Jump to content

Tim.

Reval-Sport Powerlifting
  • Sisu loend

    333
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    3

Postitused posted by Tim.


  1. 03.mai 2014

    Olen nüüd viimasest võistlushooajast puhanud ning püüdnud juba mõtetes järgmise aasta kevadeks häälestama hakata, aga tundub, et 2014 kevadhooaeg venib veel päris pikale. Ootamatult selgus tõsiasi, et järjekordne noorsportlane on patustanud keelatud ainetega ja kuna tegemist on mehega, kes on märkinud ennast minu õpilaseks, siis peaksin selles küsimuses ka sõna sekka ütlema, vastasel juhul ei saa ma ilmselt veel mitu kuud rahulikult kala püüda või perega koos olla ilma et alaliidu, antidopinguliidu, ajakirjanduse või mõni muu grupi esindaja mind küsimustega ei pommitaks. Vahel mulle tundub, et mul on liiga palju õpilasi. :rolleyes:

    Üldiselt viimase hooaja ettevalmistamisel käis minu jutul päris suur seltskond noori sportlaseid, kelledest paljud tulid lavale aga paljud loobusid küll kehva vormi tõttu, küll välguna selgest taevast saabunud teatele, et ka LELKV-l(nn külavõistlus) on seekord dopingukontrollid. Mis puudutab minu õpilasi, siis viimasest hiigelgrupist, kes kevadel meie grupis treenimas ja poseerimas käisid, on tänaseks päevaks paljud orbiidilt kadunud ning neile ei saa seda ette heita. Paljud käisidki teistest klubidest minu juurde poseerimist harjutamas nagu ka hr Ööpik.

    Olen noortele meestele rääkinud keelatud ainete kasutamisega kaasnevatest riskidest ja inimorganismile laastavatest tagajärgedest, samuti esile toonud viimastel aastatel paljud tippatleetide surmajuhtumid, millede põhjuseks peetakse just dopingut. Samas olen saanud küllaltki põnevat tagasisidet osade eesti "tegijate" loengutest keelatud ainete kasutamise ja nendega mittevahelejäämise kohta. Mina tõesti olen nii rumal, et ei oska nendel teemadel kaasa rääkida- ma ei tea nende mürkainete nimetusi(tõsi osad nimed on tuttavad seoses erinevate antidopingu liidu poolt väljastatud materjalidega), nende hinda ja ei kujuta ette kuidas neid kasutatakse. Raudselt kui ma sellise jutuga Eesti Antidopingu Liidu "vaibale" läheksin seoses selle viimase noorspotlase juhtumiga, siis vaadataks mind kui totaalset idiooti ja ma tõesti ei tahaks seda rõõmu sealsetele bossidele teha.

    Loodan, et minu mõttearendus pani nii mõnedki kaasa mõtlema, tore kui leidsite enda jaoks midagi huvitavat, aga palun ärge hakake targutama. Tulevikus (kui ma veel viitsin sellega tegeleda) püüan olla oma õpilaste suhtes tähelepanelikum, võimalusel kutsun Oti loenguid pidama keelatud ainete kahjulikust toimest ning nendest meestest, kelledel kõrvad ja nina kasvasid ulmesuureks ja ka sellest mehest, kelle maks läbi kõhu näha oli viimasel EM-il.

    Eks olles jälginud kogu seda ettevalmistuse perioodi, siis usun, et paljud oskasid ka oodata seda, et nii mõnigi pildilt kaob või korralikult pildile riiklikul suurvõistlusel ei tule. Kas pole mõelnud siis väiksema ringkonna lähemalt jälgimisele või on ikkagi kindel plaan jätkata nii nagu praegu, et kogud üle Tartu/Lõuna-Eesti noori kokku?


  2. Kemmi panemine on üks asi, paratamatus ka Eestis nagu statistika näitab, aga konkreetne kuju võiks küll käia nüüd pea norgus pikka aega ja häbi tunda, teades, et lisaks sellele, et vahele jäi, pole ju tegelt ka mingit vormi olla ja sai ju veel (eeldatavasti) puhtama taustaga sportlastelt igal võistlusel konkreetselt tappa :D.


  3. Arm - käsi

    measurement - mõõde

    unpumped - ainuke sõna siin, mida siis oleks võinud kasutada kuigi eesti keeles pumpamata, ei ole ka midagi viga

    cold - külmalt

    flexed - sirutatult

    See on juba spetsiifiline tekst (printer nt eesti keeles oleks TRÜKKAL). Sinu sõnad, midagi erilist. Täiesti tavalised igapäevased sõnad. Ära ole nagu ülejäänud noored, kelle keelest arusaamiseks peab NENDE sõnaraamatut kasutama :D (õumaigaad, dämmit, barridel???, tžiisas jne jne :blink:)

    Sõnale 'flex' annab Eesti-Inglise-Eesti sõnaraamat vasteks:

    flex painutamine, juhe ; painutama, kokku tõmbuma

    Mingist sirutamisest on asi tõesti kaugel. -ed lõpuga oleks siis eesti keelne vaste sõnale 'flexed' painutatult. Konteksti sobivam on kõverdatult, selle vastand on unflexed ehk painutamata/kõverdamata.


  4. Ilma selga, röntgenit ja kükki nägemata julgen öelda ainult et ära riski :) muus osas loe eelmist postitust

    Ilmselt said midagi valesti aru, alaselg ei pea küll mingit pidi S-is olema.

    Kui huvitab, siis võin anda kursavenna (füsioterapeut, treener) kontakti, kes vahepeal viljandis tegutseb.

    Kas sinu juurde konsultatsioonile tulles võib täiesti vabalt võtta kaasa cd-plaadil röntgeni pildi ja saad seda kohe vaadata ka? Viimane kord, kui seljast lasin pildi teha, siis küsisin igaksjuhuks, et nad mulle plaadi peale kõrvetaks pildi.


  5. Klassika jaoks veel suurusevaru päris korralik, aga kui kodused tingimused vahetada korraliku jõusaali vastu ja natuke rohkem pushida lihasmassi kasvu, siis võiks täitsa esinduslik olla seal. Huvitav oleks näha, kuidas elaksid üle klassika jaoks vajaliku dieedi, kui juba praegu selline enesetapp käib :D.


  6. Kas äkki ei tuleks siinkohal oma teamist kõik liimed välja arvata, kui nad blogivad, või kirjutavad teistes foorumites? Natuke nagu ebaõiglane ühe liikme suhtes või?

    Eli Viielo pole enam mingit seost reval spordi kui tiimiga juba ligemale 6 kuud. Tema ainuke seos reval spordiga on see, et ta aegajalt seal jätkuvalt trenni teeb. Võiks nüüd olla korrektne ja lõpetada ära temale reval spordi jõutõstja tiitli külge panemise.


  7. Kindel, et pole kedagi? Seal peaks 300+kg tõmbajaid ja kükkijaid mitu olema.

    Olles näinud nende peamise kahe jõutõstja erinevaid videosi siis ainuke nõu, mida seal äkki tõsiselt võiks võtta on surumise puhul, aga kükkijate ja tõmbajatega pole kursis küll.


  8. Arvan, et hcgymis pole kedagi, kes väga adekvaatne oleks küki ja jõutõmbe tehnika valdkonnas. Vaielda võib sel teemal lõputult muidugi, aga pole mõtet isegi alustada.

    Arvan, et oma probleemile saad lahenduse spartas või revalis.


  9. Kükk areneb jah väga vaevaliselt. Kui mahu ja intensiivsuse poolest kükki ja tõmmet võrrelda, siis tõmmet pms ei teegi. Peab mingi aeg korra smolovi läbi tegema ja küll see kükk ka kunagi järele jõuab ^_^

    Kui päev läbi abis olla - kettaid lapata võistlusplatsil, siis tihti ei märka huvitavaid asju, kuid sinu küki - surumise - tõmbe ebatavaline suhe oli päris huvitav ning silmapaistev


  10. Jälle oleneb, mille arvelt need numbrid suurenevad. Kui numbrid suurenevad tehnikat muutmata, siis idee poolest peaks see lihaskasvule ainult kasuks tulema, sest kui ikkagi uut kohanemist (adaptsiooni) ei toimu, siis ei anta ka organismile signaali, et vaja kohaneda uutele raskustele. Loodan, et see lause nüüd keeruliselt ei kõlanud. Ja muidugi musta tehnikaga annab ka lihastele vajaliku impulsi uuteks kohanemisteks.

    Püüan lühidalt kokku võtta :D. Kui kogu aeg samade raskustega nühkida ja arengut ei toimu nii kordustes kui ka raskustes, siis ei muutu midagi. :)

    Teema on suht lai ja lähenemisi palju, aga loodan, et põhipoint sai selgeks.

    Miks sa praegu jätad välja variandi, kus nädalast nädalasse ei arene mitte korduste hulk või raskus vaid hoopis korduste pikkus? ehk aina pikem positiivne ning negatiivne faas. Kui see jätkusuutlikult nädalast-nädalasse areneb on tegu samamoodi ju progressiga.


  11. 80% arstirohtudest toimivad vaimselt. Võtad tableti ja see toimib seal 10-20%, ülejäänu pead sa mõtlema terveks. Sa pead ennast terveks mõtlema. On inimesi, kes suudava ennast haigeks mõelda. Ma olen nii haige, oi ma olen ikka nii haige, küll ma olen ikka haige. Ja ongi haige. Kui su ainukeseks orientiiriks on see, et sa oled ja jääd haigeks siis su kehal on ka pohhui, jää siis haigeks pealegi. Oma kehaga peab koostööd tegema. Vaimselt kui füüsiliselt peab haigustega võitlema. Ei saa ainult füüsilise osa peale lootma jääda. Peast hakkavad kõik asjad pihta.

    Teaduspõhja sellisele päris kindlale väitele? Blogid on toredad asjad, aga kui sellel on laiapõhjaline lugejaskond siis päris igasugu solki ei tasuks ka postitada.


  12. Järgmine kuu võibolla peaks proovima 45kraadisel jalapressil midagi. Meestel 300 kilogrammiga 100 kordust ajapeale, naistel 150-200kg. Ajaline limiit oleks ka, näiteks 3-5 minutit. Kõlab ju piisavalt sadomasohhistlikult :P .

    Jalapressid on saaliti VÄGA erinevad, isegi revalis on nad kõik küll 45' kraadised, kuid VÄGA erinevad. Ainukesed asjad, mida saab ikkagi reaalselt mõõta adekvaatselt on harjutused keharaskuse, hantlite või kangiga.


  13. No mida ma saan öelda, mis sinu meelt muudaks, mitte midagit ma pakun. Kui ma ise sama hea vormi teen, kas siis olen ka raudselt kemmivend? Kas peab 24/7 dopingulaboris istuma, et puhtust tõestada?

    Tore, et ise mõistsid seda juba algul, et sel teemal pole mõtet oma seisukohta puiselt pähe määrida. Oled samuti figureerinud bb.com'is ja miscis jne piisavalt kaua, et teada, et see on teema, kus ühtmeelt ei leia nkn. Leian, et kasvõi sinu lemmik otsingumootorit - googlet kasutades leiab piisavalt pildimaterjali, isegi videosi, kus on näha, et lisaks kaasa tulnud günole, on leida pilte Jeff Seidi paari aasta tagusest vormist, mis pole isegi võrreldav praegusega. Peab olema üpriski sinisilmne, et uskuda selle valdkonna "IM NATTY UMIRIN BRO?" stiilis juttu. Matt Oguse teemal ma isegi usuks, et tänu räigele pühendumusele ning rangele eluviisile on see võimalik sest staaz ikkagi pikem ning ka vanust rohkem.

    Mõistan isegi, et kõik see, mida mõlemad neist on saavutanud on saavutatav naturaalselt, kuid tuues end võrdlusesse, peaksid sa ju ometi mõistma, et sa võrdled ikkagi inimesi, kelle treeningstaaz on üpriski erinev. Su treeningstaaz on eeldatavasti vähemalt kaks korda pikem(isegi kui oma sõnade järgi 3 aastat oled vaid "tõsiselt" treeninud").

    See on tegelt nii absurdne teema. Olen kindel, et Matt tänab komplimendi eest, aga tegelikult on asi ju tobe.

    Kas kutsud Janarit ka kemmi panijaks? Tema vorm on ju veelgi parem, kui Ogusel. Janar ei karda ka vahest tahvlit shokolaadi sisse keerata? Diet hard, tren hard? Või mis? :)

    Janari teemal mu jutu viimane lõik, erinevusega, et staaz eeldatavasti tal ümardatuna 15 aastat. Mõistad isegi, et pole võrdlusmomenti võimalik luua.

×