Jump to content

Marek Kalmus

Kasutajad
  • Sisu loend

    732
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Marek Kalmus postitused

  1. Massitsükkel

    Suurtele lihasgruppidele 11-13seeriat, 6-12kordust. Väikestele 7-10 seeriat ja 10-15 kordust. Aeroobset teen aastaringi 30min. kuni 90 min. päevas. Loomulikult tuleb sisse päevi kus seda ei tee aga siiski. See on täielik jura, et massi ajal aeroobset teha ei või. Kes seda väidab näeb ka tavaliselt välja nagu põrsas, kui ta just megaülikiire ainevahetusega ei ole. Süsivesikuid on vaja alati toiduga saada aga õhtul siiski väga minimaalselt. See tähendab seda, et võid süüa kõike peale jahutoodete, magusa ja kui sööd kartulit siis ära ka sellega väga üle pnguta. Ometi sõltub see aga paljuski sellest milline hetkel välja näed ja kui suured on olnud sinu kulutused õhtuses trennis. Alati tuleb arvestada hetke seisu mitte näpuga kuskilt raamatutest või tabelitest järge ajada. Jõudu siis!
  2. Megaprotein...kas sama hea kui teised samalaadsed

    Kahjuks ei oska nõu anda, kuna ise ei ole seda toodet proovinud. Kui ta nii odav on võiksid ju enda peal katsetada ja ka teistele rääkida.
  3. Ottile, V.Vle ja Marekitele

    Hommikul lihtsalt janu pärast, õhtul aga sellepärast, et lihased saaksid KOHE peale kangi seda mida nad vajavad. Arvan, et viin sellega kataboolse võimaluse veel väiksemaks. Ei tea, võib-olla ka mitte. Koju jõudes söön küll peaaegu kohe, niipalju siis kui valmistamine veel aega võtab. Umbes siiski 2h. peale sõitu.
  4. Ottile, V.Vle ja Marekitele

    Tegelt ei mingit saladust, see oli nali nagu aru sate kindlasti. Kasutan toidulisasid regulaarselt alles teist aastat, varem olen seda teinud periooditi ehk siis V-HARVA kuna ei saanud seda endale lubada ja puudus ka nendesse eriline usk. Pean ütlema, et ainult regulaarsus annab siinkohal soovitud tulemused. Muidu on lihtsalt hetkeks trennis hea tunne ja kõik. Praegu kasutan nagu kõik juba teavad Tai-Kane tooteid ja olen nendega "SIGA" rahul!!! Hommikul kui lähen ratast sõitma teen kaasa endale sellise koksi: 10g glutamiini, 2-5g kreatiini+glükoosi, maitse järgi, 40g protein nr1-te. Pluss 600ml vett muidugi. Ära joon selle poole sõidu ajal ehk siis 30 min. pärast algust. Õhtul kui lähen kangiga rassima võtan kaasa järgmise koksi. 5g.kreatiini, 10g. glutamiini, 30g. Ion-92-te., 30g protein nr 1-te, maitse järgi glükoosi. Joon ära kohe peale kangitrenni, ehk enne pooletunnist rattasõitu. Öösel joon petti umb. 1liiter, või siis vahel ka piima, o,o5%-dist. Alates järgmisest nädalast lülitan siia juurde veel mingi osa Whey DR. Glutaminpeptid-i. Kindlasti muutuvad siis ka glutamiini ja kreatiini kogused nendes koksides. Vaatan lihtsalt, et kreatiiniga üle ei pinguta. Kui palju ja kuhu? See on veel endalegi " SALADUS".
  5. Ottile, V.Vle ja Marekitele

    SALADUS =)))
  6. Soovitus jõusaaliks

    Millist minu treeningkava te lugesite ja kust te selle saite?
  7. Tatoveeringud?

    Tere ! Olen Signessa Kalmus ja võtan ka sõna kuna oman tattood ja samas tegelen kehaehitusega. Siiani pole tatoo võistlemist seganud, aga kui selle tattoo teha lasin siis pidasin silmas , et ta oleks proportsioonis minu kehaga, igaks juhuks. On ju teada , et võistlevatel kulturistidel ja fitnessistidel toimub enne võistlusi suur määrdemaraton ja tattood jäävad suht vähe näha spets määrde alt. Leian, et tähendusega lastud tattood on Ok!, aga igasugused lillekesed ja okastraadid lihtsalt moe värk ja mina neid ei hinda. Jõudu tattoo meistritele, eks ma ole ka oma kolleksiooni varsti täiendamas:))
  8. segu?

    See ei ole tegelikult väga oluline, tee maitse järgi paras.
  9. mida kasutada?

    Soovitan selleks L-Karnitiini pluss gerimaxi multivitamiini koos puhta zensenniga. Ehk siis multivit- Pruunid drazeed ja puhas zensenn punased. Pruune igal hommikul 1 ja punaseid lisaks üle päeva.
  10. segu?

    Nii olekski kõige targem, peale füüsilist koormust on kõiksuguste asjade imendumine parem.
  11. gokshura

    Vitamiine sellepärast, et nad võivad tühja kõhu peale võttes maole halvasti mõjuda. Gokshura jälle vastupidi valmistab maos juba eelnevalt kõik ette ideaalseks valgu sünteesiks.
  12. gokshura

    Täpselt nii ongi pead sööma rohkem valku ja üldse kõike muud ka, sama kehtib vitamiinide ja mineraalide kohta. Kõrvalmõjusid? Raske öelda pole sellega kursis. Ise võtsin kuni 10kapslit päevas ja mingeid kõrvalmõjusid küll ei täheldanud, muidugi peale lihase ja jõu kasvu.
  13. Eesti eliit

    Ärge unistage, ei EKFL ega ka ükski sportlane ole Eesti Vabariigilt saanud sentigi, ei preemiat ega ka isegi mitte ala arendamiseks. Kulturismi Eestis spordiks ei peeta, Lipsumeeste arust on tegu lihtsalt ilueedide ühinguga. Kahju muidugi. Aga usun, et see tõekspidamine ei kesta enam kaua.
  14. õla jõud

    Kuna küsisid minu foorumis siis räägin endast . Kukla tagant teen max 100 105kg. 8x. Ilma seljatoeta. Seljatoega ja eest jõuan teha 130kg. 8x. Õla tagumist osa teen 45-53kg. 15-12x Seistes hantlitega kõrvalt 28- 31kg. 12x.
  15. Valud rinnus

    Sul VÕIB olla vahelihase venitus või väike põletik, Endal on seda esinenud algus-aastatel. Peale trenni pead hoiduma tuuletõmbuse eest või vaata, et lihtsalt ei külmetaks. Valu peaks iseenesest varsti kaduma. Vähemalt minul on nii kahel korral olnud, samas tean ka teisi kellel on just samuti juhtunud. Ei midagi hullu lihtsalt hoia ennast peale trenni soojas. Kindlasti aitab külmetamise vastu ka enda karastamine külma veega, aga alles siis kui oled terveks saanud. Jõudu ja edu sulle.
  16. Milliseid tooteid eelistad

    Vga hea on proteiin nr1, kuna sisaldab peaaegu 50% hüdrolüüsitud kollageen valku. Liigestele vajalik suurte koormuste puhul. Kreatiini kohta võin öelda , et need mida olen kasutanud on kõik hästi mõjunud. Loomulikult ei toimu mingeid suuri muutusi arengus ühe purgi või koti ära söömisega. Tulemusi märkad siis kui kasutad neid pidevalt. Pärast võrdle seda perioodi kui tegid ilma ja seda kui kasutasid neid tooteid pidevalt. Vahe ei jää sulle kindlasti märkamatuks.
  17. Valud rinnus

    Üks küsimus veel, kas sügavalt hingata on ka valus?
  18. millal valku?

    Sellisel juhul soovitaks kohe peale trenni, et organism saaks kohe alustada ülessehitus protsessidega. Võiksid sinna lisada ka 5g. kreatiini ja sama palju glutamiini. Natuke ka s. vesikuid.
  19. Valud rinnus

    Pead täpsustama kas valu on Rinnus nagu on sinu pealkiri, või rinna lihases. Kuidas ja kuna see tekkis. Räägi üksikasjalikult.
  20. Eesti eliit

    Seda võiks kommenteerida Arnold Tokko kui matsu jagav kõrvaltvaataja.
  21. rasvapõletaja

    Lihtsalt korrigeerin enda toitumist. Rasvapõletajad sind ei aita kui sa endale selgeks ei tee õiget ja tasakaalustatud toitumist.
  22. rasvapõletaja

    Kahjuks ei oska kommenteerida, kuna ei ole ise kunagi kasutanud.
  23. arnoldist

    Kas teist keegi on lugenud Arnoldi mitteametlikku biograafiat? Mina olen, seal ta räägib mida ta sõi keelatud ainetast ja kui palju. Näit: " Istusin 1970-dal aastal pidevalt steroididel, võtsin neid 3x päevas ja 8-10 tbl. korraga". Ja tegemist ei olnud Winstroliga vaid Dianaboliga ehk siis sama asi mis Metandrostenolon ehk Metaan. Raamat on tõlgitud vene keelde ja pealkiri on "NEOFITSALNÕI BIOGRAFIA ARNOLDA " Autor Vendy Ley. Raamatukogust äkki leiate keda huvitab. Igaljuhul pull mees oli noorena, naera lolliks.Raamat on välja antud Moskvas kirjastus " Laif" poolt 1992 aastal.
  24. rasedus

    Pätukas! Soovitaksin sul jätkata jõusaalis käimist ka rasedana, kui vaid tervis lubab. Minul näiteks oli raseduse algul ikka tõeliselt paha olla , kuid paha enesetunde möödudes olin jälle trenni valmis. Õigesti valitud raskustega treenides ,jättes osad harjutused ära ( jalapress, kükid jne) ei tohiks juhtuda midagi halba. Soovitaksin sul kindlasti võtta oma treeningkavva ujumise (spets. rasedatele) ja ka rasedate võimlemise. Kontakt veega on väga lõõgastav. Olen kogenud, et peale 7-ndat rasedus kuud, kui kõht ikka juba suur ja "koormaks" , hingamine raskendatum, ei ole enam jõusaalis miskit erilist teha. Üks soovitus veel naudi sauna ja kui võimalik siis ka vihtle, muidugi kui oled enne rasedust sauna nautija olnud. Minu jaoks on metsas jalutamine, kuum saun ja vihtlemine asendamatud, muidugi ei saa märkimata jätta ka söömine..... . Kuna isu on hea siis tuleb ka rohkem liigutada. Jõudu sulle sellel imelisel ajal, mis ei kesta kahjuks eriti kaua. Signessa (mehe nime alt:0)
  25. vitamiinid

    Isegi kui ta peaks seda tegema, saan ma seda kaltsiumi juba toidugagi palju rohkem kui mul vaja oleks. Igaljuhul olen lugenud ja seda kirjutas ka siin amazoni toitumise all keski , oli vist tõlge ajakirjast, et kulturisti päeva norm suurel mehel on just 3-5g. Samuti seda, et kui c-vit. on organismis piisavalt ei jää lihased peale trenni nii valusaks ja taastuvad kiiremini. Samuti ka seda, et c-vit. soodustab raua omastamist mis on samuti sportlase jaoks väga tähtis. (seotud hapniku transpordiga lihastesse)
×