump to content

Janis56

Kasutajad
  • Sisu loend

    2
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Janis56

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 14.05.1984
  1. Küsimus massi tõstmise osas?

    Treeningperioodil jääb tõesti sellest 2500 kcal väheks, aga sellise intensiivsusega trenni ei ole ma koguaeg teinud! Kuna põhitöö on kontoris ja veel paar aastat tagasi oli füüsiline koormus minimaalne, samas kui toitumises olen alati olnud suure söömaga, siis rasva oleks võinud ikka koguda, aga ei tulnud midagi juurde. Tavalise toiduga läheb raskeks seda 4000 kcal saavutada, et uurin siis infot erinevate lisandite kohta, hetkel võhik sellel alal. Eks siis peab samuti suure osa aeroobsest treeningust asendama jõusaaliga ja lihtsalt proovima! Tänud igatahes vastukaja eest!
  2. Tere! Olen lugenud enamuse kaalu tõstmise teemadest läbi, aga siiski sõnastaksin lihtsa küsimuse, enne aga kerge sissejuhatus, miks selline küsimus tekkis. Olen 25. aastane 178 cm pikk ja ligikaudu 70 kg raske, ehk siis kehalt kiitsakas (ektomorf)! Jõusaalis ei ole ma kunagi käinud, kuid tegelen juba mõnda aega jooksmisega (norm. oludes 50 km nädalas) ja rattasõiduga (ligikaudu 200 km kuus)! Igapäevaselt tarbin kusagil 2500 kcal, olenemata sellest, kas on treeningperiood või ei ole ( talvel külmaga, nagu on olnud selle aasta esimesed 2 kuud, trenni ei tee)! Toitumises olen eeskuju võtnud päris palju fitness.ee artiklitest ja soovitustest, ehk siis vajalikud ained saan kätte! Olen proovinud paari kuu jooksul tarbida ka üle 3000 kcal, aga massi ei lisandunud, tundus et isegi rasva arvelt mitte! Rohkem süüa väga ei suuda, sest juba 3000 kcal oli paras ettevõtmine! Tundub, et ainevahetus on niivõrd kiire, et kehasse ei jää sellest toidust suurt midagi! Mõni aasta tagasi ühe kergejõustikutreeneriga rääkides küsisin, et kui ma alustaksin jõutreeningutega, kas oleks reaalne saada juurde 10 kg. Treener vastas, et minu kehatüübi puhul võiksin saada vast 2-3 kg juurde, mitte rohkem! Küsimus siis foorumikasutajatele, kas treeneri jutt õige või on kellelgi jagada vastupidiseid reaalseid kogemusi? Ausalt öeldes on raske uskuda, et sellised peenikesed lihased võiksid kasvada oluliselt suuremaks!
×