Jump to content

MõmmiLiis

Kasutajad
  • Sisu loend

    205
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Koik MõmmiLiis postitused

  1. Kuidas "masu" ajal sportlik olla?

    Tervisliku eluviisi esimene eeldus pole rahakott, vaid pigem ikka kindel tahtmine. Kui raha on vähe, siis tuleb olla nutikas ja organiseeritum oma tegevustes lihtsalt. Õues jalutamine, jooksmine, kätekõverdused, lõuatõmbed, seljakotiga või naabrinaisega kükid/väljaasted just raha ei küsi. Eks tõsisema jõutreeningu harjutusi koduseks treenimiseks leiab ka mitmeltpoolt. Toitude osas nagu eelpool mainiti, jälgi kampaaniaid - siinsamas foorumiski hõigatakse alatasa välja soodsa hinnaga valgurikaste toodete pakkumised (kui Sul nett on, saad eri poodide kodukatelt neid pakkumisi nädala lõikes ise ju ka jälgida). Ostad pakkumiste ajal omale suts suurema koguse korraga - kala/liha/kana vajadusel sügavkülma. Kohupiimadel-kodujuustudel ja muudel piimatoodetel ning mahladel on alati häid pakkumisi erinevates poodides. Korralik liha on ehk jah kallis - kui raha vähem, osta maksa, makrat, heeringat, külmutatud kala, jahutatud broilerit, konserve. Porgandid, kapsad, kartulid, redised, õunad (eriti Poola), külmutatud köögiviljad on odavad. Tatar, makaronid, riis, kaera-ja sojahelbed jms samuti. Magusamatest asjadest - puuviljadel on sõltuvalt hooajast alati midagi soodsalt saada, rosinatest ja kaerahelvestest saab käkke küpsetada üsna taskukohaselt. Kui Su nö kiire ja odav söök on muidu viiner ja säästunuudel. Siis süües pool pakki külmutatud köögivilju ja ühe tuunikala konservi, maksad lõuna eest ju suht sama palju.
  2. Jogurtis olev valk

    Kuna Prisma nö omatoode, siis jah Soome päritolu. A eks sama ole ju ka Gefilusega... Hind on ka väga mõistlik - alla 15kr kilone/liitrine pakk.
  3. Jogurtis olev valk

    Ostsin täna just miskit enda jaoks uut maitsestamata jogurtit. Prisma kaubamärk Rainbow. Sellele ei ole täiendavalt suhkrut lisatud, kogu sisalduv suhkur on laktoosist. Parameetrid - 100gr kohta 40kcal, valku 4,7gr, süsikaid 4,6gr, rasva 0,2gr. Minu meelest jogurti kohta päris ok tulemus.
  4. Tavalise peensoola asemel annab kasutada ju ka nö kasulikumaid soolasid - kivisool, meresool, mõrusool, ürdisool jms
  5. Eks iga korraliku trenniga kipub rind naistel väiksemaks minema...
  6. Soodsad valgurikkad toiduained

    Nendes sisaldub 80% kanafileed, ülejäänud 20 saadakse paraku igasugu lisanditest, sissesüstitud soolveest jms - pealtnäha meenutab küll jah 100% kanaliha. Kui ükskord sellesse pakipealsesse infosse süvenesin, läks kahjuks ostuisu üsna ära... Kas keegi teab, kust saaks osta nö õnnelike kanade fileed (kanad, kes oleks näind ka päikesevalgust ja saand söögiks midagi enamat kui hormoonidest pungil jõusööt)?
  7. Mäesuusatamine

    Olen mäesuuska nüüdseks miski 7-8 aastat harrastanud. Proovinud olen Eesti erinevaid nõlvasid, kui ka suusakuurorte Soomes, Slovakkias, Austrias, Šveitsis. Alustasin esimestel aastatel tagasihoidlikumalt - Soome/Eesti/Slovakkia. Suusatamise sain selgeks aga alles Austrias! Ja põhjus on lihtne - seal on väga palju erineva tasemega radu pikkade laskumistega - turvalised, hästi hooldatud ja mitte ülemäära ülerahvastatud. Erinevad pikad lauged rajad (nö sinised mäed) tagavad algajale mäesõbrale võimaluse pikalt ja stabiilselt keskenduda ning oma pöördeid/samme/pidurdamisi harjutada. Kuutseka/Kütioru jms probleemiks on see, et rahvast on piisavalt palju, mis ei tekita ei turvalist tunnet ega piisavat mahtu rahus harjutamiseks. Laskumised on lühikesed ja sageli algajale mitte kõige parema kaldega. Minu esimene mäesuusa kogemus leidis aset Soomes, elamus oli uus ja huvitav, jäin igati rahule. Kui oleksin Kuutsekal alustanud, vist poleks selle hobi juurde jäänud - tundub mulle tänini ohtlikum ja närvilisem kui mis tahes nö kõrgemad mäed. Seestap küsimus ei ole kindlasti võrdluses kõrged mäed versus Eesti madalad mäed. Nn kõrged mäed võivad väga sujuvalt ja pikkadena alla kulgeda. Nüüd, kus korralike after-skide ja päikseliste Alpide maitse on suhu saadud, ega naljalt mujale enam kipu... rahakott muidugi ei rõõmusta, aga aktiivne puhkus ja positiivsed elamused on alati 100% garanteeritud. Soovitan proovida
  8. Pea on ülejäänud kehaga võrreldes ebanormaalselt väike... Võtku midagi ette
  9. core-treening Tallinnas

    Süvalihaste, samuti selja ja kõhu treeninguks on minu meelest üks parimaid variante Pilates. Lisaks arendab tasakaalu, parandab kehahoiakut ja õpetab hindama. Rahulik ja mõnus trenn, samas ei saa salata, alguses üsna raske. Paljudest harjutustest on tihtipeale olemas ka nö kergemad versioonid. Tasub proovimist BodyBalance, jooga jms on kah kindlasti abiks!
  10. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Vinnid, näita ka miskeid hääde hindadega naistetooteid
  11. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Tänud. On Sul võimalik sisesääre pikkus ära mõõta? Või leiduks mõnes teises Fitnessi poes sama püksi ka M-suurusena?
  12. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Mis nende esiplaanil olevate BB pükste lõpphinnaks tuleb? Ja mis suuruseid saada veel on?
  13. Probleemne seedimine, kaalu lisamine

    Veregrupidieedid on kindlasti mingis osas müüdid, aga toidutalumatuse testid (a la Role) peaksid andma üsna adekvaatse tõe. Ise pole proovinud, aga tean mitmeid, kes on, ja kasu on sellest neil kõigil olnud.
  14. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Mis see lõpphinnaks neile teeb? Ja huvitaks nende best before kah.
  15. Toitumiskava (Help)

    Piima- ja lihatooted võiks lahus hoida. Muna ja piim on nö samast kategooriast.
  16. Vormi pildid

    Miskipärast mulle tundub pildilt vasakpoolne konditsioon parem...
  17. Maitsvad proteiinipulbrid

    Minu jaoks on Eiselti DoublePro väga bro maitsega Kõik kolm erinevat varianti.
  18. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Ajab lihtsalt samakat?
  19. kodujuust dieedi ajal

    Murakatega on nagu magustoit pigem jah, aga teisalt peale trenni ju päris ok roog - nii süsikad kui valgud sees
  20. Igast liigutamisest on õnneks kasu. Võimalusel ühenda jõutreening ja aeroobne trenn. Tulemuste nägemiseks läheb vaja ikka vähemalt 3 trenni nädalas. Mina alustasin bodypumbiga suts üle aasta tagasi. Esimesed visuaalsed muudatused tulid ca kuu aja pärast (selleks hetkeks oli treeningkoormus 3-4 trenni nädalas). Ja algul kaal tõusis ca 2 kg. Tänaseks olen pumbi, spinni ja jooksmise sünergiaga saavutanud vormi, et mind peetakse elukutseliseks sportlaseks.
  21. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Aga väikseid on mõlemit veel?
  22. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

    Kas Tallinnast aga Tartu hinnaga batoone ei saa?
  23. Ideaalne eine enne magamaminekut

    Ma teen momendil sama katset puuviljadega Õun, greip, granaatõun.
  24. higistamine ja treenitus

    Ma olen enda puhul jällegi tähendanud, et kui trennis vee asemel FatBurnerit juua, on higistamist kohe rohkem. Kas L-karnitiin võiks seda tõesti mõjutada?
  25. Soodsalt Fat Burnerit

    Ok, panen Sulle meili teele
×