Jump to content

lexo

Kasutajad
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About lexo

 • Rank
  Vaatleja
 • Birthday 04/03/1993
 1. Head nõu

  Vastupidi, mul on ülimalt aeglane ainevahetus, sellepärast ka väljakirjutatud rohud (mis hetkel siis võeti ära). Harva ja palju söömine oli/on pigem probleemiks, varem sõingi toeka hommikusöögi, päeva jooksul ei jõudnudki väga midagi hamba alla panna ja õhtul sõin lõhkemiseni, kuid isegi nii ei tule piisavalt energiat nähtavasti kokku, ainsad effektid on vaid paras "keemiarünnak" ja see, et WC-sse enam vähemalt nädalaks (ma väga ei liialdagi) asja ei ole...
 2. Head nõu

  3 kuud hiljem ja olen hädas. Pikkus on endiselt 162 cm, aga kaal on langenud 38 kg-le. Seoses külmade ilmadega jäin vahepeal bronhiiti ja see oleks mu peaaegu murdnudki. Seoses sellega pälvisin ka arstide tähelepanu. Igasugused ainevahetust kiirendavad ravimid võeti mult loomulikult ära, treening keelati ka sisuliselt ära, juttu on Tartusse ravile minemisest. Motivatsiooni terveks saada on mul kõvasti, aga kaal on raske tõusma. Kas ainus lahendus on sisuliselt süüa nagu segane? Hetkel on toitumine/liikumine umbes järgmine (toon näite argipäevast): 06:00 tõusen, rüüpan veidi spordijooki (Arctic, greibimaitseline), ampsan ehk midagi kerget, võimlen 20 minutit trenažööril. Pärast seda dušš ja hommikusöögiks (nt) 1,5 dl kaerahelbeid, 4 dl 2,5% piimaga keedetud, maitseks õunakompott ja kaneel, 1 ploom/õun vms, piimakohv. 12:00 lõuna, pool taldrikut toorsalatit, veerand taldrikut tatart/riisi, veerand taldrikut liha/kala (koolisöökla-suurused taldrikud), kui pakutakse kõrvale jogurtit/kama. 16:00 oode, karjala pirukas ja chai-tee (nt) 19:30 õhtusöök, ~350g forellifileed teriyaki kastme, salati ja musta riisiga Paar korda olen pedomeetrit kandnud, päevas tuleb 7000-12000 sammu. Õhtul kodus teen hantlitõsteid, kükke, kätekõverdusi (ehk 200 tk kokku päeva peale), kõiki kodutoimetusi (elan enamjaolt üksi). Näksimiseks vahest vinnutatud liha, pähkleid, leivakuivikuid/näkileibu, puuvilju. Sisuliselt päeval söön nii palju kui jõuan ilma, et "toidurammestus" tekiks ja õhtul söön kõhu nii täis, et pärast on lausa ebamugav liikuda. Kaal väga ei tõuse, inimesed kutsuvad mind anorektikukuks. Vahepeal, kui pakkusin välja, et ehk peaksin mingit massilisajat proovima vms, öeldi et "minu tervisega küll mitte". Oleksin väga tänulik nõuande eest, kuidas kaalu võimalikult tervislikult juurde saada arvestades, et olen üldiselt füüsiliselt üsna nõrk. Ette tänades.
 3. Head nõu

  Kätekõverdused ja kükid on sellised mida saab alati teha. Võimaluse korral tõstan ka hantleid, teen jalatõsteid (kõhulihastele), küljelihastele samuti tõstan jalga, seljalihastele laman kõhuli ja siis hoian käsi/jalgu üleval. Harva, kui olen tõesti väsinud, ainult halva päeva/ilma/tervise juures. Tavaliselt saab distants otsa (jooksen etteplaneeritud teed, et vaheldusrikkam oleks) või aeg saab otsa. Pigem teen hiljem teise ringi kui jooksen mitu korda järjest samat maad läbi. Muidu reaalselt olen ~2,5 tundi järjest jooksnud (vahepeal sörkisin ka ja paar korda tuli paelu siduda, neid võib puhkusteks nimetada) aga ei tundnud, et oleks kohe kokku kukkunud pärast. Olen? Paljud teised omavanused, keda tean, käivad trennides (korvpall, tennis jne), võistlustel ja soovivad ka vabast tahtest sporti teha (mina endiselt eelistan vabat aega istuvate tegevustega sisustada tegelikult, sunnin ennast liigutama). Kokandus on üks mu hobidest, seega olen valiv, kuid siiski hea isuga. Samas võin toidu kvaliteedi suhtes kohati liigagi kriitiline olla kuid mõnda asja olen suuteline ka tugevalt üle sööma (võin süüa pea 4-kordse sushiportsjoni). Tõesti? Ma ise arvasin, et just aeroobsega on mul asi paigas, kuna teen seda iga päev. Katsun veelgi pikemaid jooksuringe siis päeva mahutada. Tänan!
 4. Head nõu

  Tere! Tõenäoliselt pean pöörduma veel paljude spetsialistide poole oma küsimustega, aga loodan siiski ka siit mõningat abi saada, kui võimalik. Olen 17-aastane noormees, kusjuures vaid 162 cm pikk ja kaalun 43 kg. Umbes nii pikk olen olnud juba vähemalt 4 aastat. Eelmine aasta pärast uuringuid selgus, et mul on väga suur kasvuhormooni defitsiit. Enne seda olin väga väheliikuva eluviisiga ja ei jälginud üldse enda toitumist, sellest tulenevalt oli mu füüsiline võimekus väga madal ja kaalusin 56 kg. Aasta tagasi määrati mulle ravi, nimelt süstida iga õhtu iseendale kasvuhormooni, pärast seda tekkis teatav lisaenergia ja üldse kõik see arstidevahelt käimise protsess mõjus kerge "äratusena", seega hakkasin ennast rohkem liigutama ja toitumist jälgima. Julgen tunnistada, et kobasin täielikult pimeduses. Sõin pigem vähem, tegin aeroobset trenni, vahepeal kaalusin 39 kg ja nägin välja väga haiglane (tuttavate sõnul). Mõni kuu tagasi selgus, et mul on ka äärmuslik ainevahetushormooni defitsiit, võtan nüüdsest iga päev ka türoksiini. Ühesõnaga, olen igasuguste hädadega, aga katsun endast parima anda. Suvel on kohati veidi raskem tervisliku eluviisi "kava" jälgida (tuleb olla loovam, et piisavalt füüsilist koormust saada, vahest (liigagi tihti) tuleb ette päevi, kus tarbin kogu päeva (või kahe? ...) toidu põhimõtteliselt ühe söögikorrana jne. Ühesõnaga kompan endiselt pimeduses). Peeglist vaadates olen hetkel selgelt saledam/sportlikum võrreldes aasta varasemaga (56 kg -> 43 kg, pole imestada), füüsiline võimekus on kindlasti tunduvalt parem, võrreldes ~poole aasta tagusega on juba näha ka lihaseid, samas pikkust ikka ei taha juurde tulla. Täpsustan natuke oma "sportimist"; eelmisel aastal alustasin iga päev vähemalt 20 min trenažööril trenni tegemisega ja hiljem mõndade kätekõverduste/kükist tõusude jms koduste harjutustega. Umbes nii kuni kevadeni, kui üritan vähemalt 30 minutit päevas kiire tempoga joosta (on laisemaid/tublimaidki päevi), ühistransporti autot pmst ei kasuta, käin igal pool jala (katsun ~15000 sammu päevas liikuda, samas jällegi nii "juurikapäevi" ette tulnud kui ka 75000 sammuseid päevi), teen iga päev ~200-500 kodust jõuharjutust (pärast jooksu või lihtsalt kui tundub kodus, et on sobiv moment, näiteks teleka ees). Niisiis, pärast sissejuhatust, katsuks konkreetsemad küsimused lõpuks esitada; Kui suur võiks minu päeva toitainete/energiavajadus olla, et suuremaks/pikemaks kasvada, kusjuures võimalikult palju siiski lihaste, mitte rasva arvelt? Milline võiks olla füüsilise tegevuse kava eelneva eesmärgi saavutamiseks? Mainin veelkord ära, et võibolla olen ma mingil määral "erijuht", kuna nagu mainitud manustan eraldi kasvuhormooni (Genotropiini) ja ainevahetushormooni (Thyroxini), aga just selle pärast soovikski ekspertide nõu. Ette tänades!
×