Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Postitused posted by Ott Kiivikas


  1. Verevalumid võivad tulla suurest pingutusest ja sellest kui kang puudutab turja. Mul esineb väiksemat sorti verevalumeid kui on jalapäev, eriti jalapressil surumine. Vererõhk tõuseb pingutuse ajal väga kõrgele ja jätab kehale väikesi verevalumeid, mis järgmisel päeval kaovad.


  2. Treeninguid tuleks alustada algajate kava järgi, need on üleval treeningkavade all. Harjutuste tehnika ära õppimiseks oleks siiski hea kui pöördud treeneri poole, klubide ja treenerite valik on lai, vali enesele sobiv ja võta ühendust. Toidulisadest võiksid esimestena proovida valgu või süsivesikutel baseeruvaid tooteid, kreatiiniga võiks natuke oodata.


  3. Enamus inimestele annan nõu välise vaatluse põhjal, see paraku ei pruugi ühtida sellega, mis toimub organismi sisemuses ja lõpptulemus võib seeläbi oluliselt kannatada. Kolesterool, hapniku tarbimise võime, vererõhk- kõik need näitajad on organismi jaoks olulised ja kui mõni neist peaks oluliselt erinema norm. tasemest, siis on viimane aeg midagi ette võtta. Kui aga näit. kolesterool on kõrge, üldjuhul inimene seda ei tunne, siis tõenäosus haigestuda südameveresoonkonna haigustesse on väga suur. Paraku visuaalsel vaatlemisel neid näitajaid ei ole võimalik hinnata. Samuti tekib tagasiside treeningust kui võrrelda seda bowlingu mänguga oleks huvitav teda palju kurikaid pikali visati, mitte et kuuleme et riide taga käib mingi kolin kuid kui palju pikali visati, seda ei tea.


  4. Kui Te otsustate hakata treenima pöörduge jõusaali treeneri poole, pole mõtet hakata omapead tegutsema, see on sama kui minna juuksuri ja loobuda juuksuri teenusest, üritades ise juukseid lõigata. Uut jõutreeningut ei ole mõttekas teha neile lihastele mis on valusad, soovitav on teha kardiot ja venitusi, mis aitavad taastumist kiirendada samuti mõnda valgubaasil toidulisa, sealt saab organism lihaste taastumiseks ja üles ehitamiseks vajalikud ained kätte.


  5. Kreatiin teadupärast energiat ei sisalda, st. toiteväärtus 100gr. on 0 kcal. Küll aga kasutab keha energiaks kehas tekkinud ühendit kreatiinfosfaati. Alad kus on tegemist plahvatusliku jõuga kasutavad just kreatiinfosfaati energiaks.


  6. Kui on hirmus magusa isu, soovitan võimaluse korral, Amazoni poes müüdavaid energiabatoone. Hinna poolest küll kallimad, kuid ka seda kasulikumad, sisaldades ka L-Carnitini, valku, mineraalaineid ja vitamiine, hiljem ei jää kripeldama, et midagi rämpsu oleks söödud.


  7. Ise võtan harva nüüd tuleb viie kuuline paus sisse, arvan et ilma alkoholita jõuan parima tulemuseni. Väärtushinnangud on vaja paika panna kui tahad olla parim, tuleb paljustki loobuda, kuid peale edukat võistlust on ka alkoholil teine mekk.


  8. Kalmaksaõli sellepärast, et selles sisalduvad oomega-3 rasvhapped aitavad dieedi aeg säilitada hea enesetunde. Dieedi aeg ei tohi kõiki rasvu toidust välja lülitada, eeldades et organism võtab seda omadest varudest.


  9. Jalg peaks olema eraldi päeval, sest selle treenimine on vähemalt minu jaoks kõige raskem. Biitsepsi tooksin esimesele päevale, sest järgmisel päeval on keerulisem keskenduda seljale kui käed on väsinud. Arusaamatuks jääb 5-s päev kus on uuesti biitseps ja välja on jäetud triitseps. Järgmine nädal algab jälle otsast peale, mina jätkaksin sealt kus kava katkes.


  10. Minu arvates on tegemist rohkem geneetilise küsimusega, kes on ikka rohkem õlgadest pudelikuju, sellel on väga raske muuta end laiaõlgsest. Ainuke asi on kasvatada deltalihased hästi massivseks ja üritada talje hoida peenena. Kuid mingil määral annab kehakuju parandada kindlasti, kas hiljem võib inimest kutsuda laiaõlgseks on iseasi.


  11. Ma arvan, et ei ole mõtet hakata oletma, et asume üksikul saarel või planeedil, kus ei ole vett. Küsimus on lihtsalt selles, milline on meie eesmärk ja mida me oleme valmis tegema, et tulemuseni jõuda. Enamus inimesi räägib, et neil ei ole aega samuti ka mina, kuid ma leian selle aja, et toituda . tervislikult, treenida ja jõuda püstitatud eesmärgini. Kreatiini toimest niipalju, et inimeste organismi loomulik kreatiini tase on erinev ja kellel on see madal, sellele annab lisa kreatiini tarbimine suuremat effekti kui neile, kellel on see loomulikult kõrge.


  12. Stepper on kardioseade nagu jooksurada, veloergomeeter, ellips jne. Sellel treenimine aitab parandada hapnikutarbimist ja on heaks rasvapõletajaks, sõltuvalt treeningkoormusest. Lihaste treenimiseks ja toonuse andmiseks on soovitav kombineerida jõuharjutusi koos kardioseadmetega. Ühtedega tugevdame lihaskonda ja teistega hoiame korras südametöö. Igasugune füüsiline tegevus kulutab rasva kui see ei ole liiga intensiivne, oluline on kestvus, alates poolest tunnist.


  13. Rasvaprotsenti saab mõõta nii Reval- Spordis kui ka Planet Spordis. Viimati mainitus viin ka koos teiste treeneritega läbi koormustesti. Mõõdame vererõhu, rasvaprotsendi, kolesterooli, pikkuse ja kaalume. Sääjärel teeme koormustesti rattal, mis on arvutiga ühendatud ja saame tulemuse Teie tervislikust seisust. Saadud andmete põhjal on treening ja toitumissoovitusi anda tunduvalt lihtsam, samuti saate teada seda , millist sorti treeningut Te paksite tegema, et jõuda soovitud tulemuseni. Ühe testi hind on klubi liikmele 250.- väljast poolt tulnule 350.- testi aeg 45min. Eraldi on võimalik mõõta rasvaprotsenti hinnad vastavalt 10.- ja 20.- krooni. Minu tööpäevad on igal Esmaspäeval ja neljapäeval 16.45- 19.45 samuti on teistel päevadel võimalus testida, info ette helistades 6610547 Planet Sport. Testi on mõttekas teha iga 3-6 kuu järel, vastavalt vajadusele.


  14. Peale trenni on tõesti see aeg, kus organism kulutab energiat edasi ja organism kulutab saadud energia kiiremini ära. Mina siirupivett ei propageeri, küll aga glükoosi, fruktoosi(40-50gr.) see aitab taastada energia ja valgud aitavad taastada ja ülesehitada uusi lihasrakke(30-35gr.) Ise söön tugevama toidukorra tunnike peale trenni.


  15. Koolitus oli ka minu arvates tunduvalt sisukam kui esimene EKAS koolitus. Selle sarnaseid üritusi on plaanis hakata korraldama kaks korda aastas seminari vormis, samas on võimalik tõsta või säilitada kategooriaid. Eelnevalt loomulikult konsulteerime osalejatega, millised teemad on huvi pakkuvamad.

×