Jump to content

markotm

Kasutajad
  • Sisu loend

    21
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

markotm

  • Tase
    Algaja
  1. Kuidas arvestada toidu kaalu?

    Ma ise tegin mingeid seljatükke. 3 väikest lõiku oli karbis. Karbil kogukaal 270g. Pärast ahjus tegemist jäi alles siis 150g. Arvan ka, et kui panna suurem tükk, siis kaotab vähem kaalu. Aga ootaks veel arvamusi..
  2. Tere, Küsimus võhiklik, kuid otsing samuti ei aidanud. Nimelt, kuidas kaaluda liha (kanaliha, sealiha jne) ja arvestada selle toiteväärtust. Tean kuidas muude toitainetega on (nö. kuivkaal). Kui võtta lihalõik pakist ja kaaluda, on see umbes 150g. Panen liha ahju ja sellest saab 70g. Kui toitumiskava näeb ette, et söön 150g liha, kas siis võtan kaks ahjutüki (70g + 70g) või 1 tk (kuna esialgne kaal oli 150g)? Sai küll väheke segane jutt....aga äkki leidb mõistlik vastus. Ise eeldan, et söön siis kaks 70g tükki.
  3. Toitumine enne ja pärast trenni

    Tere, Olen lugenud erinevaid artikleid ja siinset foorumit, kuid kahjuks ei leia piisavalt informatsiooni toitumise kohta, kui teen trenni varahommikul. Niisis teen jõutrenni 4x nädalas algusega ca. 07:20 millele järgneb HIIT ca. 20 mintsa. Lõpetan umbes 08:40. Trennis käin esmasp, teisip, neljap, reede. Olen tellinud kunagi ka toitumiskava, kuid siis käisin trennis õhtul ja see on kujundatud vastavalt sellele. Nüüd olekski vaja natukene siinse rahva abi toitumiskava muutmisel. Hetkel kaal 86 kg, rasvaprotsent (mingi kaaluga mõõdetud, mis seda näitab) 18-19% (igatahes päästerõngas on ümber kõhu). Pikkust 182 cm. Eesmärgiks oleks siis rasvaprotsendi vähendamine (päästerõnga kaotamine) ja mõningal määral ka lihaste kasvatamine (niipalju kui see võimalik on). Panen näitena kirja ühe oma praeguse toitumispäeva (trennipäev). Ootaks asjalikke ja harivaid kommentaare: Hommikusöök 06:15 Puder veega+viil Juku juustu 25g+kohvi+1 spl linaseemneõli+1 multivitamiin+1 kapsel Green Tea´d Kokku hommikusöök valke 14g, süsivesikuid 22g, rasvu 4,5g, energiat 175 kcal Peaks vist proovima siia lisada ka 2-3 muna, kuigi ei suuda vist niipalju süüa. Trenn 07:20 Peale trenni 08:40 valgusheik (40g Hera80, 50g Trauben). Kokku sheik valke 30g, süsivesikuid 48g, rasvu 5g, energiat 343 kcal Vaheamps 09:30 Rasvatu kohupiim 100g+150g petti, pirn või õun. Kokku amps valke 22g, süsivesikuid 13g, rasvu 1g, energiat 147 kcal Lõuna 12:30 Kanafilee 150g+kodujuust 0,1%+keedetud juurviljad+törts Heinz teravat chilli kastet. Kokku lõuna valke 66g, süsivesikuid 6g, rasvu 11g, energiat 380 kcal Vaheamps 15:30 Rasvatu kohupiim 100g+150g petti, pirn või õun. Kokku amps valke 22g, süsivesikuid 13g, rasvu 1g, energiat 147 kcal Õhtusöök 18:30 Ahjukana, kanarind, kanafilee, väherasvane looma/sealiha 150g+pruun riis/tatar 60g+sojakaste Kokku õhtusöök valke 35g, süsivesikuid 45g, rasvu 13g, energiat 450 kcal Õhtuamps 21:30 Kodujuust 0,1%/väherasvane kohupiim 100g+1 hapukurk+1 tomat+1 kalaõli kapsel Kokku õhtuamps valke 18g, süsivesikuid 2g, rasvu 0g, energiat 80 kcal Kokku: Valke 207g Süsivesikuid 150g Rasvu 36g (ei ole arvestanud hommikust linaseemneõli ja õhtust kalaõli kapslit) Energiat 1750kcal Siinne BAV kalkulaator näitab minimaalseks koguseks 2000kcal. Kodune imekaal (samaga millega rasvaprotsent mõõdetud) 2400 kcal. Olen pulsikellalt jälginud, et keskmiselt kulutan trenniga ca 750 kcal. Ahjaa, kaal näitab ka vee % kehas ja pikka aega oli see täiesti miinimumis. Olen nüüd ca. 2 nädalat sarnaselt toitunud ja veeprotsent hakkab jõudma peaaegu normaalseks. Kas keha hoiab vett kinni? Nüüd siis mõned küsimused toitumise kohta mis hetkel meelde tulevad: 1. Kas selline süsivesikute suhe (hommikul ja õhtupoole rohkem) on ok, kui käin trennis hommikul? 2. Kas söön liiga vähe? 3. Mida kindlasti veel lisada/välja jätta? 4. Rasvasid tundub väga vähe olevat. Kas peaksin 0,1% kodujuustu ja rasvatu kohupiima asendama rasvasematega? Tänud neile, kes viitsisid läbi lugeda ja eriline tänu neile, kes ka nõu ja abi jagavad. Tervitades, Marko
  4. Minu kava

    Tere! Oleks veidi abi vaja oma kava suhtes. Eelkõige just arvamusi, et mida muuta või paremaks teha. 1. Päev RIND -Lamades kangi surumine neg. kaldega pingilt 3*10 -Surumine rinnatrenazööril 3*10 -Käsikute surumine 3*10 BIITSEPS -Küünarvarte kõverdamine Scotti pingil 3*10 -Küünarvarte kõverdamine althaardes, seistes kangiga 3*10 TRIITSEP -Allasurumised plokil, pealthaardes 3*10 KÕHT -Keretõsted kõhupingil 3*15 2. Päev ÜLASELG -Tõmbed plokilt alla, ülalt kukla taha 3*10 -Tõmbed plokil eest 3*10 ALASELG -Keretõsted seljapingil 3*15 ÕLG -Käsikute tõstmine kõrvale, seistes 3*10 -Käsikute surumine 3*10 -Kangi surumine kukla tagant 3*10 JALAD -Jalgadega surumine trenazööril 3*10 -Hack-kükk 3*10 KÕHT -Keretõsted kõhupingil 3*15 Sry! Läks natuke pikaks aga loodan et viitsite siiski vaadata ja vastata. Kava teen 3X nädalas (1. päev, 2.päev, 1.päev, laup. ja pühap. vaba). Ise mõtlesin ,et äkki oleks mõtekas negatiivse kaldega pingi tavalise horisontaalpingi vastu välja vahetada? Ning samuti märkasin et ei tee trapetsile ühtegi harjutust? Kõik kommentaarid ja parandused teretulnud. Nii et andke aga märku vigadest kavas!!!!!
  5. Kutsun inimesi yles..

    täitsa mina
  6. kas on mõtet asendada

    ma vaatan et ma ei oska enam kirjutada "pea ALAPOLE" hm.....
  7. kas on mõtet asendada

    teen rinna päeval horisontaalpingil kangiga, siis rinnatrenasööriga, ning kaldpingil hantlitega. siit küsimus, et kas oleks mõtekas kangi surumine välja vahetada surumisega kaldpingilt (pea alapole), et treenida rohkem rinnalihaste alumist otsa?
  8. spinner

    kardiotesti saaxin ma teha kus?
  9. spinner

    mis pulsisagedusel rasv kõige paremini põleb? oleneb see ka kehakaalust või vanusest?
  10. spinner

    aga mis te üldse arvate, kas nende masinatega saab hästi rasva põletada?? äkki olex jooks värskes õhus parem???
  11. spinner

    mida arvate sisejalgratastest ehk spinneritest. kas nad annavad ka sama efekti rasvapõletamisel, kui näitex jooksmine. ja kumb on kasulikum, kas spinner või selline aparaat, kus nagu jooksed (mitte jooksurada), kätega hoiad mingitest kangidest kinni? (midagi ülisegast aga loodan et saate aru) igat sorti info ja soovitused teretulnud
  12. gatorade

    veel üks küsimus millal peaksin gatorade´i jooma? kas trenni ajal või peale seda?
  13. vaadake siia

    tere sooviks teie arvamusi oma kava kohta. kommenteerige, arvustage jne. kui on midagi head välja pakkuda siis maili markotm@hot.ee ok nüüd siis kava juurde kava on jaotatud 2 eks. päevi teen kordamööda. esmaspäeval, kolmp., ja reedel ning pühapäeval ujumine mingeid pulbreid ei kasuta, söön peale trenni kohupiima ning mingi gatorade või isostar. I päev 1.Surumine rinnatrenazööril (rind )3*10 2.Kangi surumine lamades (rind) 3*10 3.Käsikute surumine lamades (rind) 3*10 4.Küünarvarte kõverdamine Scott´i pingil, althaare (biitseps) 3*10 5.Küünarvarte kõverdamine althaardes, seistes kangiga (biitseps) 3*10 6.Allasurumised plokil pealthaardes (triitseps) 3*10 7.Jalgade tõsted toenglamangus 3*20 8.Keretõsted kõhupingil 3*20 II 1.Kangi surumine kukla tagant (õlg) 3*10 2.Käsikute surumine (õlg) 3*10 3.Käsikute tõstmine kõrvale seistes (õlg) 3*10 4.Õlakehitused kangiga selja tagant 3*10 5."Traktor" ühe käega 3*10 6.Tõmbed plokil ülalt kukla taha (ülaselg) 3*10 7.Jalgade tõsted toenglamangus 3*20 8.Keretõsted kõhupingil 3*20 9.Keretõsted seljapingil 3*20 thanx kes viitsisid lugeda ja nõu anda!!!!
  14. süsivesik

    aga maitse ju nagu suhkruvesi ning erilist janukustutamist sellest küll pole pooldan ikka isotoonilisi jooke rohkem, kuna nende uurimiseks palju pappi kulutatud ning läbi ja lõhki uuritud.
  15. Aidake metaanipanijatele ära teha!

    võid mullegi saata kui aega on markotm@hot.ee
×