Jump to content

Ott Kiivikas

Fitness.ee
  • Sisu loend

    15 510
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    156

Postitused posted by Ott Kiivikas


  1. See sõltub sellest millist grimmi kasutatakse, proffigrimmidele õli lisada ei ole mõtet, õli panemisega tuleb olla ettevaatlik, sest liigne hulk peegeldab tagasi ja õiget vormi ei olegi näha. Kui aga kasutatakse omatehtud värvi või kruntgrimmi, siis võib ka natuke õli panna.


  2. Kasutatakse beebiõli samuti on saadaval spetsiaalselt kulturistidele mõeldud õlisid- täpset koostist ei ole uurinud, kuid lõhnavad väga hästi. Pruuniks tegemiseks on teistsugused kreemid. Ise kasutan Jan Tana grimmi, sellele ei ole vaja õli eraldi peale panna. Grimm on üks tähtsamaid asju millele kulturist esinema minnes peaks tähelepanu pöörama, võib olla väga hea võistlusvorm, kuid ilma korraliku grimmita läheb pool effekti kaduma. Õnneks on sellest hakatud viimastel aastatel aru saama ja üha vähem võistlejaid tuleb lavale katusevärvi või mingit savi kasutades. See on sama effekt kui võistelda peotantsus mingi tavalise kleidiga või teksapükstega.


  3. Tänan usalduse eest, ma mingi aeg tagasi lasin silmadega need artiklid üle, eriti põhjalikult ei süvenenud, kuid ütlen veel kord, igaüks peaks enesele sobiva kava leidma katse-eksitus meetodil. St. on olemas põhiprintsiibid, kuid koormustaluvus, taastumine jne. on inimestel erinev. Keskenduma ei peaks niivõrd treeningkavale kui toitumisele ja puhkusele. Ma näen iga päev inimesi, kes treenivad tunduvalt rohkem kui mina, kuid nende tulemus erineb oluliselt sellest kuhu ma jõudnud olen. Treening võtab päevasest ajast 1,5-2 tundi kuid ülejäänud aja peaksime keskenduma eelpool mainitud tegevusele. Minu arvamus on selline, et treenides 2x nädalas ei ole võimalik saavutada märkimisväärset progressi, see võib toimida ainult treeninguid alustades esimestel kuudel. NB! tule oma särgile järele.


  4. Eraldi kalorite kokku lugemisega ma ei ole tegelenud, põhilisteks abivahendideks on peegel ja kaal. Vaatan, et kaal ei tõuseks liiga järsku ja, et pilt ei läheks väga uduseks. Samas saab organism pidevalt natuke rohkem kui ta kulutab. Kõik sõltub ka sellest kui palju ma kulutan, aktiivselt liikudes tõstan ka automaatselt toidu hulka. Toit on ka hooajaväliselt kvaliteetne.


  5. Ma ei ole põhjalikult süvenenud HIT-i metoodikasse ja üldjuhul suhtun skeptiliselt sellistesse litsatesse ja kähku imet tegevatesse lahendustesse. Kindlasti on HIT- iga väiksem tõenäosus langeda ületreeningusse, kuid ise ei tea vähemalt Eesti tasemel ühtegi tugevat tegijat, kes HIT-i kasutaks. Eks ta ole algajate kasutada rohkem.


  6. Sa pöördusid oma küsimusega valede inimeste poole. Tõstmine ja kulturism on kaks väga erineva suunitlusega spordiala ja ka oma treeningmetoodikas erinevad nad väga palju, vaatamata sellele, et treeningul kasutatavad vahendid on samad. Kava sobivust peaks siiski konsulteerima jõusaalitreeneriga. Tõstjate kommentaar sinu küsimusele näitab nende ebaprofessionaalsust kulturismi osas.


  7. Kiloses jogurtis on 140-150 gr. süsivesikuid ja 30-35 gr. valku, lisaks 15-20gr. rasva. Süsivesikute osakaal on liiga suur, organism ei ole suuteline nii palju toitu korraga omastama ja energiahulk , mille moodustavad enamjaolt lihtsuhkrud ladestuvad rasvaks kui organism neid ära ei kuluta.


  8. Kiloses jogurtis on 140-150 gr. süsivesikuid ja 30-35 gr. valku, lisaks 15-20gr. rasva. Süsivesikute osakaal on liiga suur, organism ei ole suuteline nii palju toitu korraga omastama ja energiahulk , mille moodustavad enamjaolt lihtsuhkrud ladestuvad rasvaks kui organism neid ära ei kuluta.


  9. Nagu eelpool öeldud, saab süda kuumaga suure koormuse samuti saab ta koormust sellele eelnenud treeninguga. Saunas oleks soovitav käia trennist vabal päeval. Saun aitab kiirendada taastumist ja ainevahetust. Isiklikult ma tunnen ka, et peale rasket treeningut ei jaksa laval olla, tunduvalt mõnusam on, aga istuda seal puhkepäeval.


  10. Äkki ütled mulle ka kust sa vaatasid, mina vaatan võistlus tulemusi IFBB koduleheküljelt võistlus tulemuste menüü alt. Ühe fänni kohta oled sa küllaltki ebaviisaka kõnemaneeriga.


  11. Vahepael ei olnud mahti kirjutada kuna saabusin alles täna kell 9 hommikul Minskist. Olen lugenud neid kommentaare ja olen viimati kirjutanuga samal arvamusel, see haukumine ei muuda mitte midagi, igal osapoolel on oma arvamus. Foorum on muutunud mõnede inimeste jaoks oma tunnete väljaelamise kohaks, ise üritan kommenteerida ja vastata ainult asjalikele küsimustele.


  12. Liis, minul on läinud selleks aega 8,5 aastat ja kaugeltki ma ei ole oma kehaga rahul ega saa kunagi olema. See on sama kui sa unistad saada miljonäriks, arvates et sul on siis piisavalt raha, kiuid omades miljoni mõtled miks ei võiks olla rohkem.


  13. Mulle jääb arusaamatuks, mis puutub sinu positiivsesse dopinguproovi meie Šveitsis käik, mis toimus aasta varem. Nagu ma aru saan ei ole enam küsimus sinu puhtuses, vaid selles, et kui sina tarvitad dopingut. siis teevad seda ka teised. See on nagu väikese lapse , jutt et " ega mina üksi ei teinud, tema tegi ka". Seda positiivset tulemust sa enam negatiivseks ei muuda.


  14. Ise viibisin kohapeal ja lugesin protokolist kokku 22 võistlejat, kas tõesti jäi nii palju võistlejaid tulemata? Mille põhjal eelmine rekord oli Pärnu võistlustel? Kui ma õieti mäletan oli 1994a. Eesti karikavõistlustel kulturismis Tartus väikses Vanemuises 44 võistlejat, ja enne neid võistlusi on kulturismi võistlusi peetud aastakümneid.


  15. Kui eesmärgiks oleks saavutada max. effekt, on teadlaste poolt välja käidud soovitus kuni 100gr. süsivesikuid 5gr. kreatiini kohta, nii et 40 gr. ei ole veel max. Selge on see, et 2000 lisa kcal päevas teevad inimese kähku paksuks, nii et proovige hoida 40 gr. ringis, ilma süsivesikuteta aga läheb effekt kaduma.

×