Jump to content

nato

Kasutajad
  • Sisu loend

    21
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

nato

  • Tase
    Algaja
  • Sünnipäev 28.05.1981

Profiili informatsioon

  • Sugu
    Male
  • Asukoht
    Tartu
  1. Tere, Palun soovitage midagi, mis asendaks natukenegi toidukorda, tean, et selline asi pole õige suhtumine kuid.... Käin jõusaalis 3-4 x nädalas aga toitumine on nii nagu on, üritan küll, kuid alati ei jõua - ehk on olemas mingi lisand, mis natukenegi toetab keha, kui toidukord on puudu jäänud. Tänud ette
  2. Ei jõua toituda...

    Ok head inimesed. Olen siin varem ka ulunud erinevate teemade kallal ja nüüd taas tagasi. Asi siis selles, et läksin trenni (jõusaal) ja ega kuna niisama ei saa mingit tulemust siis tellisin tarkadelt ka toitumise kava+trennikava. Milles probleem? MA EI JÕUA NEID KOGUSEID ALLA NEELATA!! Vahet pole kas hommik, lõuna või õhtusöök...no ei jõua. Mis teha? Hetkel olen teadlikult lisanditest eemal hoidnud aga äkki peaksin proovima? Juba hommikusöök ajab....iiveldama, no ei jõua 6 praemuna, või 4 suurt võileiba alla tõmmata. Hmmm
  3. Paus ja rasv maha.

    Tere. Ma ei ole kindel kuidas ja mis aga küsin siiski. Olen umbes 3 kuud toitunud ja treeninud vaatavalt kavale. Eesmärk suurendada lihasmassi ja vähendada rasva. Lihasmassiga läheb areng rahuldavalt aga pekkist ikka lahti ei saa. Midagi muidugi on läinud aga võiks rohkem Küsimus; Kas oleks võimalik teha mingi aeroobne vahepaus (näiteks 1 kuu) et näha kas saab pekkist lahti? Millised toidud selle juures ära peaks jätma või kas see oleks üldse mõistlik? Ise nagunii järgnevak kuul seoes puhkusega väga aktiivne jõusaali külastaja ei ole seega mõtlesin nii. Tänan
  4. ei oska joosta...

    Tere. Palun aidake leida õiged numbrid. Jooksen juba mõnda aega aga kunagi pole teadnud kas teen seda õigesti, pean silmas tempo, aeg, kiirus, läbitud maa, pulss jne. Eesmärk on põletada kaloreid, vabaneda pekkist ja saada vastupidavust juurde. Pulsikell ütles täna keskmiseks 156 ja enamuse ajast oli indikaator Power Zone kandis, see on ilmselt mul paika seadistamata. Telefoni rakendus ütleb, et jooksen umbes 6.11 km tunnis ja minu füüsisise tase on low. Lippan umbes 5 km. Ma nüüd ei teagi mis on õige või mis on vale või on kõik õige. Kasutasin ka mingeid pulsi kalkulaatoreid aga need andsid ka kõik erinevad tulemused... Vanus 32
  5. Millest toituda?

    Hei, Millist toidulisandit omale sisse ahmida kui ideaalselt toituda pole aega, aga samas soov nats kangi sikutada? Minu olukord ongi selline, et toidukorrad on siis kui aega leian ja elu korraldada trenni järgi on võimatu. Kas lootusetu case?
  6. Otsin õpilast Pärnu kandis.

    MIKS KEEGI TARTUS MIDAGI SELLIST EI TEE. MINA OLEN TÄIELIK NULL :-)
  7. trennis kaal tõuseb, miks?

    nohh mida ma siia ikka kirja panen, kirjeldasin suht lihtsalt, hommikul pudruke (riis, tatar, kiirhelbed, suhkrut ei pane, värsked külmutatud marjad), lõunaks supike (väike, ilmselt 150-200 ml)ja õhtul salat(kurk, tomat,parika, kapsas) valikust puudub suur kalorite hulk, see on selge kui juba neile toitudele peale vaadata.
  8. Tere, Sõbranna vajab abi. Käib trennis, aroobika, juba jaanuari algusest saadik umbes 3-4 x nädalas. Ennem trenni kaalus 55-56 nüüdseks juba 58 kopikatega, pikkust 166, (aasta tagasi jaanuaris oli 50 kg)ise ütleb et kui on juba 56 kg, siis pole keskohta enam ollagi. Sööb vähe (hommikul natuke putru, päeval supike, õhtul salat), ühesõnaga kergelt, kalorid on alla viidud. Ise tunneb et saledamaks kuskilt otsast jäänud pole, kõht punnis ja nälg tapab :-) Trennid on Body Aerobic, Step, StepDance, alguses olid rasked, nüüdseks juba kerged kuid higistama ajab ikka ja võhma on küll. Lihasarengut pole olnud, natuke on tulnud kõhule ja reie siseküljed pole enam nii "lõdvad". Mis on valesti? trenn? toitumine? miski kolmas? Tänud vastajatele.
  9. kumb on olulisem?

    kummaline, samas nii lihtne küsimus aga ega otsest ja ainuõiget vastust polegi. On ilmselge, et tegu on tõsise teadusharuga
  10. Mina vs. Jõusaal

    Nii sõbrad, blogin edasi. Nüüdseks on juba aeg edasi lennanud ja palju vett on vahepeal mere voolanud. Pajatan meeleldi kuidas "kiluniisul" läheb. Olukord on hea, üritan ikka endiselt saali rünnata ja seal läheb mul päris hästi. Külastused on mul nii kuis Jumal juhatab, vahel käin 5 päeva järjest, mõnikord ma ei anna ennast 7 päeva näole. Algajale kohaselt üritan kasutada turvalisi harjutusi ja nendeks vastavaid seadmeid, kuigi olen märkanud saalis igasugu träna millega isiklikult ei oskaks kohe midagi peale hakkata, ilmselt proffide staff. Alustan alati soojendusega, aerutan, jooksen, kõõgutan karkudega või sõidan rattaga, isiklikult meeldib liduda. Mingi kõva jooksumees ma pole, vastupidi, esimestel nädalatel oli juba tavalise temoga joostes 500m kett rämedalt maas, vaakusin hinge ja üritasin kildi ikka täis saada. Täna jooksin ja jooksin kui märkasin, et 2 km seljataga võhma jätkus veel rohkemakski...tänk juu tsiisus! Samuti olen märganud, et suudan suuremaid raskuseid liigutada, kui alguses kiigutasin niisama tühja siis nüüd võin juba nr.5 või 10 auku pulga lükata. Ja kokkuvõtteks, pean nentima, et toitumine on mul siiski natuke niruvõitu, peale trenni küll söön mingit kohupiima ja banaani ning päeval üritan ka midagi sisse ajada kuid ilmselt võiks rohkem. Ja tulemus on see, et isegi midagi juba on kehaliselt muutunud, kaal küll pole tõusnud, kuid näha on et, lihased on kuju võtnud. Minu treeningud jäävad üldjuhul 45 min sisse, paraku pole rohkem aega olla. Seega jõudsin järeldusele, et alati ei pea jälgima täpset menüüd, tegema kõike kindla õpetuse järgi vaid olulisem oleks kuulata oma keha ja olla sellega harmoonias ning kõik läheb järjest paremaks. Tänan tähelepanu eest!
  11. Mina vs. Jõusaal

    Lugu on lugemiseks kõigile, kes kardavad, häbenevad või teab mis veel jõusaali või trenni külastada. Niisiis soetasin viimaks ometi jõusaali kuukaarti, olen trenni alati tahtnud minna, kuid siiani pole julgenud, ilmselt häbenen oma kleenukese võitu raami. Jõusaali minekut olen alustanud juba umbes 5 aastat, kuid loomulikult olen selle vältimiseks leidnud sada muud põhjust, kuid nüüd võtsin julguse kokku, lisaks lähenen tohutu kiirusega 30-le ning ilmselt hakkavad minu kehakujus mingid ebameeldivad muutused toimuma. Niisiis, otsustasin külastada jõusaali varajastel hommikutundidel, lootes, et siis on vähem liha saalis ning saan oma õblukest keha häbenemata erinevatel atraktsioonidel väntsutada. Retseptsioon, võttis mu kenasti vastu ja juhatas riietusruumi, näitasin välja suurt enesekindlust, nagu oleksin jõusaalide vahet voorinud juba aastaid, et mitte piiga ees häbisse jääda. Raskusteta leidsin üles saali, raadio mängis ning saalis oli ainult 2 tüüpi, väga hea, pole hullu, rahune! Treeningu võõras nagu ma olen, teadsin siiski, et jõutrenni tuleb alustada soojendusega, tõmbasingi 6 minutit jalgrattal ja juba kett enamvähem maas, ise samal ajal jälgides kuidas need teised tüübid lihamasinaid kasutavad. Jätkuvalt näitasin välja profesionaalseid teadmisi jõusaalis käimisest. Järgnevalt külastasin erinevaid atraktsioone ning piilusin ka seintel asetsevaid algajatele ja edasijõudnutele mõeldud kavasi, nendest oli abi, sest sain teada kuidas mõni masin töötama peaks. Nii, lükkasin ka siis mõnele agregaadile tähtsalt 35 kg peale ja üritasin laamendama hakata, ega sellest midagi välja ei tulnud ning valisin omale siiski sobivamad raskused mis jäävad vahemiku 5-20 kg, kangi selili surumist suudan ma teha üldse ilma raskusteta, muidu ei peaks vastu 3x8-12. Mõni vend muidugi liigutas seal tonniraskust rauda, veenid otsaees lõhkemas, mina ei hakanud vaatamata suurtele pingutustele higistamagi, rasva njeetu. Ja ega muud polnudki, pidasin saalis oma julge 30 min+ soojenduse vastu ja väga hirmus polnudki, järgnevatel päevadel, süda saapasääres vedasin ennast ikka ja jälle kohale. Mõnel korral muidugi natuke ehmusin, kuna rahvast oli saalis rohkem kui tavaliselt. Vahest vaatan ennast kurvalt ja mõtlen, miks ma ei võiks natuke kogukam olla, kasvõi paks, sest pekki arvelt tundub lihase saamine tunduvalt lihtsam kui alustada kondi peale taitriibu kasvatamisest, loomulikult üritan nüüd kõike süüa ja igasugu träna mis on kasvamisele vajalik näost sisse ajada aga sellega ka jama, sest pole harjunud palju sööma ja üldse eriti ei taha, kaalun juba toidukorra asendajat soetada. Nii, et peenikesed ja paksud, tulge ikka trenni, eks ta hirmus tundub, kuid miskipärast on inimeste sotsiaalsed teadmised ja normid päädinud teadmisega, et musklis mees on kena, sale naine on kena kuigi kleenukesena olen sama inimene ja vastupidi, kuid eks see suuresti edevus ole see mis meid sinna saali peksab ning enesega rahulolu annab jälle väga palju energiat ja elukvaliteeti juurde. Järgmise julgustükina plaanin ette võtta mingi rühmatreeningu, kuid hetkel tunnen, et minu kondiste sõrgade samm üle spordiklubi ukseläve on juba niigi suur saavutus nii et, võtan rahulikult. Lisan veel, et siinkohal ma ei halvusta apsoluutselt juba treenituid persoone, minule pole halvustavat muljet keegi jätnud. Kui teema siia ei sobi, siis võib selle mujale lükata. Tükeldasin teksti natuke loetavamaks, päris referaadi vormingut tegema ei hakkanud. Soovin kõigile julgust ja pealehakkamist.
  12. kumb on olulisem?

    Hei, Algaja, kumb on tähtsam kas seeriate arve, ehk siis punnitan läbi vere 8-12 liigutust või on olulisem raskus, seda siis lihasmassi kasvatamisel? Tänud
  13. Kas Tartu Fittest on OK?

    ok väga hea pos. tagasiside, siis sinna sügisest lähengi
  14. Kas see on hea koht? on seal hea personal? abivalmid treenerid jne?
  15. Kehakultuuri/spordi tudeng

    Asi polegi väga selles et asi on tasuta, profid võivad sellise asja eest raha nõuda, kuid inimesed kes seda alles õpivad saaksid praktiseerida ja katsetada...näiteks minu peal
×