Jump to content

stamma

Kasutajad
  • Sisu loend

    107
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik stamma postitused

  1. Jõukulturism...

    Kas see on tõesti nii, et kui trenn läheb üle tunni aja, siis hakkab juba massi arvelt minema?
  2. kas te saate aru?

    http://www.exrx.net/WeightExercises/Erecto...BBDeadlift.html http://www.exrx.net/WeightExercises/Gluteu...BBDeadlift.html tundub nagu sama harjutus eks? Aga ometi ütleb veebisait, et ühe harjutuse põhieesmärk on tuharalihas, aga teisel olevat alaselg. Kumb nüüd tõsi on?
  3. treening

    Ise valid, mis su eesmärk on eelkõige? Kas jõudu kasvatada või massi?
  4. Alustasin siis seljale jõukava esimest korda elus. Teen seda ühe korra nädalas. Teistele lihasgruppidele teen tavalist 3x10 harjutuste süsteemi. Seljale teen siis 4x5 võimalikult suurte raskustega. Kava niisugune: 1. Jõutõmme 2. Lõuatõmme kitsa althaardega 3. Kere tõmme üles laia haardega (põhimõtteliselt lõuatõmbe sarnane, ainult et ei tõmba lõuga üle kangi, vaid tõmban kukla kangi ligi) 4. Hantli tõmme küljele pingil ettekallutatult (variatsioon on siis kangi tõmbed vastu kõhtu - teen üks nädal üht, teine nädal teist) ja siis edasi on biitsepsile paar harjutust ja käsivarrele ka paar harjutust. Küsimused. 1. Kas peaks rohkem/vähem harjutusi tegema? (kas peaks nii hantli tõmbe kui kangi tõmbed vastu kõhtu mõlemad samas trennis tegema lisaks veel?) 2. Kas biitsepsile peaksin ka tegema 4x5 võimalikult suure raskusega või teen biitsepsile ikka 3x10 edasi? Kas käsivart eraldi on üldse mõtet teha? Tänud! S
  5. mitu küsimust mu uue seljakava kohta

    minu arust on see üsna loogiline, et kükk või jõutõmme on trenni esimene harjutus pärast soojendust
  6. mitu küsimust mu uue seljakava kohta

    Tänan. Muu on kõik OK?
  7. Treening

    Hei, mul ka üks küssa, ei hakanud uut teemat tegema. Kas see, kui teisipäeval tegin rinnale kõvasti jõudu, samuti õlgadele ja triitsepsile ja täna(reedel) teen uuesti sama päeva, võib pärssida lihaste/jõu kasvu? (kolmapäeval tegin õla- ja biitsepsipäeva, eile jalapäeva ja täna on samuti üle pika pika aja vaba reede, tahaks jõusaali minna. aga kui võib pärssida lihaste kasvu, siis ma ei lähe)
  8. Küsimus sheigi kohta peale trenni.

    minu arust veega neid sheike teha on üldse väga rõve. Proovige piimaga, siis enam veega ei tahagi.
  9. rohkem energiat trennis

    Tere. Eile jõin suure tassi kohvi ~20 min enne trenni ja kohe kõvasti parem enesetunne oli trennis. Aga kofeiin teadupärast viib vedelikke kehast välja ja ei ole vist siis parim energiabooster jõutrennis käijale. Kas tauriin on parem? Või arginiin? Need ei vii vett kehast välja?
  10. rohkem energiat trennis

    Kas see "sõltuvus" tuleb tauriini ja arginiiniga ka?
  11. Jalapäeva harjutuste tehnika kontroll

    Mulle tundub ka nii. Sama väga paljude harjutustega nii kangiga, plokil, kui ka hantlitega. Ego pärast peab palju peale laadima ja siis tehakse kuidagi vääneldes need harjutused ära. Kas sellest on kasu, ei tea?
  12. Trenn täiskõhuga - tunne?

    selline küssa, et kas vastupidisele tasub ka mõtelda? kuskilt kuulsin, et kohe pärast trenni pole mõtet süüa, et veri on kõik veel lihastes. Kas tõsi?
  13. Tere. Siin foorumis on juba raudselt seletatud kuskil neid asju, aga ma otsisin ja ei leidnud. Palun öelge, mis need täpselt on? Või kui ei viitsi pikemalt seletada, siis öelge, kas see on hea, kui harjutuses töötab rohkem sünergiste ja stabiliseerijaid või parem on kui neid on vähem? Kas siis kui mu harjutuses on dünaamiline stabiliseerija näiteks triitseps, kas see tähendab siis, et triitseps saab ka suurt koormust seda harjutust tehes? Tänan!
  14. Jalapäeva harjutuste tehnika kontroll

    Üldiselt inimesed, kes just on millegi pärast poolküki poolt, on lihtsalt tegelikult liiga laisad, et teha täiskükki.
  15. treening

    kui on ületreening, kas siis see pidurdab lihase arengut ja kui oluliselt?
  16. Lähemalt kaladest...

    Aga selline kala nagu Pangassius? (praegu on Rimis väga soodsa hinnaga)
  17. ...ja päris huvitav, mis need enamik fitness.ee artiklikirjutajad selle kohta ütleks, et näiteks kükki ja jõutõmmet polegi kavas sees. = )
  18. Samas tundub, et kui massi tahad juurde saada, (jaa ma tean, siis on põhiline asi söömine) siis vist päris sellist trenni ei tasu teha.
  19. algaja jõusaalis

    Kas tahad rohkem, et jõunäitajad paraneksid või tahad rohkem põkk välja näha? Ühel juhul vähem kordusi, teisel rohkem. Kindlasti ära seda viga tee, nagu sa tõenäoliselt hakkad jõusaalis mitmete teiste puhul nägema, et jalgu ei tee. Tean omast käest, alguses on raske sundida jalgu tegema, millegipärast eriti ei viitsi. Aga lohid on need, kes jalgu ei tee, sellest saad hiljem aru. Ja hiljem on raskem hakata järgi tegema. Niiet kindlalt tee üks päev nädalas ainult jalgadele. Kükk on põhiline, samuti jalapress ja siis vaata veel muidki harjutusi. Võta siit fitnessi lehelt algajate kava näiteks. Tee seda mingi kuu-paar, siis võid sealt mingi teise kava valida oma tahtmise järgi. Mingi 3-4 kuu pärast hakkad asjadest rohkem sotti saama, kui loed veel artikleid ka juurde. siin algajate ABCs on paar head linki. Üks neist harjutuste link. Sealt näed täpsemalt, millistele lihasgruppidele mis harjutused sobivad. Kindlalt katsu nädala lõikes kõik lihasgrupid läbi treenida 1 korra: Rind, õlg, triitseps, ülaselg, alaselg, biitseps, jalad. Veits kõhulihaseharjutusi ka juurde. Alguses on tõenäoliselt mõne lihasgrupiga raskem, mõni on nõrgem kui teine. ÄRA KINDLALT jäta neid tegemata. Suht inetu on, kui inimesel on rind hullult puhvi treenitud, aga selg on ühtlane nagu seal. Mitu korda nädalas saad käia üldse jõusaalis?
  20. Tere. Olen mingi 8 kuud teinud massitrenni ja tegelt tahaks nüüd rohkem jõudu teha. Mis arvate sellisest jaotusest? 6 nädalat rinnale/õlale jõutrenni, pärast seda 6 nädalat seljale jõutrenni ja pärast seda 6 nädalat jalgadele jõutrenni. Selle 6 nädala sees treenin teisi lihaseid ka, aga mitte jõutrenni näol, vaid teen samamoodi edasi nagu varem, massitrennina. et kui on rinna 6 nädalat, siis teen rinna-ja õlapäeval 5x5 harjutusi võimalikult suurte raskustega. Teistele lihasgruppidele teen ikka 3x10 väiksemate raskustega. Kui tuleb selja 6 nädalat, siis teen 5x5 seljaharjutusi võimalikult suurte raskustega, aga teistele lihasgruppidele teen 3x10 jne. Igat lihasgruppi teen 1 KORRA nädalas. ehk siis nt esmaspäev - rind, õlg, triitseps. Kolmapäev selg ja biitseps. Reede jalad. Ma ei tea, kas saite aru, mis ma üldse ütlesin, aga kui saite, siis andke palun nõu = ) Tänud! S
  21. Kas vahe ongi ainult kordustes või peaksin ka harjutusi muutma? On mõned harjutused sellised, et massikavasse sobivad, aga jõukavas pole erilist mõtet?
  22. Huvitav, et http://www.exrx.net/Lists/Directory.html järgi on Posterior deltoid harjutused seljaharjutused. Kas peaks neid harjutusi hoopis õlapäeval tegema, mitte seljapäeval? Trapetsi ta liigitab ka selja alla. Kas keegi teeb trapetsit seljapäeval? Ma olen siiani õlapäeval teinud, aga samas ei taha, et õlg kahel päeval nädalas retsi saaks. Mis arvate?
  23. üleminek massitrennilt jõutrennile

    jõutsüklis soovitatakse teha 3x 4-6 seeriatega. Mis vahe on, kui ma teen näiteks 5x5 seeriatega? Või on 5x5 küllaltki mõttetu? Tänud!
  24. Posterior deltoid; trapets

    selline küssa ka, et kas võib nii olla, et surun lamades natuke valesti, koormates rohkem õlga kui rinda? (äkki on liiga lai haare?) - sest vahel pärast tavalist lamades rinnalt surumist annavad õlad just kõvasti rohkem tunda kui rind. Sama ka positiivse kaldega hantlitega surumise juures. Kuidagi õlg annab rohkem tunda kui rind.
  25. Posterior deltoid; trapets

    http://www.exrx.net/WeightExercises/Deltoi...earDeltRow.html aga taolist harjutust teed õlapäeval? või sellist: http://www.exrx.net/WeightExercises/Deltoi...earDeltRow.html oleksid nagu selja-harjutused minu arust.
×