Jump to content

Risto Uuk

Kasutajad
  • Sisu loend

    276
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Koik Risto Uuk postitused

  1. Toitumine enne ja pärast trenni

    Mind huvitab, kui problemaatiline see täiesti terve maksa puhul on. Tundub, et probleeme tekib neil, kellel juba on mingeid viperusi maksaga. Siin on huvitav podcast suure valgusisaldusega dieedi kohta: http://www.nutrition.org/media/publication...Laymanfinal.mp3 Siin on päris asjalik artikkel antud teemal. Since diabetes is the biggest cause of kidney failure and obesity is a contributing risk factor, you’d think that these overweight and obese diabetics eating high protein diets would have signs of kidney dysfunction. Nope.
  2. Toitumine enne ja pärast trenni

    Mis probleeme võib tekkida liiga palju valku süües?
  3. Toitumine enne ja pärast trenni

    Kas Kitkat1987 nüüd teab, mida enne ja peale trenni süüa? Kui ei, siis ütle, mida sulle meeldiks nendel aegadel süüa.
  4. Lihase kasvatamine

    Ma ei taha, et mu rasvaprotsent väga kõrgeks lihasekasvatamise ajal tõuseks, seega ma teen väga lühikesi tsükleid nii rasvapõletamiseks kui ka lihasekasvatamiseks. Ma olen suutnud 4 kuu jooksul 71kg ja 9,2% rasva pealt 75kg ja 10,5% peale ning siis uuesti alla 73kg ja 9,1% peale teha. Kas ma muudan tsükleid kuidagi liiga kiiresti ja rikun enda arengut niiviisi? Võib-olla oskate anda ka ideid, kuidas võimalikult vähe lihast rasvapõletuse ajal kaotada ja võimalikult vähe rasva juurde saada lihasekasvatamise perioodi ajal.
  5. Tervel juurviljal/puuviljal ja juurvilja-/puuviljamahlal on suur erinevus toiteväärtuse tõttu. - Koor/nahk sisaldab palju vitamiine, mineraale. Ma ei tea, kui hästi see nüüd peedi kohta käib - kas peeti süüakse koorega? -, aga enamike viljade kohta ikka. - Mahlas on vähem kiudaineid. - Mahlas on vähem aineid, mis on seedimiseks vajalikud. - Mahl tõstab veresuhkrut kiiremini. (Paljudele poemahladele pannakse veel juurde suhkrut)
  6. Küsitlus - säilitusained

    Ma vastasin küsimusele kas tegelete spordiga? "ei", kuna ma mõtlen spordi all võistlemist. Kas rikkusin sellega midagi ära?
  7. Minu toitumis ja treeningkavad.Arvamusi/abi

    Võib-olla räägid meile ka mis su eesmärgid on. Kui oluline sulle tervis on? Näha on, et sul on surumised kavas domineerimas. Mis selle põhjus on?
  8. RIP Jack LaLanne..

    Puhaku rahus! Tõeline eeskuju. Vaadake ta videoid Youtube-is. Supermõnus entusiasm.
  9. KANAFILEE u tund enne magamaminekut

    Alan Aragon: "According to the protein stat hypothesis, there's a membrane-bound sensor that detects relative changes in amino acid concentrations rather than absolute changes. In other words muscle protein synthesis potentially can be optimized by a series of spikes and dips in AA levels rather than constant streams. Notice I used the word "potentially", because in reality, I still don't think it makes a gnat's assworth of difference which prebed protein you choose as long as you hit your total protein target for the day. There's a substantial amount of research in support of that statement, by the way. I don't spout off hot air because I like to hear myself talk." Mind just huvitabki 1) kas on vaja pidevat aminohapete juurdevoolu, 2) kas oled sina või keegi teine katsetades täheldanud paremaid tulemusi siis, kui sööd just enne magama minekut aeglaseid valke võrreldes tulemustega, mida saad, kui sööd mitmed tunnid enne magama minekut oma viimased toidud?
  10. KANAFILEE u tund enne magamaminekut

    Miks on oluline enne magamaminekut aeglaselt seeditavaid valke süüa? Kas inimese keha on nii nõrk, et kaotab olulise osa lihasest öö (magamise) jooksul?
  11. Imre Vähi sai isaks!

    Palju õnne!
  12. Coca-Cola Zero ja Light

    Täiesti nõus. Üsna lihtne, kui ära harjud. See tähendab, toimub ju automaatselt.
  13. Värskelt ise pressitud mahl on kindlasti parem kui poest ostetud mahl, aga nagu teised ütlesid on toit oma naturaalsel terviklikul kujul väärtuslikum. Keegi ei ütle sulle, et sa ei tohi mahla juua, lihtsalt me soovitame süüa juurvilju ja puuvilju hoopis. Kui inimene tarbib limonaadi, siis võiks poest ostetud mahl olla päris hea muudatus. Kui tarbid tavaliselt poemahla, oleks ise pressitud mahl kasulik muudatus. Ideaalne variant võiks olla ikkagi toit loomulikul kujul.
  14. Ma ei arva, et Aile mõtleb iga päev erinevat söömist. Ma usun, et ta mõtleb näiteks nädala lõikes. Kas oled kuulnud, et kui üritad rasva langetada, on kasulik süüa nädalas 1-2 päeva üle oma kaalu säilitamise kaloraaži ja ülejäänud päevad siis alla selle, et rasva vähendada? See on kasulik hormoonide tootmise mõttes. Sama tegelikult peaks kehtima ka kaalu tõstmise korral. Kui süüa kuu täpselt samu toiduaineid samades kogustes, siis keha harjub sellega liialt ära. Kas Aile mõtleski seda?
  15. Kardiotreening

    Ma ei usu, et terve päeva vältel shake-isid tarbida väga hea on, imenduvad veidi liiga kiiresti, aga peale trenni või hommikul, miks mitte? Üldiselt kindlasti eelistan terveid toiduaineid. Kaloridefitsiidi all mõtlen, et sööd vähem kui kulutad energiat päeva jooksul. Mitte, et peale trenni toitumine pole oluline, aga kõige olulisem on ikkagi see, mida sa terve päeva vältel sööd.
  16. Kardiotreening

    Hoolitsed selle eest, et terve päeva ajal oleks väike kaloridefitsiit.
  17. kumb on olulisem?

    Lugesin hiljuti üht artiklit, mis kuvas igasugu erinevaid uuringuid seeriate kohta (kahjuks pole käepärast link). Igatahes leiti uuringute põhjal, et alla 3 seeria ei ole jõu ja lihasekasvu jaoks mõtet teha, aga kas rohkem on tarvis, seda ei osatud öelda. Kui leian lingi, jagan.
  18. Kuidas te oma jõudu ja vastupidavust testite (kui testite)? Loomulikult jälgite te igat trenni - kuidas jõunäitajad muutuvad, - aga kui tihti te võtate ette eraldi testimise nädala või päeva ja tesite näiteks 1 korduse maksimumi või kui palju te mingi kindla raskusega järjest kordusi suudate teha (lihasvastupidavuse mõõtmiseks)? Millal te uuesti normaalselt treenima hakkate, kui testid on tehtud?
  19. Palju õnne Isadepäevaks!

    Palju õnne!
  20. Kardiotreening

    Just nii, aeglaselt.
  21. Kardiotreening

    Krt, ma olen inglise keelsete terminitega harjunud - glycogen. Mõtlesin mingil põhjusel, et see on glükotseen eesti keeles.
  22. Kardiotreening

    Siis ilmselt ei saa glükotseeni täita, energia läheb eriti alla ja hiljem tahad palju rohkem süüa. Valgusüntees on ka ilmselt parem kui on olemas mõlemat valke ja süsivesikuid, mitte ainult üht või teist. Kui huvi pakub, siis siin räägitakse üsna lühidelt enne trenni ja peale trenni toitumisest: http://1.getprograde.com/What-to-NEVER-Eat...ou-Workout.html
  23. Ma pole paraku sellel teemal ennast siiani veel üldse kurssi viinud. Võib-olla on siin keegi, kes hea meelega viiks mind veidi kurssi, kuidas tervislikumalt hambaid, juukseid ja üleüldse nahka puhastada või siis jagaks mingeid häid materjale sellel teemal? Oleksin väga tänulik.
  24. Naturaalne hamba, juuste ja naha pesu

    Kas neid müüakse tavalises poes ka või on nad saadaval ainult apteegis?
×