Jump to content

harselius

Kasutajad
  • Sisu loend

    117
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik harselius postitused

  1. massilisaja või valk

    rätseplihast saab treenida reite lähendamist tehes... http://www.fitness.ee/exercise_show.php?gr...y=13〈=1
  2. massilisaja või valk

    süsivesik on suhkrute üldine nimetus(fruktoos, glükoos, sahharoos jne) massilisaja sisaldab süsivesikuid, mis annavad energiat trenni tegemiseks ja peale trenni taastamiseks. kui peale trenni pole kuskilt energiat võtta, tekib organismis kataboolne seisund, mis lõhub lihast, mille tulemusena lihas ei kasva. kui süsivesikuid on jällegi liiga palju ja neid ära ei põletata, võib rahvakeeli "paksuks minna". reielihase kohapealt sis, proteiini ja normaalses koguses süsivesikut tarbides on lihas suurem, aga ohtralt süsivesikut tarbides on kogu jalg suurem :S kui võtta ainult valku, sis võiks ennem ja peale trenni süsivesikute allikaks võtta mingi puuvilja. tihtipeale massilisajad sisaldavad liiga palju süsivesikuid, mida ei jõua ära põletada.
  3. Vadakuvalkude erinevus

    siis võiks ju pigem öelda, et puhtam valk "meeldib" kehale, kuna puuduvad halvad ained, nagu näiteks laktoos...
  4. Vadakuvalkude erinevus

    kirjuta otsingusse "whey isolate vs concentrate" ja loe uuringuid palju süda lustib... paljude artiklite erinevus seisneb ainult valgu sisalduste % "kas kehale meeldivad väiksemad aminogrupid?" mis see kehale meeldimine on? me ei saa ju keha käest küsida, ega ju?! fakt on see, et kui valk on juba väiksemateks osadeks lõhustatud, kulutab seedimine vähem energiat, mistõttu ta ka imendub kiiremini.
  5. Vadakuvalkude erinevus

    kontsentraat ei saa olla 100% puhas, nagu ka isolaat. tootmise protsess on küll jällegi erinev, sellepärast isolaat sisaldab 90-98% valku ja kontsentraat ainult 70-85% isolaat sobib laktoosi puudumise tõttu laktoositalumatule...väidetavalt on tootmine ka kallis kontsentraadi sisaldus sõltub filtreerimis meetodist(mikro-, ultra- või nanofiltreeritud) jällegi, mida puhtam on tulemus, seda kallim on hind. vadaku hüdrolüsaadis lõhustatakse molekulid väiksemateks aminogruppideks: di-, tri- ja polüpeptiitideks, mis jällegi omakorda kiirendab imendumis protsessi. kasu saab kvaliteetsemast (kiiremini imenduvast) valgust vaid siis kui neid ei segata sheigis aeglustavate aineosadega kokku, nagu näiteks süsivesikud.
  6. Kreatiin

    nii väikse kogusega (3-5g) ei ole vaja kuurina teha. võid pidevalt ka võtta...
  7. Käepõrutus

    mingi sidemete või kõõluste mikrorebendid vb... mul oli ka nii, aga ainult 4. ja 5. näppu proksimaalseid faalakseid ei saand sirutada. üldjuhul saab löögiga kannatada ranne rohkem, niisiis soovitaksin löögi tehnika üle vaadata sidemeid kasutad muidu?
  8. Mure väsimusega.

    stress seoses kooliga või naistega äkki?
  9. Suveks vormi

    super! sis on see teema ennast ammendanud...
  10. Suveks vormi

    ma väga kangekaelne ei ole ja hakkan juba vaikselt järgi andma siiski hr. otter, kindlasti on teie teooria laitmatu, ei vaidle sugugi vastu. aga kui palju ainuüksi teooria tekitab usaldust? teemaalgataja kirjutas mulle meilile ja leian et see näitab usalduse teket. leian siiski kui foorumlased hoiaksid ühtsust, oleks viisakad, mõistvad ja arusaavad oleks saanud teda rohkem aidata. "targemad inimesed"? selline ümbernurga vihje pole samuti ilus
  11. Suveks vormi

    tõesti läksin vist pisut hoogu, ja tegelikult nii hull ei olegi veel olukord, kus nägu täis sõimatakse "kui puudub menüü, lähtutakse eeldusest et kõik on OK"- vastupidi, kui menüüd pole antud arvatakse subjekt toitubki ainult viineritest ja saiast "ükski algaja pole abi saanud"- selliseid postitajaid on palju kes teevad end foorumi kasutajaks, küsivad abi, ja kaovad ära. mina arvan, et kui algaja saavutaks eesmärgi, jätkaks ta foorumi kasutamist. kuna selliseid inimesi on siiski vähe kes tulevad ja jäävad kasutama foorumit, sellest ma ka eeldan, et nad ei ole abi saanud. vb on tegemist algaja enda tahtejõuga, aga sellepärast me siin ju kõik olemegi, et motiveerida noori fitnessiga, kulturismiga, jõutõstmisega või üleüldse spordiga tegelema. kuna keskkond on siin suhteliselt vaenulik sis tundub, et noored peletatakse eemale. mõtle kui motiveerivalt mõjuks üks positiivne kommentaar kiivikaselt selles teemas. kui öeldakse vormipildi järgi et sinus on potensiaali, isegi kui seda tegelikult pole. "On tore,et sina oled võimeline andma inimesele nõu"- minu nõu põhineb minu enda katsetustel. loomulikult ei ole minu nõu 100% adekvaatne, aga ma soovitan seda, mis mul kõige paremini on mõjunud, mitte ei aja teooriat taga ja ei kopi netist mingeid ideaal-kavasid. mina rõhun rohkem trennile ja toidulisanditele, ja kui areng seisma jääb vaatan ka üle toitumise. ja mulle see sobib. "ei maksa täpsustavate küsimuste esitamist pahaks panna"- loomulikult, ja ei panegi. aga kui me vaatame esimesi kommentaare sellel teemal. "toitumine korda!" see on mittemidagi ütlev. info on null. paar järgmist kommentaari samas stiilis: "otsid ettekäänet, järelikult sa ei taha vormi saada". mina neid päris "täpsustavate küsimuste" alla ei liigitaks. nimodi tunduvad sis asjad läbi minu silmade nüüd kui teemaalgataja tõi sis lõpuks menüü välja tuleb tõdeda, et menüü on, ohh imet, äärmiselt korralik. tõesti ei saa seda võrrelda kulturisti omaga, aga siin tahetakse vaid suveks vormi saada. ei ole mõtet üle pingutada kalorite lugemisega, ja ei pea ajama näpuga järge, et kas tuli ikka täna 200g valku täis. korralik trenn sinna otsa ja tulemused ei lase ennast kaua oodata
  12. Süsivesikud pärast trenni

    süsivesik on kõikjal suht odav. kui tellid seda bulkpowdersist tsisterni täie, sis vb säästad midagi. osta kilo suhkrut poest ja asi korras...
  13. Kreatiin

    kreatiini võiks võtta DEXTROga. mida see kreatiin sis 15 a teeb nii hullu? :S
  14. Peksa saamine

    oumaigaad , siin on veel selline teema ka olemas?! kas parem on saada vastu hambaid suu lahti? XDXDXD munadesse pidi olema hea saada suu lahti XD
  15. Suveks vormi

    miks üldse arvatakse et alagaja toitumine on mäda? ja alati arvatakse nii! ükski algaja kes siin foorumis teemat alustab ei saa ühtegi konkreetset soovitust mitte millegi kohta. alati sõimatakse nägu täis, kuna "tõenäoliselt" ta sööb mingit rämpsu. kui inimene julgeb veel enda eest välja astuda sis vb migit nõu ta saab. seda ka sis nimodi, et öeldakse, mida ta valesti teeb, aga kuidas õieti toituda/treenida/toidulisandeid manustada, sellest ei räägita. kuskilt tuleb ainult kopi-peist "sv50%, rasv20%, valk30%" ja sis on kõik maru targad... see selleks keegi võiks nüüd noormeest aidata ka mõne konkreetse lingi, artikli või soovitusega treeningu, toitumise või toidulisandi kohta, mitte ainult halada, et ta ei saagi kunagi vormi.
  16. Suveks vormi

    muutuda võib ka treeningu intensiivus ja toidulisandite manustamine, millest tuleneb ka muutus füüsilises vormis.
  17. Suveks vormi

    natuke üle pingutate selle söögi teemaga. teinekord ei olegi võimalik muuta toidukava, kui elad vanematega, ja majanduslik olukord ei luba... TEGEMIST EI OLE VÕISTLEVA SPORTLASEGA, JA TA EI PEAGI TOITUMA JA TREENIMA PERFEKTSELT! mind natuke häirib see, et kui keegi uus tuleb foorumisse, siis räägitakse ainult sellest toitumisest. c'mon, sõna "toidulisand" juba ütleb, et see on kõigest lisa, mis toetab tavatoitumist. pulbreid/kapsleid/tablasid kasutataksegi selleks, et saada organismi ained, mida tavatoidust ei suudeta omastada. ega keegi ei ootagi mingist toidulisandist mingit ime! mina pole küll ühestki burksist või pitsast ära öelnud(samas mul ei ole eesmärgiks olnud ka rasvapõletus). teinekord ongi, mida suurem kaloraaz seda parem. rasva% ikka 6. kindlasti oleksin paremas vormis kui toitumist oleks jälginud, aga mingid igapäevased rõõmud võiksid ka ellu jääda. mõnele sobib lihtsalt paremini kui rõhutakse trenni ja toidulisandite peale, mitte tavatoitumise. lihtsalt aja möödudes ei jaksa mina enam neid pulbreid sisse jahvatada. eelistan siiski sooja toitu. teemaalgatajale ka sis midagi, mida ta ehk kuulda tahtis... ainult toidulisanditega alla ei saa. nagu ka ennem mainisin, sis toidulisandid ainult toetavad rasvade põletamist. kogu töö pead siiski sina ise ära tegema. kui korralikult trenni teed, saad ilusti hakkama, suveni ju veel aega küll. toidulisanditest sis nii palju, et võid võtta mingi kindla kombo või võid hakata enda peal läbi proovima, mis sulle kõige paremini mõjub omega3 rasvhapped soodustavad rasvade põletamist, kui seda oleks mõistlikum apteegist osta. L-karnitiin samuti soodustab rasvade põletamist, tõstes keha temeratuuri. beeta-alaniin aitab treenida, kui dieedil ollakse. rohelise tee ekstrakt ja kofeiin(isiklik lemmik). rasvapõletajaid on kõvasti, aga teisi ei ole jõudnud proovida ja ei oska soovitada. CLA tahaks millalgi ära proovida. äkki keegi oskab öelda, kas tellides liigitatakse CLA ravimi alla? bstard oskab kindlast lahti seletada, kuidas TTA toimib
  18. Pullid pildid netist

    markyl tunduvad päris head geenid olevat. kõhul kuubikut paiknevad ka ilusti
  19. Valk enne magama minekut

    jep, kustutati jälle ära... anna enda mail, ma saadan sulle meilile, mis mul vaja oli...
  20. Alustajale... tee võistlusteni

    selle teema võiks ära kustutada...
  21. Rohkem hetkel meenutada ei suutnud... kogused võivad olla veits teised... Biotech Mass- 1kg Selfomninutrions taastaja: Essential aminofusion 1 kg No-xs 1 purk Krealkalyn- 1suur purk Biotech monohüdraat-1 Fitwhey-1kg Fitmass- 1kg Fitcrea- 200g Gaspari Myofusion valk- 2kg Gaspari amino- 500g Apilak 3 pakki Serious mass – 5,5kg Bestbody Casein- 1kg Malto- 1kg Dextrose trauben zucker- 2kg BestBody xxl booster- 1kg Biotech mass- 1kg Gainbolic- 1 kg Selfomninutrition valk-2x1kg Essential amino liquid- 1L Zma- 1 purk Biotech monohüdraat- 500gr BestBody monohüdraat- 500gr Beta-alanine- 200gr Biotech amino st5300- 1purk Olimp vita-min 1 pakk Tribulus-1 purk Nobrand arginiin- pool purki Arginiini kapslid- 1 purk Maralijuur- 1 purk b-vitamiini kompleks- 1 pakk eleuterokokk- 1 pudel guaraana tabletid- 1 purk kofeiini tabl- 1 purk omega3 kapslid- 1 purk prode90- 1 kott fasti kaseiin- 1 kott linaseemneõli- 1 pdl
  22. Küsimus kava kohta ?

    4x10 on parem ehk. siiski minu arvates võiks 4.seeria 9 kordus tulle juba läbi "ussim*nni"
  23. Küsimus kava kohta ?

    http://www.fitness.ee/treeningkavad/13 mina soovitaks seda kava. saad selle 2x nädalas läbi teha, ehk sis puhkepäevadeks on kolmap, laup ja pühap. massi eesmärgil võid proovida neli seeriat kolme asemel teha. see 5.ks jagatud variant on liiga raske ma arvan, ja pole vaja nii spetsiifiliselt treenida kogu keha läbi, kui tegemist veel algajaga ka
  24. Uue aasta lubadus

    2011 massiperioodil 100kg!
×