Jump to content

Marek Kalmus

Kasutajad
  • Sisu loend

    732
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Marek Kalmus postitused

  1. Hüppevõime ja sprindikiiruse arendamine

    Alusa 15-20-test seeriatest ja ühes trennis kuni 5 seeriat. Nii tee 2x nädalas. Järgmisel nädalal tõsta kordused 30-neni. Jätka samuti kuni suudad seerias taha 60-70 hüpet. Kui sõitsin ratast, siis ettevalmistus perioodil just nii tegin ja hüppevõime paranes oluliselt. Minule oli seda vaja, et trekil 1km. sõites oleks stardikiirendus max võimas. Proovi, mina ei olnud tol korral ainuke kelle hüppevõme taoliselt treenides oluliselt paremaks muutus.
  2. pulss ?

    Puhkeolekus, õhtuti enne sööki tihti alla 50-ne. Peale söömist vahetult poole tunni jooksul 60-ne ringis. Kui olen aga üle pingutanud ja hakkab väsimuse märke ilmnema siis esimene asi ongi pulsi näit rahulikus olekus. See on olnud ka üle 80-ne. Loomulikult olen siis tempot maha võtnud. Viimastel aastatel seda aga juhtunud ei ole.
  3. rasedus

    Mõõdukas hantlite tõstmine ei tohiks ka edaspidi midagi paha teha, samuti veloergomeeter või stepper. Minu naine käis aegajalt seitsmenda kuuni jõusaalis tõstis vähe kangi ja sõitis ratast. Nüüd on mõni nädal veel jäänud ja arstionu ei ole küll midagi halba täheldanud, pigem on kõik olnud väga OK.
  4. Otile

    Kes ulub peale kangi tõstmist, kes peale pitsiga liialdamist. Tegelikult väljendab see, usun Oti puhul rahulolu tehtuga ehk siis enesega rahulolu. On mul õigus Ott? Ise olen aga selline "hull", et käin metsas lõugamas kui asjad ei lähe nii nagu tahaks. See on aga sootuks midagi muud. Nagu pingeid välja karjumas või nii. Olen lugenud, et ka maadleja Valeri Nikiitin pidavat metsas lõugamas käima. Igaljuhul metsast tulles olen rahulikum, näen asju teise nurga alt ja ei lähe kellegile kallale. Võib-olla mõni nüüd arvab, et olen vähe imelik. Võib-olla, aga kes meist siin maamunal ikka 100% normaalne on?
  5. Hüppevõime ja sprindikiiruse arendamine

    Otsi fasti lehelt, kirjutasin seal sellest ükskord pikaltl.
  6. vitamiinid

    Seda on meeldiv kuulda, jõudu siis sulle ameerika.
  7. vitamiinid

    Tere ja, miks siis nii suur mees võistlemas ei käi? OK. Ise kasutan multivitamiinidest SPEKTRUMIT ja dieedi ajal GERIMAX-i plus muidugi lisaks C-vitamiini 3-5g. päevas aastaringselt
  8. Toidulisand

    Mina räägin naatrium soolast, mineraalsoolasid on aga mitmeid-mitmeid mille vähesus organismis võib valguainevahetust negatiivselt mõjutada küll.
  9. Toidulisand

    Kuulen ESIMEST KORDA; ET SOOLAD AITAKSID VALKUDEL IMENDUDA. Kust pärineb selline info??? Mis puutub aga sellesse kas viia soolade tarbimine nulli või mitte siis oleks seda teha kindlasti väga raske. Kui sa aga sööd päevas näitex 2 viilu leiba piisab sellest täiesti, et saada vajalik soola kogus. Igaljuhul püüa vähendada soola tarbimist, isegi siis kui sulle tundub kõik juba täiesti mage, saad sa toiduga vajaliku koguse ikkagi kätte.
  10. Toidulisand

    Ebaloogiline. Tahad, et lihas kasvaks aga kaalu juurde ei taha? Ainus võimalus on sellisel juhul kasvatada lihaste massi ja vähendada rasvapolstri osakaalu organismis. Kui aga rasva on niigi vähe siis ei ole see võimalik. Samas on võimalik aga sinu soovi ühte osa täita. Kaal jääb samaks aga max jõudu tuleb juurde. Kuigi ka selle variandi puhul on jõu areng piiratud. Et aga kaalu min. lisanduks kasuta proteiinidest madala või siis min. s.vesiku sisaldusega tooteid. Mis veel? Vähenda oma toidus soola koguseid või loobu sellest täiesti. Miks? Kui organismis on palju nn. rakuvälist vett, mida liigse soola söömine põhjutab siis on ka rasvade süntees soositud. Tähendab kui oled tarbinud liigselt rasvu siis on organismil lihtsam neid endale varuks panna.
  11. Rinnaltsurumine & treening.

    Kava sobib küll, ainult jooks tee peale kangi. Soovitan sul siiski mõelda ka jalgade treenimisele. Kui sa ei taha neid otseselt kasvatada, siis võiksid kasutada raskusi kuni 70% ja kordusi seerias kuni 20. NELIPEALE PIISAKS 5 SEERIAST JA KAKSPEALE 3-4 SEERIAST. TREENI NEID KASVÕI KORRA KUUS AGA PÄRIS ÄRA NEID KÜLL UNUSTA.
  12. Rinnaltsurumine & treening.

    Aeroobne tr. Rattasõit , jooks, ujumine mis iganes. Vähemalt 3x30 min. nädalas. Kui oled nii noor nagu kirjutad, peaksid treenima kõiki lihaseid. Surumiseks kõige olulisemad on siiski triitseps , rind ja õla esimene osa.
  13. Rinnaltsurumine & treening.

    Tore siis. Mõned punktid sulle järgimiseks. 1. Vähemalt 2g. valku keha kg. kohta. 2. jaga see vähemalt neljaks söögi korraks. 3. Ära jäta ühtegi toidukorda vahele. 4. Söö alati aeglaselt . 5. Toidulisadest piisab sulle kui kasutad peale trenni kohe valgujooki kus on ka 5g. kreatiini ja natuke s.vesikuid. 6. Enne trenni olgu söök vähemalt 1,5h seedinud. 6. Ära treeni ühtegi lihast üle 2x nädalas, ka kõhtu mitte. 7. Ära unusta ka aeroobset treeningut, mida varem mõistad selle vajalikkust seda kaugemale võid oma arengus jõuda. OK. Veelkord Edu ja jõudu!
  14. Rinnaltsurumine & treening.

    Kõht ja toitumine. Tahad, et kõhulihas paistaks välja, aga korralikult süüa ei soovi. Tahad rusikareeglit!? Seda ei ole. Sa näed täpselt niihea välja kui sa välja nägema pead sellise suhtumise juures. Miks ei ole võimalik koolis või ükskõik kus korralikult süüa? Teised hakkavad naerma? Enne sa mingit tulemust ei näegi kui sa suudad endas maha suruda selle valehäbi. Tõsi koolis sulle seda süüa ei anta mida sportlane vajaks, ammugi mitte seda mida peaks sööma jõumees või kulturist. Lahendus selline mida on kasutanud ja kasutavad kõik taolised tegelased üle maailma. Oma söök karpidega kaasa! Midagi targemat ei oska sulle keegi soovitada. Sa ei saa oma kehalt lihtsalt nõuda enamat kui sa talle annad. Oled sa sellega nõus? Kui ja siis võime ka edasi rääkida. Head uut aastat ja EDU!
  15. lihasmass

    Korduste poole pealt soovitaks sul teha suurtele lihasgruppidele 8-10x.st. Ja väikestele 10-12xst. Samas kõiki isoleeritud harjutusi tee isegi 12-15xst. Kehtib ka suurte lihaste kohta. Seeriaid suurtele ära tee üle 12me. Väikestele aga mitte üle 10ne. Säärele ja kõhule 5s. Kõhu trennis peaksid tegema kokku 150-200xdst ja seda mitte üle 2xa nädalas. Säärele tee üks trenn seistes teine jälle istudes harjutus 5s ja 20-12xst.
  16. Otile ja Marekule!

    Järjekord on väga loogiline ja OK. Vait kristmaseid sullegi!
  17. Lgp.spordihuvilised!

    Ega ilma toitumisele tähelepanu pööramata nad sul lõdvaks jäävadki. Ka hantleid soovitaks sul tõsta jõusaalis, muidugi kui on vähegi aega. Usu see on palju efektiivsem kui kodus üksi nokitsedes. Ja ära karda treenida raskustega millega sa tõesti, ennast petmata suudad teha seerias 10-15 kordust. EDU ja visadust eesmärgi saavutamisel.
  18. Otile ja Marekule!

    Ei saagi öelda, et oleks midagi valesti, kirjutad,et 2p.-a teed teisip ja kolmap. Kuidas seda mõista? Või sain ma valesti aru???
  19. Millal trenni teha?

    Olen ka lugenud, et pealelõunane aeg pidi olema parem. Organism pidi lihtsamalt ennast töösse lülitama. Samas olen ise aastaid treeninud hommikuti kella 7-me ajal ja teinud vägagi tugevaid trenne. Eks see ole suuresti harjumise asi, kindlasti mingil määral individuaalne. Lõpuks sõltub ikkagi kõik tahtmisest ja sisetundest.
  20. Kangi tõstmine

    Kes ütles, et ma nii treenin, või mida sa õieti teada tahtsid? Kas, et kui ma nii treeniksin, et siis kaotaks või? Kui seda, siis on see nii küll.
  21. Kangi tõstmine

    Kui teid huvitab siis 1,5 aastat tagasi võistlustel surusin 210kg. Kui surun nii, et puus võib tõusta siis olen teinud 230kg. Nagu näete mitte midagi erilist, Aga samas jälle ütlen , et tean kui spetsiaalselt valmistuks.... Usun, et 250kg korraliku särgiga peaks tulema küll. Aga seni kui ei ole seda teinud on see vaid ilus jutt.
  22. Kangi tõstmine

    Ühe käega tõukamine, sama mis klassikalise tõstmise tõukaminegi. Kang on maas vastavalt siis kas paremal või vasakul sinust. Võtad kangist KESKELT alt haardega kinni, rebid ta sealt õlale ja siis tõukad koos suurema või väiksema hüppega sergele käele, astud jalad kokku ja ongi kogu tõste. Nagu ennist ütlesin on suuresti asi tehnikas ja plahvatuslikus jõus. Ka Lurich kasutas seda tõsteviisi oma demostratsioon esinemistel. Kahjuks hetkel ei mäleta palju oli tema rekord selles tõsteviisis. Aga rinnalt kõhupõrkega kangi surumises, nagu tema raamatus kirjutab, oli ta rekord 201kg.
  23. möla nurk

    Katsu jah olla !!
  24. möla nurk

    Hei dude, mis sa sellega öelda tahad??? Arvad sa äkki et minul või Stenil on mingid erilised võimalused või? Endakohta võin öelda, et mul ei ole kunagi olnud mingeid võimalusi. Elvas kus hakkasin treenima ei olnud linnapeale ühte paari korralikke hantleidki. Saali ehitasime sinna koos kolme samasuguse " hulluga " nagu mina, otsast lõpuni ise. Osa materjali ostsime osa virutasime öösiti töökoja hoovist. Saal sai aga selline, et tegelased käisid Tartustki sinna harjutama. Mis puudutab materjaalset poolt, siis see oli MIINUS+ MINIMAALNE. Lihtsalt ei ostnud endale ilusaid dresse tosse ja telefone, vaid süüa. Mäletan, et pärast paariaastast treeningut ei läinud vana jope enam selga. Talv oli aga külm , kõik asjad sai aetud tressika väel ja joostes, kuni kevadel ilmad soojemaks läksid. Samas käisid saalis tegelintskid kes vingusid, et ei saa ja ei ole mõtet kõvasti treenida, sest ei ole siin Eesti mingeid toidusegusid ega õiget toitugi. Ise aga sõitsid ringi BMW-dega ja üks kuradi pidu oli peo otsa. Vitamiinidex aga raha ei olnud. Tead DUDE, hõia parem ise oma mulk kinni, sinusuguseid "tarkpäid" olen ma näinud MUST1000000. JÕUDU!!! Tagatargemaks läheb asi, INTERNETIS POLNUD inffi, ei teadnud seda ja toda....... HA- HAAA- HAAAAAA!!!!!!!
  25. Kangi tõstmine

    Mõned näited enda "kutsika" ajast. Kui olin 10aastane, tõmbasin rippes lõuga 27x, jalgu tõstsin rippes vastu kangi 34x. 13 aastaselt surusin rinnalt 20kg. kangi 175x. Kui olin 16-st, tõukasin parema käega 55kg. Vasakuga 45kg. Vasak käsi oli kaua pärast 13 aastaselt läbielatud liiklusõnnetust tunduvalt nõrgem. Juba aasta hiljem 17-selt tõukasin paremaga 68kg. Seda pika tõste kangiga. Eks see ole küll suuresti tehnika küsimus, aga mingi näitaja siiski. ega ma spetsiaalselt seda ei harjutanud aga kuna käisin ratta trennis siis iga aasta talvel paar kuud sai igasuguseid harjutusi tehtud. 17-st aastaselt kaalusin 77-78kg. ja olin 187cm pikk.
×