Jump to content

Risto Uuk

Kasutajad
  • Sisu loend

    276
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Risto Uuk


  1. Lausa lust näha, et keegi sarnaselt mõtleb kui mina. Mulle on igasugused pulbrid absoluutselt välistatud. Võtan alati peale trenni shake-i: piim+kodujuust+külmutatud banaanid. Külmutatud banaanid tekitavad sellise jäätise, mis trenni lõpuks ära sulab, aga shake on endiselt hea külm.


  2. Asja pärast tehti ju... sul on mingi isiklik suhe maapähklitega ?

    Selles mõttes on, et nad on odavamad kui teised pähklid ja kui sul on piiratud eelarve, siis ma arvan, et on parem süüa maapähkleid, kui mitte üldse pähkleid... Ma ei püüagi vastu vaielda, et maapähklid on paremad kui teised, aga maapähklid on ka tegelikult täitsa hea rasvaallikas. :)

    Asja pärast tehti ju... sul on mingi isiklik suhe maapähklitega ?

    Kusjuures, ma tuleks tegelikult hea meelega uuesti selle postituse juurde ja ütleks, et pole absoluutselt ikka nõus sellega. Maapähkleid maha teha pole minu arvates väga mõttekas, sest lühidalt öeldes on nad tervisele ju väga head.


  3. Ma lisaks kommentaariks, et kindlasti pole halb mõte süüa ka maapähleid nagu võib mulje jääda siinsetest postidest. Toon oma mõtte selgitamiseks näite: kuigi on lõhe üks parimaid (kasulikemaid) kalasid, pole halb süüa ka näiteks heeringat, et häid rasvasid juurde saada.

    Mulle meeldis see artikkel pähklite teemal: http://www.health.harvard.edu/fhg/updates/update1004d.shtml

    Lühike kokkuvõte sealt:

    - Raske on öelda, milline pähkel kõige kasulikum on, kuna kõigil on mingeid eelised ja puudusi teiste ees.

    - Mandlitel on rohkem E vitamiini kui Kreeka pähklil ja palju rohkem magneesiumi.

    - Kreeka pähklitel on teatud omega-3-e, mida teistes pähklites (ja üldse taimedes) pole.

    - Maapähklites on kõige rohkem folaati.

    - India pähklites on isegi rohkem magneesiumi kui mandlites, aga vähem E vitamiini.

    - Brasiilia pähklites on palju seleeni.


  4. Kuhu nad siis minema peaksid?

    Ka trenniga lähevad üleliigsed kalorid rasvaks.

    Teemaalgataja kreatiini ei vaja, aga valku võid süüa küll. Ise lisaksin igasse päeva kohupiima ja jogurtit, ise sõin kohupiima jogurtiga, näiteks sinu puhul teeks seda kl 22, kuna sa meil pekki ei karda. Teine variant teha blenderis n. banaani, kaerahelbeid, jogurtit, kohupiima, koort vms.

    Muidugi võiksid teha ka paar korda nädalas lõuatõmbeid, rööbaspuudel surumisi ja parema puudumisel spurte?

    Üleliigsete all mõtlen ma rohkem kaloreid, kui kulutad. Selle loogika järgi peaks olema kõige kasulikum süüa treenimise ajal nii palju kaloreid kui palju kulub. Aga niimoodi lihas ju ei kasva...


  5. Üldiselt on nii, et kellel on teadmised teatud vallas puudulikud, see usub kõike mida ta loeb või mida talle räägitakse.

    See, kes on omal nahal ära proovinud, või omab juba piisavalt teadmisi, see enam igat jama ei usu. Ja teab ise täpselt mida ja miks ta teeb.

    Seega sa väidad, et tühja kõhuga tegelikult ei põleta rohkem rasva kui täis kõhuga treenides?


  6. Kena too vastus ehk ei olnud,aus küll.

    Oma kommentaari asemel oleksid võinud hoopis enda koostatud kava üles panna ...

    kui juba filantroop oled,siis aita,mitte ära niisama targuta, :)

    Ei arva, et olen piisavalt pädev, et teda õpetama ja isegi, kui tean natuke treeningkavade tegemisest, on olemas programme, mille on koostanud väga suurte teadmistega inimesed, seega on kasulikum neid kasutada.

    Kuna üks kasutaja ilusti suunas ta Fitness.ee kavade poole, polnud mul tarvis midagi selle koha pealt öelda. Aga lihtsalt kuna mulle selline kommentaar ei meeldinud, leidsin, et mainin, võib-olla aitab edaspidi inimest enda temperamenti tagasi hoidma.


  7. 1. Pekki lihaseks vormida ei saa. Lihasrakud ja rasvarakud on täiesti erinevad asjad.

    2. Kui trenni ei tee, siis lihas ei kasva, kasvab vaid rasvakiht

    3. Kui kaal ei tõuse, siis järelikult sööd liiga vähe (liiga vähe kaloreid).

    Kas trennita lähevad üleliigsed kalorid siis 100% rasvaks?


  8. Ma ka ei mõista. Olen teinud päris palju erinevaid kaerahelbeid. Lõppkokkuvõtteks ikka eelistan täisterakaerahelbeid, nt Heleni täisterakaerahelbed. Ja tõesti.. mul kulub ehk ainult 5-6 minutit. Vesi keema, helbed potti, meresoola. Aegajalt segan, ca 2-3 minutit. Siis tõstan poti kõrvale ja hauduvad kaane all ka 2-3 minutit. Mida sa teed nendega 30 minutit? :)

    Täpselt. ;)

    Mis paganama pool tundi? Ma kusjuures teen isegi nii, et kuna vesi pole kõik ära imendunud, siis valan lihtsalt sõela peal üleliigse vee välja. Seda nendel päevadel, kus kiire on või lihtsalt ei viitsi oodata, või kui olen vett liiga palju pannud...


  9. Kui raske saab olla ühe pudru tegemine? Kuna ma kuulen siin juttu, et kiirkaerahelveste eelis on see, et neid saab palju kiiremini valmis, siis kui kaua teie arvates õigete kaerahelveste valmistamine aega võtab? Ma ei ütleks, et väga rohkem, võib-olla vaid paar minutit. Kas see paar minutit on nii suur asi?

×