Jump to content

kalmer87

Kasutajad
 • Content count

  220
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutraalne

About kalmer87

 • Rank
  Kasutaja
 • Birthday 11/30/1987
 1. Mitu grammi on 15ml Kreatiinis või Dextros?

  Üldiselt on pakenditel ka need suhted kirjas.
 2. Õhtune treening

  Esimesel juhul on sul õhtu vaba aga teisel juhul saad peale päevaseid tegemisi kauem puhata.
 3. Nõuanded neile, kes tahavad jõusaalis käima hakata

  Tüütu on jah rööbaspuud ja lõuatõmmet vihtuda, kui sa jaksad teha võibolla ainult 3-4 x 4-6 kordust. Samas on see tõenäoliselt jälle hirmus kasulik.
 4. Toiduga saledaks

  Miks sa arvad, et salenemiseks peab midagi teistsugust ilmtingimata sööma? Paljudel piisab, kui süüa lihtsalt koguseliselt vähem. Muidugi peaks eelistama kiir- ja valmistoidule täisväärtusliku kodutoitu (kui eelpool nimetatud toitude (liig)söömine võib olla ülekaalu põhjuseks). Piirata võiks ka igasugu maiustusi, saiakesi magusaid jooke, krõpse jms. Üks energia liigne lisaallikkas (enamasti küll rohkem meestel) võib olla ka alkohol, selleks ei pea ilmtingimata olemagi alkoholi-probleemid.
 5. Toiduga saledaks

  Ainult söömisega saab väga edukalt saleneda, kuid selleks on kindlasti ka isikliku motivatsiooni ja kindlaid eesmärke vaja. Teine inimene saab kõrval nõu ja jõuga toeks olla, kuid teise eest seda päris ära teha kahjuks ei saa kuidagi.
 6. Kreatiin

  Valk on valk ja kreatiin on kreatiin, mis seal ikka nii väga head või halba saab olla. Pigem, et mis tootja keda sponsoreerib - sealt tulevad ka need soovitused.
 7. kõhulihased NB! Lisatud 10-pack pilt

  Igasugused trenažöörid + harjutused kus saad jalad fikseerida.
 8. kõhulihased NB! Lisatud 10-pack pilt

  Kõhulihas on ju ka lihas. Ega siis sa ainult rasvapõletusega omale punnis biitsepse või suuri rinnalihaseid ka ei saa. Enne tuleb need ikka treenida ja siis nähtavale tuua, kui nad juba nähataval ei ole.
 9. Alustamine

  Kui teha eraldi päevadel erinevaid lihasgruppe siis see võimaldab mõneti mitmekülgsemalt treenida lihaseid, samas nõuab eelnevat jõusaali baasi. Algajale üldiselt soovitatakse just teha kogu keha läbi, ehk igale lihasgrupile 1-2 harjutust ja 2-3 seeriat. Enamik algajate kavasid on ka sedasi ülesse ehitatud (vaata tööriistade alt). See võimaldab algul keha treeninguga harjutada ja ei lõhu kohe ära.
 10. Lollid vead jõusaalis

  Kui juba jutuks läks siis postitan siia veel ühe teemakohase artikli http://www.fitness.ee/artikkel/1251/kui-ma-vaid-oleksin-teadnud
 11. ..."Kõrgema eesmärgi nimel muidugi peaks rohkem vaeva nägema ja treenima juba 5-6 korda nädalas."...
 12. Milline Spordijook?

  Oleneb ka sellest, mis trenni sa teed. Pikka maad joostes või näiteks rattaga sõites, sõudes on spordijoogist saadav lisaenergia just väga vajalik. Pealegi on spordijookides enamasti igasugu mineraale, mis trenni ajal higistades kehast välja viiakse. Olen kuulnud, et tavalist vee liigne joomine trennis pidavat just higistamist suurendama ja koos sellega soolade väljaviimist kehast ning kokkuvõttes kasvab näiteks krampide esinemise oht. Aminohapete tarbimine trennis käib kokku vist pigem jõu- või kontaktspordialadega, kus on väga oluline lihassuutlikus. Mõõdukal režiimil pikemat aega tiksudes muutub aina olulisemaks lihasvastupidavus (lihaskoormus ei pruugi olla otseselt tuntav, kuid lihas teeb pidevalt tööd) ja energia jätkumine. Muidugi ma ei ole mingi spetsialist.
 13. Sõudeergomeeter

  Võibolla inimesed oskavad öelda spordiklubisid kus saaks proovida mõnda teist sõudeergomeetrit, siis proovid ära ja tead otsustada kas kõlbab sulle või ei.
 14. jõudu, mitte lihaseid

  Kui sa oled naissoost siis ära karda seda, naistel pole lihaste kasvatamine nii lihtne midagi. Eks lihased ikka kasvavad aga mehelikult suureks minna on väga väga raske. See nõuab ikka väga konkreetset ja spetsiifilist trenni ja regulaarset tõsist pingutust. Kui sa oled meessoost siis ma ei saa su küsimusest aru.
 15. Treeningkava algajale

  135 kg kaaluv mees sul vaevalt lõuatõmbeid teeb.
×