Jump to content

korn holio

Kasutajad
  • Sisu loend

    5
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

korn holio

  • Tase
    Vaatleja
  • Sünnipäev 26.05.1992
  1. Algaja vajab nõu

    Okei, mõtlesin et teeks asja lihtsamaks. Hetkel on endale silma jäänud selline kombo, et osta Hera80, puhas kreatiin ning viinamarja suhkur ja siis neid vastavalt tarbida - kreatiini oma laadimis perioodiga ning proteiini ja süsikaid peale trenni, ehk kolm korda nädalas. Ootaks targemate arvamust sellisest variandist!
  2. Algaja vajab nõu

    Aeg on meeletu kiirusega möödunud, ning olen regulaarselt jõusaalis käinud (ainult detsembri lõpus jäi pisut käimata saali põranda lakkimise tõttu) Alusatsin algatajate kavaga, siis tegin kaks kuud kaheks jaotatud kava ning mingi aeg tagasi võtsin ette kolmeks jaotatud kava. Ütleks et võrreldes eelmise aasta jõusaalis käimisi ja selle aasta omi, siis kava järgi on ikka tõsiselt parem teha ja ka tulemusi on muidugi näha. Kaalu on ka mõned kilod juurde visanud ja seda mitte rasva arvelt, vähemalt väliselt vaatluselt tundub nii, mõõtnud ei ole. Isegi kasvu on cm võrra juurde tulnud Kuid areng ei ole viimasel ajal olnud nii hea, kui oleks võinud olla. Seega olen hakanud mõtlema massilisaja tarbimisele ning ehk ka kreatiini. Kuid enne küsiks ka targematelt nõu, kui ostma hakata. Üldise toitumise olen saanud ka kontrolli alla, ehk päevane valgukogus jääb 100-150g vahele. Sellega probleeme hetkel ei ole. Aga et mida ma saavutada tahan? Hetkel kaalun ma 66kg, idee oleks 6-8kg veel juurde saada, et siis oleks näha, milline tulemus on. Praeguste vahenditega näib see eesmäek olevat küllaltki keeruline. Ja muidugi ei ole ainult kaal/lihasmass tähtis, eesmärk oleks ka jõu näiatajates tulemusi näha! Ehk siis, mida oleks mul kõige targem teha, et neid tulemusi saavutada?
  3. Algaja vajab nõu

    Nii, lõin nüüd ühe prosta päeva menüü kokku. Päevaseks valkude koguseks sain isegi 150g kokku, see 50g rohkem ei tohiks paha teha? Hommikusöök - kell 7 Müsli + piim Klaas piima Võileivad Juust 50g valke Lõuna - kell 12 Kartulid Hakk-kotletid Salat 30g valke Peale lõunat - kell 15 (enne jõusaali/ujumist) Praemunad Pelmeenid Tomati-sibula salat 40g valke Õhtusöök - kell 18 Kartulid Karbonaad Salat 30g valke Õhtuoode - kell 21 Mõned võileivad Sellisest toitumisest mulle ehk piisab? Üldiselt söön küllaltki palju, koolis saab toitu ise võtta, see on muidugi pluss, mõni aint vaatab vahel imelikult Kindlasti hakkab see menüü päeviti ka varieeruma, sest igapäev samat asja ei saa ja lõpuks võib ära ka tüüdata ühe ja sama asja söömine. Igatahes, süües pean siis meelde jätma, et päevane valkude tarbimine ei oleks alla 100g.
  4. Algaja vajab nõu

    Suured tänud vastanutele! Tähendab, alustuseks võtab siis selle kava ette. Selles kavas on ainult üks asi, mida saalis teha ei saa - lendamine trenazööril küljele. Võtan ühe harjutuse ette, teen 8-10x läbi selle, puhkan minuti ja nii kolm korda järjest. On see õige tee? Ja kõikide ülejäänutega sama moodi. Aga mitu korda tasuks seda kava läbi teha? Nii palju kui jõuab? Saalis plaanin hakata käima 2 korda nädalas. Näiteks esmaspäev saali, kolmapäev ujuma ja reede jälle saali. Kui palju valke oleks normaalne päevas tarbida, et lihased arenenksid, kui ma kaalun 62kg? Kindlasti oleks mõtekas ka otsida mingisugune valgujook, mida peale trenni tarbida. Oskab keegi mind ehk suunata, mis brändi ja kus kohast (kas Viljandist või mõnest neti poest)? Toitumiskava ja treeningkava tellimise jätab alguses kõrvale. Eks seda näeb, kui ma rikkamaks saan või selle järele vajadus tekib Alguses proovin ilma hakkama saada.
  5. Algaja vajab nõu

    Jah, jälle see sama teema! Loodan, et keegi siiski võtab vaevaks mulle nõu anda. Tahaks ka end lõpuks vormi saada, sest ei tunne end kohati just eriti kindlalt (olen pisut kõhnema keha ehitusega). Jõusaali võimalus on olemas - selline keskmise varustatusega saal, mitte just parim, ega mitte ka halvim. Aga natuke endast - vanus 16, kaal 62kg ja pikkust 177cm. Eelmine aasta sai üritatud jõusaalis käia, kuid vaata et pea tulutult (igasugused üritused ja töö), sest sai käidud jube ebaregulaarselt. See aasta aga üritaks alustada nii öelda puhtalt lehelt Nagu eelmine aastagi, plaanin ka see aasta ujumas käia. Eelmine aasta ujusin nädalas korra, nii ~1km iga kord ja seda enamasti rinnuli. Kas piisab nädalas sellest või tasuks rohkem ujuda? Sest 1km ei tekitanud probleemi, vabalt oleks ujunud ka rohkem. Tähendab, üldiselt saan aeroobse trenniga ikka ilusti hakkama, koolis jooksmine probleeme ei tekita, siiamaani kõik kuuperi testid teinud viie peale (ajad ja distants pole küll hetkel meeles) Treeningu tulemusi sooviks just kõige rohkem näha üla kehas, ehk peale vööd. Alakehaga olen iseenesest rahul, ehk sellele ei peaks nii suurt tähelepanu pöörama, kuid muidugi ei saa ju ainult ülakeha treenida Kõige suuremat probleemi näen ma kõhu piirkonnas. Rasva just nagu eriti ei oleks, kõhulihas tuleb ikka välja kui lihas pingesse ajada. Häirib just see, et ma olen külgedelt kõhn. Puusade juurest üles tulles tuleb kitsam piirkond ning siis jälle alates ribidest hakkab laiemaks minema, see pole just eriti ilus Mis harjutustega kõhtu "laiemaks" saab? A, unustasin rääkida söömis harjumustest. Üldiselt olen pea kõige sööja, ainult kala just eriti hästi ei lähe, ainult suitsu kala söön miski pärast. Muidu söön oma arust korralikult. Hommikul kerge söök (mõned võileivad, vahest ka müslit saranseid asju, tee, ja võibolla midagi veel), lõunasöök (supp või praad) on põhiline, ehk moodustab suurema osa päeva toidu kogusest ning siis muidugi õhtul ka veel õhtusöök (enamasti praad, vahel ka supp), mis on koguselt tavaliselt pisut väiksem kui lõuna. Need on siis lühidalt minu toitumis harjumused. Mingeid haigusi, tõbisi ega muid asju ka kallal ei ole, mis takistaks treeninguid. Südamega ka mingeid probleeme pole, veresuhkru viimast näitu mäletan ka: 4,5mM. Ahjaa, annaks igaksjuhuks ka mõned praegused tulemused. Rinnalt lükkan 40kg umbes 5 korda, kergemaid muidugi rohkem. Lõuga tõmban tavaliselt ka mingi 5-6 korda. Kokkuvõtlikult oleks mul vaja lihasmassi tõsta, rasva nagu õieti polegi mida põletada vaja oleks, kuid midagi kindlasti ikka. Ja kas on mõtet tellida ka treening kava ning toitumis kava, või saab algul ilma? Või poleks ehk üldse mõtet minu jaoks sellel? Sest ei taha päris põkiks ka ära minna, lihtsalt et oleksin ise rahulenda kehaga, et keha nähtavat massi/lihast paistaks pisut välja. Tulemusi sooviks näha esimese aasta lõpuks, on selline asi mõeldav (kindlasti see on ka individuaalne)? Üldiselt sooviks siis mõningaid vastuseid eelbevatele küsimustele ning ehk soovitaks keegi alustuseks ka mõnda treeningkava fitness.ee lehelt! Ette tänades, Mihkel.
×