Jump to content

aviadora

Kasutajad
  • Sisu loend

    1
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

aviadora

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 24.05.1981

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Female
  1. Kohupiimavorm

    Modifitseerisin kohupiimavormi retsepti. Olen teinud nii soolast kui ka magusat. Mõlemad on head nii kuumana kui ka külmana. Soolane sobib salati kõrvale, magus sobib ka valgubatooni asenduseks kaasa pakkida Hästi lihtsad on teha ja lollikindel ka - vastavalt lisanditele saab teha kalorivaesema või -rohkema koogi. Kõik kogused on varieeruvad - vastavalt külmkapi sisule. Magus kook ei tule läägelt magus vaid parasjagu. Eks tehke ise vajadusel ümber Kohupiimaks loen igasugu erinevad tooted, k.a ricotta. Kui on pakikohupiim, siis vedeldan seda kohvikoore, hapukoore, piima või muuga (nt pisut mahla...). Lähenegem loominguliselt Magus kohupiimavorm: 3 muna 500g kohupiimatoru ~40g valgupulbrit (vanilli, šokolaadi...misiganes) sool (väheke (pruuni) suhkrut) (kaneeli, kakaod või vaniljesuhkrut) väike kild võid (külmutatud) marjad, näiteks kirsid / mina olen vastavalt tujule vahepeal lisanud kaneeli või piparkoogimaitseainet...või ühe tükikesteks hakitud küpsise või natuke tükikesteks hakitud tumedat šokolaadi. Siinjuures aitab ka õige vähesest (nt kahest komeedikommist), et luua hõrk lisamaitse. Ahjaa - vahel pudistan juurde hoopis pähkleid, kookoshelbeid, rosinaid, neljaviljahelbeid.../ * Ahi sooja panna nt 220kraadile * Ahjuvorm määrida hästi kergelt võiga * Munavalge ja kollane eraldada. * Munavalge vahustada natukese soolaga tugevaks vahuks. * Munakollased vahustada (kes soovib - lisab natuke suhkrut ja vahustab sellega). (siin lisada - kui meeldib - kaneeli vmt) * Munakollastele segada juurde kogu kohupiim ja valgupulber. Segamisel võib kasutada mikserit. * Llisada saadud segule munavalged. Nüüd segada lusikaga! * (ja nüüd on see koht - kui on soovi lisada küpsis, šokolaad, moos, rosinad, neljaviljahelbed, pähklid vmt ja segada natuke ettevaatlikult läbi) * Valada saadud mass ahjuvormi * Kui eelnevalt taignasse midagi ei pudistanud, dekoreerida saadud pannitäis marjadega. * Ahju. Igaüks tunneb enda ahju siselu paremini, kuid umbes paarkümmend minutit. * Kui aeg täis, ei ole tavaliselt kohe välja võtnud - siis langeb vähem alla ja jääb õhulisem. Soolane kohupiimavorm: 3 muna 500g kohupiimatoru väike kild võid sool, pipar, sobivad ürdid (oliivi)õli herned, kruubid, läätsed, oad vmt seened, hakkliha vmt (pole kohustuslikud) sibul juustu (peale riivimiseks või ka sisse segamsieks) Selle koogiga läheb ettevalmistuseks kauem, kuna herned-kruubid keevad kaua. Läätsedega läheb kiiremini. Ise keedan herneid kahe korra jaoks korraga valmis, sest vorm saab mõne päevaga otsa ja saab teise samalaadse otsa teha, varieerides mõne lisandiga. * leotada herned (vmt) ning keeta vastavalt juhendile * õliga sibulat pannil praadida, lisaks seened-liha vmt. lisada ürdid (nt oregano, basiilik) kui on soovi. * saadud asi segada eelvalmistatud hernelistega. * Tõsta kuskile eemale, et see poleks enam tulikuum vaid soe. * Ahi sooja panna nt 220kraadile * Ahjuvorm määrida hästi kergelt võiga * Munavalge ja kollane eraldada. * Munavalge vahustada natukese soolaga tugevaks vahuks. * Munakollased vahustada soola-pipraga. (võib lisada natuke suhkrut, see annab huvitava maitsenüansi) * Munakollastele segada juurde kogu kohupiim. Segamisel võib kasutada mikserit. * Lisada pannil valmistatud segu. Segada lusikaga! * (kui soovi - siis juurde lusada jämeda riiviga riivitud juust) * Lisada saadud segule munavalged. Segada lusikaga! * Valada saadud mass ahjuvormi. * Peale võib riivida natuke juustu. * Ahju. Igaüks tunneb enda ahju siselu paremini, kuid umbes 25minutit. * Kui aeg täis, ei ole tavaliselt kohe välja võtnud - siis langeb vähem alla. Mina olen saadust nt hapukoore kastmega tarvitanud. Juurde toorsalat. Head katsetamist!
×