Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Postitused posted by Ott Kiivikas


  1. Olen viimase kahe aasta jooksul võistelnud ühe korra ja tagasi vaadates võin öelda, et progress ei ole olnud selline, mida oodanud olen. Seega üritan sellel aastal võistelda kaks korda ja aasta lõpus vaatan, kas asi õigustas ennast. Tihedalt võisteldes on ennast lihtsam motiveerida, pealegi toimuvad kevadised võistlused Viljandis, mul oleks seal raske mitte võistelda.


  2. Tegemist on väga kiire ainevahetusega ja parim soovitus on tõsta toidukordade arvu, sest ma eeldan et sa ei söö 5-6 korda päevas ja 2-3 toidukorraga ei jõua sa niipalju süüa, et tekkiks kalorite ülejääk, millest ehitada uut massi. Selge on see, et sa ei peaks jälgima liigselt toidu kvaliteeti kuna rasvumist ei ole oodata. Vähem peaksid tegema aeroobset treeningut nagu ujumine ja jooksmine see ei tule massi kasvatamisele kasuks. Mõistlik oleks hakata treenima jõusaalis, sest koduste vahenditega on raske progresseeruda. Toidulisanditest võiksid kasutada süivesiku jua valgupulbri segu Original amino dr. või Whey dr. Glutaminpeptid.


  3. Kindlasti alluvad minu lihased lihtsamini treeningule kui enamus inimestel. Mingiks friigiks ma ennast ei pea kuna ma ei anna friigi mõõtu välja. Musklimeheks, niipalju kui ma mäletan on mind peetud sellest ajast kui ma kulturismi treeninguid alustasin 1993a. sügisest. Sellisest väiksest ühiskonnast nagu Eesti on raske tippkulturistiks sirguda, sellejaoks oleks vaja minna USA-sse elama ja treenima kuna seal on põhimõtteliselt inimestel kama kas sa tarvitad keemiat või ei ja seal ei tunne sind keegi. Eestis on paraku dopinguteema väga aktuaalne ja ei tahaks sellise teemaga endale neg. imagot luua. Ma arvan, et kui mu kinnisidee oleks pääseda Mr. Olympiale siis oleks ma juba praegu palju suurem, kuid nagu te olete tähele pannud ei ole ma palju progresseerunud viimastél aastatel.


  4. Kindlasti alluvad minu lihased lihtsamini treeningule kui enamus inimestel. Mingiks friigiks ma ennast ei pea kuna ma ei anna friigi mõõtu välja. Musklimeheks, niipalju kui ma mäletan on mind peetud sellest ajast kui ma kulturismi treeninguid alustasin 1993a. sügisest. Sellisest väiksest ühiskonnast nagu Eesti on raske tippkulturistiks sirguda, sellejaoks oleks vaja minna USA-sse elama ja treenima kuna seal on põhimõtteliselt inimestel kama kas sa tarvitad keemiat või ei ja seal ei tunne sind keegi. Eestis on paraku dopinguteema väga aktuaalne ja ei tahaks sellise teemaga endale neg. imagot luua. Ma arvan, et kui mu kinnisidee oleks pääseda Mr. Olympiale siis oleks ma juba praegu palju suurem, kuid nagu te olete tähele pannud ei ole ma palju progresseerunud viimastél aastatel.


  5. Kogus on erinev, toon lihtsa näite. Olin eile Planet Spordis treener ja minu juurde tulid erinevatel aegadel kaks klienti, kellele olin kuu aega tagasi soovitanud hakata kasutama tavatoidu juurde valgupulbert Lemon Super. Mõlemad olid kuuga juurde saanud 4-5 kg. kehakaalu samuti väitsid, et jõunäitajad on paremad kui kunagi varem. Selge on see, et mõlemi tavatoitumine oli enne seda paigast ära ja inimeste organismid on erinevad, nii et kõigil ei pruugi sellist effekti tulla, aga kindlasti jaksame me kõvemini treenida. Asi selles, et süsivesikutega taastame me peale trenni energiavarud ja valgust hakkab organism üles ehitama e. taastama lihaseid. Üldjuhul kasutatakse energiajooke või glükoosi peale trenni, kuid sellega taastame ainult energia, samas ei ole lihaste taastumiseks vajalikku valku.


  6. Millise saaliga on tegemist? Roccal Mare kaubanduskeskuses, Spantal- Spordi poes. Üldjuhul ei ole neid müügil praegu suurtes toidupoodides kuna seal käib teine sihtgrupp. Küll, aga on toidulisad saadaval kõigis allpool olevates jõusaalides ja üldjuhul on enamuses neis võimalik osta ka päevasel ajal.


  7. Ise tarvitan ka Lemon Superit, seda võid kasutada nii enne trenni kui ei ole olnud aega süüa ja soovitatavalt peale trenni, sellisel juhul võid segada mahlaga, et saada süsivesikuid juurde. Toote hinna ja kvaliteedi suhe on hea nii, et jätka samas vaimus. Kreatiini kohta on siin foorumis olnud juttu piisavalt, võta lahti ROBOCOPI logo all on kreatiini pilt koos tarvitamisega. On olemas ka kreatiini tabletid need on üldjuhul kallimad ja mõeldud inimestele, kes ei taha kaalu lisada.


  8. Kuhugi ei ole kadunud, rekordid on seenioride all, treeningu alt leiad jõutõste kava, võistluskalender on võistluste all, muud tähtsamad asjad ja uudised on paremal pool tulbas. Ma ei mõista kas tegemist on laiskuse või oskamatusega? Foorum on tühi sellepärast, et sa ei kirjuta sinna oma küsimusi, mis sind jõutõstmises huvitab. Kui keegi teeb algust, siis see käivitub.


  9. Kreatiini kasutamisel koos valguga on suurem tõenäosus see, et me saame ka lihaseid juurde, muidu võivad lisakilogrammid olla tingitud lihtsalt kehasse juurde tulnud veest. Eraldi kasutamine- kreatiinist tuleks teha vähemalt 1 kuu pikkusi pause, samal ajal on soovitav jätkata valgu tarbimist, sest seda vajab organism igapäevaselt.


  10. Kindlasti on mõtet kui me ei saa tavatoidust piisavalt valke kätte. Nagu ma ütlesin soovitav on kasutada rohkem valgu baasil põhinevaid toidulisasi, sest süsivesikuid on lihtsam tavatoidust saada. Valgu toodetest soovitan kas Whey Lemon Superit või kui esineb liigese probleeme, siis Protein No 1. Kui on plaanis lihasmassi lisada võib proovida ka kreatiini koos valguga, vee asemel võib sellisel juhul lisada kas glükoosi või mahla. Täpsem kasutamine on Robocopi logo all.


  11. Mina kasutan kannmiksrit presentatsioonidel, selles valmistatud kokteil on meeldivama maitsega ja mõnusalt tihedas vahus. Samuti on hea lisada banaani või mõnda muud puuvilja. Kindlasti maitseb sama toidulisand miksris valmistatult paremini kui lusikaga tassi segatult.


  12. Mul on olnud samasuguste tunnustega põlvevalu ja diagnoosiks pandi sidemete venitus. Ma ei saanud ka pikka aega istuda nii, et pidin vahepeal püstitõusma ja jalgu sirutama, muidu oli põlvedes näriv valu. Aitas üle saada Protein No1, selles sisalduvad hüdrolüüsitud kollageenivalgud on õliks liigestele, soovitav on pikaajaline kasutamine, minul taandus valu umbes 6 kuu möödudes. Nüüd saan teha hakkkükke suurte raskustega, nii et valu ei tunne. Samas täidab No1 ka päevase lisavalgu vajadust.


  13. Raske on olla võrdselt hea tõstja ja samas kulturist. Tuleks endale reaalselt selgeks teha, mis ala peal tahetakse edukas olla ja seejärel püüelda eesmärgi poole. Vastasel juhul oleme kõigil aladel keskpärane tegelane. Smasuguse küsimusega on pöördunud minu poole paljud kliendid, kes tegelevad poksiga ja tahavad samas ka suuri lihaseid. Need asjad ei käi käsikäes, need treeningud töötavad üksteise vastu, nii et lõpptulemuseks ei ole me kumbagil alal edukad kui see oleks meie eesmärgiks.


  14. Toitumine, treening ja puhkus on märksõnad. Korduvalt oleme öelnud, et rasv kaob kehapealt ühtlaselt nii, et varuge kannatust. Kindlasti on oluline osa aeroobsel treeningul, kuid mitte kõrge pulsisagedusega.


  15. Enamus toitumis ja kulturismi õpikutes on olemas tabelid, kus on kirjas kui palju ja mida mingi toiduaine sisaldab, näit. "kulturism kõigile". See küsimus on foorumis ka enne tõstatatud ja siis keegi teadis ka öelda netis mingi lk. kus on vastavad tabelid olemas.


  16. Kreatiini neg. mõjusid palju tähendatud ei ole. Liiga suured kogused 30-50 gr. päevas pidid mõjuma neerudele halvasti, seal muutub kreatiin selliseks kahjulikuks aineks nagu kreatiniin ja häirib neerude tööd. Kreatiin imendub kõige paremini lihtsüsivesikutega fruktoos, glükoos, soovitav kogus vedeliku oleks 300ml. Alkohol nullib kreatiini toime kuna aitab organismist vett välja viia. Südamele suureneb koormus kui me võtame kaalus juurde. Tuleks jälgida, et kaal liiga palju ei tõuseks ühe kreatiini kuuriga.


  17. Asi selles ongi, et kui ma ise treenin ei tegele ma kellegi teisega, vastasel juhul kannataks mu oma treening. Kui, aga ma treenin kedagi teist, võtan ma oma vähesest vabast ajast aega. See info mida inimene selle personaaltreeningu käigus saab on tunduvalt rohkem väärt kui väljakujunenud hind. Hea treener teab oma hinda ja kauplemist ei salli, tulevad kliendid, kes on nõus maksma.


  18. Kui lihas tarvitab trenni jooksul lihtsuhkruid, mis saab siis kui mu toit ei sisalda piisavalt sahharoosi? Minu toit sisaldab enamalt jaolt liitsüsivesikuid (olen kuulnud, et nende pealt pidavat inimene jaksama rohkem treenida kuna nad annavad pika aja peale energiat.) Organism kulutab kõigepealt ära lihtsüsivesikud, siis liitsüsivesikud ja alles seejärel lülitub oma rasvavarude pealt energiat võtma. Sa räägid proffidest- kui palju meil on Eestis profi kulturiste? Ma tahtsin oma jutuga selleni jõuda, nagu minu treeneri kogemus on näidanud, et 20 inimesest 19 on toitumine paigast ära. Keegi ei ole ütelnud, et sööge ainult toidulisasi ja ka tavatoitainete asendamine toidulisadega on mõttetu, kuid ärge olge söömata- toidulisad on kasulik kiirtoit. Enamus inimestel pole aega lõunalgi käia ja nad söövad õhtul koju jõudes palju, sellest tulenevadki kaaluprobleemid ja sellepärast ongi tehtud toidulisad. Selle aja inimene ikka leiab, et paneb 300ml. vett, piima või mahla sheikerisse ja paar mõõtlusikat pulbert peale, segab ära võtab söögikorra ühes. Imendumisest niipalju, kirjutasin sellepärast, et sind natuke valgustada kui kiirelt on võimalik valgul imenduda, mitte et see oleks esmatähtis. Hüdrolüüsitud valku on mõttekas kasutada õhtune või öine aeg kui ainevahetus on aeglane, siis ei pea organism kulutama energiat selle toidu seedimiseks ja seda hirmu ei ole, et see ladestuks rasvaks.


  19. Nii, et edaspidi võiksin tavaharjutajale soovitada suhkruvett, äkki võiks lisada ka natuke keedusoola naatriumi tasakaalustamiseks? Väga huvitav lähenemine, oled sa kursis kuidas tavaharjutajad toituvad, mitu toidukorda neil päevas tuleb? Võistlejatest sportlastest ei tea ma paraku ühtegi arvestatavat tegiat, kes ainult kartula, sousti ja suhkruvee pealt oma võistlusvormi teevad. Valkude imendumisest niipalju, et hüdrolüüsitud valk imendub poole tunniga võrreldes tavatoidu 2-3 tunniga, kas see on pisut kiiremini? Ehk soovitad ka vitamiini preparaatidest loobuda kuna me saame vajaliku koguse kätte tavatoidust, pole mõtet ju farmaatsia tehaseid toetada.


  20. Üle Eesti selline klubiline tegevus toimub, vähem kohtab seda Tallinnas "ilusates" klubides. Kulturismi võistlusi ei tea, et korraldataks, küll aga jõutõstmisvõistlusi. Viljandi "Power", kus mina alustasin toimuvad klubi võistlused regulaarselt iga aasta, Tallinna klubidest Dvigatel ja Ida Keskus. Vene ajal oli linna peale kaks klubi ja Hr. Mardo on olnud oma ala fanaatik, kuid praegu on paljude klubide omanikeks ala võõrad inmesed, keda huvitab rohkem majanduslik külg ja vähem klubiline tegevus.


  21. See on individuaalne ja sõltub ka pulsisagedusest millega treenime. Max. pulsisagedusega treenides jõume päris ruttu selleni, et tekkib neg. effekt ehk lihase põletamine. Seevastu rahulikus tempos ei pruugi ka tunnine aeroobne tegevus anda neg. effekti. Üldjuhul kui teha aeroobset peale jõutrenni ei oleks mõttet teha üle poole tunni, kui aga eraldi päeval võib olla ka tunnine seanss.

×