Jump to content

armando

Kasutajad
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About armando

 • Rank
  Algaja
 • Birthday 11/18/1989
 1. Rinnalihased jumpsivad

  Järgmisel päeval on ikka valusad, aga seda ei saa kindlasti rinnalt surumise kaela ajada kuna teen rinnale mitu harjutust.
 2. Surumine

  Sellepärast,et ta on praegu sama pikk, kui ta oli 13-aastaselt. Võibolla olekski, aga kahtlen, et kellelgi 13-aastaselt kasv iseenesest lõpeks.
 3. Surumine

  vahe on selles ka, kuidas tegelevad. Nagu ma mainisin, oli mu klassivennal vajadus tugevamaks saada(igasugu koolivägivald, kambad jms), seega treenis ta pidevalt maksimumilähedaselt. Pealegi ei ma väida, et see on rusikareegel, et kui noorelt teed on kasv kohe kinni. Lihtsalt, see on reaalne võimalus, mida tal tuleks kaaluda. Igaljuhul on parem olla sellest teadlik, kui kolme aasta pärast vaadata kõigile alt üles ja imestada miks.
 4. Rinnalihased jumpsivad

  kuidas te määrate seda suutlikuse hetke muidu? Olen mitu korda viimast võtta üritades kangi alla jäänud, aga nii ka ära lõpetada ei taha, et tunned et veel jaksab.
 5. Surumine

  Elav tõestus on mu praegune klassivend, kes hakkas halva naabruskonna tõttu 13-aastaselt jõusaalis tõsiselt treenima. Praegult(17-aastaselt) surub ta rinnalt küll 90-100, aga on ka 1.60 pikk. Teadusliku poole pealt niipalju, et pidev, tugev surve lükkab luud üksteisele lähedamale,suurendades niimoodi rõhku luude otstele ja vähendades potensiaalset kasvuruumi.Mõlemad on luude (pikkusesse)kasvamisel väga olulised. Mul määrati kasvuea lõpp samamoodi, spordiarst saatis mind röntgenisse ja ütles siis, kas ja kui palju ma veel kasvan.
 6. Rinnalihased jumpsivad

  Probleem on selline, et rinnalt surudes ei anna see rinnalihastes üldse tunda, s.t et rinnalihased ei väsi ära, ei tuika ja tunduvad täiesti tuimad.Seda ka siis kui olen nt 3 seeriat suutlikuseni teinud(ma ei tee küll koguaeg nii, see oli lihtsalt prooviks). Harjutuse ajal ei tundu, et üleüldse midagi ära väsiks(sealhulgas käed), vaid lihtsalt ühel hetkel ei jõua enam üles lükata. See on väga ärritav, kuna mul puudub selle üle igasugune kontroll ja nii ei ole võimalik ennast piitsutada. Tehnika on korras ja ülejäänud harjutustega on ilusti rinnalihaseid tunda.
 7. Surumine

  Nii noorelt(enne pikkusesse kasvamise lõppu) ei tohiks teha maksimaalsete raskustega, kuna see võib kasvu pidurdada või selle hoopis kinni panna. Halvimal juhul võib kasv ühes jäsemes pidama jääda ja teine edasi kasvada, niiet saad kokkuvõttes erineva pikkusega käed/jalad.Eriti ei soovita, kui sa juba praegu oled oma ea kohta lühike(seda küll videost aru saada polnud võimalik). Igaljuhul soovitan sul selle teema koha pealt mõne targema tuttava või spordiarstiga rääkida.
 8. Rasked baasharjutuste kava

  Kas see kava on mõeldud põhiliselt jõu arendamiseks? Kava enda kohta, et kui seda kava teed, kas teed ühe treeningu ajal ainult raskeid baasharjutusi? Milline on su seeriate/korduste arv?Kaua sa seeriate vahel puhkad ja kaua see üldiselt jõusaalis aega võtab?
 9. Rasked baasharjutuste kava

  Tervist. Kas sellist kava on mõtet teha 3x nädalas, või tuleks jaotada mitme päeva peale ära koos rohkemate isoleerivate harjutustega? Olen suhteliselt algaja. Lamades surumine kangiga 3 x 8 – 10 Ploki tõmbed kukla taha 3 x 8 – 10 Õlapress 3 x 8 – 10 Lõuatõmbed 3 x 8 – 10 Biitsepsitele seistes hantlitega küünarvarte kõverdused 3 x 8 - 10 Surumine kitsa haardega 3 x 8 – 10 Kükid 3 x 8 - 10 Säärte sirutused ette trenazööril 3 x 8 – 10 Säärtele seistes pöialetõus, kas trenazööril või kangiga 3 x 8 – 10 Keretõsted kõhupingil 3 x max
 10. Kui kaua neid harjutusi tuleks teha? Kas vaatad ise peegli järgi või on mingi ajavahemik kus asi juba tööle hakkab(arvestades, et teed neid iga päev)?
 11. Kreatiini kuuridena

  http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=5195
 12. Treeningkava

  põhimõtteliselt jah
 13. Kreatiini kuuridena

  Tere. Kas on mõtet tarvitada kreatiini kuuridena? Kui on, siis kui pikk peaks üks olema? "Pikemalt kreatiinist" artiklis jäi asi veidi segaseks(pole küll vahet, aga optimaalsem oleks ikkagi kuuridena tarvitada).
 14. Treeningkava

  Tervist. Otsin treeningkava, kus põhirõhk oleks rasketel baasharjutustel, jaotatud kolmeks. Fitness.ee-s olevates treeningkavades on (minuarust) minu jaoks liiga palju isoleerivaid harjutusi. Samas, ei tea täpselt, kui palju neid peab (võib) olema.
×