Jump to content

ville1

Kasutajad
  • Sisu loend

    187
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Koik ville1 postitused

  1. Kui ma õigesti aru saan siis põhimõtteliselt sobiks maks 2-3 toidukorda ja need umbes 4 tunni jooksul. Ise katsetan niimoodi arvatavasti. Enne trenn ca pool tundi 300-500 kcal eine. Pärast renni 700 ne tund hiljem 500 ne, tund hiljem 500 ning enne magama minekut 400-500. Saaksin om 2500 kcal kätte. Dieedil olles vähendaks ühe toidukorra võrra. Oleks selline näide see mida silmas peate?
  2. Ei ole inglise keelega nii sina peal kas keegi viitsib kasvõi paari lausega lahti seletada. Kuidas see loogiga töötab. Kui suureks jäävad nt valgu osakaal 1 toidukorras jne. Teema tundub huvitav ja siit lugedes ka toimivat. Kas see süsteem töötaks ka massiperioodil(kui kaloraaz jääb mõõdukalt + poolele). Tõesti see pidev õgimine et oma 5-6 toidukorda kätte saada on nii mõnelegi inimesela juba vaimselt väljakutse.
  3. Vend Vähk Peab liikuma!

    suht kindel võid olla et terad lähevad mingil hetkel. mul naine jahvatas blenderiga suht süütuna tunduvaid kohviube. Hiljem avastasin nii mõnegi metallipuru tüki kohipuru seest. EI OLE TEGU ODAVA BLENDERIGA
  4. Vend Vähk Peab liikuma!

    opaa.... selline inventaar maksab ilmselt terve hunniku eurosi. Minu aegadel 2003-2004 polnud sellisest saalist mõtet unistadagi. Meil oli minu mäletamist mööda keskmise maja kledris väikene nurgake kus valdavalt 5 kg raskused kettad olid nii et kui üks mees surumist tegi siis olid kõik 5 kg kettad selle kangi otsas ja teised 10 meest ootasid järjekorda, kuna teisi kange polnud pluss siis veel paar poolpidust hantlit ja väike kohake veel kus said nö jõumehed surumist ja tõmmet teha kus samuti koguaeg mega järjekord. Saalis oligi aega käija pärast 17:00 umbes tund aega kuna 6-7 aeg hakkasid muud toimetused. Sellistes tingimustes kadus pidevalt motivatsioon trenni teha ära!
  5. YouTube videod

    Eesti versioon oleks Grab all you can in 5 sec
  6. Arnold Schwarzeneggeri uus stiil

    Kurjad keeled rääkisid sel korral et poisil oli vaja biitsepeseid kiiresti suuremaks ja vormi saad siis tal eratreener süstiski nii mõndagi ainet pärast igat trenni! Aga see on sihuke jutt mis jääbki ainult jutuks! TROOJAST SIIS JUTT
  7. Jõusaali tolad...

    Millest selline avaldus. Kõik oleneb ju vajadustest. Ma satun viimasel ajal natuke harvemini saali ja iga kord teen ma oma 5x5 kükiseeriad ära. Viimasel korral alustasin nt jõutõmbest, loomulikult millega ei läinud maks intensiivsuseni aga niimoodi rahulikult ja viimase tõmbega jõi umbes 3 kordust varuks siis 5 minutit pausi ja 5x5 kükid ning muud baasharjutused.
  8. Ise ei saanud vahepeal üle 2 korra nädalas jõusaali. Kui teha pühendumusega 95% ulatuses ainult baasharjutusi ja nendest ka veel välja valida omakorda nö raskemad siis jõunäitajates minul igaljuhul tuli kiiresti ja kõvasti juurde. Selja õlad ja käed treenisin kodus on olemas 2x36 kg hantlid. Samuti paigutasin kodusesse trenni ära veel 2 rinna harjutust. Siis lisaks jõusaalis tehtud surumisele sai ka kodus lisaks mingil päeval hantlitega kaldpingil surutud +lendamised. Seljale tavalised lisaraskustega lõutõmbed ja hantlitõmbed. Kui kõiki neid eelpoolmainitud asju arvesse võtta siis kaks korda nädalas jõsaali jõudmine+väiksemate lihaste ja muude kergemate vabaraskustega harjutuste kodus tegemine töötab tegelikult päris hästi ja kindlasti on vaheldusrikas. R Mina soovitaks eelisarendust vajavad lihased treenida saalis ja teised siis kodus kui.
  9. Üks hea harjutus mis kõhulihaseid arendab on ületõmbed "pullover", pärast seda harjutust on kõhulihases mõnus pinge sees ja järgmisel päeval on hästi tunda. Loomulikult pole see isoleeritud harjutus, mis vb aitab paremini, aga nendele laiskadele kes kõhulihast eraldi eriti ei treeni siis vb on selle harjutuse kaasamine rinnpäevale mingi toonus ka kõhulihasele.
  10. Olen viimased kolm treeningut teinud küki ja jõutõmbe samal treeningul. Seda siis kaks korda nädalas. Ühel treeningul alustan jõutõmbest ja teen seda nö natuke tugevamini, teisel treeningul teen küki esimesena jõutõmbe natuke kergemini (2 soojendus-seeriat+üks maksimumi lähedane 6-8 ne jne). Kas keegi on sellist lähenemist proovinud kunagi. Aja nappuse tõttu ei saa küki ja jõutõmbe jaoks eraldi päeva võtta kuna mõlemal päeval tuleb teha siis vastavalt selga ja õlg või siis rinda ja käsi. eelmise nädal oli selline Teisipäev: Jõutõmme 4x6-8 lõuatõõmbed 3x6-10 Kangiga kõhuni tõmme seistes seljale 3x8-10 Kükk 3-4 korda 8-12, viimane seeria maksimumi lähedane 8-10 ne seeria sellel treeningul vähe kergemalt ka rinda rinnalt surumine 3x6-8 rinnalt surumine pos.kaldega 3x6-8 keharaskusega rööbaspuudel surumine 8-15 biitseps vastavalt tundele 2 harjutust kangiga äõtele 3x6-10 sc.pingil-3x 8 - 12 triitsepsile! plokilt alla tõmbed peopesad ülespoole 3x8-12 plokilt alla tõmbed peopesad ülespoole 3x8-12 Kõhulihaseid 2 harjutust mõlemas harjutuses kuni kolm seeriat Reede: Teine treeningpäev algab kükiga ja tuleb juurde veel jalapress ning jalatrenazöörid reiele ette ja reiele taha. Samas jäävad ära mõned seljaharjutused ning tuleb nende asemele paar õlaharjutust. Nagu näha on tegemist mingisuguse fullbody suguse jaotusega, samas kõik keerleb ikkagi põhiliste baasharjutuste ümber kükk, jõutõmme, rinnalt surumine, vahetuvad ainult vastavalt mõned harjutused selja ja õla lihaste treenimise vahel .Samuti on ühel päeval esimese ja tugevama asjana jõutõmme ja teisel kükk. Rinnalt surumist tavaliselt tiesena! Selline paindlik lähenemine aga maht on ühel treeningul väga suur ja kolm päev pärast seda olen nö out omadega. Aga sellegi poolest kasvas nii küki kui ka jõutümbe numrid ja näitajad, Vb on asi selles et pikem paus on olnud trennist ja selline comeback on niikuinii lühiajaliselt tagatud, tee mis jaotust teed? Kui jõusaali ei saa isiklikel põhjustel rohkem kui 2 korda nädalas ,siis mõtlesin et nii on kõige optimaalsem, suured lihasrühmad saab kaks korda läbi teha. Käed ja õlad on väikesed lihasrühmad ja saavad vatti ka baasharjutustega ning lisaks on igale väikesele lihasrühmale vähemalt 8-12 seeriat nädalas natukene isoleeritumaid harjutusi lisaks. Või peaksin kolmanda päeva ikkagi kuidagi kodus tegema. Olemas on 2x36 kg reguleeritavad hantlid ja saaks õlgadele ja kätele edukalt tehtud ühe korraliku trenni.
  11. kükk ja jõutõmme samal päeval

    Tegelikult peaks vist ikka kasulikum olema kaks korda läbi teha nädalas suuremad lihasgrupid kui võimalus jõusaali külastada kaks korda nädalas. Üks kord raskemalt nt kükk+rinnalt surumine ja jõutõmme kergemalt, järgmisel päeval jõutõmme raskemalt + kergem kükk nt 2-3 seeriat 75% km-ist. 2 kuuest ja üks siis 8-10 ne maksimumi lähedane. Protsendid ja kordused panin siia suvalt-näiteks. Olen mõlemal treeningpäeval täheldanud seda et rinnalt surumine ei kannata nii oluliselt, kui sellele eelneb mõni raskem harkjutus nt kükk v jõutõmme. Mis küsimus mul tegelikult on siinkohal et milline peaks olema optimaalne maht kõikige eelpool mainitut silmas pidades?
  12. kükk ja jõutõmme samal päeval

    Siit tuli üks hea vastus. Military pressi peaks vist jah sisse lülitama kusagile!
  13. deem ei näinudki. Palju õnne ka Otile!
  14. otil on kuidagi grimm ja teravus väga hea võõreldes teistega!
  15. Lihasmass ei allu nii lihtsalt juurdekasvule kui rasvamass. Mina pooldan neid kes usuvad et lihasmassi kasvatamiseks peaks tarbima vähemalt + 250 ckal päevas! Muidugi eeldusel et makrode suhe oleks paigas. Ja lihaste ehitusmaterjal on valk sellest ei saa üle ega ümber!
  16. Odavaim viis

    ma arvan et ta pakkus ikka pigem umbes 1 kg ,see 10 kg on ju ülepakutud. 200 g valgu saamiseks piisab 1 kg liha, kui lihas on 20 g valku 100 grammis!
  17. Odavaim viis

    Kõige õigem tee tõeni jõudmiseks oleks välja arvutada kõikide toitude 1 g valgu hind (piim, muna, kodujuust, kohupiim, liha kala jne). Ma kunagi isegi tegelesin sellega aga lõpuni ei viitsinud arvutada. Esimene asi mille arvutasin, siis kõige kallimaks kujunes pulbri hind, mingi massilisaja kus süsivesikuid ja proteiine on umbes 50/50 v 40/50 nende juures makstakse juba räigelt pm viinamarja suhkru eest. Aga selle kana puhul peaks ju kondimassi maha arvestama? siis vast jääb 2 kilosest järgi 1,5+ kg
  18. Toitumisplaan

    oliiviõli ja pähklid on ju igatpidi ok, 5 õlut tekitaks minul igatahes päris korraliku joobe ja nii igal õhtul libistades sul suurt treeninjgutest midagi välja ei tuleks.
  19. kükk kergemate raskustega!

    Probleem seisneb sellest et kükki ei saa enam normaalselt teha st suurtemate raskustega 150 +, puusaliigesesse lööb väga terav valu sisse, samamoodi pärast küki trenni näiteks toolilt tõustes. Ei julgegi enam eriti suuri raskusi kasutada. Kas jalgade treenimisel tagasihoidlikumate raskustega, mitte üle 150 kg, võib tulla arengus varsti piir ette? Või annab sellise raskusega seisakutest üle saada ilma et ei peaks treenima aegajalt 80-90% lise raskusega, kus kordused lähevad maks 3-5 ni?
  20. kükk kergemate raskustega!

    Kui sa mõtled sageduse all kui tihti ma kükki teen siis vastata saan niimoodi et olen teinud nii 1 2 kui ka 3 korda nädalas. Probleem hakkaski pihta siis kui otsustasin teha pikema perioodi kus raskused on võimalikult suured ja kordused madalad maks kuni 5. Tehnika osas ei ole erilisi vigu targemate poolt täheldatud. Selg peab ideaalselt, vb ainult üles tulles tekib surnud punkt umbes siis kui põlved on veidi üle 90 kraadi jõudnud. Aga olen arstile ka rääkinud seda asja ja muud soovitust pole olnud kui jäta suured raskused sinnapaika. Mõnel inimesel on sellised anatoomilised eripärad. Aga sellist valu ei sooviks isegi vaenlasele erti , sellepärast on suur hirm vigastada ennast tõsisemalt. Ei tahaks küll ringi käija mingi puusa implantaadiga enne kui pole veel 30 aastatki täis tiksunud. Sumo tõmbe tegemine on mulle suhteliselt ebamugav, harrastan pigem tavalist tõmmet.
  21. kükk kergemate raskustega!

    Kuidas mulle see artikkle kahe silma vahele on jäänud http://www.fitness.ee/artikkel/1373/lihasmassi-kasvatamine-labi-pikkade-kukiseeriate
  22. kükk kergemate raskustega!

    Ega jõunäitajate suurendamine on kõigi kehaehitajate kui mitte primaarne siis sekundaarne eesmärk. Paraku vist võib jh öelda et vähe väiksema raskusega saab märkimisväärseid tulemusi lihasmassis, mitte jõus, samas madalamad kordused annavad nii massi kui jõudu kui õigesti periodiseerida. Ise ei teinud kükki üldse pea 2 kuud sellel samal põhjusel millest alguses rääkisin. Kuna mõõdan enda keha erinevaid osi pea iga nädal siis panin tähele et reie lihastest kadus mass 73 lt 67 le cm. Samas olen nüüd siiski kuu aega teinud 100kgx6-10 seeriaid 5-8, 90x12-30 seeriaid kuni 6 oleneb enesetundest ja motiveerituse tasemest konkreetsel treeningul jne. Lihasmass reites on peaaegu taastunud e siis 71,5 le(toitumises olulisi muutusi ei olnud). Ühesõnaga kui juba on selline probleem siis ei maksa riskida ja tuleb leppida sellega et suured raskused jäävad siiski ära ja mängida erinevate mahtude ja raskustega niipalju kui fantaasiat jagub!
  23. Vend Vähk Peab liikuma!

    ega jh Mister Vähi asjad on ühed esimesed mis läbi loen, olen ise ka kõvA rööbaspuudel suruja ja see projekt on igati kõva ettevõtmine, pauguta aga seal puudel edasi ja pane siia ikka vaatamiseks!!
×