Jump to content

Marek Kalmus

Kasutajad
  • Sisu loend

    732
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Marek Kalmus postitused

  1. Fitnessi ja Kulturism

    Hinnatakse täpselt samuti nagu kulturismis, ainult kohustuslikke poose vabakava ei otsusta midagi. Proportsioonid, vorm ehk kuivus.Tundub, et lihaste s?mmeetriale siiski niipalju tähelepanu ei pöörata kui kulturismis. On jäänud lihtsalt selline mulje kui olen v?istlust k?rvalt jälginud. Samas mitte alati. ?ldiselt sama segane ja natuke subjektiivne värk nagu ka kulturism-kohati. Katsu sellega leppida, v?ib-olla keegi oskab paremini seda vahet näha ja selgitada?
  2. Fitnessi ja Kulturism

    Mitte millegi-p?him?tteliselt. V?istlejatel on lihtsalt rohkem kategooriaid ja seega rohkem v?imalusi saada k?rgem koht.
  3. trenn kodus

    1989a. s?gisel kui hakkasin alaga tegelema ei olnud Elvas ka kohta kus treenida. Alguses t?stsin hantleid jalgratturite treeningruumi nurgas. seal jäi aga ?ige pea asi lahjaks ja koos ?he s?braga otsustasime teha ka Elvasse J?usaali. Ideest avamiseni läks aega 2,5 aastat.Tegime k?ik ise , alates m??riladumisest kuni masinate väljam?tlemise ja nende valmis keevitamiseni. 1992aasta aprillis avas uksed Elva j?usaal "TONIC". Klubi tegutseb siiani, masinad peavad ideaalselt vastu, raskuseid on masinatel isegi praegu mulle piisavalt. Tahan sellega kinnitada eelpool kirjutatut, et HEA TAHTMISEGA SAAB KA SELLEST ?LE,KUI EI OLE KOHTA KUS TREENIDA.
  4. Otile ja Marekile

    marek.kalmus@mail.ee
  5. Toitumisreeglid 2 artikkel?

    Nagu teada ei mõju kreatiin kõigile inimestele ühtemoodi, oleneb see aga lihaste loomulikust kreatiini tasemest. Minule ei ole kreatiin kõigil kolmel korral kui ma olen seda kasutanud, nii kohviga kui ilma, mingit mõju avaldanud. Nii,et kohvi joomisega mul probleeme ei ole. Aga tähtis ei olegi kohvi vaid lihtsalt magus jook mida juua enne trenni.
  6. Toitumisreeglid 2 artikkel?

    Taha öelda seda,et minul k?igub valgu kogus keha kg. kohta vastavalt sellele kui tugevalt ma hetkel treenin.S.O. 1g. kuni 3g.-ni massi kasvatamise k?ige tugevamal perioodil. On ?sna m?ttetu valada endasse tohutu kogus valku ja loota, et n??d muutun ma tugevamaks. See ei toimi nii. K?igepealt tuleb teha tugev treening ja siis järk järgult koormuse kasvades tuleb suurendada ka valgu kogust. Vastupidiselt toimides hakkab teie kehakaal suurenema RASVA mitte lihaste arvelt. Ja veel ?ks asi, enne trenni ärge sööge valku rohkem kui 15-20g. k?ll aga tavalisest rohkem Kergesti omastatavaid s?sivesikuid soovitan Sepikut meega. Minu men?? näide enne kangi trenni. 2-3 munavalget 250-300g. sepikut meega. 1tass kohvi suhkruga ja 30min. enne trenni joon vett. ?ldse söön ma kuni 500g. mett päevas. ?ks tark kommenteeris kunagi minu ajakirjanduses ära toodud men? ?d, et see pidi olema tugevalt liialdatud, k?simus: kas keegi on mind kunagi PAKSUNA näinud? Pigem on tihtipeale paksud need "kulturistid" kes väldivad paaniliselt nn.lihts?sivesikute tarbimist ja ajavad endale sisse tohutul hulgal riisi kartulit ja leiba.Pluss veel mega kogused valku. Minu soovitus k?igile, ?ppige tunnetama oma keha vajadusi läbiproovimise ja pärast selle anal??simise teel.
  7. doping Kalmusel

    Mulle omistati metandrostenoloni ehk metaani neelaja kuulsus.
  8. Marek Kalmusele

    Täpselt, kergemal näd. t?sta kordusi. M?lemaid variante kasuta, p?hiliselt kasuta siiski kaheksast kordust.
  9. Marek Kalmusele

    Koormus v?iks t?usta 4 v?i 5 näd. ja siis teha vahele 1näd. umb.75-80%. Uut ts?klit alusta juba kindlasti nat. k?rgemalt kui esimest, et j?uaksid uue ts?kli l?puks uuele tasemele. See on v?imalik siis kui jätad teadlikult väikese varu alat, s.t ei t?mba ennast trennis täitsa "rihmaks".Seeriad aga iseenesest peavad aga l?ppema k?ik 100 % pingutusega. Lihtsalt seda PÄRIS viimast raskust,millega tehes on näiteks on juba oht traumat saada, proovima ei lähe. Järgmisel v?i siis ?lejärgmisel korral j?uad sellega aga juba kindlasti.
  10. Areng

    Meeldiv kuulda, minulgi oli kunagi samalaadne innustaja, kuigi sinul soovitan valida kellegi hoopis vingema mehe.J?uad kaugemale. Mis puutub aga sinu k?simusse, siis loomulikult peab suurt raskust proovima, sellega just sunnidki oma lihased arenema. Treeni p?him?ttel- täna tegin 2x. homme v?i ?lehomme j?uan juba 4x. j.n.e. Mina olen alati seda järginud. Loomulikult ei tohi soorituse puhtus väga kannatada.
  11. Küsimus Marek Kalmusele

    Siiamaani on mul olnud ikka v?imalus magada ka päeval umb.2h. Öösel aga kuidas kunagi, 5-8h. Suvel kui läheb varakult valgeks, nagu praegu, läheb uni ära juba 4.ja 5-e ajal. Suvel magan ?ldse halvasti. Muul ajal aga hästi. Muuseas vägahea unerohi on pudel kanget ?lut- päris t?siselt. Pool tundi enne magama minekut ja magad nagu norin. See jutt, et vähendab meestel testosterooni taset j.n.e. on jamps. Minu arvamus,et kui ka hetkeks vähendabki, siis seda k?rgemale t?useb jälle hommikul.Pole k?ll uuringuid teinud aga nii tundub k?ll kui hommikul trenni lähen. Igaljuhul soovitan proovida.
  12. Protein no 1

    Täpselt nii.
  13. Areng

    Sorry, 32 kg.-ste hantlitega ei mängi ma enam ammu. Istudes hantlitega, vaheldumisi, puhtalt väljapööratud randmega-42,5kg 3x12-v?iksid ka vähe raskemad olla. ?he käega, ette kallutatult, teine käsi toetub p?lvele, 50kg 3x8-10 ?mberm??t 52cm kehakaal hetkel 113-114kg. VOT NII.
  14. Valk

    Soovitan toidukordade vahed hoida 3-4h. Kasvamise ehk massi ajal hoia seeriate vahed täpselt nii pikad, kui tunned, et n??d olen jälle valmis max pingutuseks, siis anna minna. see v?ib olla kahest kuni isegi nelja minutini.Raamatutes pakutud 1,5min. on natuke vähe . Selle aja jooksul ei j?ua organism vabaneda piimhappest mis tekib pingutuse ajal lihastes - Våsimus "kuhjub" ja sa ei j?ua piisavalt kaua ennast "l?hkuda", sest lihaste l?hkuda j?udmine ongi kasvamise aluseks.Vastasel juhul käid t?est saalis ainult rahvakeeli ennast pumpamas.
  15. Potents!

    Kui manustad seda suu kaudu, siis vaevalt k?ll.
  16. Protein no 1

    Kui tahad t?elist arengut tunda, joo teine koks öösel v?i siis kohe hommikul. ÖÖsel kasulik sellepärast,et pärast uinumist t?useb organismis kasvuhormooni tase ja oleks patt seda mitte lasta organ. max ära kasutada. Hommikul sellepärast,et kui sa pika öö jooksul pole endale midagi lubanud, on hommikuks veri nn."t?hi". Kui n??d aga juua 1 h?drol??situd segu, siis t?seb veres kiiresti vajalike aminohapete kogus, ja päev v?ib alata täis tuuridel.
  17. MM-FITNESSIS

    Ott see ei olnud fitnessi MM, vaid mr. ja mis. universum fitnessis.
  18. Veel küsimusi Marek Kalmusele

    Proteiin No1 sobib suurepäraselt. Karu saad kätte spordiklubist "Livoonia" Netist peaksid ka tema telef. saama. Vaata treenerid alt.
  19. Tartus treener?

    Arnald. Vastus sinu küsimusele peitub Irene Mikk`u kirjas.
  20. Tartus treener?

    OK. MART. Nr.1 Indrek Otsus Nr.2 Ott Kiivikas-ehk Nr.3 Marek Kalmus-ehk Nr.4 Gert Koovit-ehk Ja tegelt ongi k?ik. KURB aga T?SI.
  21. Tartus treener?

    Arnold, kui headele kohtadele on nende meeste treenitud naised siis tulnud ka näit. Eesti MV-tel? Minuarust väga hea näide sellest, et treeneri litsensi omamine ei anna veel kogemus-teadmisi. Lihtsalt teoreetikud . Keda muide on enamus saalid täis ka Tallinnas. Eestis ?ldse on 4-5 treenerit kes v?iksid asjalikku n?u anda. Sinu soovitatud mehed nende hulka k?ll ei kuulu. Paber on ainult petekas. K?igile edu soovides: Marek Kalmus
  22. Mis asi on steroid

    Tokko s?steem on sitt ja Tokko on ise sittade SITT, vabandust labasuse pärast, aga teisiti ma lihtsalt ei saa väljendada seda mis toimub. Edu kuradi MÖLAKAD!!!!!!!!!!
  23. Doping... Aare Kreilisele

    K?sige Oma IIDOLILT mis ta Sveitsis tegi , ta vana rott ei julge ju tunnistada mida on teinud.Tokko kool, mis teha? Mis puutub aga peajagu ?le olemisest, siis Eks see paista ikka lihtrahvale tegijamana, kes v?imule lähemal. Ja Kes on Vaenlane? Vaenlane on see, kes ei lase mul elada nii nagu mina tahan, vaid nii nagu tema tahaks, tehes selleks K?ikk.
  24. Doping... Aare Kreilisele

    HA-HA-HAA!!!!!! ELAGU l?una-eesti!!!!!
  25. Doping... Aare Kreilisele

    Aitähh S-SSA.
×