Jump to content

Risto Uuk

Kasutajad
  • Sisu loend

    276
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Risto Uuk


  1. Ma ei usu eriti, et selle seaduse taga on see, et aidata inimesi, kes oma toitumist juba jälgivad. See on muidugi hea ja pooldan seda, aga ma arvan, et keegi ikka usub, et sellel on mingi pikaajaline mõju ka neile, kes ei jälgi enda toitumist, või sa ei usu seda? Kui eesmärgiks on tõesti informeerida ja mõjutada kuidagi pikaajaliselt ka n-ö võhikuid, siis sel juhul 2 erineva menüü olemasolu ei oleks üldse kasulik.


  2. Ei,sul on kindlasti õigus.

    Ja jõutõmme on üks igavesti vastik harjutus - pärast selg ja jalad haiged ...

    rinnalt surumine on väga vastik harjutus - rind pärast valus ja haige ...

    Jõusaal on jube koht üldse.Kang on nii suur ja raske ...

    ja pingutama peab ...

    pärast on nii kole ja paha ja valus ...

    ja tglt on ka voorumis postitamine niijuberaske - pärast su pisikesed näpukesed valutavad peale kohutavat pingutust ...

    ehk hoidud sellest edaspidi - oma tervise huvides, :rolleyes:

    384730650o.jpg

    Küki saab asendada ju jalapressiga. Kui inimene on nõus leppima sellega, et teeb harjutust, mis on võib-olla ebaefektiivsem kui mõni teine, siis see on ta enda teha. :D


  3. Tänan.

    Muu on kõik OK?

    Nii lihtne on sinu veenmine? Kas sa ei leiagi, et ta võiks põhjendada, miks peaks jõutõmmet tahapoole järjekorras lükkama? Matjusm põhjendas ilusti, miks tema arvab, et see peaks just esimene olema. Soovitan sul ikka edaspidi järgi küsida, miks keegi midagi arvab, muidu sind saab lihtsalt ära kasutada...


  4. Söö tervislikku toitu. Muud ma ei oska küll öelda, sest toitumise juures on ikka oluline, mida terve päev sööd. Õhtu üldjuhul ei pea olema hommikust nii hullult erinev (kuigi ma ise söön õhtul vähem ja väldin süsivesikuid).

    Mõned minu lemmiktoidud õhtul:

    - Kanaomlett ja toores kapsas.

    - Salat kurgi, tomati, kodujuustu, oliiviga.

    - Kodujuust pähklitega.

    - Kanasalat (lehtsalat jms)


  5. Jah, aga siin on see nüans, et mitte üldse suur osa inimesi ei ela üksinda :D

    Aga muidugi, oeab laskma enda kehal ja vaimul puhata ning "puhkepäevad" peavad ikka olema, see ongi lausa käsk, muidu on lõpuks asi hapu. Kuid kui piiri ei oska panna, siis lõpuks ongi iga päev sünnipäev. Eks see keha katsetab ka ise- mõnel rohkem, mõnel vähem ning kehvad harjumused, kasvõi perekonnasisesed, mängivad samuti rolli.

    Kui terve kodune seltskond toitub ühtviisi ja teistsugust viisi ei kujutataks ettegi, mis siis viga, kuid me alles siin tuleme muistsete-eestlaste harjumustest välja, kus süüakse suured portsud, mitu korda päevas. Kahju see on, kuid VÄGA PALJUD ei kujutagi ette, kui vähe tegelikult me vajame. Eks iga päev loodetavasti harime vähemalt üht inimest- treening-toitumiskavad erinevate treenerite poolt, jõusaalitreenerite juhendused, loodetavasti ühiskond muutub ning jõuame ette rämpstoidu revolutsioonist.

    Täitsa õigus, unustasin selle punkti ära. Ma lihtsalt harjunud sellega, et ma ei tolereeri rämpsu vedelemist kodus. Kui tüdruk tahab aeg-ajalt mingit "jama" süüa, siis ma lihtsalt palun talt, et see minu silme ette eriti ei satuks. Kuigi mul pole põhimõtteliselt mingit probleemi eemale hoida rämpsust ka siis, kui ta on nähtaval, on ikkagi parem kui teda ei ole.

    Loodame, et meie ja kõigi teiste sarnaselt mõtlevate inimeste mõju on piisavalt suur ja, et tervislik eluviis muutub aina populaarsemaks. Täna oli eriti valus oma vanaema ja ema külastada ning näha, kuidas tehti pannkooke rafineeritud rapsiõliga ja külmkapis vedelesid margariin ja muud hüdrogeenitud taimeõlisid ja säilitusaineid täis määrded. Paneb kohe südame valutama. :)

    Jah, kui terve kommi korraga suhu panna, siis 10-15 minutit tõesti raske seda lutsutada seal. Kuid jaa, silmealt ära panemine on tõesti tõhus! Ning loomulikult hea, kui kodus ahvatlusi polegi :D

    On Sul veel mingeid nippe varuks? :D

    Pärast seda, kui olen hakanud sööma kaerahelbeputru mee ja kakaoga, pole mingit isu rämpsmagusa vastu. Kui enne võisin paari nädala peale ühe "cheat" toidukorra teha, siis nüüd pole selleks põhjustki. Ma arvan, et peale trenni magus banaani-kodujuustu-piimashake on aidanud ka sellele kaasa. ;)

    Ma ka tunnen, et kui sul on näiteks terve kommipakk, siis inimene, kellel võib ülesöömine tulla probleemiks, ühe kommiga ikka naljalt piirduda ei süüa. Reaalsem tundub, et see pakk läheb ikka korraga. Võib-olla on mõistlikum osta siis mingi pisike šokolaad?

    Lisaks ma veel mõtlen mitu korda üle, enne kui võtan, ning siis teen endale hoopis suure tassi rohelist teed. Kõht vedelikku täis ja polegi enam isu. Emal olen ma keelanud juba ebatervisliku kraami koju toomise ära ja õnneks ta ei punni vastu ka :D.

    Täiesti õige. Täiesti kindla peale minek on iga isutamise korral vett või teed juua.


  6. Annab kaubelda ka psühhiaatri kaudu seansse kliinilise psühholoogiga. See võtab ainult jube palju aega. "Kulukas" on suhteline. Kui häire häirib tõsisemalt igapäevast elu juba, siis mis "kulu" on suurem, kas see, et riskitakse häire süvenemise või püsimisega või see 2000-4000 krooni mis -kokku- pikema perioodi vältel ravile kulutada?

    1) Ei garanteeri ju keegi, et professionaal su probleemile lahenduse leiab.

    2) Kas lähed iga olulise probleemi puhul kellegi juurde abi küsima? Kus enda areng jääb?

    3) Kas pole võimalik, et raamatu ja enda peal katsetamise kaudu reaalselt õpid palju rohkem ja tead ka, mida ette võtta tulevikus, kui midagi taolist peaks korduma? Muidugi seda juhul, kui see katsetus väga ohtlik ei ole.

    Muidugi ma olen sinuga ikkagi nõus, aga lihtsalt ütlen, et kui on raha mujale vaja panna või näiteks pole üldse seda raha võimalik välja käia, siis saab kindlasti teisiti ja väga edukalt.


  7. FitRisto kirjeldatu tundub õige. Soovitan siiski neid asju teha professionaali juhendamisel. Ainult üksinda enda ärevuse "ravimisel" on mõned ohud ikka ka.

    Professionaali juurde minek on kulukas. Muidugi, kui raha üle, siis see on ilmselt väga hea variant kui mitte parim.


  8. http://www.burnthefatblog.com/archives/201...ouch_potato.php

    Mis arvate sellest? Kas siin on ka inimesi, kes muud moodi kui trennis eriti aktiivsed füüsiliselt pole?

    Ma ei tea, kas mind ikka päris sellesse patta panna saab. Mul on lausa hädavajalik iga paarikümne minuti tagant püsti tõusta, natuke jalutada või venitada. Pigem ikka ennast sellesse kategooriasse ei paneks, kuigi trennivälist füüsilist aktiivsust võiks kindlasti tõsta.


  9. Ma hiljuti ostsin sellise raamatu nagu The Anxiety and Phobia Workbook. Kui huvi pakub, võid kontakteeruda, võib olla saan Sulle seda laenata.

    Toitumine on kindlasti üks asi, mis mõjutab seda, kui ärev sa oled. Raamatus on üks peatükk selle kohta ka.

    Mõned lahendused ärevusele:

    - Sügav hingamine (lihase lõdvestus, mediteerimine)

    - Visualiseerimine

    - Exposure (avaldad ennast sellele, mis sinus ärevust tekitab samm-sammult aina rohkem)

    - Õige toitumine (vähem töödeldud asju, vähem liha, vähem suhkrut/soola)

    - Õige magamine (rahulik, mugav, piisav aeg)

    - Self-talk (võtad oma negatiivsed uskumused ette ja asendad nad positiivsete uskumustega)

    Võib-olla on veel midagi, aga ei tule peast meelde.

×